2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Burakcan Yıldızlı’nın durumu da ayrı bir vaka. Çocuğu istiyoruz diye adam kulübüne posta koydu. Ertuğrul Erdoğan da gelince belli ki onu istememiş ve Ayberk’i aldırmış. Büyükçekmece de yerine Berkay’ı aldı. Çocuk şimdi ortada kaldı.

(via@keremövet)

Burakcan'ı kadrolardan silelim.

Geçen seneki hocasıyla sorunluymuş Burakcan ondan kötü referans alınca hoca iptal etmiş işi, Emir'i de iptal edecekti eğer imzalamış olmasa neyse 2 yerli alacağız ama çok katkı verecek isimler yok, maksat idman yapsın kadro tamamlansın.

Klobucar'ın dış şutu biraz daha yüzdeli ve istikrarlı olsa her EL takımında süre bulabilirdi. Bence çok all around bir oyuncu ve tribünden izlemesi çok keyifli. Webster konusunda çok fikrim yok, Milli Takımlardaki performanslar genelde yanıltıcı oluyor, umarım o da katkı sağlar. Ben ayrıca Buva'yı da isterim. Dört yıl önce yazmıştım ismini, iyi de gelişim kaydetti.

Geçen seneki hocasıyla sorunluymuş Burakcan ondan kötü referans alınca hoca iptal etmiş işi, Emir'i de iptal edecekti eğer imzalamış olmasa neyse 2 yerli alacağız ama çok katkı verecek isimler yok, maksat idman yapsın kadro tamamlansın.

Neyse ki Emir i iptal etmemiş.
Erol,Can,Emir ve Ayberk hariç 2 yerli daha mı alacağız ?
Mevkileri belli mu peki Abi.
Biri 3 numara diğeri de 5 olacak sanki.
Yanlış mı düşünüyorum ?

Öncelikle anlaştığımız oyuncuların hayırlı olmasını diliyorum..Klobucar her ne kadar kimsenin içine sinmese de hocanın istediği konuşuluyor bekleyip görelim..Tai Webster bizim için iyi bir seçenek oldu.Oyuncuyu izlemedim ama çoğu kişi potansiyeli olduğunu söylüyor..Umarım Sutton ve Buva transferini de gerçekleştiririz..Genç isimlerden özellikle Emir Gökalp isminden umutluyum..

Tai Webster- Can Korkmaz- Emir Gökalp
Jaka Klobucar- Erol Can Çinko
Dominique Sutton- Göksenin Köksal
Jarrod Jones- Ayberk Olmaz
Ivan Buva- Ege Arar

Öncelikle anlaştığımız oyuncuların hayırlı olmasını diliyorum..Klobucar her ne kadar kimsenin içine sinmese de hocanın istediği konuşuluyor bekleyip görelim..Tai Webster bizim için iyi bir seçenek oldu.Oyuncuyu izlemedim ama çoğu kişi potansiyeli olduğunu söylüyor..Umarım Sutton ve Buva transferini de gerçekleştiririz..Genç isimlerden özellikle Emir Gökalp isminden umutluyum..

Tai Webster- Can Korkmaz- Emir Gökalp
Jaka Klobucar- Erol Can Çinko
Dominique Sutton- Göksenin Köksal
Jarrod Jones- Ayberk Olmaz
Ivan Buva- Ege Arar

Bu kadroya kimse itiraz etmez bu saatten sonra.
Bu kadar geç kalınmışken iyi toparlamiş oluruz bu kadroyu kurarsak.
Bakalım diğer yabancılar umarım beklediğimiz gibi Sutton ve Buva isimleri olur.
4 numaraya da Jones ya da atletik sert ve ribanutću birini alırsak enfes olur...

Buva alacaksak Jarrod Jones yerine Justin Sears tercih sebebi. Klobucar-Sutton kanatları şut için problem yaratır bunun için Juskevicius'u eklesek bu sever uzun rotasyonu bi tık eksik kalabilir ama Sears zaman zaman 5, Sutton da 4 oynayabilir. Webster,Klobucar,Sutton, Sears, Buva, Adas herkesi tatmin eder bence.

Buva alacaksak Jarrod Jones yerine Justin Sears tercih sebebi. Klobucar-Sutton kanatları şut için problem yaratır bunun için Juskevicius'u eklesek bu sever uzun rotasyonu bi tık eksik kalabilir ama Sears zaman zaman 5, Sutton da 4 oynayabilir. Webster,Klobucar,Sutton, Sears, Buva, Adas herkesi tatmin eder bence.

Gayet iyi olur böyle olursa. Uzun rotasyonunu Ege ve Ayberk ile geçeriz.

Neyse ki Emir i iptal etmemiş.
Erol,Can,Emir ve Ayberk hariç 2 yerli daha mı alacağız ?
Mevkileri belli mu peki Abi.
Biri 3 numara diğeri de 5 olacak sanki.
Yanlış mı düşünüyorum ?

Doğru düşünüyorsun da çok katkı beklenecek isimler yok, Caner Topaloğlu kalsa 3 için pek farkı olmazdı en basitinden.

Buva ile görüşme devam ediyor bir şekilde imzalanır bence.

Klobucar, hem 2, hemde 3 oynayabilen bir oyuncu. Bunun yanında takımın rahatlıkla ikinci yönlendiricisi olabilir, oyun aklı gayet iyi. Bence kötü bir transfer değil. Daha iyisi bulunurdu ama Ertuğrul hocanın bildiği bir oyuncu sonuçta. Rahatlıkla iş yapar.

Buva gelsin isterim bende. Fark yaratacak bir oyuncu. Klobucar kafamı biraz kurcalıyor ama hoca da bekleyip riske girmek istemedi gibi gözüküyor. Webster da gayet iyi hamle. Şimdilik iyi gidiyoruz.

Yerli rotasyonu geçen senden daha çok iş yapar.:)

Göksenin Köksal, Ege Arar, Emir Preldzic, Mehmet Yağmur, Caner Topaloğlu

Ayberk Olmaz, Emir Gökalp, Can Korkmaz, Göksenin Köksal, Ege Arar...

Sizlerin görüşlerine önem veriyorum gelecek vaat ettiğini düşündüğünüz oyuncular var elbette ama maalesef şahsi görüşüm hiçbir şey çıkmaz bu isimlerden... Geçen sene o kadar kötü geçirdiğimiz sezon diyoruz mesela ve Klobucar olumlaması yapıyoruz. Biz ne kadar olumlasakta hiçbir şey çıkacağını sanmam. Hardy'nin(2-3) yerine Klobucar geldi gibi düşünürsek zayıf hamle yani...

Tanju Çiçek'e güvenimiz sonsuz inşallah 3 numarada kalite bir isim gelir.

Sizlerin görüşlerine önem veriyorum gelecek vaat ettiğini düşündüğünüz oyuncular var elbette ama maalesef şahsi görüşüm hiçbir şey çıkmaz bu isimlerden... Geçen sene o kadar kötü geçirdiğimiz sezon diyoruz mesela ve Klobucar olumlaması yapıyoruz. Biz ne kadar olumlasakta hiçbir şey çıkacağını sanmam. Hardy'nin(2-3) yerine Klobucar geldi gibi düşünürsek zayıf hamle yani...

Geçen sezonu aratmaz bu yerliler. 3 numaraya iyi birini çelersek güzel olur. Hardy-Klobucar konusuda ise eğer 1 numaraya Tai Webster geliyorsa Klobucar'ı tercih ederdim ben olsam. Ama Hardy daha iyi bir oyuncu Klobucar'a göre. Bu arada bir hatayı düzelteyim Hardy, combo guard diyebileceğimiz bir oyuncu. (1-2) 3 için undersize.

Son düzenleme:

Haklısın Doruk ama yerli rotasyonuna baktığımızda pek güç kaybetmiş gibi durmuyoruz..Geçen seneye göre daha mantıklı hamleler yapıldı bana göre..Kadroda Caner ve Emir gibi artık basketbolun son demlerini yaşayan oyuncular olacağına en azından bir gelecek umudu olan Ayberk ve Emir gibi gençlerin olmasından yanayım..Geçen sezon Mehmet'in yaptığı katkıyı Can'da yapar orası pek teklemez..Erol Can Çinko gibi de bir hamle yapıldı üstelik..Asıl sorun bence yabancıların hangi tarzda ve kalitede olacağı.. Şuan Webster ve Klobucar ilk transferlerimiz gibi gözüküyor..Bunların yanına Sutton ve Buva da eklenirse bu genç oyuncular ile iyi bir sinerji yakalanabilir..Bazı şeyler için zaman lazım bakalım nasıl bir takım ortaya çıkacak..