2019-2020 BSL Takımlarının Transferleri ve Kadro Haberleri

Anadolu Efes, Bayern Münih forması giyen Derrick Williams’la ilgileniyor. Williams, NBA’e dönüş dahil olmak üzere gelecek tüm teklifleri değerlendirecek. (Eurohoops)

Umarım gerçekleşir bu transfer 🙏
Hayalimdeki Anadolu Efes kadrosu.

Larkin-Doğuş-Buğra
Higgins-Micic
Broekhoff-Simon
D.Williams-Moermann
Dunston-Pleiss(Aaron White)-Sertaç

Son düzenleme:
TOFAŞ geçen sezona Arel Üniversitesi Büyükçekmece'de başlayan, Budocnost'ta tamamlayan Devin Williams ile anlaştı. TOFAŞ daha önce de Karşıyaka'dan Berk Uğurlu'yu kadrosuna katmıştı.

1994 doğumlu, 2.06 m boyundaki Amerikalı pivot BSL'de 32 dk, 17.7 sayı, 11.8 ribaund, 1.9 asist, Euroleague'de 11 dk, 3.3 sayı, 2.5 ribaund, 0.5 asistle oynadı.

Öte yandan TOFAŞ'tan Yiğit Arslan'ın Galatasaray ile önümüzdeki günlerde sözleşme imzalaması bekleniyor.

(via@Basketfaul)

Tolga Geçim-Anadolu Efes

Tolga Geçim için Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes çok istekliydi. Bu sezonu Banvit’te oldukça iyi geçiren, 1-4 arası tüm pozisyonları oynayabilen Tolga’nın tercihi Anadolu Efes oldu.

(via@caglartorun)

Son düzenleme:
Ali Koç bütçe düşmeyecek diye açıklama yapmış,beni şaşırttı doğrusu,helal olsun.

Galatasaray ve Beşiktaş'ın basketbolda ki durumları umutsuz vaka.Bu yönetimlerle uzun yıllar değişen bir şey olmayacak o belli oldu artık.Neyse ki Efes yeniden büyük oynamaya başladı en azından FB rakipsiz kalmadı.

Son tahlilde Türk basketbolu Fenerbahçe - Anadolu Efes ve diğerleri olarak demir atmıştır

Pınar Karşıyaka, eski koçu Ufuk Sarıca ile anlaşmaya vardı. Sarıca daha önce de Karşıyaka'da görev yapmış ve BSL, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanmıştı.

Bilindiği gibi Pınar Karşıyaka koç arayışlarına Oktay Mahmuti ile başladıktan sonra Ufuk Sarıca'ya dönmüştü.

Kulüp tarafından açıklamanın kısa sürede yapılması bekleniyor.

Basketfaul

Gün içinde Ufuk Sarıca ile anlaşan Karşıyaka’da an itibariyle 15 asil, 10 yedek üyeden oluşan Yönetim Kurulu’ndan 12 üye istifa etti. İstifa nedeni basket takımına ayrılan bütçe. Zorunlu kongre için 11 istifa yeterli, Karşıyaka’da zorunlu kongre durumu oluştu.

Karşıyaka sıcak gelişiyor: Bu durumda Karşıyaka - Ufuk Sarıca birlikteliği de başlamadan bitmiş olabilir.

Çağlar Torun

Moderatör tarafında düzenlendi:
Karşıyaka bile bu kadar küçülmek yeter dedi.

Ufuk Sarıca haberini TV'de son dakika görünce gerçekten sevindim.Kim basketbola yatırım yapıyorsa ona helal olsun.

Sloukas iyi hoş ama FB'ye star bir kısa lazım,böyle ani patlamalar yapacak biri mesela Mike James.Dixon yaşlandı artık.

Sezonun ilk bölümünde dikkat çeken işlere imza atan İspanyol guard Quino Colom, Bahçeşehir Koleji ile yollarını ayırmış.

(via@NeoRock06)

Fenerbahçe Beko, Furkan Korkmaz ile anlaşmaya çok yakın.

🔗@Sportando

BİLGİ | Furkan Korkmaz'ı transfer etmek isteyen kulübün Efes'e 250 bin dolar buy-out ödemesi gerekecek.

(🔗@TrendBasket)

Furkan dönmek istiyorsa Ergin Hoca neden istemez ki?

Alper Yılmaz: "James Anderson ve Tibor Pleiss'ın Haziran sonuna kadar opsiyonları var. Ergin Hoca'nın kararını bekliyoruz. Diğer beş yabancımız Micic, Beaubois, Simon, Moerman ve Dunston'ın sözleşmeleri var."

Alper Yılmaz: "Larkin'in hedefi NBA ama Larkin'in burada mutlu olduğunu biliyorum, onun Euroleague'de bitmemiş bir hesabı olduğunu biliyorum. Temmuz sonuna kadar umarım belli olacak ve bizle kalacak."

(NTV Spor)