2019-2020 BSL Takımlarının Transferleri ve Kadro Haberleri

Zalgiris'i anladım da bizim ilgimiz olan oyuncuyu ŞL temsilcisi Karşıyaka nasıl alabiliyor anlamıyorum. Heralde Euroleague maceraları, Eurocup şampiyonluğuyla duyurduğumuz ismimizi transfer yasakları, ödeme zorlukları, menajerlerin gözündeki repütasyonumuzla hiç ettik. Geçen sene de Fall'u isterken Sakarya'ya gitmişti sanırım.

Zalgiris'i anladım da bizim ilgimiz olan oyuncuyu ŞL temsilcisi Karşıyaka nasıl alabiliyor anlamıyorum. Heralde Euroleague maceraları, Eurocup şampiyonluğuyla duyurduğumuz ismimizi transfer yasakları, ödeme zorlukları, menajerlerin gözündeki repütasyonumuzla hiç ettik. Geçen sene de Fall'u isterken Sakarya'ya gitmişti sanırım.

Bizim Mbaye ile ilgimiz yoktu. Ben beğendiğim için yazdım.

karşıyaka'nın bütçesinin bizden aşağı kalır yanı yok, 300-350k baremine imzaladı. bizim ilgimiz yoktu.

Anladım. Karşıyaka'nın bütçesinin bize yakın olduğunu tahmin ettim ama yine de aynı anda isteyebileceğimiz bir oyuncunun Karşıyaka'ya gitmesi tuhaf gelmişti. Belli ki ilgimiz bile olmamış.

Geçtiğimiz sezonu TBL takımlarından Mamak Belediye Yeni Mamak Spor’da tamamlayan yetenekli oyuncu Erkan Yılmaz ile anlaşmaya çok yakın.

(via@NeoRock06)

Bence sorun Peters’den çok Pleiss’i tutmaları. Zaman zaman Moerman’la yan yana oynayıp kısalarla savunmayı delmeyi deneyecek yine Efes. Tabi bu Larkin kalırsa anlam taşır. Bence Pleiss yerine ucuza bir uzun denemeleri gerekirdi

Pleiss benim tuttuğum tarzda bir oyuncu değil ama en azından şunu söyleyebilirim adam doğru kullanılırsa işe yarıyor. Çok düzgün bileği ve orta mesafesi var. Boyu sayesinde korkutucu olmasa dahi belli bir blok vs olayı var. Peters'da dış şut hariç hiç bir şey göremedim ben. Boş kaldığında üçlük sokmak öyle çok zor bulunan bir meziyet değil ki. En basitinden Motum da bunu yapıyordu hatta oyun aklı daha iyi bir oyuncu. Efes'in artık oynadığı seviye çok yukarıda, oralarda kalıcı olması için daha iyi adımlar atmalıydı. Rakipler Cska hariç güçlendi Efes kadroyu korusa dahi güçlenmemiş olacak.

Asıl sıkıntı şu. Larkin'in durumu belirsiz ve durumu belli olmadan kadroyu şekillendirmek ne derece doğru. Pless Anderson Peters gibi adamları bir ay sonra da bulursun, Larkin'den kötü haber gelse bu adamlarla devam etmiyor olsan belki farklı bir yapılanmaya gidebilirsin. Şimdi kötü haber gelse tüm yapılanma sıkıntıya girecek.

Ülkemizde Gaziantep ve geçen sezon da Bahçeşehir Koleji‘nde başarılı performanslar sergilemiş olan tecrübeli uzun DJ White önümüzdeki sezon Tofaş‘ın başarısı için ter dökecek.

Beşiktaş Sompo Japan, geçen sezon Oostende forması giyen Karadağlı oyuncu Nemanja Djurisic'i kadrosuna katmak istiyor.

Djurusic, bu yaz eski Survivor yarışmacısı Ezgi Avcı ile evlenecek ve dolayısıyla Türkiye'de oynamak istiyor.

(@LeventLEVENTCI)

Beşiktaş Sompo Japan eğer Djurusic'i de alırsa Beşiktaş’ın kadrosunda bir Türk ile evli iki yabancı oyuncu olacak. (Diğeri McKissic)

chacho ve larkin farklı tarz oyuncular ama sonuc olarak aynı kapıya çıkacak.. İkiside çok rahat savunmanın dengesini bozar, larkin pick kullanmadan savunmayı bozabiliyor buda fb gibi switch savunma ile yaşayan takımlara ters geliyor.. (kısaları kötü savunmacı oldugu için) Serrod ise çok fazla pick kullanır..

Chacho'nun avantajı larkinden daha yüksek oyun zekasına sahip olması, takımı oynatmayı daha cok sevmesi, dezavantajı fiziksel olarak çok eziliyor.. Savunmada daha fazla handikap yaratır..

Bana ikisinden birini seç deseler larkin'i seçerdim..

Fenerbahçe Beko, yeni sezon öncesi 4 isimle yollarını ayırdı.

Sarı-lacivertli ekip, bugün yaptığı açıklamada; sözleşmeleri sona eren Erick Green ve Barış Hersek ile yolların ayrıldığını duyurdu. Fenerbahçe ayrıca genç oyuncular Yordan Minchev ve Ahmet Can Duran’ın da gelecek sezon takımda olmayacağını açıkladı.

chacho ve larkin farklı tarz oyuncular ama sonuc olarak aynı kapıya çıkacak.. İkiside çok rahat savunmanın dengesini bozar, larkin pick kullanmadan savunmayı bozabiliyor buda fb gibi switch savunma ile yaşayan takımlara ters geliyor.. (kısaları kötü savunmacı oldugu için) Serrod ise çok fazla pick kullanır..

Chacho'nun avantajı larkinden daha yüksek oyun zekasına sahip olması, takımı oynatmayı daha cok sevmesi, dezavantajı fiziksel olarak çok eziliyor.. Savunmada daha fazla handikap yaratır..

Bana ikisinden birini seç deseler larkin'i seçerdim..

Ser-Rod'un Cska performansı pek tatmin edici değil. Nba dönüşü bekleneni veremedi bence. Önemli bir oyuncu tabi ama Larkin iyi olduğu zamanlarda çok fark yaratıyor. Ser-Rod bu haliyle tek başına bir takımı taşıyacak durumda değil. Cska opsiyonu varken elden bırakıyor bu da önemli bir done.

Fenerbahçe Beko, yeni sezon öncesi 4 isimle yollarını ayırdı.

Sarı-lacivertli ekip, bugün yaptığı açıklamada; sözleşmeleri sona eren Erick Green ve Barış Hersek ile yolların ayrıldığını duyurdu. Fenerbahçe ayrıca genç oyuncular Yordan Minchev ve Ahmet Can Duran’ın da gelecek sezon takımda olmayacağını açıkladı.
Barış Hersek gibi winner karakterli bir oyuncuyu çok isterdim bizde.😄
Erick Green de aslında çok iyi olurdu ama maliyeti bizi aşar. O yine bi euroleague takımına gider.

beIN SPORTS Son Dakika: Fenerbahçe Beko, Arel Üniversitesi Büyükçekmece'den Berkay Candan'la anlaşmaya vardı. Resmi sözleşmenin kısa süre içinde imzalanması bekleniyor.

Bursaspor’da yeni sezonda koç Serkan Erdoğan.
Sezonu Galatasaray staff’ında geçiren Tutku Açık da önümüzdeki sezon Bursa’da görev yapacak.

(via@caglartorun)

Son düzenleme:
Ser-Rod'un Cska performansı pek tatmin edici değil. Nba dönüşü bekleneni veremedi bence. Önemli bir oyuncu tabi ama Larkin iyi olduğu zamanlarda çok fark yaratıyor. Ser-Rod bu haliyle tek başına bir takımı taşıyacak durumda değil. Cska opsiyonu varken elden bırakıyor bu da önemli bir done.

Cska'nın kısa rotasyonu zaten savunma yapmaya müsait olmayan fizik olarakta zayıf oyuncularda kuruluydu.. Serrod orada resmen bench oyuncusu olarak kaldı, sırf savunma için hackett kullandılar.. Hayvani bir bütçen olunca böyle oluyor :) Bence chacho efeste mutlaka fark yaratır efesi taşımasına gerek yok, sistem içinde ana rolde sırıtmaz performansıda artar ama savunma tarafında (-) yazar.. Bana göre en önemli eksigi fizik olarak zayıf kalması..

Günümüz avrupa basketbolu biraz daha all-round oyuncuları tercih etmeye başladı, oyunun iki tarafıda önem kazandı.. Teodosic de istedigi kontratı bulamıyor bildigim kadarıyla.. Buda biraz takımların adam değişmeli savunmaya geçmesiyle alakalı.. Aynı şekilde eski tarz pivotlar yerine ayakları hızlı mobil uzunlar görüyoruz daha çok..