2020-2021 Türkiye Süper Ligi

Başakşehiri genel olarak sevmesem de Okan Buruk yönetiminde ki takıma çok saygı duyuyordum en büyük sabebi de 2 sezondur Avrupa'daki mücadeleleri. Ve bu sezon şu maçla birlikte ligden kopardılar rezil feneri ise ligde tuttular. Gördüğüm en art niyetli 3-4 hakem performansından biridir heralde.Bizim tarafımızdan bakarsak Fb'nin bu şekilde kazanması çok iyi oldu çünkü yenilseler kovacaklardı Erolu şimdi 4-5 maç daha en azından oyalar bu galibiyet onları.

Gereksiz bir açıklama yapmışız kapkara gece falan. Başakşehirin avukatı mıyız biz? Fb zaten kendi kendini yiyip bitiriyor yani kimin fikri bu saçmalık acaba.

Galatasaray 1 puan bile aldığında orası burası ayrı oynayıp, salak saçma twit atan gerizekalı bir kulübün bu akşam herkesin gözü önünde skandallarından sonra atılmış bir twit çok da saçma değil bence. Ben şahsen böyle düşünüyorum, bu benim şahsi görüşüm. Zira şike kulübünün resmi twitter hesabı, Galatasaray puan kazandığında aptal aptal twitler ile sansasyon yaratıp algı yarattı çoğu zaman. Çok tasvip etmiyorum ama çok saçma da bulmadım.

Mesele şurda maç hakkında Tweet atmak doğal, üç gün önce hocan atılmış oyundan susmuşsun televizyondakiler terimin ceza raporunu elden ele dolaştırıyor susmuşsun iş Başakşehir'e gelince yapıyorsun. Sen önce kendi hakkını savun derim ben de.

Fenerbahçe'yi hiç sevmezdim ama Fenerbahçeliler ile hiçbir zaman sorunum olmamıştı.Ta ki dün akşama kadar.Artık spor konusunda,Fenerbahçe'dende,Fenerbahçelilerdende nefret ediyorum.Millet Bahattin Şimşeği eleştirdikçe,sanki kendilerine bir şey deniliyormuş gibi havalara girdiler.Sosyal medyada hakeme kızıldıkça,Muğdat üzerinden tepki gösteriyorlar,şampiyon olduğumuz dönemki Rize deplasmanını öne sürüyorlar.Ya da kendilerinin puan kaybettikleri maçlardaki hakem hatalarını öne sürüyorlar.

Hele Ali Koç bileğimizin hakkıyla kazandık diyor.Pes yani,böyle başkanın olduğu takımın,böyle taraftarı olur.

Bunlar değil 6 sene,insallah bir 16 sene daha şampiyon olamazlar.Bunların şampiyonluk neyine.Bunlar başkanından taraftarına kadar başarısızlığı hakediyor.

Futbolda hata olur. Oyuncular da koçlarda hakemler de hata yapar. Yalnız hem Fenerbahçe Başakşehir, hem Beşiktaş Sivasspor maçında hakem maçı bir taraftan aldı, karşı tarafa verdi. Üstelik bunu Var'a rağmen değil Var'la birlikte yaptılar.

Rıza Çalımbay: ''Hakem hata yapmış olabilir. Ama bizim, oyunda kalmamız gerekiyordu.''

Bak sen Rıza hocaya. Galatasaray maçı ile ilgili 2 3 hafta konuşmuştu. Ama söz konusu takımı olunca yaptığı konuşmaya bakın. Aklım hafsalam almıyor...

Yillar once sike var ama sahaya yansimamis cumlesinden sonra akil mantik aramayi kestim.
Besiktas sivas al gulum ver gulum havasinda oynadilar. Keske kirmizi kart goren elemana da deselerdi, bosuna ugrasmasaydi.

Dün akşamki kalecinin performansından sonra suyun öte tarafının trolleri "neden Nordfeldt oynamadı kesin bu işte bir bit yeniği var" diyerek ortalığı ayağa kaldırmaya çalışıyor. Üstelik Nordfeldt maç günü sakatlığından ötürü oynamamışken. Allah rakibin de zekisini, ya da zekisini geçtim normal zekada olanını versin. Buna inanan gerizekalı taraftarlar da var. Kaleci bunun üzerine kendisini savunmak durumunda kaldı.

Bence her oyuncunun yapması gereken şey bu. Sosyal medyada 3 büyük kulübün belli başlı sayfaları sürekli rakip takımların maçlarında şike iması yapılacak bir pozisyon ya da bir oyuncu performansı var mı diye kılı kırk yararak maçları izliyorlar. Hemen bir linç kültürü. Herkes istiyor ki, rakipler bizim maça geldiğinde ayağını evde bıraksın ama ezeli rakiplerle maça çıkarken canını dişine takarak oynasın. Anadolu kulüplerinden haz etmem, şark kurnazı yöneticileri ve futbol oynamak gibi bir amacı olmayan futbolcuları (!) sebebiyle ancak her hafta bu oyuncular töhmet altında kalıyorlar. Birinin çıkıp bu linç kültürünü körükleyen trollere ve onlara inanan saf taraftarlara çıkışması gerekiyordu. Bu sebeple takdir ediyorum kaleciyi.

Sergen Yalçın:

"Hatayspor'un sarı kartı olan 9 numaralı oyuncusu, tam 4 sefer ceza alanı içinde kendini yere attı, hiçbirinde penaltı vermedi hakem çünkü 4'ü de sahte atlayıştı ama hiçbirinde sarı kart vermedi. 4'ünde de sarı kart vermiyorsa, bunda bir acayiplik var derim."

Bu nasıl bir yüzsüzlüktür böyle ya 🤦‍♂️

Fenerbahçeliler kendilerine yine hayali düşman yaratıyorlar. Şimdi de Bein Sports bize düşman diye bütün oyunculara açıklama yaptırdılar.

Ali Koç, şimdi de Rizespor'un sözcülüğüne soyundu. Oğulcan için gözümüz Tahkim kurulunda olacak dedi. Ceza verdirtecekler. Bizim yönetim uyusun...

Fenerbahçeliler kendilerine yine hayali düşman yaratıyorlar. Şimdi de Bein Sports bize düşman diye bütün oyunculara açıklama yaptırdılar.

Ali Koç, şimdi de Rizespor'un sözcülüğüne soyundu. Oğulcan için gözümüz Tahkim kurulunda olacak dedi. Ceza verdirtecekler. Bizim yönetim uyusun...
Ceza onanmaz tahkimde. Birebir aynısı Mehmet Auerlio'nun Betis'ten Bjk'ye transferinde oldu. UÇK, Aurelio Betis'e bedelsiz giderken Fenerbahçe opsiyonunu kullandı diye 5,2 milyon dolar ceza vermişti ama uygulanmamıştı. Betis'ten BJK'ye geldiğinde Aurelio'da tahkime başvurdu ve tek tarafları opsiyonu geçersiz saydı ve UÇK'nın kararını uygulatmadı.
Bu arada Gökhan Gönül kendi açıklamıştı 2020 Nisan'ın da aramış Emre transferler için.

Tek özelliği zengin ailede doğmak olan beceriksiz yalı çocuğu, taraftara şirin görünmek için Galatasaray kompleksiyle saçmalamış yine.

Nefret ediyorum şu ülke futbolundan. Tepeden tırnağa öyle b*ka batmış ki; al birini, vur ötekine..

Ama bu fb camiası kadar yüzsüzü, pişkini, utanmazı, şikecisi de yoktur. Başkanından taraftarına, oyuncusundan yöneticisine çirkeflik abidesi..

Sosyal medyanın bu denli güçlü olduğu çağda yedi yıldır şampiyon olamadıkları için en aşağıdan en yukarıya kadar çoğunluğun kafayı sıyırdığı topluluktur iyice manyak ettiler kendilerini. Şu maç saati ve oyuncu ayartma ile alakalı yaptığı açıklama komedi. Yani arada şampiyon olsalarda kurtulsak diyorum en azından sesleri kesilebilir bir süre.

Ceza onanmaz tahkimde. Birebir aynısı Mehmet Auerlio'nun Betis'ten Bjk'ye transferinde oldu. UÇK, Aurelio Betis'e bedelsiz giderken Fenerbahçe opsiyonunu kullandı diye 5,2 milyon dolar ceza vermişti ama uygulanmamıştı. Betis'ten BJK'ye geldiğinde Aurelio'da tahkime başvurdu ve tek tarafları opsiyonu geçersiz saydı ve UÇK'nın kararını uygulatmadı.
Bu arada Gökhan Gönül kendi açıklamıştı 2020 Nisan'ın da aramış Emre transferler için.

Sinan Gümüş'ün açıklaması da bu şekilde. 3 4 ay Emre abisi ile konuştuğunu açıkladı sene başında.

Tek özelliği zengin ailede doğmak olan beceriksiz yalı çocuğu, taraftara şirin görünmek için Galatasaray kompleksiyle saçmalamış yine.

Nefret ediyorum şu ülke futbolundan. Tepeden tırnağa öyle b*ka batmış ki; al birini, vur ötekine..

Ama bu fb camiası kadar yüzsüzü, pişkini, utanmazı, şikecisi de yoktur. Başkanından taraftarına, oyuncusundan yöneticisine çirkeflik abidesi..

Kötü olan tarafı da fb taraftarı da bunu yiyor. Kimse başarısızsın demiyor.