2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2 savunma yapsak afallıyorlar zaten, bi numaraları yok. Biz kendimize geç geldik o yüzden böyle gelişti süreç. Melih vasıfsızından 10 sayı yedik yok yere, düşünün..

J.Williams hakkında peşin hükümlü olmak istemiyorum ancak 1 tane ilk 5 için bir pivot almazsak her maç en az 80 yeriz.Hamilton ile ilgili soru işaretleri de kalkmalı.

Daryl Macon disinda iceriye penetre edebilen oyuncu yoktu takimda. Brock Motum'u begendim. Macta dis atislarla ayakta durabildik, her zaman boyle olmaz. Alex Hamilton'un nasil katki verecegi onemli. Son yapacagimiz uzun transferi cok onemli bir duruma donustu su halde. Savunmamiz kotu cunku. RJ Hunter ise her mac boyle olacak degil ama yine de cok bir beklentiye girilmemesi lazim ondan.

Son düzenleme:
Hamilton ve senenin sürprizi Berke'siz çıktığımız, Jonathan Williams'ın henüz yeni katıldığı bir düzende 9+1 yabancılı Fenerbahçe'ye karşı bir hazırlık maçında karalar bağlamanın hiç anlamı yok. Sadece şunu söyleyebiliriz ki ekonomimiz elveriyorsa, 6. yabancı olarak alınması planlanan uzun oyuncunun Şampiyonlar Ligi'nin akıbetine göre değil, lig için de şart olduğu. Görüldüğü üzere her an bir oyuncumuzda bir sorun çıkabiliyor ve rotasyonumuzu geniş tutmak zorundayız. Onun haricinde eleştiriye gerek yok şu aşamada, daha çok erken.

Yenilmemize rağmen takım iyi sinyaller verdi. Tam takım olunca ligde bu FB'yi yenebiliriz. Ama mutlaka bir uzun takviyesi lazım. FB ise EL'de de böyle oynarsa işleri zor.

Kötü şut soktuk bugün.
Hunter 1/9, 2/7 Ayberk, 0/4 Göksenin.. Yani üçü toplamda 20 de 3 isabetle oynayınca 3lüklerde mağlubiyet kaçınılmaz oldu.
Macon'un penetreleri ve oyun görüşü muazzam.
Jonathan'ın henüz ilk maçı ama ilerisi için olumlu sinyaller verdi.
9 yabancılı fb ye olan bu mağlubiyet karalar bağlamamızı gerektirmiyor.
İlerisi için iyi sinyaller veriyoruz.
Barış bugün kötü idi ama inşAllah sakatlığı ciddi değildir...

12/37 dış atış isabetli oynadığımız bir maçta nasıl dışarıdan hergün böyle atamayız kısmına geldik bilemiyorum ama karşı tarafın 14/25 attığı bir maç oldu. Karşımızda 8-9 tane yüksek profilli yabancısı olan normal şartlarda rakibimiz diyebileceğimiz bir takım yokken en azından sezon başında olumlu yönlere bakmayı daha uygun görüyorum. Geçtiğimiz senelere oranla hücumda daha ne yaptığını bilen bir takımız bence. Savunmaya alex ve muhtemel bir yabancı oyuncu transferi eklendiğinde Barış, Macon, Alex, Yiğit bence kısa rotasyonunu götürür lig açısından. Gerektiğinde RJ de kullanılır ve Johnathan-Motum ve uzunla daha dengeli bir rotasyonumuz olur. Sahadan silinmelik bir mağlubiyet de yaşamadık bir önceki maçta hiç sokamadıkları şutlar girdi Fenerbahçe'nin de. Şimdi hangisi gerçek Fenerbahçe bunun tartışmasını yapmak yerine neleri yapabildik neleri yapamadık diye bakmak daha doğru. Kendi seviyemize baktığımızda rakiplerin daha düşük profilli oyunculardan kurulu olacağı bir gerçek. Yani 1'i yeni gelmiş yabancı. Rotasyondan iki oyuncumuz eksikken açıkçası negatif yorumları oldukça erken buldum.

12/37 dış atış isabetli oynadığımız bir maçta nasıl dışarıdan hergün böyle atamayız kısmına geldik bilemiyorum ama karşı tarafın 14/25 attığı bir maç oldu. Karşımızda 8-9 tane yüksek profilli yabancısı olan normal şartlarda rakibimiz diyebileceğimiz bir takım yokken en azından sezon başında olumlu yönlere bakmayı daha uygun görüyorum. Geçtiğimiz senelere oranla hücumda daha ne yaptığını bilen bir takımız bence. Savunmaya alex ve muhtemel bir yabancı oyuncu transferi eklendiğinde Barış, Macon, Alex, Yiğit bence kısa rotasyonunu götürür lig açısından. Gerektiğinde RJ de kullanılır ve Johnathan-Motum ve uzunla daha dengeli bir rotasyonumuz olur. Sahadan silinmelik bir mağlubiyet de yaşamadık bir önceki maçta hiç sokamadıkları şutlar girdi Fenerbahçe'nin de. Şimdi hangisi gerçek Fenerbahçe bunun tartışmasını yapmak yerine neleri yapabildik neleri yapamadık diye bakmak daha doğru. Kendi seviyemize baktığımızda rakiplerin daha düşük profilli oyunculardan kurulu olacağı bir gerçek. Yani 1'i yeni gelmiş yabancı. Rotasyondan iki oyuncumuz eksikken açıkçası negatif yorumları oldukça erken buldum.

Hocam sen sadece is olsun diye mi yorum yapiyorsun yoksa onceden kalan bir mevzu var da icinde, ozellikle konuyu farkli yonlere cekiyorsun? Kac kere iceri girebildik, zorladik ? Sirf yorum yapayim da nolursa olsun kafasindasin. Farkli maclari mi izledik yoksa ? Benim neyi kastettigim ortada, sirf bos torbayi doldurmak icin yorum yapmak akla mantiga sigmiyor.

Maca ve takima donecek olursak,
Uzuldum, sonucta derbi, hicbir Galatasarayli ne olursa olsun derbi kaybetmeyi istemez. Fenerbahce'nin zaten su kadroyla bizi sahadan silme gibi bir durumu olamaz. Alex Hamilton ve gelecek transflerle cok farkli seyler olacaktir insallah. RJ Hunter bugun 1/9 attiysa diger maclarda 5/9 atar. Cok iyi maclarinda 6/9, 7/9 olur. Ben bu sene Yigit'ten cok sey bekliyorum. Alex Hamilton'in da sahada ne yapacagini cok merak ediyorum. Jonathan guclu bir oyuncu. Ilk maci, yorum yapmaktan kaciniyorum. Ama umutluyum. Caner Erdeniz de nadiren surpriz oyunlar cikarabilir.

"Dış atışlarla ayakta durabildik" demekle "oyun çok fazla dış atışa" kaldı demek aynı anlamı taşımıyor da ondan. Takım daha toparlanamamış uzunun yeni gelmiş en önemli P&R hücumunu yönetecek adam yok. Top kaybı sayın yükseliyor yarı saha oynamaya çalıştıkça ve tek yarı saha guardın da sakatlıktan dolayı riske edilmedi bir yerden sonra. Yazdığım şey çok basit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...