2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anlamadığım bi mesele var. Diyorsun ki bütçe düşmesini kabul eden koç vizyonsuzdur. Bütçe düşmesini kabul edip Tofaş’ta kalan Orhun Ene övülüyor. Ben bunu çözemedim yoksa hocayı eleştir abi bana ne :)

söylediğin şeyle, yazdığın aynı değil. Bu bütçelerde aşağı yukarı galibiyet mağlubiyet belli ben kan değişimi isterdim demekle, bütçeyi kabul eden koç vizyonsuzdur demek aynı şey değil.Düşmüş bütçeyle tofaş’ta kalan adam da senin tanımına göre vizyonsuz oluyor bu şekilde.

Yahu benim kaçırdığım bir yer mi var? Kim Ertuğrul Erdoğan eleştirilemez yazmış? Ya da eleştirilmesine karşı çıkmış? Sadece son yaptığın adını da eleştiri koyduğun argümanların elde tutulur bir yanı yok onu söylüyoruz. Aldığı sonuçları, oyuncu tercihlerini, maç içi hamle eksikleri vs vs eleştirisine bir kelime eden yok zaten.

Keşke Orhun Ene olsaydı da daha vizyoner şekilde kabul ederdi bütçe düşmesini. :)

Galatasaray yerli transferinde harekete geçti ve 3 dış, 2 iç transfer için anlaşmaya vardı.

TOFAŞ'tan Barış Ermiş'i ve, Teksüt Bandırma'dan da Berke Atar'ı kadrosuna katan Galatasaray, Manisa Büyükşehir Belediye'den de Eray Aydoğan'ı transfer etti.

2000 doğumlu, 1.88 m boyundaki Eray Aydoğan, Işıkspor altyapısından yetiştikten sonra TBL'de Düzce Belediye ve Manisa BŞB formalarını giydi, altyapı milli takımlarında oynadı.

Ege Arar ve Hasan Emir Gökalp ise Galatasaray'dan ayrıldılar.

Berke Atar geçen sezonu nerede ise tamamen boş geçirdi sanrım,banvitte 2 üsküpte 5 maça çıkmış,katkı verebilecek bir oyuncu mu ?

Yabancılara toplamda yaklaşık ne kadar bütçe kalacak .6 yabancı ile mi başlanacak bu konuda bilgisi olan var mı ?

600 bin almıştı Baskonia’dan. Çok zor

Çokmuş. Zor malesef.
Galatasaray Doğa Sigorta geçen sezon Darüşşafaka Tekfen forması giyen Johnny Hamilton'a teklifte bulundu ancak 26 yaşındaki Trinidad ve Tobagolu pivot, gelecek sezon Euroleague'de oynamak istediği için Fenerbahçe Beko'nun teklifini kabul etti.

(via@ismailsenol)

Urbonas Ertuğrul hocanın Zalgiris koçluğu için güçlü adaylardan biri olduğunu yazmış.Kontrat imzalanmamış mıydı kendisi ile

Johnny Hamilton'a teklif yapmışız ancak FB araya girip fiyat yükseltmiş. Ben FB'nin bi tık daha yüksek profile gideceğini düşünürdüm ama Hamilton bizim için güzel olurdu.

Hoca sözleşmeyi imzaladı bu arada. Eğer öyle bir durum olursa kulüp onay vermesi gerekiyor ki dünden razılar.

Anlamadığım bi mesele var. Diyorsun ki bütçe düşmesini kabul eden koç vizyonsuzdur. Bütçe düşmesini kabul edip Tofaş’ta kalan Orhun Ene övülüyor. Ben bunu çözemedim yoksa hocayı eleştir abi bana ne :)

söylediğin şeyle, yazdığın aynı değil. Bu bütçelerde aşağı yukarı galibiyet mağlubiyet belli ben kan değişimi isterdim demekle, bütçeyi kabul eden koç vizyonsuzdur demek aynı şey değil.Düşmüş bütçeyle tofaş’ta kalan adam da senin tanımına göre vizyonsuz oluyor bu şekilde.
Forum ortamında kendimi yazarak ifade ettiğim için yazdığım şeyle yazdığım şey aynı kardeşim belki yazdıklarımdan senin anladıkların farklı olabilir ama o da seni bağlar.

Bütçenin düşmesini kabul eden koç vizyonsuzdur demedim, sonuçta bütçe düşmesi bazen makro sebeplere bağlı olabilir, bazen bir mecburiyet olabilir ama her sezon bütçenin biraz daha düşmesine razı olup, bir hedef koyamayan taraftarı bir hedefte birleştiremeyen koç benim açımdan makbul değildir. Vizyonsuz mudur tartışılır ama talep ve hedef eksikliği var gibi görünüyor. Anladığım kadarıyla Ertuğrul Erdoğan naif bir adam ama maalesef ki Galatasaray basketbol şubesi kurtlar sofrası ve bence naif insanlar için pek uygun bir yer değil.

bu arada Furkan kardeşim bunlar benim fikirlerim aynı fikirde olmak durumunda değiliz. Kaldı ki bu forumdan seni tanıdığım kadarıyla seni bir fikre ikna etmek de pek olası değil ama önemli de değil. Herkesin fikri kendine.

Tabi ki değiliz abi. Birbirimizi bi şeylere ikna etmeye de gerek yok dediğin gibi. Ben seçimde Galatasaray basketbolda en yükseği hak ediyor hamaseti yapıp, seçim sonrası şubenin yüzüne bakmayan adamlardan fazlasını beklemiyorum. Seninle de az çok konuşuyoruz sezon içinde olan biteni. Böyle bir ortamda insanlara hayal satmak en kötüsü ki o yüzden daha çok takdir ediyorum hocayı.

Tabi ki değiliz abi. Birbirimizi bi şeylere ikna etmeye de gerek yok dediğin gibi. Ben seçimde Galatasaray basketbolda en yükseği hak ediyor hamaseti yapıp, seçim sonrası şubenin yüzüne bakmayan adamlardan fazlasını beklemiyorum. Seninle de az çok konuşuyoruz sezon içinde olan biteni. Böyle bir ortamda insanlara hayal satmak en kötüsü ki o yüzden daha çok takdir ediyorum hocayı.
aynen öyle konuşuyoruz seninle zaman zaman, senin de en iyisini isteyeceğinden şüphem yok ama dediğin gibi bir yönetim yok ortada, işi gücü popülist tavırlar olan adamlar var. Ve en başta da bu yönetim gitmeli kimse kusura bakmasın.

diğer taraftan ben kendi bakış açımdan Ertuğrul hoca gitmeli ve daha iyisi gelmeli diyorum ama şöyle bir gerçek var ki Ertuğrul hoca giderse söz konusu bu yönetim olduğunda Ertuğrul hocayı da aramamıza sebep olacak bir tablo ortaya çıkabilir ve buna hiç şaşırmam. Bunun da şerhini şimdiden düşmek lazım

Kimse alternatifsiz degildir hep daha iyisi olur. Bu daha iyisi bizim icin nerede baslar ve nerede biter, onu dogru gormek gerekli.
Kriterleri ortaya koyup tartismaliyiz.

Ornegin bu butce ve maas seviyesinde calisan hocalar arasinda ne durumda?
Ya da bizi son 20 senede calistirmis hocalarin icinde kacinci sirada?
Hedeflerimiz nedir, hocanin capi bu hedeflere uygun mu?

Yoksa gonlumuze gore gidersek hoca olarak popovichi veya oyuncu olarak lebronu da begenmeyen cikar elbette.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...