2019-2020 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Gentile'nin gelip gelmemesi benim için sorun değil.
Sorun olan şu ki, Gentile gelirse Webster yine 1 numara mı olacak? 😏
Artık modern basketbolda illa 1 numara oyun kuracak diye bişey yok. Nba’de denver’da pivot jokic oyun kuruyor. Ergin hoca döneminde micov ve schilb bizde oyunu yönlendiriyorlardı. Yani gentile gelirse webster gayet normal bir şekilde topu getirebilir, o kadroya göre bir plan çizilebilir yeter ki gelsin. Ne gentile’nin ne de granger’in geleceğine inanmıyorum ama klasik guard diye de kendimizi kısıtlamamız lazım. O devirler geçti artık.

Artık modern basketbolda illa 1 numara oyun kuracak diye bişey yok. Nba’de denver’da pivot jokic oyun kuruyor. Ergin hoca döneminde micov ve schilb bizde oyunu yönlendiriyorlardı. Yani gentile gelirse webster gayet normal bir şekilde topu getirebilir, o kadroya göre bir plan çizilebilir yeter ki gelsin. Ne gentile’nin ne de granger’in geleceğine inanmıyorum ama klasik guard diye de kendimizi kısıtlamamız lazım. O devirler geçti artık.

Webster geçen sene 1 numara da oynadı ve kanser etti bizi.
Bize kritik anlarda sorumluluk alabilecek ve maçın sonunda bizi karışıklıktan koruyacak saf bir guard lazım.
Geçen sene çoğu maçı bu yüzden kaybettik.

Saf guard dönemi geçti belki ama belli kimyalar oluyor mesela hücum yönü kuvvetli guard yazarsanız, kanat oyuncusuyla takımın savunma gücünü ve yarı saha oyununu dengeleyebiliyorsunuz. Ya da yardımcı bir guard ekliyorsunuz yanına. Şimdi Webster-Gentile-Harrison yaptığınızda takımın ön alan savunmasını tamamen çökertmiş oluyorsunuz. Gentile'nin üstüne takım kurardım ama şu an geldiğimiz noktada ihtiyacın Gentile olmadığı açık. Kaldı ki Estudientes ve olası şampiyona performansı sonrası fiyatı artacaktır. Yine Bologna ile anlaşır diye tahmin ediyorum.

Saf guard dönemi geçti belki ama belli kimyalar oluyor mesela hücum yönü kuvvetli guard yazarsanız, kanat oyuncusuyla takımın savunma gücünü ve yarı saha oyununu dengeleyebiliyorsunuz. Ya da yardımcı bir guard ekliyorsunuz yanına. Şimdi Webster-Gentile-Harrison yaptığınızda takımın ön alan savunmasını tamamen çökertmiş oluyorsunuz. Gentile'nin üstüne takım kurardım ama şu an geldiğimiz noktada ihtiyacın Gentile olmadığı açık. Kaldı ki Estudientes ve olası şampiyona performansı sonrası fiyatı artacaktır. Yine Bologna ile anlaşır diye tahmin ediyorum.
Zaten tamamen farazi konuşuyoruz burada. Bologna dediğin gibi teklif yapmış bu adama bize gelmesi imkansız gibi. Webster-Gentile-Harrison üçlüsünde zayıf halka webster zaten. Gerçi kim gelirse gelsin webster defolu, illa bi yerden açık verecek. Yoksa Gentile bizim gibi takımlar için üstüne takım kurulacak kalitede bir oyuncu, yani webster var diye gentile’yi reddetmek bana pek akıllı adamın yapacağı tercih gibi durmuyor. Gentile gelir webster’ı da bir şekilde onun yanında en verimli şekilde oynatmaya çalışırsın oynayabildiği kadar.
Benim demek istediğim artık saf guard, saf pivot bunlar bitti. Topu yere vuran oyuncun varsa oyunu istersen pivottan bile kurabilirsin.

Karşıyaka üstüne Sakarya ve Monaco'da oynadı ama cidden hangi kafayla düşünüp yaptınız bu hamleyi ben anlamıyorum. Git en kötü buraları bilmeyen çaylak al abi hakkaten sıkıldım artık ya. Douglas'ı reddedip Lazeric Jones almak nedir dalga mı geçiyorsunuz ya

Ben Alex Perez'e dengesiz, böyle düşük profilli takımı taşıyamaz diyordum, adamlar gidip Lazeric Jones almışlar. Beşiktaş'ın Theodore, KSK'nin Tony Taylor'la oynadığı yerde. Şu Galatasaray'a adam akıllı yönetim gelse de şu yetersiz, vizyonsuzlardan kurtulsak artık.

Bu sezonu da kapat gitsin en azından Jaka'dan kötü oyuncu alamazlar nispeten yarışmacı takım kurduk diyordum ki Jones ile daha kötüsünü bulmuşuz Webster+Jones bizi kümede tutmaya çalışır artık.