2019-2020 BSL Takımlarının Transferleri ve Kadro Haberleri

Bahçeşehir Koleji guard Trae Golden ve pivot Mangok Mathiang ile sözleşme imzaladı. Geçen seneki har vurup harman savuran yapının aksine, güzel scouting hamleleri.

(via@ismailsenol)

Guard ve pivotu alan Bahçeşehir Koleji, 2 numara için de Dwight Hardy ile imzaya yakın.

(via@NeoRock06)

Son düzenleme:
Transfer çalışmalarına devam eden Fenerbahçe Beko, 29 yaşındaki NBA patentli forvet Quincy Acy ile ilgileniyor.

(via@Carchia)

Cska'nın kısa rotasyonu zaten savunma yapmaya müsait olmayan fizik olarakta zayıf oyuncularda kuruluydu.. Serrod orada resmen bench oyuncusu olarak kaldı, sırf savunma için hackett kullandılar.. Hayvani bir bütçen olunca böyle oluyor :) Bence chacho efeste mutlaka fark yaratır efesi taşımasına gerek yok, sistem içinde ana rolde sırıtmaz performansıda artar ama savunma tarafında (-) yazar.. Bana göre en önemli eksigi fizik olarak zayıf kalması..

Günümüz avrupa basketbolu biraz daha all-round oyuncuları tercih etmeye başladı, oyunun iki tarafıda önem kazandı.. Teodosic de istedigi kontratı bulamıyor bildigim kadarıyla.. Buda biraz takımların adam değişmeli savunmaya geçmesiyle alakalı.. Aynı şekilde eski tarz pivotlar yerine ayakları hızlı mobil uzunlar görüyoruz daha çok..

Ser-Rod'un gidiş sebebinin Moskova soğuğu olduğu söyleniyor. Karısı özellikle kalmak istemiyormuş. Kadına da hak vermemek elde değil, soğuk bir yandan, yabancı ülke olması bir yandan, rus kızları da aile saadeti açısından her zaman bir tehdit. İspanya'ya dönmek istiyormuş Ser-Rod ama Türkiye'ye de sıcak bakabilir.

S.Rodrigues'in CSKA performansını referans alıp olası Efes performansı ile ilgili yorum yapmak son derece yanıltıcı olur.

Ataman, Avrupa'da oyuncularına yeteneklerini maksimum derecede kullanmalarını sağlayan bir numaralı antrenörken İtoudis sistemi uğruna en önemli yıldızlarını bile kısıtlayan bir antrenör. De Colo bile yeterli süreleri alamıyordu onun sisteminde.

Dolayısıyla S.Rodriguez, Efes'e gelirse CSKA performansından çok farklı, oyunu domine eden bir Rodrigues izleriz. Öyle aman aman savunma handikapı olduğunu da düşünmüyorum. Hatta vidalar sıkıldığında ortalama üstü savunma da yapıyor.

Ancak Efes'in kadro planlaması düşünüldüğünde Larkin'i, Rodrigues'e tercih ederim. Çünkü Larkin, Beabouis ile birlikte takımda saf skorer olarak tanımlayacağımız iki oyuncudan biri ki Beaubois'in zorluk seviyesi yüksek maçlarda çoğu zaman sindiğini biliyoruz.

Eğer Rodrigues gelecekse 3 numarada Simon gibi topa yön veren bir forvet yerine S.Weems gibi net skorer ve önemli bir birebirciyi tercih ederdim.

Ama elde hem Simon hem de Micic varken benim tercihim, oyuna birebirleriyle farklılık katacak Larkin olur.

S.Rodrigues'in CSKA performansını referans alıp olası Efes performansı ile ilgili yorum yapmak son derece yanıltıcı olur.

Ataman, Avrupa'da oyuncularına yeteneklerini maksimum derecede kullanmalarını sağlayan bir numaralı antrenörken İtoudis sistemi uğruna en önemli yıldızlarını bile kısıtlayan bir antrenör. De Colo bile yeterli süreleri alamıyordu onun sisteminde.

Dolayısıyla S.Rodriguez, Efes'e gelirse CSKA performansından çok farklı, oyunu domine eden bir Rodrigues izleriz. Öyle aman aman savunma handikapı olduğunu da düşünmüyorum. Hatta vidalar sıkıldığında ortalama üstü savunma da yapıyor.

Ancak Efes'in kadro planlaması düşünüldüğünde Larkin'i, Rodrigues'e tercih ederim. Çünkü Larkin, Beabouis ile birlikte takımda saf skorer olarak tanımlayacağımız iki oyuncudan biri ki Beaubois'in zorluk seviyesi yüksek maçlarda çoğu zaman sindiğini biliyoruz.

Eğer Rodrigues gelecekse 3 numarada Simon gibi topa yön veren bir forvet yerine S.Weems gibi net skorer ve önemli bir birebirciyi tercih ederdim.

Ama elde hem Simon hem de Micic varken benim tercihim, oyuna birebirleriyle farklılık katacak Larkin olur.

Ser-Rod'un savunması baya zayıf ama hücum özellikleri bunu görmezden gelmeye yeterli. Yalnız nba'de geçirdiği zamanı ve Cska'daki iki yılını da hesaba katarsak 3 sezondur formda değil. 33 yaşındaki bir oyuncu için bu önemli bir süre. Ben açıkcası bir takımı F4'a taşıyacak keskinliğe sahip olmadığını düşünüyorum. Larkin mesela kudurursa karşı tarafın vay haline, şutu güvenilir değil ama sokmaya başladığı anda ne ayak çabukluğuna direnebiliyorsun ne de şutuna. Ben Ser-Rod'da bunu görmüyorum, durdurulması veya yavaşlatılması daha mümkün bir oyuncu. Bir diğer nokta da takım Ser-Rod'a göre dizayn edilmedi Larkin'e göre kuruldu bu nedenle Larkin işi yatarsa yerine aynı ayar olmasa bile Mike James D. Adams gibi adamları demek daha mantıklı.

Pleiss Anderson ve Peters kararlarını bu nedenle eleştiriyorum. Larkin'in durumu belirsizken kadroyu 1 kişi hariç şekillendirmiş olmak bence hatalı bir tercih. Larkin ben yokum derse Efes ortada kalacak. Hamle şansı zayıflayacak, en iyi ihtimalle (Larkin kalırsa) gücünü koruyor Efes ama güçlenmedi.

Ser-Rod'un gidiş sebebinin Moskova soğuğu olduğu söyleniyor. Karısı özellikle kalmak istemiyormuş. Kadına da hak vermemek elde değil, soğuk bir yandan, yabancı ülke olması bir yandan, rus kızları da aile saadeti açısından her zaman bir tehdit. İspanya'ya dönmek istiyormuş Ser-Rod ama Türkiye'ye de sıcak bakabilir.

italyada güzeldir.. messina kaptı chacho'yu..

nando ve serrod aynı sebepten ayrıldı demekki, higgins de barcanın kıskacındaydı.. 3 yetenekli oyuncusunu aynı anda kaybettiler.. Kupayı kazanınca birazda rehavet de olmuştur :)

Darüşşafaka, geçen sezonu Geissen 46ers'ta geçiren Almanya doğumlu Türk pivot Mahir Agva'yı transfer ettiğini açıkladı.

Mahir Agva (2018-19 Almanya Ligi sezonu)

34 maç
14.6 dakika
8.2 sayı
3.6 ribaunt

bahçeşehir ne yaptı öyle yahu. can altıntığ, alper özcan, emir preldzic, altan erol, hadi özdemir, doğan şenli... göksenin içinde nabız yokluyorlardı. onu da alırlarsa değişik bir yerli kadrosu olacak takım da.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol transfer çalışmalarına devam ederken geçtiğimiz günlerde prensip olarak anlaştığı iki transferi resmi olarak açıkladı.

Gaziantep ekibi, geçtiğimiz sezon Banvit forması giyen Metehan Akyel ve İsmail Cem Ulusoy’la sözleşme imzaladı.

ÖZEL HABER| İzmir’in köklü klüplerinden Pınar Karşıyaka geçtiğimiz sezon Anadolu Efes forması giyen Milli oyuncu Metecan Birsen’le her konuda anlaştı. transferin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

(via@KickSantra)

Fenerbahçe Beko, Derrick Williams ile 1 yıllığına anlaşmaya vardı. (Eurohoops)

Çok iyi transfer çok.

Sloukas-De Colo-Datome-Williams-Vesely
Leo-Melih-Kalinic-Leavurgne-Ahmet

Evet Barcelona çok iyi kadro kurdu.
Ama Fb, Obra faktörü ile bence net favori Euroleague için.

Sloukos - De Colo - Datome - Williams - Vesely

İlk beşi bu olacak gibi fenerin. Gerçekten muazzam. Makina gibi takım, koç da obradovic. Barca ile Milano’nun paralarına yazık olacak gibi.

Sloukos - De Colo - Datome - Williams - Vesely

İlk beşi bu olacak gibi fenerin. Gerçekten muazzam. Makina gibi takım, koç da obradovic. Barca ile Milano’nun paralarına yazık olacak gibi.

Gerçekten çok iyi bir 5.
Benche bakın birde:

Leo-Dixon-Melih-Kalinic-Berkay-Leavurgne-Ahmet...

Bu arada:
Fenerbahçe Beko ile 1 yıllık sözleşme imzalayacak olan Derrick Williams, net 1,5 Milyon $ ücret alacak.
(via@Carchia)

Bu adamların dünya kadar borcu yok mu?
Ne yapmaya çalışıyorlar?