2021-2022 Euroleague

Oly - Fb maçında hakem katliamı yaşandı. Özellikle de 2. sdf tam bir skandaldı. Maç boyu 1/6 üçlük atıp etkisiz kalan Nedovic'in mvp seçilmesi de ayrı bi olay...

İlginç maç oldu son saniyelere yetiştim. Fener gibi takımın buralardan maçı vermesi çok ilginç biz bir daçka maçında kafayı sıyırdık.
Doğru, Daçka maçını unutmuşum. Ben 82-87 olunca maçı kapatmıştım, FB'nin artık kazandığını düşünerekten bari kaç kaç bitti diye bakayım dedim, Pana'nın önde olduğunu görünce şok yaşadım.

Akılla bilimle izah edilecek bir şey değil. Diyoruz ya, bunlar loserlık iliklerine kadar kodlanmış bir camia. Ben bile olan biteni simülasyon gibi izledim, beynim uyuştu. En son 2.29 saniye vardı, sonra o süre hiç işlemedi fakat Pana 10 sayıya yakın attı sanırım. Uzun yıllardır böyle bir şey hatırlamıyorum.
Faul kararlarına gelirsek; Nedovic ile başlayan o pozisyonda karar çok da yanlış değildi. Ha sportmenlik belki tartışılır ama faul olduğu su götürmez gerçek. Zaten bunu tartışacaksak De Colo'nun her maç 5 faulle kenara alınması lazım hakemi aldatmaya yönelikten. Onun akabinde süregelen faul kararları da net doğruydu. Yani ortada bir hakem doğraması vs. falan yoktu.
Ek olarak; burada çok yazıldı çizildi yorumlandı ama Shayok da küçük takımın büyük oyuncusu gibi.

Akılla bilimle izah edilecek bir şey değil. Diyoruz ya, bunlar loserlık iliklerine kadar kodlanmış bir camia. Ben bile olan biteni simülasyon gibi izledim, beynim uyuştu. En son 2.29 saniye vardı, sonra o süre hiç işlemedi fakat Pana 10 sayıya yakın attı sanırım. Uzun yıllardır böyle bir şey hatırlamıyorum.
Faul kararlarına gelirsek; Nedovic ile başlayan o pozisyonda karar çok da yanlış değildi. Ha sportmenlik belki tartışılır ama faul olduğu su götürmez gerçek. Zaten bunu tartışacaksak De Colo'nun her maç 5 faulle kenara alınması lazım hakemi aldatmaya yönelikten. Onun akabinde süregelen faul kararları da net doğruydu. Yani ortada bir hakem doğraması vs. falan yoktu.
Ek olarak; burada çok yazıldı çizildi yorumlandı ama Shayok da küçük takımın büyük oyuncusu gibi.
Aralıkta Telekom’da ya o çok net :)

Efes maçın sonunda kazanır kaybeder belli olmaz ama yazın yapılan planlamanın yanlış olduğu gerçeğini değiştirmeyecek.Kalitede problem yok yanlış anlaşılmasın ama heyecan yaratacak yeni bir yüz gerekliydi bu takıma.Artı olarak geçen sezonki coşkunun çok uzağında takım.Nba değil ki bu şampiyon olan kadro yine aynı heyecanla yeni sezonu oynasın.Anderson,Moerman hatta Dunston’ın kalması çok mu gerekliydi mesela ? Zamanla tabi ki yine heyecan yaratabilirler ama şu anki gözlemim bu yönde benim.

İsmail Şenol maskeyle anlatıyor sanırım ve rahatsız ediyor biraz ama İhsan Bayülken maskesiz geliyor sesi. Ayrıca bein’de de ses kayması var gibi 0.5 saniyelik.

Micic 4 oldu geçmiş olsun. Takım hem bir yıl daha yaşlandı hem de doygunluk vardı. En azından savunma yönü kuvvetli fizikli bir forvet bakmaları lazımdı.