2021-2022 Basketbol Süper Ligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Afyon-Efes maçını izliyorum,Afyon eğer maddi destek bulup ligin 2.yarısında yabancılar alıp devam edemeyecekse,küme düşmeyi kabullendilerse ligden çekilsin.

15 yaşındaki veya 16-17 yaşındaki genç birisinin Efes karşısında forma giymesi veya,Galatasaray-Fenerbahçe karşısında forma giymesi tecrübedir fakat rakip ciddi reaksiyonlar gösterirse tecrübe olur.

Rakibin yürüyerek hücum ediyorsa,savunmada yürüyerek savunma yapıyorsa ve pota altında rakip yerli oyuncu bile ciddi fark yaratıyorsa o takımda kimse tecrübe kazanmış olmaz.

Ayrıca rakip takımlar içinde zor bir durum.Efes bugün kendini hiç kasmadan ilk yarı 75 sayı attı,42 sayı fark yaptı.Yani rakip takımlar Afyon'a en az 60-70 fark atarsa ne manası kalacak gençler için tecrübe mi olmuş olacak ?

Efes çoğu as oyuncusunu oynatmasa da Bursa'yı deplasmanda zar zor da olsa yenmeyi başardı. Son dakikalarda ve özellikle son saniyelerde Bursa boş şutlar yakalasa da bir türlü sokamayınca mağlup ayrıldılar. Elijah Bryant'ı ilk alındığında burun kıvırmıştım ama takım oturunca onun rolü de daha önemli ve belirgin hale gelmeye başladı.

Efes çoğu as oyuncusunu oynatmasa da Bursa'yı deplasmanda zar zor da olsa yenmeyi başardı. Son dakikalarda ve özellikle son saniyelerde Bursa boş şutlar yakalasa da bir türlü sokamayınca mağlup ayrıldılar. Elijah Bryant'ı ilk alındığında burun kıvırmıştım ama takım oturunca onun rolü de daha önemli ve belirgin hale gelmeye başladı.
Her eve lazim topcu o ya.Biraz butcen varsa Efes gibi o tarz bir kisan olacak.

5 numara mıydı bu arkadaş ? Keşke şöyle bir adam olsaydı 5 numaramızda. Kimse sırtımızı yere getiremezdi. Kafadan FB, KSK maçlarına galibiyet yazmıştık.

Son düzenleme:
Alpha Kaba bizde bu performansı sergileyemese nereden buldunuz bu oyuncuyu diyeceğiz. Bazı oyuncular küçük takımlarda patlama yaparlar ama büyük takımlara gelince sistem ve zorluk derecesine göre performansları farklılık gösterebilir.
Tam olarak katılmıyorum. Her oyuncuda elbette her zaman bir risk var ama Alpha Kaba potansiyelli ve bu potansiyeli bilinen bir oyuncu.
Bizim teknik ekip orada potansiyelli bir oyuncu yerine ne vereceği belli olan bir oyuncu olarak gördükleri David Kravish'e gitmişler. Belki bu eleştirilebilir ama asıl eleştirilmesi gereken şey oradaki eksik belli iken hala bir hamle yapılmamasıdır.

Kaba potansiyelli ama bugüne kadar o potansiyelini gösteremeyen bir oyuncu olarak buraya geldi. Zaten tersi bir durumda buralara gelmezdi en azından daha alt seviye olması beklenen takımlara. Sene başı Kravish'i istememeyi anlıyorum ama Kravish'le Octavius Ellis'in aynı paralara oynadığının düşünülen birine laf anlatmak imkansız. Sezonu tamamlayabilecek ama takımın tavanının hak ettiği yere ulaşmasını engelleyecek bir uzunumuz var. Bu bütçelere hata da doğal, Adamlar 25-30 milyon bütçelerde hatalı oyuncu seçebiliyorlar. Sene başı tercihi tartışılabilir ama asıl tartışılması gereken yönetimin hamle yapma işine gözünü kapatmasıdır.

Kravish aldik, onu kacirdik bunu alamadik neyse oldu. Aylardir bir ekleme bile yapmamak nedir? Takimin en buyuk eksigini kravishe sorsak, o bile benim der.
Para butce lutfen demeyin duyan da sene basi 20m harcadik sanacak.
Butce yapilirkene sene ortasi hamle nasil dusunulmez. Kac takim %100 isabetle sezonu bitiriyor. Sene basi bu hata yapildiysa da bir zahmet yonetim hatasini duzeltsin biraz butce olustursun.

Beşiktaş Kenan Sipahi'yi getirmiş herhalde sene başında Zaragoza ile anlaşmıştı, takimimizda yerli guard sıkıntısı da var oyunu yönlendirmeye katkı verecek yerli kısalarımız az ve yetersiz. Bost ve Melo 'nun eline fazlaca bakıyoruz bu konuda.

Bir soru sormak istiyorum.Cevaplayanlar olursa çok sevinirim.

Diyelim ki Galatasaray ile Türk Telekom maç yapıyorlar ve 3.çeyrek bitmek üzereyken bizim takımımız 3'lük isabeti buldu.Hakemlerde üçlüğü gösterdi diyelim.

1-Bu durumda hakemler çeyrek bitimiyle beraber mi kenarda pozisyonu izleyip sürenin bitip bitmediğini kontrol ederler ?

2-Yoksa 2 takımda kenara gidip geldiklerinde,4.çeyrek başlamak üzereyken Telekom koçunun abartılı ısrarları sonucu,4.çeyrek başlamasın bir pozisyonu izleylim mi derler ?

Diyelim ki Galatasaray ile Türk Telekom maç yapıyorlar ve 3.çeyrek bitmek üzereyken bizim takımımız 3'lük isabeti buldu.Hakemlerde üçlüğü gösterdi diyelim.

1-Bu durumda hakemler çeyrek bitimiyle beraber mi kenarda pozisyonu izleyip sürenin bitip bitmediğini kontrol ederler ?

2-Yoksa 2 takımda kenara gidip geldiklerinde,4.çeyrek başlamak üzereyken Telekom koçunun abartılı ısrarları sonucu,4.çeyrek başlamasın bir pozisyonu izleylim mi derler ?

Pozisyon çok muallaktaysa çeyrek arası izliyorlar zaten

Pozisyon çok muallaktaysa çeyrek arası izliyorlar zaten

Olması gerekende o zaten.Pınar Karşıyaka-Darüşşafaka maçında öyle şeyler oldu ki.4.çeyrek başlamak üzereydi,2 takımda oyundaki yerlerini aldı.Spiker Ufuk hoca son saniye üçlüğünün izlenmesini istiyor falan dedi.Hakemlerde gitti,izledi,süre dolmuş diyip iptal ettiler.Troy Caupain bile gülüp hakemleri alkışladı.

Az önce Gaziantep Bursa macında dediğin oldu takımlar içeri gitti teknik ekipden 1 2 kişi kaldı o anda inceleyip 3 lüğü verdiler

Çokta keyifli maç oluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...