2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Furkan'ı şahsen istemem. Kariyerinde hep parayı ön planda tutmuş bir oyuncu. Bizde oynarken menajeri ile FB dedikoduları çıkartıp maaşına okkalı bir zam alması, ardından kontratını feshedip NBA'e gitmesi, Avrupa'ya dönerken yine en çok parayı veren Daçka'ya gelmesi... Bu işleri yapmış birini bizim gibi ödeme sıkıntıları yaşayan bir kulübe getirmek çok büyük risk olur.

Zaten yetenekleri çok kısıtlı. Şutu yok, sizelı değil. Rebound almaktan başka bir numarası yok. Yatsın kalksın Arroyo ile oynadığı sezona şükretsin. Yoksa şu an ligde kalmaya oynayan bir takımın uzunu olurdu muhtemelen.

Tam olarak butcemizin ne kadar olduguna ve olacagina dair bir bilgisi olan arkadasimiz yazarsa mutlu olurum.

Edit : su micheal Dixoni almak icin neyi bekliyoruz acaba ? 25 sayidan asagi atmiyor adam, Oktay Hocaya nasil ulasipta bu adami alalim diye 1000 lerce kez mesaj yazabilirim ? Lutfen bana yol gosterin ne yapsam da Oktay Hocaya bu adami almasi yonunde yalvarabilirim.

Bugun son macina cikti Bahcesehir ile attigi 25 sayiya ragmen elendiler.

Son 4 macta attigi sayi 30 -8- 27 -25 - bu adamda is var. Hala turkiye de ve anlasilabilinir gibi duruyor.

Son düzenleme:
Tam olarak butcemizin ne kadar olduguna ve olacagina dair bir bilgisi olan arkadasimiz yazarsa mutlu olurum.

Edit : su micheal Dixoni almak icin neyi bekliyoruz acaba ? 25 sayidan asagi atmiyor adam, Oktay Hocaya nasil ulasipta bu adami alalim diye 1000 lerce kez mesaj yazabilirim ? Lutfen bana yol gosterin ne yapsam da Oktay Hocaya bu adami almasi yonunde yalvarabilirim.

Bugun son macina cikti Bahcesehir ile attigi 25 sayiya ragmen elendiler.

Son 4 macta attigi sayi 30 -8- 27 -25 - bu adamda is var. Hala turkiye de ve anlasilabilinir gibi duruyor.
Dixon'ın +25 sayı attığı tüm maçları kaybettiler. 8 sayı attığı maçı ise kazandılar.

Vasat takimlarin skorerlerini ozel oyuncu zannetmeyi biraksak artik. Dixon 25 atiyor ama takim kaybediyor. Giresunda Usakta falan da oluyor boyle skorerler.

Micheal Dixon alınabilecek bir risk. Bu bütçeyle denenebilir. Bobby Dixon için de zamanında fenere gelirken küçük takım skoreri euroleague'de ne işi var falan deniyordu ama herkese laflarını yedirdi. Daha da çok örnek verilir bu şekilde. O yüzden küçük takımda oynuyor diye ön yargılı olmamak lazım. Araştırılıp hocanın aklındaki yapıya uyarsa alınabilir.

Micheal Dixon alınabilecek bir risk. Bu bütçeyle denenebilir. Bobby Dixon için de zamanında fenere gelirken küçük takım skoreri euroleague'de ne işi var falan deniyordu ama herkese laflarını yedirdi. Daha da çok örnek verilir bu şekilde. O yüzden küçük takımda oynuyor diye ön yargılı olmamak lazım. Araştırılıp hocanın aklındaki yapıya uyarsa alınabilir.

Dixon feneri gecip sampiyon olan takimin bir numarali oyuncusuydu. Ikinci ligde Bahcesehirde skor yapmakla birinci ligde takimini sampiyon yapmak arasinda cok ciddi bir fark var.

Hiç bir fark yok yaklaşım aynıydı belirtmek istediğim o. Bobby Dixon sadece bir örnek başka örnekler de verilebilir. Cory Higgins de antep'ten cska'ya gitti. Antep'i şampiyon yapmamıştı giderken. Ayrıca Micheal Dixon bütün kariyerini bahçeşehir'de geçirmedi. Aek'da oynuyordu orada da skorerdi. Demek istediğim hoca araştırır, izler kafasındaki takıma uyuyorsa alabilir. Kısıtlı bütçemize de uygun bir oyuncu olduğunu düşünüyorum şahsen. Yani vay efendim ikinci ligde skorer bir adamın bizde işi olmaz diye ön yargılı olmamak lazım.

Aek da oynarken de en skorer isimdi Micheal Dixon, vah ki vah , 2. ligde oynuyormus su imis bu imis, gorende sanacak ki takimimiz her yil kafaya oynuyor avrupada ligde turkiye kupasinda !

Once aynaya bakmayi bilmeliyiz. sen aynada en azili rakibinin basarilarini mi goruyorsun ? ne gorgudugunu bi anlayabilsem o ayna da kendi takimina bakarken!

Stimac’ı geçen aylarda da yazdım umarım aklımıza gelir ki akıl ederiz diye düşünüyorum. Ekmeğini taştan çıkaran, sırtı dönük oynayabilen, boyalı alanda güven veren bir oyuncu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Stimac bana da çok mantıklı geliyor. Ayrıca ergin hocanın efes'e gelmesiyle çok geri planda kaldı stimac. Hele geçen tofas serisinin ikinci maçında ergin ataman resmen rencide etti adamı. Dunston sakatlandı devre bitmesine çok az bir süre vardı o süre için bile tahammül edemedi stimac'a hemen çıkartıp dunston'ı o şekilde yine oynattı. Kendini yeniden kanıtlamak isteyecektir demek istediğim. İş ahlakı olan, kendini sürekli geliştiren bir oyuncu. Takımda görmek isterim.

Görünen o ki Başkan ve Yönetimin Basketbol adına herhangi bir hedefi ve vizyonu bulunmuyor. Geçen 4 aylık sürede bu net olarak görüldü. Halbuki seçildiği gün bütün branşlarda zirveye oynayan bir Galatasaray için uğraşacağını söylemişti.

Daha üzücü olan ise Ozan Korkut'un ortaya koyduğu euroleague A lisansı ve Basketbolda hedefi olan bir Galatasaray projesi kongre üyelerinden hiç teveccüh görmedi. Malesef kongre üyeleri içerisinde basketbolu önemseyen önemli bir kitle yok.

Geçtiğimiz sezon feda yılı oldu zaten. Bu sezonda böyle gider ama önümüzdeki seneler içinde hiç umut görünmüyor...

Skorerlik basketbolda tek başına bir yetenek kıstası değildir. Amerikalı 10 oyunucunun 9'u skorer oynar zaten. Şut tercihleri, sahada duruşu, savunması, takımı yönetebilmesi binbir türlü parametre vardır. Michael Dixon'da bu 10 parametrenin 1'i varken sadece skorer olduğu için alırsanız sezon ortasında guard bakarsınız. Bu konuda CV'miz ortadayken bunu da unutmamak gerekir diye düşünüyorum.

Skorerlik basketbolda tek başına bir yetenek kıstası değildir. Amerikalı 10 oyunucunun 9'u skorer oynar zaten. Şut tercihleri, sahada duruşu, savunması, takımı yönetebilmesi binbir türlü parametre vardır. Michael Dixon'da bu 10 parametrenin 1'i varken sadece skorer olduğu için alırsanız sezon ortasında guard bakarsınız. Bu konuda CV'miz ortadayken bunu da unutmamak gerekir diye düşünüyorum.

Furkan Bey, Suan elimizde kim var bilmiyorum oyuncu olarak ama emin olabilirsiniz ki gecen yil playoff dahi yapamayan sozde oyunculardan 2 gomlek daha basketbolu biliyor ve oynuyor Michael Dixon. Iyi arastirin iyi bakin sadece skorer degil, hem Aek da hem de Bahcesehirde en cok asist yapan oyuncudur kendisi ayni zamanda

Aek ve Bahcesehiri az bucuk takip etmemin yegane sebebiydi Michael Dixon!.

Son düzenleme:
Furkan Bey, Suan elimizde kim var bilmiyorum oyuncu olarak ama emin olabilirsiniz ki gecen yil playoff dahi yapamayan sozde oyunculardan 2 gomlek daha basketbolu biliyor ve oynuyor Micheal Dixon. Iyi arastirin iyi bakin sadece skorer degil, hem Aek da hem de Bahcesehirde en cok asist yapan oyuncudur kendisi ayni zamanda

Aek ve Bahcesehiri az bucuk takip etmemin yegane sebebiydi Michael Dixon!.

Abi bu sene yeteri kadar canlı izledim zaten :) Ha illa alt ligden bir guard istiyorum diyorsan Jacob Pullen fersah fersah daha iyi guard Dixon'dan.

Peki Furkan Bey, ben de bu adami takimimiza aldirayimda siz de gorun //=D aclik grevine basliyorum arkadaslar, Michael Dixon gelene kadar 15 gun boyunca sabahtan aksama kadar hicbirsey yemeyecegim. Cefakar taraftarin gozunu seveyim, yani kendimin :)

Son düzenleme:
Peki Furkan Bey, ben de bu adami takimimiza aldirayimda siz de gorun //=D aclik grevine basliyorum arkadaslar, Micheal Dixon gelene kadar 15 gun boyunca sabahtan aksama kadar hicbirsey yemeyecegim. Cefakar taraftarin gozunu seveyim, yani kendimin :)

Ramazandaki orucu mu sayıyorsunuz:)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk