2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Boynton iyi skorer ama kariyeri boyunca hep savunma gerektirmeyen takımlarda görev aldı nerdeyse. Bence pek ihtiyacımız türden bir oyuncu değil. Buva konusunda da iyi ama yumuşak bir oyuncu olduğunu düşüyorum. Defolarını kapatmak gerekebilir

Zaten mevcut bütçeyle iddalı bir takım olmak neredeyse imkansız. Bu nedenle onun savunması zayıf bunun gözü kara falan fazla takılmamız gerekiyor. Ücretine göre kaliteli adamlar alınmasıan öncelik verilmeli. Buva da bu kapsamda alınabiliyorsa bence kaçırılmaması gereken bir fırsat. Hem skor hem ribaund konusunda çok ciddi katkı verebilir.

Webster'i 2 numara gibi düşünmek daha mantıklı. Yanına topu kullanmaktan çok oynatmayı seven bir oyun kurucu alınırsa bence daha etkili olur. Mesela bir Pierria Henry de biz bulsak Webster ile birlikte çok iyi bir ikili yakalmış oluruz.

Webster, gelişime açık, iyi bir hücum opsiyonu, savunması da iyi. Doğru kimya ile kendisinden bir Theodore patlaması bekleyebilrim. T.Crocker ne durumuda bilmiyorum ama bizim gibi bütçeler çok uygun bir oyuncu. İyi bir skorer, arada 4 numarada da kullanabiliriz. Zaman zaman istikrar problemi yaşıyor. Ancak istikrarlı olsa zaten Euroleague oyuncusu olurdu.

5 numarada Buva iyi bir tercih. Onun sırtı dönük oyunlarından iyi bir ceza şutu olan 4 numaralar baya ekmek yer. Aslında M.N'dour ile iyi bir ikili olurlardı. N'dour'da hem ceza şutu hem de Buva da olmayan sertlik ve atletizm var. Kazan serbest bıraktı ancak bize düşeceğini sanmıyorum.

Webster'i 2 numara gibi düşünmek daha mantıklı. Yanına topu kullanmaktan çok oynatmayı seven bir oyun kurucu alınırsa bence daha etkili olur. Mesela bir Pierria Henry de biz bulsak Webster ile birlikte çok iyi bir ikili yakalmış oluruz.

Webster, gelişime açık, iyi bir hücum opsiyonu, savunması da iyi. Doğru kimya ile kendisinden bir Theodore patlaması bekleyebilrim. T.Crocker ne durumuda bilmiyorum ama bizim gibi bütçeler çok uygun bir oyuncu. İyi bir skorer, arada 4 numarada da kullanabiliriz. Zaman zaman istikrar problemi yaşıyor. Ancak istikrarlı olsa zaten Euroleague oyuncusu olurdu.

5 numarada Buva iyi bir tercih. Onun sırtı dönük oyunlarından iyi bir ceza şutu olan 4 numaralar baya ekmek yer. Aslında M.N'dour ile iyi bir ikili olurlardı. N'dour'da hem ceza şutu hem de Buva da olmayan sertlik ve atletizm var. Kazan serbest bıraktı ancak bize düşeceğini sanmıyorum.

2 numarada daha faydalı oluyor görüşüne katılmıyorum. Tai Webster'ın zaten iyi bir oyun aklı var. 2 numaraya alacağımız oyuncuyu ikinci yönlendirici olarak seçmeliyiz. Daha faydalı olur. Böyle dediğime bakmayın 2 numarada da faydalı oluyor. Zaten kendisi Combo guard. Mesela örnek bir kadro kurayım.

Webster-Can-Emir
Avramovich-Erol Can
Sutton-Göksenin
Sears-Burak Can
Buva-Ege

Eğer Buva'yı alacaksak 4 numaraya alacağımız oyuncunun savunması kuvvetli olmalı. Mesela Sears hem 5, hemde 4 numarada oynayabiliyor. İyi bir çember koruyucusu, bunun yanında hem 4, hemde 5 numaraların karşısında durabiliyor. Orta mesafeden iyi bir atıcı. İkili oyunlarda içeriye iyi devriliyor, ayakları çabuk. Bütçemiz düşük o yüzden alacağımız oyuncuların en az iki pozisyonu oynayabiliyor olması lazım bence. Webster, 1-2 oynayabiliyor. Avramovich, 1-2 oynayabiliyor. Sutton, 3-4. Sears, 4-5. Buva, 5 gerektiği zaman 4'e de kayabilir Buva. Avramovich, rahatlıkla takımın ikinci yonlendiricisi olabilir. Sutton, hücumda önemli bir silah, iyi bir savunmacı. Sears, hücum gücü iyi olan savunması da kuvvetli bir oyuncu. Buva, sırtı dönük yüzü dönük hücum silahları olan bir pivot. Bence gayet dengeli bir takım olur bu kurduğum kadro.

Son düzenleme:
2 numarada daha faydalı oluyor görüşüne katılmıyorum. Tai Webster'ın zaten iyi bir oyun aklı var. 2 numaraya alacağımız oyuncuyu ikinci yönlendirici olarak seçmeliyiz. Daha faydalı olur. Böyle dediğime bakmayın 2 numarada da faydalı oluyor. Zaten kendisi Combo guard. Mesela örnek bir kadro kurayım.

Webster-Can-Emir
Avramovich-Erol Can
Sutton-Göksenin
Sears-Burak Can
Buva-Ege

Eğer Buva'yı alacaksak 4 numaraya alacağımız oyuncunun savunması kuvvetli olmalı. Mesela Sears hem 5, hemde 4 numarada oynayabiliyor. İyi bir çember koruyucusu, bunun yanında hem 4, hemde 5 numaraların karşısında durabiliyor. Orta mesafeden iyi bir atıcı. İkili oyunlarda içeriye iyi devriliyor, ayakları çabuk. Bütçemiz düşük o yüzden alacağımız oyuncuların en az iki pozisyonu oynayabiliyor olması lazım bence. Webster, 1-2 oynayabiliyor. Avramovich, 1-2 oynayabiliyor. Sutton, 3-4. Sears, 4-5. Buva, 5 gerektiği zaman 4'e de kayabilir Buva. Avramovich, rahatlıkla takımın ikinci yonlendiricisi olabilir. Sutton, hücumda önemli bir silah, iyi bir savunmacı. Sears, hücum gücü iyi olan savunması da kuvvetli bir oyuncu. Buva, sırtı dönük yüzü dönük hücum silahları olan bir pivot. Bence gayet dengeli bir takım olur bu kurduğum kadro.

Bu kadroya okeyim :)
Bu arada Ndour, Unics'den ayrılmış.
Bizimkiler düşünür mü acaba ?

Son düzenleme:
Galatasaray, sözleşmesinde çıkış maddesi bulunan Ayberk Olmaz (1996, 2.10) için İstanbul Büyükşehir Belediye'ye 200 bin TL bedel ödeyerek Ayberk Olmaz'ı kadrosuna kattı.

<ins data-publisher="adm-pub-108583470574" data-ad-type="inpage" class="adm-ads-area article-ads" data-ad-network="184822457454" data-ad-sid="600" data-ad-show="1" id="adm-98fe8fc0-a4a0-4436-9d36-5b6ca1d95489-div" style="box-sizing: border-box; font-family: Lato, sans-serif; color: rgb(51, 51, 51); font-size: 14px; width: 520px; display: inline-block; margin: 0px auto; overflow: hidden; height: 302px; max-width: 520px !important; background: transparent !important;">(via@basketfaul)

</ins>

Alıp alamadığınız belli değil henüz.:(

Son çıkan haberlere göre yazdım baya ilgiliyiz galiba haberlere düştüğüne göre.

Abisi çok sağlam skorer ama hiç yukarılara çıkamadı o istatistiklere rağmen hiç böyle alıcı gözle izlemedim savunmasını falan sanırım orada aksıyor biraz

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2014'te bize karşı oynadıklarında başımıza iş açmıştı, iyi skorer ve atlet diye aklımda kalmış, alabiliyorsak onu alalım pahalı değilse :)

Howard Sant Roos henüz bir takımla anlaşmadı sanırım. Daçka'nın tutup tutmayacağı belli değilken bütçeyi biraz arttırabilsek çok güzel olurdu bizim takıma. Buva için gelişme kaydedildi denmiş bence bu kadar stresli süreçten sonra doğru isimlerle başladık. Umarım böyle devam ederiz.

Webster ve Buva hamleleri çok yerinde olur..Bu iki oyuncu etrafında güzel bir takım kurulur..Özellikle 3 numara bölgesini de Sutton ile değerlendirebilirsek süper olur.. Howard Sant Roos da kimseyle anlaşmamış ise kesinlikle almamız lazım..Çok fazla birşey istemiyoruz sadece biraz basketbol aklı olsun bize yeter..Zaten döviz kurların arttığı bu dönemde 1-2 takım dışında ortaya büyük bütçe koyacak takım yok..

Tai Webster- Can Korkmaz
Garry Neal/Howard Sant Roos- Erol Can Çinko
Dominique Sutton- Göksenin Köksal
Jarrod Jones- Burak Can Yıldızlı
Ivan Buva- Ege Arar

Son düzenleme: