2019 FIBA Erkekler Dünya Kupası

Fournier resmen tek başına götürüyor Fransayı 20 sayıda sanırım. ABD'de ise Mitchell(24 sayı) ve Brown ön plana çıkıyor.

Sırbistan karşısında ARjantin etkili kısalarıyla galibiyete koşmuştu. ABD ne zaman 10 sayı geriye düştü kısa 5 e döndü ve şimdi 6 sayı farkla önde.

Amerika fena gümledi. Popovic'in karizma çizildi yalnız. Fransa amerika'yı yenebilecek en potansiyelli takımdı zaten. Fransa - İspanya finali olur gibi geliyor bana.

ABD'nin yenilmesini bekliyordum. Bizden hiç beklemiyordum en çok biz yaklaşmıştık. Yunanistandan bekliyordum fark yediler. Ama Fransızlar yendi sonunda. ABD her ne kadar çok iyi bir takım olsa da. NBA'deki diğer süper yıldızları olmadan bir adım daha atamadı.

Bari Clyburn çağırsaydılar. İnanılmaz saçma, inanılmaz sıradan bir kadro ile geldiler. İnanılmaz kötü basketbolla oynadılar, basketbol bile değil oynadıkları şeyin adı. Üstelik Kerr, Popovich gibi süper bi teknik ekiple geldiler.
Popovich de inanılmaz hayal kırıklığı yarattı. Amerikalı oyuncular güçleri elinden alınmış gibi bütün turnuva boyunca zoraki stabil set oynamaya çalıştılar. Keşke Kerr oynatsaydı takımı.
Fransa ekstra hiçbir şey yapmadı. Çünkü gerek bile duymadılar. Ortalama bir hücumda sürekli sayı bularak döndüler maç boyu. Amerika onları 5-6 dakika hariç hiç zorlamadı bile. Skorun hakkı 10 dan çok daha fazlası bence.
Neyse umarım akıllanıp adam gibi kadroyla gelirler bir dahakine gözlerimiz kanamaz inşallah.
Ha bi de, yıllar sonra gelen bu mağlubiyet haklı olarak Popovich’e yazar. Tarihe geçti bir kez daha.

Bu arada Kaan Kuralın söylediklerinin bazıları tutuyor, bazıları tutmuyor. ABD'yi harika bir takım olarak göstermişti. Çok iddialılar demişti. ki haklı aslında bunda ama favori olan ABD çeyrek finalde elenmiş oldu. Rudy Gobert için Turnuvada belki en iyi uzun dedi. En iyi kullanıldığı maç bu maç oldu. 21 sayı 16 ribaunt yaptı sanırım.

ABD sürekli 48 dakikadan 7 maçlık seri oynar gibi davrandığı turnuvadan sonunda elendi. Adamlarda zaten dünya şampiyonası diye bir kültür yok, varsa yoksa Olimpiyat...

Oynanan oyun ve kadrolar düşünüldüğünde bence sürpriz olmadı. Asıl sürpriz 2006'da Yunanistan'ın ABD'yi madara ettiği maçtı.

Bari Clyburn çağırsaydılar. İnanılmaz saçma, inanılmaz sıradan bir kadro ile geldiler. İnanılmaz kötü basketbolla oynadılar, basketbol bile değil oynadıkları şeyin adı. Üstelik Kerr, Popovich gibi süper bi teknik ekiple geldiler.
Popovich de inanılmaz hayal kırıklığı yarattı. Amerikalı oyuncular güçleri elinden alınmış gibi bütün turnuva boyunca zoraki stabil set oynamaya çalıştılar. Keşke Kerr oynatsaydı takımı.
Fransa ekstra hiçbir şey yapmadı. Çünkü gerek bile duymadılar. Ortalama bir hücumda sürekli sayı bularak döndüler maç boyu. Amerika onları 5-6 dakika hariç hiç zorlamadı bile. Skorun hakkı 10 dan çok daha fazlası bence.
Neyse umarım akıllanıp adam gibi kadroyla gelirler bir dahakine gözlerimiz kanamaz inşallah.
Ha bi de, yıllar sonra gelen bu mağlubiyet haklı olarak Popovich’e yazar. Tarihe geçti bir kez daha.

Dünyanın en iyi oyuncularını çağırmadılar değiller ki. Süperyıldızları bırak yıldız adayları bile bir bir affını istedi, biliyorsun. Bu turnuvanın kendilerine bir şey katmayacağını düşündüler. Seneye Olimpiyatlarda yeni bir "Dream Team"i bilenmiş olarak izleriz artık.

Ne yazık ki maçlar şifreli sadece sonuçları görüyorum.Temennim İspanya'nın şampiyon olmasıdır.

S Sport Plus'ı ilk aldığımda NCAA maçları için 1 haftalık bedava hakkını kullandım ve sonrasında devam etmeye karar vermiştim. Muhtemelen en az 1 hafta ücretsiz kullanımı vardır yine. Eğer yoksa da internetten s sport yayınlarını bulabilirsin. Ama zaten NTV yarı final ve final maçlarını verecekmiş. Bugünkü ABD-Sırbistan maçınınsa hiçbir yerde yayını yok maalesef.

Popovich'in Fransa maçı sonrası açıklamaları: "Burada kimin olmadığınu konuşmak hem Fransa'ya hem de diğer takımlara saygısızlık olur. Fransa bizi yendi, takımda kimin olmadığı önemli değil. Yazını feda edip ilk kez bir arada oynayan bu 12 oyuncuyla ne kadar gurur duysam az. Bu ABD, diğer oyuncular ile gelmedi ile ilgili bir şey değil. Diğer oyuncular diye bir şey yok. Sahada olan bizim oyuncularımız. İşlerini çok iyi yaptılar ve onlarla gurur duyuyorum".