2020-2021 Hazırlık Dönemi

Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımımızın yeni sezon hazırlıkları kapsamında Antalya’da katıldığı Gloria Cup Turnuvası için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, takımımız ve değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.

Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Fenerbahçe Beko ve Türk Telekom takımlarıyla alınan ortak karara göre, ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır.

Takımımız, bugün İstanbul’a dönecek ve hazırlıklarını İstanbul'da yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.

Şu şartlarda hem Avrupa'nın hem Türkiye liginin aynı anda gitmesi zor. Hele çift maç falan imkansız. Ocak Şubat ayına kadar yerel ligleri tamamlayıp Ocak Şubat sonrası için takvim çalışmak daha mantıklı geliyor

Şu Allah’ın belasını nerden musallat ettiler. Tedbir de alsan etsen bir şekilde bulaşıyor anlamadım. Bunlar neticede sporcu, arabaları var toplu taşıma falan da kullanmıyorlar ve biraz daha özel bir hayat sürdürüyorlar ekonomik durumlardan ötürü. Ayrıca sporcu oldukları için de iyi bir beslenme ve titiz bir hayat düzenleri de var. Buna rağmen böyle... Allah bunu çıkaranların da, Çinlilerin de iki yakasını bir araya getirmesin.

Şu Allah’ın belasını nerden musallat ettiler. Tedbir de alsan etsen bir şekilde bulaşıyor anlamadım. Bunlar neticede sporcu, arabaları var toplu taşıma falan da kullanmıyorlar ve biraz daha özel bir hayat sürdürüyorlar ekonomik durumlardan ötürü. Ayrıca sporcu oldukları için de iyi bir beslenme ve titiz bir hayat düzenleri de var. Buna rağmen böyle... Allah bunu çıkaranların da, Çinlilerin de iki yakasını bir araya getirmesin.

Yani dışarıda da bir hayatları var. Bubble tarzı kapalı bir yapı olmayınca dışarıdan virüs gelmesi çok da tesadüf değil sporcu oldukları için genellikle kolay anlatıyorlar ama bu şartlar şu anda basketbolun devam etmesini zorlaştırıyor

Sadece basketbol değil futbol da etkilenecek.
Korkarım ki bu sene de sporsuz geçebilir.
Tabiki sağlık herşeyden daha önemli...

Nba yönetimi bubble denen olaya boşuna 150 milyon dolar para harcamadı. Yoksa onlar da aynı bu şekilde bir pozitif çıktı mı maçları durdurmak zorunda kalırdı. Onlar tamamen izole oldukları için devam ediyorlar. Ayrıca basketbolda futbola göre risk daha da büyük. Hem kapalı alan sporu, hem saha daha dar ve çok daha temaslı bir oyun.

Ama bunun da bir çözümü olması lazım, bu şekilde devam edemeyiz. Ama gerçekçi olmak gerekirse bir çözüm de gelmiyor aklıma. Yani pozitif çıkanı evine gönderip maçlara devam edilirse bu çözüm müdür ve bu nasıl olur bilemiyorum. Mutlaka diğerlerinde de çıkar çünkü. Çok pis bir durum. Bir şekilde de devam etmesi lazım hayatın. Nba önümüzdeki sezon ne yapacak onu da çok merak ediyorum tüm sezon bubble yapamayacaklarına göre onlar da riski göze alacaklar sanırım.

Dışarı da var hayatları da, gittikleri mekanlar sıradan semt kafeleri değildir zannediyorum. Mutlaka yoğun izolasyon önlemleri olan birinci sınıf mekanlardır. Ki kendileri de uyuyordur maske vs gibi kurallara. Velhasıl mevcut durum canımı sıkıyor. Ağız tadıyla bir adım atıyorsun ikinci adımda tadın kaçıyor. Allah en kısa zamanda dünyadan bertaraf etsin şu illeti. Herkes sosyal yaşamını ve 2 gram keyif aldığı aktiviteleri, maçları vs özledi.

Herkesin protokolleri farkli. Kim dogru yapiyor zaman gosterecek. Hazirlik turnuvasina kotu baslanildi. Onemler ve protokoller gozden gecirilmeli.
Futbolda sporu durduracak kadar sorun olmadi yazin. Amerikada da spor bubbledan ibaret sanmayin. Netekim amerikan futbol ligi de basladi, temasin cok oldugu bir spor hemde.
Bakalim orasi nasil gidecek?

Nba yönetimi bubble denen olaya boşuna 150 milyon dolar para harcamadı. Yoksa onlar da aynı bu şekilde bir pozitif çıktı mı maçları durdurmak zorunda kalırdı. Onlar tamamen izole oldukları için devam ediyorlar. Ayrıca basketbolda futbola göre risk daha da büyük. Hem kapalı alan sporu, hem saha daha dar ve çok daha temaslı bir oyun.

Ama bunun da bir çözümü olması lazım, bu şekilde devam edemeyiz. Ama gerçekçi olmak gerekirse bir çözüm de gelmiyor aklıma. Yani pozitif çıkanı evine gönderip maçlara devam edilirse bu çözüm müdür ve bu nasıl olur bilemiyorum. Mutlaka diğerlerinde de çıkar çünkü. Çok pis bir durum. Bir şekilde de devam etmesi lazım hayatın. Nba önümüzdeki sezon ne yapacak onu da çok merak ediyorum tüm sezon bubble yapamayacaklarına göre onlar da riski göze alacaklar sanırım.

Pozitif çıkanı gönderip maçlara devam edilmesi gibi bir uygulama çıksa, kesin birileri bizde bunu suistimal eder. Herhangi bir camia hakkında konuşmuyorum, hepsi için konuşuyorum, hatta sporcular bile gizleyebilir maç parası kaçmasın diye. Üstelik herkes hakkıyla dürüst olarak yapsa bile bütçesi daha yüksek olan takımlar, kadrosu daha geniş olan takımlar çok büyük avantaj elde ederler olası bir pozitif vaka durumunda. Benim de aklıma uygulanabilecek bir çözüm gelmiyor, en azından bizim ülkemiz için geçerli olabilecek bir çözüm gelmiyor. Çözüm bireylerde. Herkes, kendisini ve çevresini düşünerek kendi önlemini alsa rahatlıkla kontrol altına alınabilir durum ama bizdeki zihniyet ve cehalet ile olmuyor bu.

Evet Nfl başladı dün yeni. (Bu arada söyleyeyim S Sport Nfl yayınlıyor bu sene, hem de Murat Murathanoğlu yorumlayacakmış. Takip etmek isteyenler için harika haber. Yaşı yetenler bilir eskiden HBB diye bir kanalımız vardı orada Amerikan futbolu izlerdik çok da keyifliydi ama ondan sonra bu ülkede yayınlanmadı yıllarca Nfl. Şimdi S Sport adının da hakkını vererek bu işi yapmaya karar vermiş.)

Ama risk aldılar elbette, zaten sezon öncesi maçları iptal olup duruyordu. Sürekli pozitif oyuncu çıkıyordu. Amerikan futbolu en çok temaslı spordur heralde adamlar sürekli bi temas sürekli bi kucaklaşma halinde. Hem de azaltılmış da olsa seyircili olarak oynatmışlar ilk maçı, bazı maçlar ise tamamen seyircisiz oynanacakmış. Çok merak ediyorum nasıl devam edecekler. Orada da tartışmalar var çünkü bazı oyuncular oynamayı reddetmiş. Nba'i örnek göstermişler vs. vs. Nfl Amerika'da en popüler spor olduğu için eğer başarılı olurlarsa Nba'in de önü açılır diye düşünüyorum. Zaman gösterecek bakalım.

Spor öyle bir endustri ki, spor(guc) dısında ne ararsanız var... Şike,hile,kumar,para aklama... Kirli bir yapı. O yuzden dunyada gunde 10.000 kişide ölse, futbol basketbolu oynatmak için gizli sahtekar güçler ne yapar eder çaba gösterir!

Evet Nfl başladı dün yeni. (Bu arada söyleyeyim S Sport Nfl yayınlıyor bu sene, hem de Murat Murathanoğlu yorumlayacakmış. Takip etmek isteyenler için harika haber. Yaşı yetenler bilir eskiden HBB diye bir kanalımız vardı orada Amerikan futbolu izlerdik çok da keyifliydi ama ondan sonra bu ülkede yayınlanmadı yıllarca Nfl. Şimdi S Sport adının da hakkını vererek bu işi yapmaya karar vermiş.)

Ama risk aldılar elbette, zaten sezon öncesi maçları iptal olup duruyordu. Sürekli pozitif oyuncu çıkıyordu. Amerikan futbolu en çok temaslı spordur heralde adamlar sürekli bi temas sürekli bi kucaklaşma halinde. Hem de azaltılmış da olsa seyircili olarak oynatmışlar ilk maçı, bazı maçlar ise tamamen seyircisiz oynanacakmış. Çok merak ediyorum nasıl devam edecekler. Orada da tartışmalar var çünkü bazı oyuncular oynamayı reddetmiş. Nba'i örnek göstermişler vs. vs. Nfl Amerika'da en popüler spor olduğu için eğer başarılı olurlarsa Nba'in de önü açılır diye düşünüyorum. Zaman gösterecek bakalım.
HBB yi nasıl unutabiliriz, saatin kaç olduğunu öğrenebileceğimiz yegane yerlerden biriydi :)

Hbb tv unutamadigim aci bir anisi var. 1999 yilinda gece superbowl izlerken altyazi ile Baris Manco öldü haberi gecmisti.

Hbb tv unutamadigim aci bir anisi var. 1999 yilinda gece superbowl izlerken altyazi ile Baris Manco öldü haberi gecmisti.
1999 senesi. Düşünün 21 sene önce bu ülkede amerikan futbolu canlı yayınlanıyormuş. Zamanının çok ötesinde bi iş yapmışlar. Normalde üye olmayacaktım ama Nfl de yayınlayacağı için S Sports plus üyeliği satın aldım. Nba de aradan çıkmış oldu böylece.

Dün akşamı maçı izleme şansı olan oldu mu? İstatistik kağıdına bakınca açıkçası bu sene ile ilgili umudum bir kat daha arttı.1/9 atan RJ'e rağmen sadece 4 yabancı oyuncuyla 9 yabancı+2 devşirme ile oynayan fb'ye iyi kafa tutmuşuz...

Gloria Cup'ta takımı beğenmiştim.
Tübad'da ise özelikle Efes maçında hiç beğenmedim.
Ciddi bir konsantrasyon eksikliği vardı.
Yapılan pas hataları amatörce bile sayılmazdı.
Takımın mücadele isteği ise hiç yoktu.
Ertuğrul Erdoğan'ı da saha içine çok odaklı görmedim.
İlginç bir detay... Ondan başka saha kenarında maske takan koç yok.
Bilinçaltında orada olmaması gerektiği yerleşmiş olabilir mi?
Kafasını saha içine tam olarak veremiyor ve bu takıma da yansıyor...

Son düzenleme: