2021-2022 Basketbol Süper Ligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Karşıyaka çirkef mirkef ama yıllardır istikrarlı şekilde belli bir seviyenin üstünde hem iyi kadro kurmaları hem mücadele etmeleri takdire şayan. Bir basketbol kültürleri var. Biz lafa gelince mangalda kül bırakmayıp icraate gelince ortalıkta gözükmüyoruz. Geçen sezon küme düşüyorduk.

Tek sezonluk başarının hiçbir önemi yok, onu diyorum. Bu sezon kaza bela final oynasak gelecek sezon kümede kalacağımızın garantisi yine olmaz. O istikrar yok, yönetimler güven vermiyor. İyi dediğimiz oyuncuları elimizde tutamadıktan, eksik yerlere takviye yapamadıktan sonra gerisi önemsiz. Saman alevi gibi yanıp sönerek bir yere varamayız.

Ben genel olarak söyledim. Bu sezon kimin kimi alacağı belli olmaz. Gelecek sezonu yaz transfer döneminde göreceğiz zaten. Şu an sadece bu sezon için yorum yapabiliyorum; o da herkesin herkesi yenebileceği. En azından şu anlık görüntü bunu gösteriyor.

Bence 4 takım öne çıkıyor.Efes’i Euroleague’de eleştirsem de Türkiye Ligi için çok ayrı bir takım.Arkasından Fener ve Karşıyaka geliyor.Sonra da biz bence.Tofaş’i hiç beğenmedim.Telekom Burak Gören olduğu sürece 1 arpa boyu ilerleyemez.Bahçeşehir Williams gelince daha net görürüz şu an Oğuz falan oynuyor 5 numarada.
1) Efes
2) Karşıyaka
3) Fener
4) Galatasaray
Kadro olarak değil bu sıralama yanlış anlaşılmasın.Takım kimyası,koç,hava ve tabi ki ne olursa olsun kalitenin bunlara etkisi.

Ben takım hakkında sağlıklı yorum yapabilmek için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Geçen sezonu baz alırsak daha iyi olduğumuz aşikâr, şimdiye kadar gözlemlediğimiz kadarıyla hücumda da epey potansiyelli bir ekibiz fakat savunma için aynı şeyleri söylemek zor. Transfer yapmadan da bu defoları kapatabiliriz gibi durmuyor açıkçası.

Bence 4 takım öne çıkıyor.Efes’i Euroleague’de eleştirsem de Türkiye Ligi için çok ayrı bir takım.Arkasından Fener ve Karşıyaka geliyor.Sonra da biz bence.Tofaş’i hiç beğenmedim.Telekom Burak Gören olduğu sürece 1 arpa boyu ilerleyemez.Bahçeşehir Williams gelince daha net görürüz şu an Oğuz falan oynuyor 5 numarada.
1) Efes
2) Karşıyaka
3) Fener
4) Galatasaray
Kadro olarak değil bu sıralama yanlış anlaşılmasın.Takım kimyası,koç,hava ve tabi ki ne olursa olsun kalitenin bunlara etkisi.
Tofaş ve Bahçeşehir kadro olarak bizim üstümüzde. Daçka da iyi basketbol oynuyor. Telekom en çok para harcayanlardan ama koçları büyük sıkıntı. Bu kadar takım arasında yarı final görürsek büyük başarı bence.

Tofaş Kalev’e kaybetti kendi sahasında.Yabancıların çoğunu değiştireceklerini düşünüyorum yakın zamanda.Bugün de en iyi katkıyı Berk Uğurlu’dan aldılar zaten.

Zubcic için Erceg'in reenkarnasyonu desek yeridir. Onun savunma eksikliğini kompanse etmek için güçlü, atletik bir uzuna ihtiyaçları var, Ancak ellerindeki Simmons undersize, Muhsin de Oğuz vol2.

Tofaş bugün 4 yerlisinden 39 sayı bulurken 4 yabancısındansa 38 sayı bulmuş. Genel anlamda yabancı kalitesi son zamanların en düşük Tofaş'ı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...