2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Uzun zaman olmuş foruma girmeyeli pek takipte edemedim.Umudum yoktu bu yıl için borçlar ayyuka çıkmış ,döviz kuru patlamış , kriz çanları çalanlar varken sponsorda bulunmayacağından mütevellit beklentim çok düşüktü ama düşen umutlar yavaş yavaş yeşeriyor gibi.
Kendi adıma play-off zorlayacak bir takım kurulsa yeterlidir malum içinde bulunulan ekonomik sorunlar sebebiyle.

Türk oyuncu katkısı çok kısıtlı olacak ama bu kadar geç başlanırsa normal tabi bu arada Beşiktaş bazı oyuncularını göndermek istediği yönünde haberler var aslında yerli kalitesini yükseltebilirmiyiz diye düşündüm. Bu arada Oğuz Şavaş bu kafa ile takıma abilik falan yapamaz son yabancı kesinlikle kalıplı fandimentılı yüksek ve a şutu olan yani BUVA olmalı Zac ile birbirlerini iyi tamamlarlar.

Tai - Can - Emir
Jaka - Erol Can
Harrison - Göksenin - Caner
Hayes - Ozan - Ayberk
Zach - Ege - X

13 agustos da baslıyoruz .Ertuğrul hoca ve ekibi güzel bir kadro kurdu. Ertuğrul hoca ve ekibine güveniyorum inşallah bişeyler başaracagız. Ama nihat abininde dediği gibi 'O Buva Buraya Gelecek' :)

Tai - Can - Emir
Jaka - Erol Can
Harrison - Göksenin - Caner
Hayes - Ozan - Ayberk
Zach - Ege - X

13 agustos da baslıyoruz .Ertuğrul hoca ve ekibi güzel bir kadro kurdu. Ertuğrul hoca ve ekibine güveniyorum inşallah bişeyler başaracagız. Ama nihat abininde dediği gibi 'O Buva Buraya Gelecek' :)

Önce hayırlısı ile Hayes ve Harrison transferleri açıklansın da Görkem :)
Daha sonra bence Buva'yı bekleyelim.
Ertuğrul Hoca da eski öğrencisini takımda görmek isteyecektir.
Şimdiden bi anlaşma yapılırsa Buva'da tekrar İstanbul'a gelmek ister umarım.
Hayırlısıolsun tabiki :)

400 bin dolar kaldıysa yerli oyuncu transferi yapmamızdan yanayım. Eurocup'ta muhtemlen 2. turda eleniriz. Hadi diyelim iyi bir kimya yakaladık, çeyrek de elendik. O dakikadan sonra 6 yabancıyla oynamanın hçbir faydası yok. Bunun yerine tüm sezon kullanabileceğimiz, net katkı sağlayacak 1-2 yerli takviyesi beni daha mutlu eder.

Bjk Kenan, Semih, Maxim, Samet gibi isimlerin 1-2 tanesinden çıkabilir. Ha keza Daçka'da öyle. 400 bin doların üzerine 200-300 koyup Maxim-Semih yapsak sezona bakış açımız değişir. 400 bin dolara sadece Semih hamlesi bile beni fazlasıyla mutlu eder.

Ozan-Hayes-Auguste-Semih rotasyonu bence yeterli

Son düzenleme:

İnşallah başarı dolu kupalı bi sezon olur bizim için. Galatasaray Basketbolu tekrar cska yı yendiği oly yi yendiği senelerdeki gibi karakterli, savasan bir oyun sergiler ve bunu parkeye yansıtır.

Son düzenleme:
Galatasaray, Aaron Harrison ve Nigel Hayes'ın transferinde imza aşamasına geldi. Herhangi bir sorun yok.

Furkan Aldemir istenmiyormuş.Maaşının belli bir kısmını paylaşsak olmaz mı?

Furkan ve Okben'i ben de takımda görmek isterdim.
Ama yerli rotasyonu çok doldu.
Bence gerek yok.

Ama olur da Furkan alınırsa 5 numarayı Zach ve Furkan ile götürüp 6.yabancıyı kısa rotasyonu için de kullanabiliriz ama orası da çok şişik.

Harrison ve Hayes gelsin de gerisi kolay.
Umarım bu 2 transfer de bir aksilik çıkmaz ve bir an önce açıklanır...

Furkan ve Okben'i ben de takımda görmek isterdim.
Ama yerli rotasyonu çok doldu.
Bence gerek yok.

Ama olur da Furkan alınırsa 5 numarayı Zach ve Furkan ile götürüp 6.yabancıyı kısa rotasyonu için de kullanabiliriz ama orası da çok şişik.

Harrison ve Hayes gelsin de gerisi kolay.
Umarım bu 2 transfer de bir aksilik çıkmaz ve bir an önce açıklanır...

En iyi senaryo o olur bizim için. Furkan gibi bi adamın beş numaraya gelip altıncı yabancıyı kısadan yana kullanmak. Kısalarda rotasyon var ama hiçbiri güvenilir değil. Webster'ın yanına bir adam daha lazım kaliteli. Keşke olsa.

Ömer Yalcinkaya: "İki yabancı oyuncu daha ekleyeceğiz. Son aşamaya geldik. Toplam 5 yabancı ile lige başlamayı planlıyoruz" dedi.

Hayes ve Harrison. 6. Yabanci alinmayacak...

Ömer Yalcinkaya: "İki yabancı oyuncu daha ekleyeceğiz. Son aşamaya geldik. Toplam 5 yabancı ile lige başlamayı planlıyoruz" dedi.

Hayes ve Harrison. 6. Yabanci alinmayacak...

Sanırım son 1 haftada ekonomi de ki durumlar bu kararı almalarını sağladı.
Duruma göre gerekirse sezon içinde 6.yabancı oyuncu alınabilir.
Madem 6.yabancı olmayacak Furkan alınabilir mi acaba ?

Sanırım son 1 haftada ekonomi de ki durumlar bu kararı almalarını sağladı.
Duruma göre gerekirse sezon içinde 6.yabancı oyuncu alınabilir.
Madem 6.yabancı olmayacak Furkan alınabilir mi acaba ?

Furkan'ın herhangi bir yabancıdan daha az maliyeti olacağını sanmıyorum. Alabileceklerini düşünmüyorum. O yüzden duruma göre hareket ederler sanırım. Bu piyasada da mantıklı olan bu. Şu iki oyuncu gelsin de takımı bi görelim önce.

Furkan mı? Hani maaşlar verilmiyor diye kulübü ilk terkeden Furkan mı? Bize gelmek için para verirse ancak o zaman olur yoksa bu karaktersizi istemiyoruz. Güzel, sempatik bir takım kurulurken Furkan alınırsa ne maça giderim ne maçı izlerim.