2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Gecen yil Ergin Hoca gonderildiginde ve takimin basina Erman Kunter getirildiginde, yorumum hala duruyor, "Eger herhangi bir kulvarda ceyrek final oynarsak bir daha yazmam demistim" Kutay Camci Bey bunu cok iyi bilir cunku iddaami onun sozleri uzerine yari finalden ceyrek finale indirmistim.

Madem bazilari asla anlamayacak, eger onlem alinmazsa bu takimin kume dusmemesi mucize olur, ve gorunen o ki bu takim 100 de 100 milyon ihtimal kume dusurulecek! Subeyi kapatmaya pacasi yemeyen Baskan ve ekibi, taraftar tepkisini azaltmak icin makul yoldan kume dusurmeyi planladirlar bence.

Simdi insan sozu veriyorum size, Galatasaray Basket 100 de 100 kume dusecektir. Eger olurda ins tersini gorursek bir daha asla yazmayacagim. Soz oglu soz!

Keşke kurulacak kadroyu görüp de böyle bir iddiaya girseydiniz.

Kabul Ertugurul Hoca bizim istediğimiz seviye Hocası olmayabilir.Mahmutide 800.000 dolar alıcak Hoca değil.Kendi standartlarına inip çalısıyorum deseydi sorun yoktu 800bin dolar=3,900,000 tl yapıyor hatırlatmak istedim

İnancınız olsun Yönetimi savunmuyorum yönetim zaten beceriksizler ekibi olduğunu gösterdi.Başkanın zaten Basket`i kapatma gibi bir niyetimiz yok demesi,Baskanın ne kadar vizyonsuz olduğunun kanıtıdır.

Bu demek değilki;Mahmutiye bizimkiler sıkışmıs sana hakkının 3katı para verilim demişler,Mahmutide bunu fırsat bilip aç gözlülük yapmış.Yönetimin Basketbol şubesi için yaptıgı en iyi hamle klübün durumundan kendi çıkarını düşünen mahmudiye yol vermesidir.

Son düzenleme:
Kaan Bey sizin gibi umutlu insanlari gormek GS Basket adina cok umut verici, ama bilin ki ilgilenmediginiz cocugunuz olsa bile gun gelir sizden uzaklasir yabanci olur. Benim kaybedecek birseyim yok. Aslolan Galatasaray Baskettir!

umutlu olmak ile alakalı bir durum değil. Kadroyu görmeden %100 düşecek demek ve bunun üzerinden iddia bulunmak sizin adınıza bana doğru gelmedi. siz bilirsiniz tabi.

Oktay Mahmuti nerede Ertuğrul Erdoğan nerede :) 800.000+400.000 doları da ödeyeceğiz ayrıca... Büyük iş dediğimiz şey ligden düşmemeye oynatılacak ve bununla övünülecek bir GS... Bunu mu istiyoruz gerçekten?

Şimdi, en son koç ile TL olarak yapılan sözleşme hangi zamanda acaba ? Bu durum yönetimin bütçe ve mali durum ile ne kadar ilgilendiğini gösteriyor. Sözleşme 145.000 USD de olabilirdi.

Öncelikle giden Oktay Hoca. Onu gönderen yönetim değil. Haklıdır-haksızdır, parasını almıştır - alamamıştır - alacaktır apayrı konu. Gerçekler ise sizler kabullenmeseniz de; klüp mali açıdan zor durumdadır, genel ekonomik durumdan dolayı hiçbir şirket büyük paralara sponsor olmak istememektedir. Çekilen ve bütçe düşüren klüp sayısı bu sene çok fazladır. Yönetim GS'ı düzlüğe çıkarmak için önceliği doğal olarak taraftarın en çok sevdiği spora vermiştir. Ayrıca sözleşmesini tek taraflı fesheden Oktay Mahmudi'dir. Geçen seneden 400.000 USD onun hakkıdır, alması da etiktir. Ancak bu seneki 800.000 USD'yi isterse eğer, yasal olarak hakkıdır ama o zaman paragöz diyenleri de haklı çıkartır. GS zor durumdayken o parasını yattığı yerden alacaktır sonuçta. Oktay Hoca'dan belirli şeyleri beklerim ama o 800.000 USD'yi istemesini beklemiyorum açıkçası.

Oktay Mahmudi nerede, Ertuğrul Erdoğan nerede derken, Oktay Hoca elbet daha kariyerli daha iyi bir koç. Ancak bütçe belli. Oktay Hoca bu paraya kalsaydı gelecek oyuncu kalitesi daha da düşecekti haliyle. GS o zaman ciddi bir küme düşme adayı olurdu. Elinde sihirli değnek olmadığını geçen sene gördük, 10. aldığı takımı yarım sezonda 9. yapabildi. Elinde sihirli değnek olan koçlarda vardır muhakkak ama Oktay Hoca onlardan biri değil, zor koşullarda başarılı olabilecek bir koç hiç değil.

Ben her sene basketbolda yaşanan maddi problemlerden sıkıldım. Sürekli eski oyunculara olan borçlardan sıkıldım. Bozulan imajdan sıkıldım. Artık ne olursa olsun, ilk önce klubün ayakları yere bassın. Gerekiyorsa 1-2 sene düşmemeye oynasın, küçülmesi gerekiyorsa da belirli bir süre küçülsün. Ama bu şube yaşasın, önce kendini toparlasın, sonra ayağa kalksın. Gönül isterse bir an önce olsun, ama tüm pencerelerden rasyonel bir şekilde baktığında hemen olsun istemek, polyanacılık oynamaya benziyor.

Bu arada küme düşmemeye oynayacağımızı hiç zannetmiyorum. İlk 6 içinde olursak başarıdır. 7-8 normal yerimizdir. Ligde hemen her takım bütçe düşürdü...

Ligin kalitesi çok düştü dolar kurundan dolayı, bizim gibi kadrosu meçhul başka takımlar da varken düşme ihtimalimiz yok yönetim 5 yabancıya 1,5 m dolar sözünü tutarsa ve ödemeleri düzgün yaparsa 7-10 aralığında bitirirz ligi. Webster haberi çıkmış ve anlaşma yakın gözüküyor kendisiyle, o gelirse Klobucar değil de başka tarz birini istiyor hoca.

Kabul Ertugurul Hoca bizim istediğimiz seviye Hocası olmayabilir.Mahmutide 800.000 dolar alıcak Hoca değil.Kendi standartlarına inip çalısıyorum deseydi sorun yoktu 800bin dolar=3,900,000 tl yapıyor hatırlatmak istedim

İnancınız olsun Yönetimi savunmuyorum yönetim zaten beceriksizler ekibi olduğunu gösterdi.Başkanın zaten Basket`i kapatma gibi bir niyetimiz yok demesi,Baskanın ne kadar vizyonsuz olduğunun kanıtıdır.

Bu demek değilki;Mahmutiye bizimkiler sıkışmıs sana hakkının 3katı para verilim demişler,Mahmutide bunu fırsat bilip aç gözlülük yapmış.Yönetimin Basketbol şubesi için yaptıgı en iyi hamle klübün durumundan kendi çıkarını düşünen mahmudiye yol vermesidir.

Daçkadaki sözleşmesiyle geldi? Kendisinden 6 ay önce Ataman da 850bin dolar tarzı bi ücret alıyordu? Hakedilmiş sözleşmesinden niye indirim yapsın abicim imzalar atılmış bu insanlar bu paralarla bi ömür geçirecekler ellerine bi’ fırsat gelmiş, çalışıp çabalamışlar niye almasın hakettiğini? Karşısında inandığı, güvendiği bi yapı olsa, indirim yaptığı parasının nereye gitceğini bilse belki yine yapardı ama niye yapsın? Sen Galatasaray’sın verdiğin sözü tutacaksın.

Daçkadaki sözleşmesiyle geldi? Kendisinden 6 ay önce Ataman da 850bin dolar tarzı bi ücret alıyordu? Hakedilmiş sözleşmesinden niye indirim yapsın abicim imzalar atılmış bu insanlar bu paralarla bi ömür geçirecekler ellerine bi’ fırsat gelmiş, çalışıp çabalamışlar niye almasın hakettiğini? Karşısında inandığı, güvendiği bi yapı olsa, indirim yaptığı parasının nereye gitceğini bilse belki yine yapardı ama niye yapsın? Sen Galatasaray’sın verdiğin sözü tutacaksın.

Ataman 2 sezon için 1.3 milyon dolar alıyordu. İlk yıl Eurocup bütçesinde esneklik sağlamak için 500 bin dolar aldı.Geri kalan 800 bin doları da 2. yılında aldı. Kısacası yıllık 650 bin dolara çalıştırdı. Bu kontratı almadan önce GS'de çalıştığı son 3 yılda 1 şampiyonluk aldı, 1 şampiyonluğu finaldeki hakem hatasıyla gitti, Eurleague'de de F8 yaptı. GS'ye de Beşiktaşı'ı şampiyon yapıp geldi.

Mahmuti, Gs'ye gelmeden önce son yıllarda ne yaptı da Ataman'ın Gs'de aldığından fazlasını talep etti, yazarsan sevinirim.

Ataman 2 sezon için 1.3 milyon dolar alıyordu. İlk yıl Eurocup bütçesinde esneklik sağlamak için 500 bin dolar aldı.Geri kalan 800 bin doları da 2. yılında aldı. Kısacası yıllık 650 bin dolara çalıştırdı. Bu kontratı almadan önce GS'de çalıştığı son 3 yılda 1 şampiyonluk aldı, 1 şampiyonluğu finaldeki hakem hatasıyla gitti, Eurleague'de de F8 yaptı. GS'ye de Beşiktaşı'ı şampiyon yapıp geldi.

Mahmuti, Gs'ye gelmeden önce son yıllarda ne yaptı da Ataman'ın Gs'de aldığından fazlasını talep etti, yazarsan sevinirim.

Gs ile CSKA'yı yendi, yetmez mi ? :)

Benim merak ettigim, bundan sonraki calistiracagi külüplerde Oktay Hoca 800bin dolar maas alabilirmi?

Tai webster beğendiğim bir oyuncu, piyasası hakkında çok net tahminim yok ama çok pahalı olmasa gerek, umarım olur.

forumda bir arkadaşımız bütçe dostu demiş, Twitter'da getirmek kolay olmaz bizi aşar denilmiş. Maliyet konusunda tahmini olan var mı..?

Ligin kalitesi çok düştü dolar kurundan dolayı, bizim gibi kadrosu meçhul başka takımlar da varken düşme ihtimalimiz yok yönetim 5 yabancıya 1,5 m dolar sözünü tutarsa ve ödemeleri düzgün yaparsa 7-10 aralığında bitirirz ligi. Webster haberi çıkmış ve anlaşma yakın gözüküyor kendisiyle, o gelirse Klobucar değil de başka tarz birini istiyor hoca.

Tanju Bey, Ertuğrul hocanın listesinde ki oyuncular ile mi görüşüyoruz?
Bir ara Mahmuti'nin verdiği listede ki oyuncularımız ile iletişim halinde olduğumuz söyleniyordu o yüzden soruyorum...

Sözlüğe döndüğüm bu ilk günde Ataman tartışmasına özellikle bu başlık altında değinmeyeceğim. Ancak Daçka’da aldığı sözleşmeyi istemesi baya normal, kulüp vermeseymiş. Ordaki asıl mesele indirim yapsın denilenlerle mesajdır. 800bin dolarlık sözleşmesine sırf indirim yapmadı diye ihanet edip 400+800 sözleşme ödeyecek olan kulüp. Mahmuti’nin bu meselede en ufak hatası yokken bu seneki takımın bütçesiyle ilgili eleştirilmesi saçma. Adama aç gözlü denilmiş. Mustafa Cengiz adamın arkasından sallamasına rağmen kaç gün haber beklemiş adam. Arkasından atılıp tutulması ayıp. Bu seneki 6.yabancının parasını yeni koça verdik. Bunda mantık bulan varsa buyursun yazsın. İndirim yapmıyor diye niye cebimizden 200bin dolar civarı fazla para çıktı?

Abi eline sağlık bilgiler için. Webster MUAZZAM bir hamle olur şu bütçede. Hatta umarım opsiyon falan koyarız :( Çıkış yapacağı çok belli çünkü.

Sözlüğe döndüğüm bu ilk günde Ataman tartışmasına özellikle bu başlık altında değinmeyeceğim. Ancak Daçka’da aldığı sözleşmeyi istemesi baya normal, kulüp vermeseymiş. Ordaki asıl mesele indirim yapsın denilenlerle mesajdır. 800bin dolarlık sözleşmesine sırf indirim yapmadı diye ihanet edip 400+800 sözleşme ödeyecek olan kulüp. Mahmuti’nin bu meselede en ufak hatası yokken bu seneki takımın bütçesiyle ilgili eleştirilmesi saçma. Adama aç gözlü denilmiş. Mustafa Cengiz adamın arkasından sallamasına rağmen kaç gün haber beklemiş adam. Arkasından atılıp tutulması ayıp. Bu seneki 6.yabancının parasını yeni koça verdik. Bunda mantık bulan varsa buyursun yazsın. İndirim yapmıyor diye niye cebimizden 200bin dolar civarı fazla para çıktı?

Ataman'ın aldığı maaşı örnek göstererek Mahmuti'nin 800 bin dolarını normalleştirmeye çalışıyorsun. Ben de sana Ataman'ın maaşının bile aslinda Mahmuti'den düşük olduğunu, üstelik Ataman'ın bu maaşi talep ederken altını hangi başarılarla doldurdugunu yaziyorum.

Tekrar soruyorum, Mahmuti son 5 yilda 800 bin dolar maaş isteyecek ne yapmıstır?

Bu sorunun cevabi yönetim bu parayı vermeseymiş, bizim yönetim maaşları ödeyemiyor vs. değil. Soru çok açık, lütfen cevabı da başka hususlar değil sorunun cevabı olsun.

Ha bu arada şunu da söyleyeyim, dunya yıldızı Sneijder'e bu kulüpte mobbingin kralı yapıldı. İdmanlara falan alinmıyordu adam. Ancak giderken oynamadığı yılın parasıni almadı, üstelik Türkiye'de başka bir takımda oynarsa 20 milyon dolar tazminat koydurdu.

Hani Mahmuti bizim efsanemiz, koparılamayacak kadar güçlü duygusal bağlarimız var, taraftar olarak biliriz ki Mahmuti'nin parayla işi olmaz ya o açıdan diyorum

Son düzenleme:
Benim merak ettigim, bundan sonraki calistiracagi külüplerde Oktay Hoca 800bin dolar maas alabilirmi?

800 bin dolar bence çok. Ama bir koç veya oyuncuya o paranın verileceği bir sözleşme ile belirlenmişse artık bunun açık açık tartışılması veya indirim istenmesi doğru olmaz. Galatasaray gibi bir spor kulübüne de yakışmaz ve yakışmadı da.

Webster bence de bayağı güzel bir hamle olur. 1.5 milyon dolar iyi bir bütçe değil ama akıllıca kullanılırsa play off takımı olabiliriz. Alınan yerli oyunculardan da memnunum. Geçen seneye göre daha iyi bir yerli rotasyonumuz var bile diyebiliriz. Webster hamlesiyle de yabancı transferine iyi bir başlangıç yaptık diyebiliriz.

Tai Webster şu bütçeyle çok güzel hamle olur 2014te bize karşı fena oynamamıştı ki geliştirmiş kendini daha da gerçi o maçta abisi daha çok dikkat çekmişti hazır gelmişken abisi ve Fotu ile gelse keşke.

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi