2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Daha önce alt lige düştüğümüz olmuş muydu? Sanırım ilk defa bu sene düşmüş olacağız... Gerçekten çok yazık diyorum.

Buna gerçekten güldüm.Mahmutimi kurtarıcakdı koskoca GALATASARAYI allah aşkına su kişi fanı olmayı bırakalım.Durum kötü kimse iyi demiyor kimse Mustafa Cengize iyide demiyor.

Gider gelirin 10 katı uefa yapışmıs ensende.Basketbol geliri ortada,Dursun kendi durmadı ama kapı gibi yaptıgı sözleşmeler duruyor vede bunlarla uğraşılıyor.Basketbolda Show yapan Fenerbahcenin kac eski yöneticisine Haciz gitti.Ülkedeki bütün klüplerin durumu ortada.

Klüp geçmişten bu yana bitik halde iken bu kadar umursamamazlık olmaz.

Fatih terimi azıcık tanıyanlar 2 gündür yaptıgı basınla söyleşilerinden sitemkar isyankar ama kol kırılır yen içinde kalır tavrını anlamış olması lazım.

Birileri gidicek hazırlayın kendinizi diyor bu takımdan Muslera dışında kim gitse neden gitti denmez.Bunu Fatih Hocada cümle alemde biliyor azıcık televizyonda Fatih Hocayı izleyin klübün durumunu anlarsınız.

Burda biz hala neleri tartısıyoruz cidden komik haldeyiz.

Gerçekleri unutmuşuz Fransa Kraliçesi meşhur Marie Antoinette dediği gibi:Ekmek bulamazlarsa pasta yesinler diyorsunuz

Son düzenleme:
Buna gerçekten güldüm.Mahmutimi kurtarıcakdı koskoca GALATASARAYI allah aşkına su kişi fanı olmayı bırakalım.Durum kötü kimse iyi demiyor kimse Mustafa Cengize iyide demiyor.

Gider gelirin 10 katı uefa yapışmıs ensende.Basketbol geliri ortada,Dursun kendi durmadı ama kapı gibi yaptıgı sözleşmeler duruyor vede bunlarla uğraşılıyor.Basketbolda Show yapan Fenerbahcenin kac eski yöneticisine Haciz gitti.Ülkedeki bütün klüplerin durumu ortada.

Klüp geçmişten bu yana bitik halde iken bu kadar umursamamazlık olmaz.

Fatih terimi azıcık tanıyanlar 2 gündür yaptıgı basınla söyleşilerinden sitemkar isyankar ama kol kırılır yen içinde kalır tavrını anlamış olması lazım.

Birileri gidicek hazırlayın kendinizi diyor bu takımdan Muslera dışında kim gitse neden gitti denmez.Bunu Fatih Hocada cümle alemde biliyor azıcık televizyonda Fatih Hocayı izleyin klübün durumunu anlarsınız.

Burda biz hala neleri tartısıyoruz cidden komik haldeyiz.

Gerçekleri unutmuşuz Fransa Kraliçesi meşhur Marie Antoinette dediği gibi:Ekmek bulamazlarsa pasta yesinler diyorsunuz

Sizi gülümsettiğime sevindim :) İnşallah Başkan ve YK 2019 Mayıs'ında da sizi bugün ki gibi güldürürler :)

Kulübün içinde bulunduğu duruma Ocak ayından beri herkes muktedir. 7 ay geçmiş ortada icraat yok. Hayatın içinde bahaneler her zaman vardır. Üretemez, enkaz edebiyatı yaparsanız eleştirilirsiniz.

Burada fikir çatışmaları hariç kişiler üzerinden yaşadığımız kısır çatışmalar bizi bir yere ulaştırmıyor. Hepimiz sarı kırmızıyız. Umarım kişilerden ziyade şubemiz kısa zaman içinde pozitif manada gelişim gösterir fakat hiç sanmıyorum ...

Sizi gülümsettiğime sevindim :) İnşallah Başkan ve YK 2019 Mayıs'ında da sizi bugün ki gibi güldürürler :)

Kulübün içinde bulunduğu duruma Ocak ayından beri herkes muktedir. 7 ay geçmiş ortada icraat yok. Hayatın içinde bahaneler her zaman vardır. Üretemez, enkaz edebiyatı yaparsanız eleştirilirsiniz.

Burada fikir çatışmaları hariç kişiler üzerinden yaşadığımız kısır çatışmalar bizi bir yere ulaştırmıyor. Hepimiz sarı kırmızıyız. Umarım kişilerden ziyade şubemiz kısa zaman içinde pozitif manada gelişim gösterir fakat hiç sanmıyorum ...

Dursun Özbek dönemi gecti artik önümüze bakalim demek cok yanlis bence. Evet önümüze bakalim ama onlarin yaptigi kötü niyetli hatalarida hep hatirlayalim veye hatirlatmakta fayda.
Zaten bu yüzden bu insanlar ellerini kollarini salla sallaya böyle külübü batiracak duruma getirebiliyolar cünkü biliyolar biz secilmeyiz, gideriz zatende hic bir yaptirimi olmaz.
Neden secim kozu olarak Oktay Mahmuti Hoca getiriliyo ve ona gelecek sezon bütcemiz 6-7 Milyon dolar deniliyo? Cünkü adam biliyor ona bi yaptirimi olmaz bu isin gelecek yönetimi baglar, Oktay Hoca 1 Milyon Dolar isteseydi o Can Topsakal denen herif yine verirdi, maksat Taraftarlar bana saldirmasin istifa diye bagirmasin.

O Yüzden bunu adi enkaz edebiyati degildir, bu insanlar kara leke olarak anilmalidir heryerde ve herzaman

Gecen sezon transferler erkenden yapildida ne oldu acaba ? Cokmu basarili olduk

Kanser hastaları da tedaviye olabildiğince erken başlıyor. Bazıları tedaviye erken başlamasına rağmen yaşamını yitiriyor ama aklı başında hiçkimse "erken başladık da ne oldu" demiyor. Bütün takımlar mümkün mertebe erken başlamaya çalışır. Sonuçta basketbol aklı olan bir şube mutlaka belli basketbolcuları takibine almıştır. Zaten erken başlamak Temmuz ayına kadar bütün kadroyu kurmak demek değildir. Takip ettiğin 2-3 oyuncuyu alırsın, sonra diğerlerinin fiyatının düşmesini bekleyebilirsin. Bütçen yeterliyse son hakkını NBA'den düşenlerden yana kullanabilirsin. Ama bir temel atarsın mutlaka. En azından oyuncu alabilecek durumda olursun, ola ki bir fırsat çıkar diye.

Fatih Hoca durumun farkında elbette. Elinde kendi kurmadığı gayet güzel bir 11 var. Kulübe zayıf ama 2-3 dokunuş yapma olanağı ve hakkı var, transfer yasağı değil sınırı var. Kendisi zor mali koşullara sahip olan kulüpte bonuslar hariç 3 milyonluk kontrata sahip. Şenol Güneş'in kontratı geçtiğimiz yıl 1,5 milyondan 2,5 milyona çıktı. Cocu 2,5 milyon civarı garanti ücret alacak. Fatih Terim belki de ligin en iyi kazanan hocası. Milli Takım'a da milli görev diye evet dedi, orada da kazancı gayet iyiydi, helali de hoş olsun. Milli görev goygoyu ve ucuz edebiyat haricinde onun da aldığı para gayet hakkıdır. Ama bilinsin ki hoca 1905 lira almıyor. Ben bu parasız da çalışırım gibi hamaset dolu lafları hiç sevmiyorum. Kulübü en çok seven işini en iyi yapandır.

İleride iyi bir şube yönetimi görürsek göreceksiniz ki koçlara daha az para ödeyeceğiz. Erman Kunter de 500 bine yakın bir kontrata imza atmıştır diye tahmin ediyorum. Ergin Hoca fedakarlık ettiği sezon 500 bin euro alıyordu, 600 bin dolara yakın bir para. Bir sonraki sezon 800 bin euro oldu, Eurocup'ı aldığı için gayet yerinde bir zam. Daha önce de 800 bin euro alıyordu diye hatırlıyorum, 1 milyon dolar yapar. 3 milyon bütçe varsa Mahmuti'ye de 800 bin çok elbette. Ama adamın haklı olduğu yer şu ki ortada takım yok, takım kurabilecek bir durum da yok ve sen ancak Mahmuti bundan rahatsız olunca gidip indirim istiyorsun, sonra da olayı çarpıtıp Mahmuti'yi sorunmuş gibi taraftarın önüne atmaya çalışıyorsun. Hani biz basketbolda şunları yaptık, bize güvenin diyeek şeyi olsa anlarım yönetimin ama ellerinde olumlu bir şey de yok.

Aklı başında her taraftarın sorunu basketbol şubesi. Mahmuti'nin maaşına gelene kadar çok problem var. Ama yönetim yapması gerekenleri yapar da Mahmuti indirime gitmezse, o zaman yönetim desin ki biz 3 milyonluk takım kuramadık 2,5 milyonluk kurduk çünkü koç indirime gitmedi. Mahmuti başarılı olamazsa sezon sonunda biz hesabını ondan sorarız zaten. Hatta oraya bile kalmaz.

Sen ben ağlarız da başa gelenlerin ağlama lüksü yok. Ha ağlayacaksan da başkasına bırakacaksın. Şunu kavrayamadığımız için ülkece halimiz ortada..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dursun Özbekle, Mustafa Cengizi bir tutan var ama bana göre aralarinda cok büyük bir fark var.

Dursun Özbek koltukta nasil uzun süre kalabilirim derdindeydi. Külübün cikarlarini, finansal sorunlarini onu ilgilendirmiyordu, tek derdi koltukta uzun süre nasil kalirimdi.
Nitekim bunun icin erken secime gitti, ters tepti ve kaybetti.

Mustafa Cengiz ise külübün parasini kendi parasini gibi düsündügünden eminim, Külübün parasini car cur etmeyecegindende eminim ve bu benim icin aralarindaki en büyük farktir. O yüzdende Mustafa Cengizi destekledim ve desteklemeye devame ediyorum

Dursun Özbekle, Mustafa Cengizi bir tutan var ama bana göre aralarinda cok büyük bir fark var.

Dursun Özbek koltukta nasil uzun süre kalabilirim derdindeydi. Külübün cikarlarini, finansal sorunlarini onu ilgilendirmiyordu, tek derdi koltukta uzun süre nasil kalirimdi.
Nitekim bunun icin erken secime gitti, ters tepti ve kaybetti.

Mustafa Cengiz ise külübün parasini kendi parasini gibi düsündügünden eminim, Külübün parasini car cur etmeyecegindende eminim ve bu benim icin aralarindaki en büyük farktir. O yüzdende Mustafa Cengizi destekledim ve desteklemeye devame ediyorum

Basketbola gidecek paranın çar çur olacağını düşünüyorsanız neden bu forumdasınız merak ediyorum. :) Sırf bu yüzden sponsor bulmaya çalışmayan bir başkandan bahsediyoruz.

Basketbola gidecek paranın çar çur olacağını düşünüyorsanız neden bu forumdasınız merak ediyorum. :) Sırf bu yüzden sponsor bulmaya çalışmayan bir başkandan bahsediyoruz.

Bu yazidan bunumu anladin? Benim yazimin neresinde Basketbola giden para car cur olacak yaziyor?
Okadar kör olmussunki yazdigimi bile anlamamissin yada anlamak istememissin :)
Russ Smithe harcanan para car cur edilmistir. Sene Basi kücülücez diyip Erman Kunteri getir ama erken secim olunca, secimi kazanalim taraftari arkamiza alalim diye Mahmutiyi getir ve 800bin dolar maas ver. Subenin finansal sorunlarini göz etmeden. Bahsettigim konu buydu ama tabi sen bunlari anlamak istemessin

Sponsor bulmaya calismayan baskan yazmissin. Evet Sponsor bulmak icin arayis icinde degiller cok haklisin :)
Elestirmek icin sevmediginiz icin hayal ürünü yalan dolan seyler yaziyorsun :)

Son düzenleme:
Dursun Özbek dönemi gecti artik önümüze bakalim demek cok yanlis bence. Evet önümüze bakalim ama onlarin yaptigi kötü niyetli hatalarida hep hatirlayalim veye hatirlatmakta fayda.
Zaten bu yüzden bu insanlar ellerini kollarini salla sallaya böyle külübü batiracak duruma getirebiliyolar cünkü biliyolar biz secilmeyiz, gideriz zatende hic bir yaptirimi olmaz.
Neden secim kozu olarak Oktay Mahmuti Hoca getiriliyo ve ona gelecek sezon bütcemiz 6-7 Milyon dolar deniliyo? Cünkü adam biliyor ona bi yaptirimi olmaz bu isin gelecek yönetimi baglar, Oktay Hoca 1 Milyon Dolar isteseydi o Can Topsakal denen herif yine verirdi, maksat Taraftarlar bana saldirmasin istifa diye bagirmasin.

O Yüzden bunu adi enkaz edebiyati degildir, bu insanlar kara leke olarak anilmalidir heryerde ve herzaman

Serdar , Önder abinin beni banlamayacağını bilsem Özbek'e açık açık küfür edeceğim ama neyse. Ayrıca Dursun Özbek gitmedi bizler gönderdik. Mayıs'ta tekrar aday oldu yani :) Bu konunun Özbek ile alakası yok. Mustafa Cengiz yönetimini tarihin en kötü yönetimi ve Başkan'ıyla kıyaslamam bile fakat gidişat iyi değil.

Ayrıca kaç defa yazmama rağmen hala dolar diyorsun... 6-7 milyon euro vaad edilmiş.

Ocak ayından beri duruma vakıf olan Başkan ve şube yöneticileri tek bir somut hamle yapmamış yapamamış ve bu duruma gelinmiş. Bu ekip hatalıdır, başarısızdır.

Serdar , Önder abinin beni banlamayacağını bilsem Özbek'e açık açık küfür edeceğim ama neyse. Ayrıca Dursun Özbek gitmedi bizler gönderdik. Mayıs'ta tekrar aday oldu yani :) Bu konunun Özbek ile alakası yok. Mustafa Cengiz yönetimini tarihin en kötü yönetimi ve Başkan'ıyla kıyaslamam bile fakat gidişat iyi değil.

Ayrıca kaç defa yazmama rağmen hala dolar diyorsun... 6-7 milyon euro vaad edilmiş.

Ocak ayından beri duruma vakıf olan Başkan ve şube yöneticileri tek bir somut hamle yapmamış yapamamış ve bu duruma gelinmiş. Bu ekip hatalıdır, başarısızdır.

Bende zaten beceriksiz olduklarini söyluyorum. Benim acimdan Dursun Özbek Yönetimi kötü niyetli ve Mustafa Cengiz yönetimi basketbolda su ana kadar beceriksiz.

Sadece: Dursun Özbek bunlardan daha iydi. Can Topsakal bile bunlardan daha iydi söylemlerini görünce kiziyorum. Bu adamlar 3bucuk sene yönetmedimi Basketbol subesini...ee halimiz ortada iste.

6-7 Dolar olarak kalmis aklimda :D zaten dolar, euro arasinda pek fark yok

Yönetimin basketbola olan ilgisizliği öyle bir seviyeye ulaştı ki geldiler diye sevindiğim şu yönetimden neredeyse nefret etmek üzereyim. Oktay Mahmuti'ye 6 ayda 1 kez maaş veren adam çıkıp hocayı Galatasaraylılık üzerinden vurmaya çalışıyor. Galatasaray'a kim fayda sağlayacaksa ben o kişiyi desteklerim. Kişiler üzerindeki komplekslerimi yaşanan 2.5 senelik Dursun Kayyum Özbek faciasından sonra bıraktım. Özbek döneminde en dibi gördüğümüzü düşünmüştüm ama Cengiz döneminde öyle bir umursamazlık var ki daha beteri yaşanabilir diye çekiniyorum. Evet serzenişte bulunuyoruz çözüm konusunda ne yapmalı konusuna gelince öncelikle Mustafa başkan Basketbol Aş sözünü tutmalı. Daha sonra da bu zamana kadara bir hayal ürünü olarak ortaya atılan Ünal Aysal , basketbola sponsor oluyor olayını gerçeğe dökmeli çünkü başkanın ağzından çıkan laf Aysal'ın şirketleşmeyi istediği yönündeydi. Bu mutlaka yapılmalı çünkü gidişat iyi değil. Diğer can sıkıcı gelişme taraftarın önemli bir bölümünün kadere razı durum sergilemesi. Bizde biliyoruz basketbolun futbola oranla daha az gelir getirdiğini. Ancak çıkıp her yazılı görsel medyada Galatasaray , Türkiye'ye basketbolu getiren kulüptür diyorsan o lafın altını doldurup gereğini yapacaksın. Basketbol branşı düşman bir branş değil. Onunda adı Galatasaray. En büyük rakibin sponsor üstüne sponsor değiştirebiliyorsa burada Galatasaray Spor Kulübü yöneticileri kendilerini sorgulamalı. Madem varız ve var olmaya devam edeceğiz o zaman kimse bizden hedefsiz bir takıma razı olmamızı beklemesin. Makul bütçelerde heyecan yaratan takım isteyen bu taraftara bunu çok görenler iyi anılmaz kimse de kusura bakmasın.

Başlığı, 2018-19 sezonu kadro yapılanamaması olarak mı değiştirsek?

Tebrikler Mustafa Cengiz yönetimine. Yılların birikimini tek mevsimde mahvettiniz!