2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Çok kolay ve basit bir penaltı yaptık. Aslında hareket topaydı ve Seri de topu alamayacağını anlayınca ayağını son anda çekebildiği kadar çekmiş ama pozisyon var'a gittiğinde penaltı çıkacağı belliydi. Ayrıca hakem penaltı atılırken penaltı noktası hizasında topa dönünce ceza alanını ihlal eden Sivassporlu futbolcuları da kaçırdı. Penaltının tekrar edilmesi gerekiyordu.

Ligin çok üzerinde, CL için kurulmuş bir kadroyla oynuyoruz. Hoca artık bir zahmet takımda asıl aksayan oyuncunun Mariano olduğunu anlasın artık. Nagatomo filan önünde Babel oynadığından aksıyordu, Mariano'ysa önünde kim oynarsa oynasın defansta hep açık veriyor ve inanılmaz temposuz. Bu Linnes ne etti Fatih Hoca'ya anlamak güç!
Mariano kaç maçtır Alves gibi top oynuyor ya ne Linnesi. Linnes iyi bir rotasyon topçusu fazlası değil. Feghouliyi oynatıyorsan Mariano'yu da oynatacaksın.

Sarachiyi de bugün çok beğensemde maç sonu yaptığı hareket büyük gerzeklik o hareketin hakkı kırmızı aynı zamanda da oyunu soğuttu. FB maçında da yaptı benzer şeyi dirarında dizine bastı yerdeyken. Üçüncüde başımıza bela olacak...

Bu kadar güzel oynadığımız maçın berabere bitmesi de üzdü. İlk yarıda maçı kopartabilecek noktaya da getirmiştik. Sağlık olsun. Hoca ilk yarının sonlarına doğru bu güzel oyunun işaretlerini vermişti. Fakat bu maç özelinde yaptığı oyuncu değişiklikleri üzdü. Orta sahayı boşaltıp Adem'i ileriye koyduktan sonra mevcut oyun kalitemiz azaldı ve doldur boşalta döndük. Belhanda 60-65 arasında oyuna girebilseydi maçı kazanma ihtimalimiz çok daha artardı. Ama biz böyle oynamaya devam ettiğimiz müddetçe ligde her deplasmanda her takımı yenebiliriz.

Oyun ve konsantrasyon beni çok mutlu etti.
Ama hakem hataları yavaş yavaş canımızı sıkmaya başlayacak gibi. Yönetimin bu konuda açıklama yapması gerekiyor. Fatih hocaya kalırsa yine onsuz kalmak zorunda kalacağız yoksa. Umarım yönetim üzerine düşeni yapar...

Mariano kaç maçtır Alves gibi top oynuyor ya ne Linnesi. Linnes iyi bir rotasyon topçusu fazlası değil. Feghouliyi oynatıyorsan Mariano'yu da oynatacaksın.

Yediğimiz gollerin hangi kanattan ve kimin kademe eksiğinden geldiğini görmek çok zor değil. Zamanında Servet Çetin, Baros gibi oyuncularla ilgili de çok yazdık ama yorum farkı işte...

İlk yarı performansı ile Mariano ne kadar eleştirilmeyi hak ediyorsa 2. yarı performansı ile de bir o kadar övgüyü hak ediyor. Linnes filan kusura bakmayın aynı klasmanin adamı değil.

Yediğimiz gollerin hangi kanattan ve kimin kademe eksiğinden geldiğini görmek çok zor değil. Zamanında Servet Çetin, Baros gibi oyuncularla ilgili de çok yazdık ama yorum farkı işte...
Mariano dünyanın en iyi beki değil zaten defansif anlamda eksikleri çok fazla olabilir. İlk yarıda berbat oynadı ama Antalya maçından beri 5 asisti var bu adamın. Biz zaten mariano'nun hücum katkısını istiyoruz şuan onuda veriyor malesef Linnesin o kapasitesi yok.

Çok komik ve bencilce bir açıklama yapmış!

Bu adam zaten dikkate alınacak konumda değil, her hafta hakemlere sarıyor, bu haftayı da boş geçmedi ancak çok boş konuşuyor.

Niye ertelenecek ki diyor, bir ağzına maskeyi tıkamış, iki kendi topçuları bile neden oynuyoruz diyor...

Dikkatimi çeken, orada soru soran bşr tane akil yok mu, efendim neden siz maske takıyorsunuz?

Çok komik ve bencilce bir açıklama yapmış!

Bu adam zaten dikkate alınacak konumda değil, her hafta hakemlere sarıyor, bu haftayı da boş geçmedi ancak çok boş konuşuyor.

Niye ertelenecek ki diyor, bir ağzına maskeyi tıkamış, iki kendi topçuları bile neden oynuyoruz diyor...

Dikkatimi çeken, orada soru soran bşr tane akil yok mu, efendim neden siz maske takıyorsunuz?
O soruyu soracak muhabir yok. Ülke de gazetecilik bittiği için kontra soru soralamaz. Süleyman Soylu'nun Tele1 muhabirinin sorularına cevap veremeyince konuyu çarpıtmak için attığı taklalar ortada. Artık elimizde sadece basın bülteni görevi üstlenen gazeteler kaldı.

Galatasaray, Mario Balotelli'ye 2 yıllık sözleşme + 1 yıl opsiyon sundu. Mino Raiola ile görüşmeler devam ediyor. (via @NicoSchira)

Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş haberleri var. İnşAllah iki haberde doğrudur.
Ama birde Oğulcan Çağlayan haberleri var ki inanmak istemiyorum. Ali Yavuz Kol varken hiç gerek yok. Adem var zaten. İnşAllah Oğulcan haberleri doğru değildir.

FLAŞ: Galatasaray, sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Olympiakos'un 28 yaşındaki sağ beki Omar Elabdellaoui'ye teklif yaptı. (@ManuLonjon)

İyi bir tercih değil gibi.

Galatasaray’da takım bugün şampiyonluk potasındaysa bun da Hasan Şaş, Davala ve Hande Sumertasin da payi var. Bu kararlar için en kotu sezon sonu beklenmeliydi. Riera ve Elmander uzun suredir burda degil ve buranin dinamiklerini bilmiyorlar. Kararlarin yanlis oldugunu dusunuyorum.

Yakup Çınar

Bence doğru demiş. Bende alelacele alınmış bir karar olarak görüyorum. Hayırlısı olsun inşAllah...