2021-2022 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ben bizden çok Avrupa için söylemiştim aslında ama biz de mutlaka yoklarız 1-2 oyuncu.

Sonny Weems, Marshon Brooks, OJ Mayo, Kyle Fogg, Landesberg, Rakocevic, Motiejunas, Lester Hudson, Troy Gillenwater, Darius Adams, Dakkari Johnson, Raduljica, Kay Felder, Askia Booker, Kenny Boynton, Jonathan Gibson, Justin Hamilton, Dominique Jones, Hamed Haddadi, Marcus Georges-Hunt, Dallas Moore, Mareese Speights, Joseph Young, Andrew Harrison, Jimmer Fredette, Marcus Denmon, Jamaal Franklin, Eric Moreland, Trae Golden, Andrew Nicholson, Marco Todorovic, Ekpe Udoh.

Geçen seneyi Çin'de geçiren bulabildiklerim.

Son düzenleme:
İspanya asosyal bir yer değil ki, hatta İstanbul'a göre eğlencenin daha bir başkentlerinden. Ona burun kıvırmayalım buna burun kıvırmayalım diye diye tamirhaneye çevirdik takımı; tamir de olmuyorlar. Okben, Kenan, İzzet, İlkan, Deniz Kılınçlı, 10 yıldır bir arpa boyu gidememiş çocuklar. Bunların kralı Cedi'ydi, o da iki CV yapınca oyuncu kız bulup reklam yıldızı oldu. Çokça tecrübe de ettik bu konuları. Son kurşunumuz var dedikçe yine başa sarıyoruz. Oynamak isteyen oynar, iştahı olan gelip oynasın, Beşiktaş'ın aldığı gençler nasıl canavar gibi oynuyor.

Ben bizden çok Avrupa için söylemiştim aslında ama biz de mutlaka yoklarız 1-2 oyuncu.

Sonny Weems, Marshon Brooks, OJ Mayo, Kyle Fogg, Landesberg, Rakocevic, Motiejunas, Lester Hudson, Troy Gillenwater, Darius Adams, Dakkari Johnson, Raduljica, Kay Felder, Askia Booker, Kenny Boynton, Jonathan Gibson, Justin Hamilton, Dominique Jones, Hamed Haddadi, Marcus Georges-Hunt, Dallas Moore, Mareese Speights, Joseph Young, Andrew Harrison, Jimmer Fredette, Marcus Denmon, Jamaal Franklin, Eric Moreland, Trae Golden, Andrew Nicholson, Marco Todorovic, Ekpe Udoh.

Geçen seneyi Çin'de geçiren bulabildiklerim.
Maden yatıyor resmen burada.Avrupa Basketbolu’nun en büyük düşmanı Çinmiş haberim yokmuş :)

Ben Kenan'ın sosyal hayatını bilmiyorum. Ben sadece oyuncuyu beğenmiyorum. Çok düz oyuncu; şutu yok, iyi bir pasör değil. Savunmada fiziksel avantajı ile katkı verebilir desem Amerikalı kısalara göre de yavaş kalır. Bunlara bakınca da bana ciddi bir getirisi olmayacak. Ama buna rağmen öyle üç beş kuruşa da oynamayacak. Ben de eğer kimseyi alamıyorsam Eray ile devam eder ve buraya ayırdığım bütçe ile başka bir bölgeye alabileceğimden daha iyi bir parça eklemeye çalışırım.

Kısa karşısında kalma ve oynu takip etmesi dışında vasat bir uzundu bence Ben Moore şutu yok ribaund boyalı alan dominasyonu konusunda zayıf, yaşı da epey var. Christmas Tyus Jefferson Williams vb. Temastan kaçmayan ribaund alabilen şutu fundamentali olan uzun gelsin artık.

Ya Metin bey ya da Burak bey olmalıydı ve Burak bey oldu ama basketbol için çok beklentiye girmeyin derim. Bütçemiz az çok belli zaten. Çok bir değişiklik olmayacak. Bütçemiz doğrultusunda riskler alacağız ve bu hamlelerin tutmasını bekleyeceğiz. İlerisi için çok değişen bir şey olmayacak.

Ya Metin bey ya da Burak bey olmalıydı ve Burak bey oldu ama basketbol için çok beklentiye girmeyin derim. Bütçemiz az çok belli zaten. Çok bir değişiklik olmayacak. Bütçemiz doğrultusunda riskler alacağız ve bu hamlelerin tutmasını bekleyeceğiz. İlerisi için çok değişen bir şey olmayacak.
Başkan seçilmeden önce vizyonumuz Euroleague a lisansı almak diyorsa baya büyük değişiklikler olmalı en kısa zamanda. Tabi ki bu bugünden yarına olmayabilir ama ona yönelik adımlar atılmalı. Diğer türlü mustafa Cengiz yönetiminden bir farkı olmaz.

Başkan seçilmeden önce vizyonumuz Euroleague a lisansı almak diyorsa baya büyük değişiklikler olmalı en kısa zamanda. Tabi ki bu bugünden yarına olmayabilir ama ona yönelik adımlar atılmalı. Diğer türlü mustafa Cengiz yönetiminden bir farkı olmaz.

Euroleague A lisansını hemen alacağız diye bir şey demedi hatırlatmış olayım. Salonu 15 bin kişilik yapacağız çünkü Euroleague A lisansına başvuracağız dedi. İlk olarak bu 3 sene içinde o salona başlayıp bitirmesi kendisinden öncelikli beklentim. Tabi söz verdiği sponsorları da gerçekte görmek. Şimdiden söylemeliyim ki en az 3 milyon euro ile başlayıp her yıl en az 1,5-2 milyon euro artan bir sponsor olmazsa da eleştiririm. Çünkü 1 2 milyon euro sponsorun hiçbir katkısını göremeyiz A lisansı için...

15 bin kişilik salon ve EL a lisansı bugün için gerçekçi bir hedef görünmüyor, dönüşü de yok hele Türk kulüpleri için. Niyet göstergesi olarak algılamak istiyorum.

Gerçek olamayacak kadar iyi diye bir kavram var Elmasın vaadler bütününe bakınca aklıma direkt gelen bu
Yukardaki arkadaşın yazdığı kafada başlarlarsa bu işe başkanlık dönemleri çok uzun sürmez. Bu gecenin bir diğer kazananı olan Eşref H bir sonraki başkan olur.

bir sürü vaatle geliyorsan salon diyorsan eurolig a lisansı diyorsan nef diyorsan hepsini ivedilikle yapmak temellerini atmak zorundasın. Yarın eurolige gidemezsin belki ama bu vizyonla geliyorsan hemen bu sezon için en az 4 milyon dolarlık oyuncu bütçesini koymalısın ve bu bir başlangıç olmalı.