2020-2021 Euroleague

Nicolas Laprovittola, Real Madrid ile devam eden kontratını feshederek Panathinaikos'a imza atacak. (AS)

Ayrıca Real Madrid, Campazzo'nun yerine Wanamaker'ı düşünüyor...

Bu arada Darius Adams Twitter adresinden İspanya'ya gideceğini yazmış sanırım, bayrak koyarak. Real Madrid yolcusu olabilir o da...

Michael Ojo kalp krizinden ölmüş antreman yaparken. Kızılyıldızdaydı. Devasa elleri, ayakları vardı. Hatta bir ara maçta espri konusu yapmışlardı diye hatırlıyorum. Üzüldüm.

Dün Zalgiris baştan sona üstün oynayıp Panathinaikos’u yendi turnuvada. Özellikle Jokubaitis damga vurdu. Oyun tarzı çok efektif ve keyif verici. Bugün finalde Milano ile oynayacaklar, bakalım.

Olimpia Milano 2020-2021:

Rodriguez, Delaney
Punter, Roll
Shields, Micov
Datome, Leday, Brooks
Hines, Tarczewski, Biligha

Coach: Ettore Messina

Milano bu sene çok başka geliyor.
Muazzam bir rotasyonları var.
Tek sıkıntı 5 numarada biraz kısa kalabilirler.
Onun dışında gireni çıkanı ile çok iyi bir takım olmuşlar.
Bence final four yapacaklardır.

Milano finalde çok ağır bastı. Punter da çok ekstra üçlüklerle kalp kırdı zor anlarda.
Lauvergne biraz öne çıkıyor iki gündür pota altında kendi ekmeğini çıkarıyor.

Tempoyu arttırdıklarında etkili olduklarını gösterdiler. Hem maç da daha keyifli hale geliyor. Öbür türlü hem kendileri oynamıyorlar hem Zenit’i oynatmıyorlar😄

61-53 öndeyken Efes, daha da skor üretemedi hepten saçmaladı. Larkin eksikliği baya farkediliyor. Ne kadar kötü olsan da Larkin çıkıp tek başına maçı alabiliyordu. Mağlubiyet hakkını Zenit gibi bir takımda harcaması kötü oldu Efes’in...

Zenit geçen seneye göre daha iyi takım olmuş. Bizim eski Poythress da iş yapacak gibi Euroleague’de alıştıkça. Efes iyi gününde değildi, hücumda sürekli tıkandılar. Larkin olmayınca onların da seviyesi düşüyor. Maçın son hücumlarında sorumluluk alan çıkmadı. Pangos da eski günlerinden kesitler sundu. En oturmuş takım Efes bile bu haldeyse diğer takımları düşünemiyorum.

Geçen sene Larkin Dunston yokken de maçları aynı ritimde kazanıyorlardı. Spikerler de sağolsun iyice içine ettiler maçın. Sohbet tadında alıp götürdüler, baydılar.

Zalgiris deplasmanda Oly’yi son saniyede yendi. Maçın kahramanı Jokubaitis Zalgiris’in son saçma hücumunda 38 lik Spa’yı box ederek faul aldı ve iki atışı sokarak damga vurdu. Kendisine güvenerek fantasy kadroma almıştım, sağolsun yüzümüzü güldürdü.

Teşekkür ederim. O zaman en az 1 ay da hazırlık süreci geçirir ancak alışır. İnşAllah sakatlıktan iyi döner de yine bildiğimiz Larkin'i izleriz...