2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Arkadaşlar bugün Ozan Korkut ekibinden çok sevdiğim bir abimle görüşüp Ozan ve Naci beylerin basketbola destek vermelerini rica ettim fakat Mustafa Cengiz yönetimine güvenmiyorlar. Şubenin anahtarını verecek pozisyon istiyor onlarda çünkü bu iş birliği Mustafa Başkan parayı biz koymamıza rağmen bizim üstümüzden prim yaptırır düşüncesi hakim. Ayrıca Naci bey yeni bir iş girişimi içindeymiş. Vakit olarak kısıtlı durumda yani... Danışman olsa bile yeter ama yok diyorlar...

Bugün ki Ünal Aysal demeci ile alakalı bir şeyler söylemek istiyorum. Kesinlikle böyle bir söz vermemiş. 3 gün sonra camiadan isimlerle yemek yiyecek planda değişiklik olmazsa. Kesinlikle bu vaziyette destek vermeyeceğini düşünüyorum ayrıca da şubede bu vaziyet olmasa Fatih Terim hocamızla araları oldukça gergin bu sebepten bile bu durumda hamle yapmaz...

Arkadaşlar bugün Ozan Korkut ekibinden çok sevdiğim bir abimle görüşüp Ozan ve Naci beylerin basketbola destek vermelerini rica ettim fakat Mustafa Cengiz yönetimine güvenmiyorlar. Şubenin anahtarını verecek pozisyon istiyor onlarda çünkü bu iş birliği Mustafa Başkan parayı biz koymamıza rağmen bizim üstümüzden prim yaptırır düşüncesi hakim. Ayrıca Naci bey yeni bir iş girişimi içindeymiş. Vakit olarak kısıtlı durumda yani... Danışman olsa bile yeter ama yok diyorlar...

Bugün ki Ünal Aysal demeci ile alakalı bir şeyler söylemek istiyorum. Kesinlikle böyle bir söz vermemiş. 3 gün sonra camiadan isimlerle yemek yiyecek planda değişiklik olmazsa. Kesinlikle bu vaziyette destek vermeyeceğini düşünüyorum ayrıca da şubede bu vaziyet olmasa Fatih Terim hocamızla araları oldukça gergin bu sebepten bile bu durumda hamle yapmaz...

Doruk Abi Oktay Mahmuti hocamızla yollar kesin ayrıldı mı acaba? Haber siteleri falan garanti verdiler hoca devam ediyor diyor.Bu konuda aydınlatırsan sevinirim.

Futboldan basketbola para aktarılamıyor arkadaşlar hala Donk, Muğdat örneği vermeyin. Basketbol gibi şubelerin kendi yağında kavrulması gerekiyor bunun için de tek çare sponsorlar. Ünal Aysal da senelerdir basketbola yatırım yapacak güya. Şimdi de Fatih Terim bahanesi çıkmış. Bir de büyük başkan diyenler var. Gerçek Galatasaraylı menfaat gözetmeksizin destek sağlar. Benim bunda payım ne olacak ben ne kazanacağım düşünceleriyle değil. Böyle düşünenler zaten hiç Galatasaraylı olamamıştır. Çok sevdiğim 2 Galatasaraylı'nın sözleriyle bitirmek istiyorum mesajı.

Baba Gündüz: "Galatasaray bir his takımıdır. Renklerine aşık birbirlerine seven futbolcuların takımıdır. Galatasaray feragat ve fedakârlıklarla çalışacak futbolcuların takımıdır. Galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez. Kısacası Galatasaray, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır."

Alpaslan Dikmen: "Galatasaray'ın yararına olacak bir taşı yerinden kaldırıp, iki metre öteye koyanlara bile müthiş bir saygı duyarım."

47 sayfa konuşmuşuz ama alınan oyuncu yazıyla "bir" o da geçen sezonun en kötü takımlarından biri olan Gaziantep Basketten Erol Can Çinko. Daha en az 8-9 oyuncu lazım ve bir isim bile yok ortada normal olarak. Bu takım küme düşer derdim ismi Galatasaray olmasa. Daha lig başlamadan hem de. Ama ismi Galatasaray belki isim de kurtaramayacak bu sene bizi...

47 sayfa konuşmuşuz ama alınan oyuncu yazıyla "bir" o da geçen sezonun en kötü takımlarından biri olan Gaziantep Basketten Erol Can Çinko. Daha en az 8-9 oyuncu lazım ve bir isim bile yok ortada normal olarak. Bu takım küme düşer derdim ismi Galatasaray olmasa. Daha lig başlamadan hem de. Ama ismi Galatasaray belki isim de kurtaramayacak bu sene bizi...

Can Korkmaz'la anlaştığımız söyleniyordu

Arkadaşlar en taze bilgi az önce Ömer Cansever ile görüştüm. Kendisine uzunca bir paragraf ile durumdan rahatsızlığımızı ve eğer mümkünse hala Oktay hoca ile devam edilmesi gerektiğini söyledim. Kendisi şu an Barcelona'da bugün Eurocup kura çekimi var. Durumun önümüzde ki hafta netleşeceğini bana söyledi. Kendisine koçun sözleşmesini fesh edip etmediğini sordum fakat net cevap vermedi. Parasızlıktan yakınıp önümüzde ki hafta belli olacağını söyledi.

Şahsi görüşüm hala sabit. Koç devam etmeyecek. Gelecek ise muamma.

O ekibin de bu yönetimin de birbirinden hiçbir farkı yok, sadece muhalefet olan bir şey yapmak zorunda olmadığından şimdilik daha iyi gözüküyor. Başkan sizin üzerinden prim yapsa ne olacak? Galatasaray'ın iyiliğini, bir sonraki seçimde başkanlığı almanın önüne koyamayan zihniyet şu kulübü bu hale soktu, anlaşılan bu yönetimle de bundan sonra da böyle devam edecek.

Kurulan yönetim de 2-3 kişi çalışıyor ve onlarda sadece futbol odaklı. Diğer yönetim kurulu üyelerinin sporun her hangi bir branşından haberi bile yok.

O ekibin de bu yönetimin de birbirinden hiçbir farkı yok, sadece muhalefet olan bir şey yapmak zorunda olmadığından şimdilik daha iyi gözüküyor. Başkan sizin üzerinden prim yapsa ne olacak? Galatasaray'ın iyiliğini, bir sonraki seçimde başkanlığı almanın önüne koyamayan zihniyet şu kulübü bu hale soktu, anlaşılan bu yönetimle de bundan sonra da böyle devam edecek.

Tam da yazmak istediğimi yazmışınız, ne demek üstümüzden prim sağlayacak...
Arkadaş siz Galatasaray'a yardımcı olacaksınız...
Ama yok işte, bu ülke de ne yazık ki koltuk sevdası diye birşey var...

Barcelona’ya gitmeye zahmet etmiş. “Bizimle oynayacağınız hafta bay geçeceksiniz içiniz rahat olsun” demeye mi gitmiş ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kulübün kötü yönetilmesi kendini parlatmak isteyenler için bir fırsattır aslında. Futbol dışı bir branşa sponsor olursun, elde ettiğin başarıları da medya gücünü kullanarak bir güzel pazarlarsın. Herkes bu başarının senin eserin olduğunu bilir. İleride başkanlık yarışına girersen de elin güçlü olur. Kongreden kongreye gördüğü bir adama kimse kolay kolay başkanlık vermez.

Kulübün kötü yönetilmesi kendini parlatmak isteyenler için bir fırsattır aslında. Futbol dışı bir branşa sponsor olursun, elde ettiğin başarıları da medya gücünü kullanarak bir güzel pazarlarsın. Herkes bu başarının senin eserin olduğunu bilir. İleride başkanlık yarışına girersen de elin güçlü olur. Kongreden kongreye gördüğü bir adama kimse kolay kolay başkanlık vermez.

İnsanlar verdikleri parayı yönetmek istiyor. Ben de olsam ben de isterim. Lakin Mustafa Cengiz ben şimdi onlara yönetimi verirsem prim yaparlar diye düşünüyor karşı tarafta biz bunlara destek verirsek ve başarı gelirse bunları bunu kendi lehlerine kullanırlar diye düşünüyorlar. Tam Meksika çıkmazı. Kimse kulübü düşünmüyor sadece kendi ikballerini düşünüyor.

GS Basketbol flood!
Arkadaşlar Oktay Mahmuti'den indirim istenmiş durumda ama koç indirime yanaşmıyormuş. Yönetim 3 milyon dolar bütçesi olan takımda koça 800 bin dolar veremeyiz demiş. 'Dursun Özbek gider ayak bize kazık attı' yaklaşımı var.
Koç ise indirime yanaşmıyor.
İşin ilginç yanı, Mahmuti bu parayı kalsada gitse de alacak. Böyle yaklaşmamak gerekiyordu. Hocadan nazikçe indirim isterdin, kabul ederse güzel olurdu olmazsa nasılsa bu parayı vereceksin 1 sene daha çalışırdın hocayla.
Şimdi koç gidecek ve 800 bin dolarını da alacak
İlave olarak sen yeni bir koç alacaksın 250-300 bin dolar daha vereceksin. Yani nerden baksan koç maliyetin 1 milyon usd olacak.
Bu iş bilmezliktir, bunun Tarık Çamdal olayından bir farkı var mı? Şimdi çalışmayacak bir koça 800 bin usd ödeyecekler. Yazık cidden.
GS yöneticileri erkeklerde 3 milyon usd kadınlarda 1 milyon usd bütçemiz var diyorlar. Ama böyle bir parada yok gerçekte, bu para olmadığı için kimseyle anlaşamıyorlar. En son Yunus Çankaya da başka bir takıma gitmiş durumda.
İnanılmaz iş bilmez ve umursama bir yönetim var
Basketbol şubesi her geçen gün karanlığa yuvarlanıyor, cezaları kaldırabilmiş değiller. Kadınlarda tek ümit YDÜ'nün oyuncuları vermesi. Erkeklerde ise 3 milyon dolar var diyorlar ama böyle bir para da yok, takım kuramayacakları için Sinan Erdem'de oynamaktan korkuyorlar. Bitiğiz!
Dursun Özbek ve Can Topsakal'ı arayacağımız asla aklıma gelmezdi, bu kişiler öyle yada böyle takım kurdular. Malesef mevcut yönetim bunu bile yapabilecek durumda değil.
Oysa kulübün ve şubenin bu durumunu bilerek GS'ye başkan yönetici oldular. Şimdi ise kapatalım diyorlar!
(via@eyupyildiz)

Bir hoca için 800 k $ bence de çok, 3 m $'lık bir takım için. Hocanın indirime gitmemesi taraftarın gözündeki puanını kırdı, Ergin hoca bedava bile çalışırım derken yakışmadı. Ama yönetimin de indirimden dolayı anlaşamayıp aynı parayı gönderilen bir hocaya verecek olmaları da aynı şekilde büyük hata. Umarım Oktay hoca geri döner ondan iyisini bulamayız zaten.

Bir hoca için 800 k $ bence de çok, 3 m $'lık bir takım için. Hocanın indirime gitmemesi taraftarın gözündeki puanını kırdı, Ergin hoca bedava bile çalışırım derken yakışmadı. Ama yönetimin de indirimden dolayı anlaşamayıp aynı parayı gönderilen bir hocaya verecek olmaları da aynı şekilde büyük hata. Umarım Oktay hoca geri döner ondan iyisini bulamayız zaten.

Haklisin, ben Oktay Hocadan maasini düsürmesini isterdim ama sözlesme yapilmis birkere yapicak birsey sonuna kadar hakki.
Merak ettim acaba Oktay Hoca Drüssafaka döneminde kac maas aliyordu, bilen varmi acaba?

Mahmuti'nin Galatasaray'dan ayrılma gibi bir derdi yok. Mahmuti'nin isteği Galatasaray'ın transfer yapabilir konuma gelecek şekilde geçmiş borçları temizlemesi ve bu sezon için bir miktar önünü görebilmek gibi makul talepler. Bu noktada bir uzlaşı yok.
(via@cağlartorun)

Benim olaylardan anladıgım şu:

Gs yönetimi istese de istemese de 2-2.5 milyon dolar maliyetle bir takim kuracağının farkinda. Aksi takdirde ciddi şekilde küme düşme adayı olacagımızı biliyorlardır. Olur da düşersek tarihi bir leke olacağını ve bunun üzerlerine yapışacağıni biliyorlardır. Yani eninde sonunda borçların tamamını olmasa da yasakları kaldıracak kadarını ödeyip transfer yapacaklar.

Söylemlere bakılırsa Mahmuti de 2-3 milyon dolarlık bütçeye razı. Yönetimle Mahmuti arasinda bütçe açısından sıkıntı yok.O zaman sıkıntı ne? Cevap çok açık, Mahmuti'nin maaşı.

Yönetim 2-3 milyon dolarlık takimın antrenörüne 800 bin dolarlik maaş vermek istemiyor. Bence bu konuda da haklılar. Ancak Mahmuti ile anlaşamayınca yöntem olarak onu bezdirip kontratından çıkmak istiyorlar.

Ancak ipler tamamiyle Mahmuti'nin elinde. Adam kalsa da kalmasa da 800 bin doları alacak. Öyle görüyor ki maaşindan da geri adım atmayacak.

Bu kadar restleşmeden sonra Mahmuti gider, yonetim 2-3 milyon dolarlık bir takım kurar. O zaman bu kadar hengamenin Mahmuti'nin maaşı için oldugu netleşir.

Benim olaylardan anladıgım şu:

Gs yönetimi istese de istemese de 2-2.5 milyon dolar maliyetle bir takim kuracağının farkinda. Aksi takdirde ciddi şekilde küme düşme adayı olacagımızı biliyorlardır. Olur da düşersek tarihi bir leke olacağını ve bunun üzerlerine yapışacağıni biliyorlardır. Yani eninde sonunda borçların tamamını olmasa da yasakları kaldıracak kadarını ödeyip transfer yapacaklar.

Söylemlere bakılırsa Mahmuti de 2-3 milyon dolarlık bütçeye razı. Yönetimle Mahmuti arasinda bütçe açısından sıkıntı yok.O zaman sıkıntı ne? Cevap çok açık, Mahmuti'nin maaşı.

Yönetim 2-3 milyon dolarlık takimın antrenörüne 800 bin dolarlik maaş vermek istemiyor. Bence bu konuda da haklılar. Ancak Mahmuti ile anlaşamayınca yöntem olarak onu bezdirip kontratından çıkmak istiyorlar.

Ancak ipler tamamiyle Mahmuti'nin elinde. Adam kalsa da kalmasa da 800 bin doları alacak. Öyle görüyor ki maaşindan da geri adım atmayacak.

Bu kadar restleşmeden sonra Mahmuti gider, yonetim 2-3 milyon dolarlık bir takım kurar. O zaman bu kadar hengamenin Mahmuti'nin maaşı için oldugu netleşir.

En iyi cözüm Oktay Hocanin maasi düsürmesi olurdu ama malesef yanasmiyor :( kendine göre hakli sebepleri vardir mutlaka...

Birde gecen yönetim, filipovskinin buy-outun kendisinin bir kimsini öderim demesine ragmen onu getirmeyip sonradan Oktay Hocaya 800bin dolar maas vermesinede anlam veremiyorum.