2020-2021 Euroleague

Larkin konusu tam bir skandal su anda. Ne oldugu belli degil. Sakat mi degil mi? Nedrn bir yetkili aciklama yapmiyor. Su macta Larkin olsa boyle mi olurdu? Bariz yetenek eksikligi var sahada.
Lisansının çıkmasını bekliyorlar. Kasım ayına kadar yok. Sebebi de, TBF talimatlarına göre bir oyuncunun lisansı hangi satüde çıkarsa, sezon boyu o statüde devam etmesi gerekiyor. Sonradan değiştirilemiyor. Bu yüzden Larkin'in ilk oynanacak Milli maçta formayı giymesi ve sonrasında devşirme statüsünde lisansının çıkarılması amaçlanıyor.

Larkin’siz Efes, kafası kesik tavuk gibi. Micic ağır saçmaladı. Şu yeni kurulmuş kadroya kaybetmeleri fiyasko olur.
Efes’in pota altı da böyle yol geçen hanı olunca normal.

Micic efendi git bi yerine kına yak. Skor eşitlendiğinde son çeyrek takım tam vurup geçecekken salak saçma aptal top kayıpları ve tercihleriyle maçı fenere hediye etti. Şu ribaunt farkına rağmen maçı alacakken verdi.

Lisansının çıkmasını bekliyorlar. Kasım ayına kadar yok. Sebebi de, TBF talimatlarına göre bir oyuncunun lisansı hangi satüde çıkarsa, sezon boyu o statüde devam etmesi gerekiyor. Sonradan değiştirilemiyor. Bu yüzden Larkin'in ilk oynanacak Milli maçta formayı giymesi ve sonrasında devşirme statüsünde lisansının çıkarılması amaçlanıyor.
Bu Türkiye ligi için geçerli değil mi ? Euroleague’de oynaması için bir sorun yok diye biliyorum ben. Sakat olduğu için yok diye biliyorum.

Bu dediğin Türkiye ligi için, el de oynayabilir.

Ben de sadece lig için geçerli diye biliyorum Bora Bey. Avrupa'da oynayabiliyor normalde.

Avrupa’da oynayabilir. Bu türkiye liginde yerli statüde oynaması için gerekli kural. O yüzden milli takımla maç yapana kadar ligde oynatmayacaklarmış. Sakat diyorlar ama o konu da şaibeli. Nba de oynamak için yeni sezonu bekliyor diyenler de var.

Avrupa’da oynayabilir. Bu türkiye liginde yerli statüde oynaması için gerekli kural. O yüzden milli takımla maç yapana kadar ligde oynatmayacaklarmış. Sakat diyorlar ama o konu da şaibeli. Nba de oynamak için yeni sezonu bekliyor diyenler de var.

Bana da sakatlık dışı bir durum gibi geldi. Bu kadar uzun süre olmaması çok ilginç. Takım medya gününe geliyor sonra tekrar Miami'ye gidiyor filan. Ergin hoca da açıklama yapmıştı, Fener maçına belki yetişir diye. Yetişmedi. Böyle giderse Efes böyle çok maç kaybeder. Larkin gibi bir skorere aşırı ihtiyaç var.

Lorenzo Brown, Fenerbahçe'ye hiç olmaz diyordum ama en nokta transfer olmuş resmen. Efes de ise Ergin Hoca, Larkin olmamasına rağmen Larkin varmış gibi oynatmaya çalışıyor takımı. Farklı formül üretmesi lazım. Dunston da hiç iyi sinyaller vermiyor. Ayrıca şunu da söylemem gerek, her geçen sene bu turnuvanın kalitesi kesinlikle düşüyor.

Bana da sakatlık dışı bir durum gibi geldi. Bu kadar uzun süre olmaması çok ilginç. Takım medya gününe geliyor sonra tekrar Miami'ye gidiyor filan. Ergin hoca da açıklama yapmıştı, Fener maçına belki yetişir diye. Yetişmedi. Böyle giderse Efes böyle çok maç kaybeder. Larkin gibi bir skorere aşırı ihtiyaç var.
Geçen gün de zaten Ergin hoca hazır değişmiş ben de bilmiyorum ne zaman döneceğini demişti. Ortada bir sıkıntı var yani. Ama Nba’in de ne zaman başlayacağı belli değil orayı kovalıyorsa dönüşü çok uzar.

Bryant Dunston'un 2022 Haziran'ına kadar olan Milyon Dolarlık kontratı bitene kadar çok saç baş yolduracağa benziyor. 20 Milyon Dolar'lık takımın Fenerbahçe karşısında düştüğü durum çok trajik.

Forumdaki anlamsız Ergin Ataman goygoyculuğu da bu sezonla bitecek gibi görünüyor.

Bir tek Simon biraz da Anderson ve Moerman ile çok bile dayandılar. Dunston savunma da eskisi gibi değil. Ribauntlarda acaip ezildi Efes. 2 de 0 ile başlamak kötü oldu. Efes, Fenerbahçe gibi aynı oyuncular ile geçen seneki Fenerbahçe gibi olmaz inşAllah 🤲

Ergin Ataman: "Shane Larkin 25 Ekim’de Türkiye’ye dönecek. 30 Ekim’deki Olympiakos maçında oynatmayı planlıyoruz." (@ejderyasinn)

Ergin Ataman: "Shane Larkin 25 Ekim’de Türkiye’ye dönecek. 30 Ekim’deki Olympiakos maçında oynatmayı planlıyoruz." (@ejderyasinn)

Ergin hocanın açıklamalarındaki anlaşılmaz nokta Larkin nasıl olurda 5 günde sahaya çıkacak. Uzun zamandır oynamıyor nasıl olsa.Çıksa bile hazır olması en az 3-4 haftayı bulacaktır. Daha önceden de sakatlıktan döndükten sonra formunu bulması epey sürmüştü. 25 Ekim'e kadar 17 gün var. O zamana kadar 3-4 maça daha çıkılacak euroleague de. Büyük kayıplar gelebilir yine.