2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Abi kaç yaşında adamsınız bi türlü şu aylak adam işlerinden kopamıyorsunuz. Koskoca Galatasaray’ın taraftar grubu çıkıp “Rize’de aslan var” diye deli saçması açıklamalar yapıyor. Ne aslanı ya ? Ne kadar bayılıyorsunuz vatan millet meselesine çevirmeye. Denayer’ı City kadroda tutar ; “ooo aslanımız evladımız tutsak ediliyor yetişin” diye feryat figan. Yıl olmuş 2020 uğraştıkları şeylere bak Rize’de aslan varmış.. Gördüğümde bile şaşırdım utandım şaka zannettim. Herkes güler tabi böyle, sonuna kadar da gülmekte haklılar. 3.sınıf topçuyu paylaşılamayan adam ilan ettiniz Rize de elini ovuşturup gülüyordur kekledim bu enayileri diye. El Kabir’i almışlar, yazıyorum Murigi’den fazla golü var bu sezon. Bize de gelse görüşüm bu olacaktı, ki zerre istemedim gelmesini.

Demek ki gercek Aslan ne imis ? Para, Para, Para ! Ultrasacmalayanlara gelince; her seye boyle atlarsaniz eger, Sazan Baligi gibi sadece kendi kucuk suyunuzda doner durursunuz. Ne demis unlu bir atasozu ve soz yazarimiz Nihat SanalDogan ; Widen Your World !

Son düzenleme:
Süper Lig'den yabancı oyuncu almayacaksın. Bu kadar basit... Yurt dışına yöneleceksin. Scouting yapacaksın. (Ki biz bu konuda fena değiliz) Yerli oyuncu ihtiyacını da ya altyapıdan, ya da (varsa) iyi ilişkiler içinde olduğun kulüplerden temin edeceksin. Veya yurt dışındaki Türk oyunculara yöneleceksin. Bugüne dek yurt içinden alınan yabancı oyuncuların kaç tanesi katkı sağlamış? Büyük kulüplerin almak için yarıştığı hangi oyuncu takımına faydalı olmuş? Ama iş bilmez yöneticilerimiz ders almıyor. Boş yere rakibe malzeme veriyoruz.

Simdi biz Emre Mor'u aldik mi alamadik mi ? Eger transfer tamamsa 21 yasinda disiplinsiz ama yetenekli bir oyuncunun her turlu Sinan Gumusten daha faydali olacagina eminim.

Bir yanda Sinan Gumus diger yanda Emre Mor daha bisey demeye gerek duymuyorum.

Sanıyorum Fernando gidiyor. Bence asıl kurtulmamız gereken oyuncu Mariano. Linnes hem birçok pozisyonda oynayabilmesi hem de devamlılığı sayesinde çok daha iyi bir oyuncu. Mariano iyi bir hücum beki gibi duruyor ama o pozisyona sağ açık koysak yine aynı yere çıkar. Diagne'nin gideceğini sanmıyorum. Taraftarın gazını almak için haber yaptırılıyor bence. Transfer sezonu yine geçtiğimiz sezona benzeyecek, son güne kadar Diagne gitsin birini alalım deriz ama bir şey çıkmaz. Onyekuru gitti Emre Mor geldi, bakalım Belhanda ne olacak.

Fernando sanırım 4-5 milyon civarı Sevilla'ya gidecek. Eğer bu yaşta ki birisini hemde sözleşmesinin bitimine 1 hafta kala bu fiyata hemde İspanya'ya satabiliyorsak helal olsun.

Fernando son 2 şampiyonlukta özellikle de son haftalarda ki performansı ile büyük katkı sağladı. Böyle mükemmel bir oyuncuyu bir daha bulmak çok zor. İstediği zaman 6 8 hatta 10 numara bile olabiliyordu. Umarım çok aramayız.

Aynı başarıyı Diagne ve Mariano ile bence Belhanda için de yakalayabiliriz umarım.

Bende Behiç Bey'e katılıyorum. Şener geldi, Linnes ile sözleşme uzattık, Mariano'yu da 3-4 milyon euroya satabilirsek çok güzel olacak. Gerçi dün Twitter da Linnes için Salzburg'un 8 milyon önerdiğini okudum. Pek ihtimal vermiyorum ama iyi fiyat. Ben olsam satmam. Mariano'yu satar Linnes-Şener rotasyonu yaparım.

Emre Mor transferi riskli bir hamle. Ama Yusuf yerine 1000 kere tercih ederim. Fatih hoca ile kendini bulursa muazzam yetenekleri ile çok işimizi görecektir.

Adem, Babel,Feghouli, Jimmy, Emre ve tekrar gelirse Onyekuru ile kanat rotasyonumuz tamamlanmış olacak. Bu kadar isim olduğuna göre bence Fatih hoca Babel'i forvet olarak da düşünüyor olabilir.

Bu arada genç Yunus'u da umarım 4-5 milyon euroya Avrupa'da satabiliriz. Bu rotasyon da kendine yer bulması zor. Satamazsak da kiraya vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Arda Turan diyorlar şimdi de.
Gerçekten hiç gerek yok.
O kadar kanat oyuncusu aldık.
Futbol, Arda'dan geçti artık.
Hem gelse en az 10-12 milyon TL alacak o da en az.
Gelip şu güzel takımı bozmasın.
Allah korusun...

Bizim yöneticiler yine mide bulandırıcı!
Bunlar dememiş miydi, sezon bitmeden ihtiyacımız olan bölgeler hakkında sıkı çalışıyoruz ve devre arasındaki gibi son dakikalara bırakmayacağız. Ne oldu, yine aynı tablo, yine iş bilmezlik ve yine nal toplamalar; 30 gol atmış adamı pazarlayamıyoruz, 2 aydır 31 yaşındaki Sevilyalı adamı alamıyorsunuz.

Vedat denilen adam 3,5-4 milyon artı oyuncu karşılığında satın alındı, sen de bu parayı verdin ama alamadın. Merak ediyorum, sen şampiyon ve şampiyonlar ligi takımısın acaba ne zaman topçu alacaksın; bir de çıkmışlar kadro derinliğimiz iyi diyorsunuz. Arkadaş, sizin Fernando(as), Ndiaye(as) ve Onyekuru(as) oyuncuların gitti ve sen bunların yerine topçu alamamışken, 2 aydır 30 üstü bir topçu için zaman ve bizlerin sabrını israf ediyorsun.

32.000 kombine alınmış, vallahi bizim taraftar sanırım Terim etkisi ile o kombineleri alıyor yoksa bu kafalar yine Türkiye ligi hedefliyor.

Bizim yöneticiler yine mide bulandırıcı!
Bunlar dememiş miydi, sezon bitmeden ihtiyacımız olan bölgeler hakkında sıkı çalışıyoruz ve devre arasındaki gibi son dakikalara bırakmayacağız. Ne oldu, yine aynı tablo, yine iş bilmezlik ve yine nal toplamalar; 30 gol atmış adamı pazarlayamıyoruz, 2 aydır 31 yaşındaki Sevilyalı adamı alamıyorsunuz.

Vedat denilen adam 3,5-4 milyon artı oyuncu karşılığında satın alındı, sen de bu parayı verdin ama alamadın. Merak ediyorum, sen şampiyon ve şampiyonlar ligi takımısın acaba ne zaman topçu alacaksın; bir de çıkmışlar kadro derinliğimiz iyi diyorsunuz. Arkadaş, sizin Fernando(as), Ndiaye(as) ve Onyekuru(as) oyuncuların gitti ve sen bunların yerine topçu alamamışken, 2 aydır 30 üstü bir topçu için zaman ve bizlerin sabrını israf ediyorsun.

32.000 kombine alınmış, vallahi bizim taraftar sanırım Terim etkisi ile o kombineleri alıyor yoksa bu kafalar yine Türkiye ligi hedefliyor.

Inan 3-5 defa yazsam mi yazmasam mi diye dusunurken sen yazmissin Taner Bey! Sevilla daga gecer gibi Banega transferinde guler, Sonra senin birakmak istemedigin adami yine dalga gecer gibi transfer eder. "Fernando"

30 gol atmis adami bile satamiyorsunuz, sebebini ben soyleyeyim hic kimse bu adamda penaltilari ayridiginiz vakit 3 golden fazla potansiyel gormedigi icin. O halde 13.5 milyon Euro klubu zarara ugratanlar ne dusunuyor acaba. "Diagne"

Sener cok lazim miydi bilmiyorum. Sen onlardan Seneri onlarda senden hulle yoluyla en iyi adamini alsin "Rodrigues".

Sana gelmek isteyen adami bile alamiyorsun :) "Murigi"

Son tranfer konusunda Mor olmayalim da baska bir rezillik daha kaldiramam. "Emre Mor "

Daha cok sey var ama yazmakla bitecek gibi degil.

Inan 3-5 defa yazsam mi yazmasam mi diye dusunurken sen yazmissin Taner Bey! Sevilla daga gecer gibi Banega transferinde guler, Sonra senin birakmak istemedigin adami yine dalga gecer gibi transfer eder. "Fernando"

30 gol atmis adami bile satamiyorsunuz, sebebini ben soyleyeyim hic kimse bu adamda penaltilari ayridiginiz vakit 3 golden fazla potansiyel gormedigi icin. O halde 13.5 milyon Euro klubu zarara ugratanlar ne dusunuyor acaba. "Diagne"

Sener cok lazim miydi bilmiyorum. Sen onlardan Seneri onlarda senden hulle yoluyla en iyi adamini alsin "Rodrigues".

Sana gelmek isteyen adami bile alamiyorsun :) "Murigi"

Son tranfer konusunda Mor olmayalim da baska bir rezillik daha kaldiramam. "Emre Mor "

Daha cok sey var ama yazmakla bitecek gibi degil.
Hocayı o kadar desteklememe rağmen ben de çok huzursuzum bu transfer döneminden. Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Eğer şampiyonlar ligi gözden çıkarıldıysa bunu açık açık belirtsinler biz de ona göre beklentilerimizi düşürelim. Resmen seviye düşürdük şu gelen gidenlerle. Nerde çöp varsa topladık, gidenler de kaliteli adamlar. Onyekuru çok kritik bir adam bize şampiyonluğu getirdi resmen. Bir türlü kiralanamadı yeniden. Fernando keza orta sahada büyük maçlarda ağırlık koyabilen bir oyuncu. Ndiaye de orta sahaya dinamizm katan bir isimdi. Senin bunların yerine daha iyilerini bulman lazım.

Zaten en başta şu diagne belasından kurtulamadık, belhanda'yı satamadık. Bir de şener geldi diye mariano'yu satalım diyenler var. Kafayı yememek elde değil, iyice köy takımına döneriz.

Banega mutlaka alınmalıydı. Veya o seviyede bir oyuncu. Zaten bu hamleyi yapmıyorsan ben avrupa'yı düşünmüyorum diyorsundur. Allahtan ligde diğer takımların da bişey yaptığı yok. Beşiktaş hiçbir şey yapmadı, akbilsporun maması kesildi onlardan artık şampiyonluk geçti diye düşünüyorum, fener zaten çorba olmuş durumda. Yani sadece kadroyu korusak bile lig için yeterli olurdu. Bakalım yine son dakikaya kalıyoruz inşallah bu sefer son dakika golleri atabiliriz.

Alan, Modeste derken kulübünün hiçbir teklifi kabul etmediği Banega’yı nasıl alamıyor oluyoruz anlamadım. Adam sana oyuncusunu vermiyor zaten burda sorun ya birisi bu isimlerle oyalıyor ya da burda ciddi manada bir sorun var.

Fernando gelecek yıl bedavaya ülkesine dönecekti. Aldığımız paraya sattık. 2 senede maçların yarısında oynamadı nerdeyse evet sevdiğim bir oyuncu ama 32 yaşında sözleşmesi bitmeye 1 sene kalmış oyuncuyu biz alsak herkes kıyameti koparırdı. Şimdi kıymete binmiş ilginç.

Belhanda’yı satamamışız. Hiç sordunuz mu acaba Belhanda’yı satmak istiyor muyuz diye? İki üç kişi kafasında kurdu diye bunun böyle olacağına nasıl inanıyorsunuz ki. Yani siz kulüp sizin kafanızdan geçenleri yapmıyor diye suçluyorsunuz çok enteresan bi durum bu. Hoca Belhanda’yı göndermek isteseydi devre arasında gelen teklifte satardı zaten?

Mevcut durumda kulübeyi güçlendirdik. Onyekuru’yu bekliyoruz. Biz satmak istediğimiz oyuncuyu her alanda linç edip ondan sonra değerinin üstünde gitmesini bekliyoruz. Buna daha önce şahit olan varsa bi örneğiyle hepimizi bilgilendirse hiç fena olmaz.

Millette zaten kör, buradan veya sosyal medyadan Diagneyi ovunce cok iyi paraya transfer edecegiz gibi algi yaratmayalim cunku 11 yasindaki cocuk bile guler buna.

Bir defa bile olsa 13.5 milyon Euroluk iyi kazik yemisiz demek cok zor olmamali.

Diagne super oyuncu, 100 milyon Euro eder. Gittigi takimda en az 325 gol ve 430 asist yapar. Bunu okuyan ve Diagneyi transfer etmek isteyen takimlar Galatasaray Spor Kulubunun kapisinda siraya girmis, polis cop esliginde siranin kontrolunu saglamaya calisiyor diye haberler geliyor :)

Hayır bunu yapınca Diagne'yi o fiyatlara satamazsın ama hali hazırda senin sözleşmeli futbolcun olan birinin psikolojisini de bozmamış olursun.
Şu her şeyi kendinde hak gören, oyuncusuna ana avrat demeden söveni maç oynanırken ilk hatasında ıslıklayan seyirci topluluğu çok can sıkıyor. Hakikaten keşke bırakıp gitseler de başka takım destekler diye dua ediyorum.

Hayır bunu yapınca Diagne'yi o fiyatlara satamazsın ama hali hazırda senin sözleşmeli futbolcun olan birinin psikolojisini de bozmamış olursun.
Şu her şeyi kendinde hak gören, oyuncusuna ana avrat demeden söveni maç oynanırken ilk hatasında ıslıklayan seyirci topluluğu çok can sıkıyor. Hakikaten keşke bırakıp gitseler de başka takım destekler diye dua ediyorum.

Oyle densizlik yapanlar dediginiz gibi bu takimi desteklemeseler daha guzel bir profil cikar ortaya. Bir defa hakaret eden bizden degildir. Diagne herseyden once insan, kalacaksa da basarili olsun gidecekse eger gittigi yerde de.

Kizginligimin temelinde futbol yok aslinda, 13.5 Milyon euronun 3.5 milyon Eurosunu baskete ayirmaktan aciz bir yonetim var. Ama 13.5 milyon euroyu havaya sacmaya utanmayan bir yonetim de var ayni zamanda.

Millette zaten kör, buradan veya sosyal medyadan Diagneyi ovunce cok iyi paraya transfer edecegiz gibi algi yaratmayalim cunku 11 yasindaki cocuk bile guler buna.

Bir defa bile olsa 13.5 milyon Euroluk iyi kazik yemisiz demek cok zor olmamali.

Diagne super oyuncu, 100 milyon Euro eder. Gittigi takimda en az 325 gol ve 430 asist yapar. Bunu okuyan ve Diagneyi transfer etmek isteyen takimlar Galatasaray Spor Kulubunun kapisinda siraya girmis, polis cop esliginde siranin kontrolunu saglamaya calisiyor diye haberler geliyor :)
Diagne konusunda istediğimiz kadar oyuncuyu poh pohlayalım kazık yediğimiz ortada kimseyi kandıramayız. Oyuncuyu övmekle bu iş olsaydı bizim ligde transfer rekorları kırardık. Bunu ancak araplar alır o da kaç paraya alırlar belli değil. Gomis'i aldıkları fiyat ortada.

Banega konusunda da haftalardır bu muhabbet dönüyor. Eğer alamayacağımız belliyse almıyoruz, ilgilenmiyoruz de kes at. Niye millette beklenti oluşmasına izin veriyorsun ? Sonra olmayınca hayal kırıklığı oluşuyor.

Belhanda'nın da satılması gerekiyor. Avrupa'da geçen seneki hali ortada. Geçen senenin ortasında satmak şampiyonluğu satmak anlamına geliyordu o yüzden satmadı hoca ama artık onun üstüne orta saha kurmamalıyız şampiyonlar liginde. Bunu görememek için kör olmak gerekir.

Ayrıca yine söylüyorum eğer avrupa şu an için ilk hedef değilse bu açıklansın. Bu da bir mantıktır saygı duyarım, Fatih hoca gerçekçi olalım avrupa'da başarı şu an için erken biz öncelikle bikaç sene arka arkaya şampiyon olup kasamızı dolduralım sonra avrupayı düşünürüz diyebilir. Buna da kimse bişey diyemez bu kulüpte, Fatih hocanın o kredisi her zaman var bizde. Ama sen hedefi şampiyonlar ligi koyup, iyi oyuncuları satıp, yerine kulübeyi güçlendiriyorum ayağına vasatları doldurur, bi de haftalardır manşetteki adamları alamazsan, son dakikaya kalırsan insanlar tepki gösterir. Bu normal. Önemli olan şimdi yola çıkmadan eleştirmek yoksa şampiyonluk maçından önce hocaya, yönetime sövmek iş değil.

Fernando ve Ndiaye için üzülmedim çünkü nedenini anlamadığım şekilde Tudor döneminden sonra iyi oynadıkları maç bi elin parmaklarını geçmedi bu iki adamın.
Belhanda konusunda gitmesini çok istiyorum daha önce de sebeplerini sıraladım ve ayrıca maaşı da çok yüksek.
Ama şampiyonlar ligi konusunda ben de sinirliyim. Her sene ligde şampiyon olsan neye yarar şampiyonlar liginde çöp olduktan sonra. Evet para kazandırıyor ama tokatlandığın her sene itibarın da düşüyor. Ve eminim bu yönetimde bir kişide dahi Avrupa’da başarı hedefleyen bir vizyon yok.

Geçen sene başı forvet alamamak skandaldı, devre arası dönüp dolaşıp Diagne'yi almak da beceriksizlik ama ben hayatımda ilk defa kampa transfer yetiştirdiğimizi gördüm, bu sezon transfer dönemine fena girmedik sanki.

Seneye bedavaya gidecek, 32 yaşında ve 3.5 milyon maaş alan adamdan 4.5 milyon bonservis elde ederek satmak muazzam güzel iş.Ama asıl mesele yerini doldurmak.

Böylelikle Luyi ve Valentine'den gelen eksi artıya dönmüş oldu mali açıdan.

Diagne, Belhanda ve Mariano'dan da 25 milyon euro gelse o zaman rahatlar ve istediğimiz adımları rahatlıkla atabiliriz. Umarım bu isimleri böyle güzel ve uygun fiyatlara satmayı becerebiliriz...

Bu süreçteki atalet ve beceriksizlikten kat'iyen rahatsızım!
Bizim eski oyuncumuzu 2 yıllığına ücretsiz kiralıyorlar ama biz teşebbüste dahi bulunmuyoruz. Hadi diyelimki parlayan Onyekuru elimizde, buna binaen bu adamı istemiyoruz ancak böyle bir şey de yok, o halde ne yapmaya çalışıyorsunuz?!

Vedat denilen adam çok ucuza alındı,
Rodriguez bedavaya kiralandı,
Biz ise 33 yaşındaki Babel dışında vay diyebileceğimiz adam almadık, henüz gidenlerin yerleri dahi dolmadı.

Muhtemelen Fernando yerine ya Selçuk ya da Mehmet Topal oynatılır.

Fatih Terim ile uyumlu çalışabilecek bir Sportif Direktör lazım bize.
Drogba gibi uluslararası bir isim olursa transferde her şey çok daha güzel olur.
Haldun Üstüne gibi transfer sihirbazı bir isim.
Diagne ve Belhanda gibi isimleri istediğimiz fiyatlara satabilecek bir isim.
Abdürrahim Albayrak ile olacak iş değil bu çünkü...

Bu süreçteki atalet ve beceriksizlikten kat'iyen rahatsızım!
Bizim eski oyuncumuzu 2 yıllığına ücretsiz kiralıyorlar ama biz teşebbüste dahi bulunmuyoruz. Hadi diyelimki parlayan Onyekuru elimizde, buna binaen bu adamı istemiyoruz ancak böyle bir şey de yok, o halde ne yapmaya çalışıyorsunuz?!

Vedat denilen adam çok ucuza alındı,
Rodriguez bedavaya kiralandı,
Biz ise 33 yaşındaki Babel dışında vay diyebileceğimiz adam almadık, henüz gidenlerin yerleri dahi dolmadı.

Muhtemelen Fernando yerine ya Selçuk ya da Mehmet Topal oynatılır.
Garry'den alabileceğimiz max verimi aldık ve iyi paraya sattık. Şimdi sırf boşa çıktı diye niye geri alalım? Bir sezon tavan yaptı ve bir daha o performansa ulaşabileceği sinyalini hiç vermedi. Aldığı maaş da az değil, 2 milyon euro...

Vedat transferinde ise problem para değil Rize başkanının oyuncuyu FB'ye vermek istemesiydi. Ki şahsen bize gelmemesine sevindim. Anadolu'da bir sezon parlayıp, büyük kulübe transfer olup, iş yapan oyuncu hatırlamıyorum. Onun içinde böylesi daha iyi oldu. Bizde rotasyon oyuncusu olacaktı. Şimdi orada ilk on bir oyuncusu olacak.