2020-2021 Euroleague

İstersen Slovenya ile dünya şampiyonu ol, maçın en kritik dakikalarında De Colo'yu oyundan çıkarıp yerine Melih Mahmutoğlu'nu alıyorsan gerizekalısındır. Başka izahı yok. Çift hane farktan 2 dakikada maçı veriyordu az kalsın. Yatsın kalksın Olympiakos'un güçsüzlüğüne dua etsin.

Efes yine kazanabileceği maçı verdi. Larkin yine yokları oynadı. Larkin + Micic 0/12 üçlüklerde. Maç boyu pota dövdüler. Çoğu da boş atıştı. Ergin hoca da gerekli refleksleri gösteremiyor bu sene. Rakip koçlar maçları döndürüyor molalarıyla, bugün de Laso fark bire inince hemen müdahale edip maçı kopardı. Bu maçı alsaydı büyük moral olurdu.

Jayce Carroll fişi çekti. Perdelerden koşarak gelip soktuğu üçlükler göze çok hoş geliyor. Herkes de biliyor ama el üstü ayak üstü her şekil sokuyor adam.

Ergin hoca geçen yılki hücum ritmini oturtamadığı için her maçı güzel kaybetmeye veya çirkin kazanmaya uğraşıyor ama bu takımının tavanını bulmak için gerekirse savunma tarafından biraz kesmek gerektiği aşikar. Ben dahil çok insan aksini beklerken Efes'in 20 yıl sonra Euroleague'de iddaalı konuma gelmesinin ana nedeni de takımın yapı taşı gibi görünen Dunston'ın sakatlık geçirip denklem dışı kalmasıydı belki de. Efes bu yılki dönüşüyle yine pota altında güçlendi ama bu kez de hücum tarafındaki bütün esnekliğini kaybetti. Dusnton'ı daha ziyade benchten getirip mümkün mertebe Singleton-Moerman pota altında ısrar etmeleri gerektiği düşüncesindeyim. İyi bir savunma takımı olmak onları Euroleague'de saygın bir takım yapabilir ama iyi bir hücum takımı olmak geçen sezonki gibi şampiyonluk adayı haline getirir.

Bugün de olduğu gibi bazı maçlarda kısa oyuncuları ritme girecek diye haddinden fazla birebir oynayıp dış şuta kalıyor hücumda, top dolaşımı olmayıp içeriye de top inmiyor ve bu takımı daha da aşağı çekiyor. Yoksa Real'de de iş yoktu bugün bence. Efes zorla kaybetti maçı..

Bugün de olduğu gibi bazı maçlarda kısa oyuncuları ritme girecek diye haddinden fazla birebir oynayıp dış şuta kalıyor hücumda, top dolaşımı olmayıp içeriye de top inmiyor ve bu takımı daha da aşağı çekiyor. Yoksa Real'de de iş yoktu bugün bence. Efes zorla kaybetti maçı..

Pleiss'ın eksikliği hissediliyor. Şutu olduğu için bazen dışarıya açılıyordu ve bu da kısa oyuncuların penetre etmesini sağlıyordu. Ama Dunston sürekli pota altında beklediği için onla birlikte rakip uzunda hep oralarda olduğu için penetre etme şansı bulamıyor. Efes'in bence Pleiss tarzı şutu olan dışarı açılan 5 numara bulması gerekiyor. Seneye Bojan Dubljevic'i almalı...

Efes gecen sezon malesef herkes gibi hicbir sey kazanamadi. Final macini kazanmadan kimseye kupa vermiyorlar.
Efes gecen sezon oynanan surecte o kadar iyidi ki herkesin gozleri kamasti. Isin kotusu bu sezona da o kamasmis gozlerle girdiler ve aci bir gercegi goremediler. Ayni kalmak aslinda geride kalmaktir. Ileri gitmek icin sanki hic calisma yapmamis gibi sezona girdiler.
Oysaki ileri gitmeyen geri gider. Hele bu sezon seyirci durumu, sakatlik ve hastalik durumlari dusunuldugunde daha farkli planlanmaliydi.
Eurolig uzun bir surec, form tutup toparlayabilirler ama artik gecen yili unutup bu senenin gerceklerini yakalamalari sart.

Efes gecen sezon malesef herkes gibi hicbir sey kazanamadi. Final macini kazanmadan kimseye kupa vermiyorlar.
Efes gecen sezon oynanan surecte o kadar iyidi ki herkesin gozleri kamasti. Isin kotusu bu sezona da o kamasmis gozlerle girdiler ve aci bir gercegi goremediler. Ayni kalmak aslinda geride kalmaktir. Ileri gitmek icin sanki hic calisma yapmamis gibi sezona girdiler.
Oysaki ileri gitmeyen geri gider. Hele bu sezon seyirci durumu, sakatlik ve hastalik durumlari dusunuldugunde daha farkli planlanmaliydi.
Eurolig uzun bir surec, form tutup toparlayabilirler ama artik gecen yili unutup bu senenin gerceklerini yakalamalari sart.

Kesinlikle katılıyorum. Fenerbahçe Beko'nun düştüğü hataya düştüler. Birbiri ile çok oynamış, birbirinden sıkılmış oyuncu grubu ile devam ettiler. Ben olsam Anderson, Singleton ve Pleiss yerine başka isimler ile yola devam ederdim...

Singleton'un o kadar iyi oynadığı bir sezondan sonra gönderilmesi imkansızdı bence ordaki asıl sorun o yaştaki adama o derece kapalı bir kontrat vermek. Keza Pleiss de gayet iyiydi bence ordan birileri gidecekse Dunston, Anderson olmalıydı. Beabouis de 3. guard olarak gayet iyi performans veriyor. Ki Efes'in en iyi oynadığı dönemde parkede hep Pleiss vardı. Dunston Efes'in o temposuna ayak uydurmakta çok zorlanıyor, içerde yavaş kaldığından kısalar da hareket edecek alan bulamıyor. Öyle bir sezondan sonra köklü bir değişiklik yapmak çok da mantıklı değil hele ki Efes gibi oyuncularını elinde tutan bütçeleri olan bir takımda.

Ben de olsam cogu oyuncuyla ama oyle ama boyle devam ederdim. Geldigimiz noktadan bakinca is kolay tabi :)
Ancak bir 3 numara ve pota alti kesin eklerdim. Singleton icin hep icimde acaba vardi.

Singleton'un o kadar iyi oynadığı bir sezondan sonra gönderilmesi imkansızdı bence ordaki asıl sorun o yaştaki adama o derece kapalı bir kontrat vermek. Keza Pleiss de gayet iyiydi bence ordan birileri gidecekse Dunston, Anderson olmalıydı. Beabouis de 3. guard olarak gayet iyi performans veriyor. Ki Efes'in en iyi oynadığı dönemde parkede hep Pleiss vardı. Dunston Efes'in o temposuna ayak uydurmakta çok zorlanıyor, içerde yavaş kaldığından kısalar da hareket edecek alan bulamıyor. Öyle bir sezondan sonra köklü bir değişiklik yapmak çok da mantıklı değil hele ki Efes gibi oyuncularını elinde tutan bütçeleri olan bir takımda.

Pleiss ve Anderson'u yaşlarını da düşünerek o isimleri söyledim. Singleton'ı hiçbir takımda 2 sene üst üste başarılı olmadığı için ve yüksek ücretli olduğu için dedim.

Mike James bu sene ligin açık ara en iyi oyuncusu. Milano maçına da kötü başladı ama double-double yapacak. Geçen sene ki Larkin gibi bu sene...

Derken topu kaybetti, nazar değdirdik yine 😅

Milutinov doğumgününde kariyer gecesi yaptı. 17 sayı 19 ribaund (16 hücum ribaundu, euroleague rekoru). İnanılmaz oynadı gerçekten. CSKA toplamda 28 hücum ribaundu alıp euroleague rekoru kırdı. Milano ribaundlarda inanılmaz zorlandı bu maçta.

Şok.Şok.Şok...Panathinaikos Ertugrul Erdogan'ın peşinde :) Bu da demek oluyor ki Ergin hoca'ya Pana maçında şimdiden +1 galibiyet yazar .. Panathinaikos sonuncu sıralamaya gerilemesi an meselesi olur eğer anlaşırsa Ertugrul Erdogan ile .

Ertuğrul Erdoğan da bizim eski hocamız. Hataları olmasına rağmen zor zamanlarda güzel işler de başarmıştır, emek vermiştir ve hiçbir zaman GS değerlerine ters bir hareketi olmamıştır. Başarısız olsun diye dua etmemiz mi gerekiyor? Bir Euroleague takımıyla anlaşması bana gurur verir.

Kesinlikle çok sevinirim bende. Euroleague oyuncu verdiğimiz gibi birde koç vermek kulüp için güzel bir durumdur. Sevinmek gerekir...

Yolların ayrılması doğrudur ama 2 senede onca sıkıntının içinde izleyebilecek bir şeyler verdi. Bende yeri her zaman olacak umuyorum kariyeri boyunca başarılı olur. Çok ihtimal vermiyorum ama öyle bir şey varsa umarım olur.