2022-2023 Basketbol Süper Ligi

Bursaspor gercekten cok iyi basketbol oynuyor. Bugun mac yapsak bize en az 20 sayi fark atarlar. Keske Karsiyaka ile oynasak diye dua ederiz.Basketbol icin aranilan tum uyum var kendilerinde..

Bahcesehir’in kadro kalitesine gore oynadigi basketbolun igrencligi gercek mi ya ? Erhan Ernak cok cok yetersiz bu butceler icin.Efes ve Fb’den sonra en kaliteli yerli rotasyonu onlarda.Yabancilari desen hepsi kaliteli isimler.Ama oynanan basketbol fiyasko.

Bahcesehir’in kadro kalitesine gore oynadigi basketbolun igrencligi gercek mi ya ? Erhan Ernak cok cok yetersiz bu butceler icin.Efes ve Fb’den sonra en kaliteli yerli rotasyonu onlarda.Yabancilari desen hepsi kaliteli isimler.Ama oynanan basketbol fiyasko.

Bence Erhan Ernaga kendiside bu takımı emanet etmezdi :) öncesinde Zafer Aktaş'ta yetersizdi.Bahçeşehir kadroyu kuruyor ama koç tercihleri çok manasız şekilde duygusalca oluyor.

Bence Erhan Ernaga kendiside bu takımı emanet etmezdi :) öncesinde Zafer Aktaş'ta yetersizdi.Bahçeşehir kadroyu kuruyor ama koç tercihleri çok manasız şekilde duygusalca oluyor.
Bencede etmezdi :) Illa Turk koc getireyim takintisi bunlar.Aslinda gecmiste ve gunumuzde benzer yapidaki takimlarda Pistiolis,Dedas,Itoudis,Alimpijevic,Zdovc gibi iyi ornekler varken biraz arastirma yapmanin zarari olmaz bence Bahcesehir icin.

Bütün yabancıları kaliteli değil. Vladimir Brodziansky ve Kasey Shepherd ligde play-off'a son sıradan girmeye çalışan takımda ancak oynayabilir. Ayrıca hala, bitik Berkay Candan'ı ve Oğuz Savaş'ı takımda tutuyorlar. Ligin 3. büyük bütçesine sahipler ama takımın toplam kalitesi olarak ligin 6. ya da 7. takımı.

Son düzenleme:
Efes, Karşıyaka,Fenerbahçe,Bursaspor,Telekom,Daçka gibi takımlar zaten ilk 6’da yer alacaklar. Biz bu performans ile devam edersek büyük ihtimalle ilk 8 yapamayız diye düşünüyorum. Petkimspor maçı çok kritik. Geçen seneye göre çok güçlü bir Petkimspor var. Eğer Petkim maçını da kaybedersek ilk 8 yapamayız diye düşünüyorum.

Efes, Karşıyaka,Fenerbahçe,Bursaspor,Telekom,Daçka gibi takımlar zaten ilk 6’da yer alacaklar. Biz bu performans ile devam edersek büyük ihtimalle ilk 8 yapamayız diye düşünüyorum. Petkimspor maçı çok kritik. Geçen seneye göre çok güçlü bir Petkimspor var. Eğer Petkim maçını da kaybedersek ilk 8 yapamayız diye düşünüyorum.

Ben de takımdan ve kadrodan memnun değilim lâkin sizin postlarınız nedense “aklınca dalga geçmeye gelmiş bir malum takım taraftarı” izlenimi uyandırdı bende.

Ben de takımdan ve kadrodan memnun değilim lâkin sizin postlarınız nedense “aklınca dalga geçmeye gelmiş bir malum takım taraftarı” izlenimi uyandırdı bende.
Alakası yok. Ben takımın eksiklerini söylemek zorundayım. Ayrıca McCowan konusunda da sıkıntı varmış galiba. Yerli olmaması için uğraşılıyormuş diyorlar. Ama emin değilim. Eğer McCowan da yerli olarak sayılmazsa işimiz bu sene çok zor. Takımda guard kalitesi sorunu var.

Bursanın hocası olsun yerli kadrosu olsun yabancı seçimleri olsun çok iyi. 3'cülük içinde net favori bence.
Oyun kurucusu Anthony Clemmons olan Bursaspor'un eğer 5. yabancı gelmezse 3. olma şansı yok. Kaliteli 2 yabancı oyuncusu var (Auguste - Needham) kaliteli yerlileri var (Onuralp - Ahmet Düverioğlu) arada yarar sağlayacak yerlileri var ( Enes Berkay - Yiğitcan) ama kadronun geri kalanı oldukça sıkıntılı.

Yinede ligin genelinde kalite düştüğü için 4-7 arasına girebilirler.

Son düzenleme:
Koskoca Beşiktaş bu olmamalı,bence şubeyi kapatsınlar daha iyi,resmen rezil bir takım vardı KSK önünde,isim sponsoru bulmuşlar ama sanki çok küçük bir rakam karşılığında,zaten fikstürleri zor,ilk galibiyetlerini ne zaman alacaklar merak ediyorum.

Oyun kurucusu Anthony Clemmons olan ve Bursaspor'un eğer 5. yabancı gelmezse 3. olma şansı yok. Kaliteli 2 yabancı oyuncusu var (Auguste - Needham) kaliteli yerlileri var (Onuralp - Ahmet Düverioğlu) arada yarar sağlayacak yerlileri var ( Enes Berkay - Yiğitcan) ama kadronun geri kalanı oldukça sıkıntılı.

Yinede ligin genelinde kalite düştüğü için 4-7 arasına girebilirler.
Antep'in ve bizim kimya oturmadı henüz, Karşıyaka Tofaş ve Telekom'un 'nin yerli kadrosu kısıtlı. Bahçeşehir geçen sezonun bariz gerisinde. Bursa diğer takımlara göre en hazır güçlü 3.adayı şu dönem itibarıyla

Hakemler bugün ergin hocayı attı ama ergin hoca sonuna kadar haklıyken atıldı. özellikle ilk teknik faulde hakemler aşırı saçmaladı.

Hakemin gözü önünde Rodrigue Beaubois'den top dışarı çıktı.Hakem topu Efes'e verdi.Sonrasında hakemler biraraya gelip yine Efes hücumu olacak dediler.Ardından Selçuk Ernak challenge yapacaktı ve haklı çıkacaktı.Fakat hakemler yine biraraya gelip topu Daçka'ya verdiler.Ergin hocada challenge yapacaklarken fikir değişiyorsunuz diye sinirlendi ve çok fazla sitem edince teknik faul aldı.İlk yarı bitmedende atıldı.

Bugün 2 koçta gereksiz sinirliler.Selçuk Ernak bir ara faul çalınmayınca oyuncularım sakatlanacaklar diye kızıyordu :)

Clyburn 16dkdır oyunda sadece 1 kez top kullandı ondada üçlüğü soktu.Ama ısrarla ne zaman top gelse Micic veya Bugrahan'a verip duruyor.

Pleiss'in yerine giren genç oyuncu bile 2 şut denedi.Bugrahan'ın saçma atıslarını veya Micic'in zorlamalarını izleyip duruyoruz.

Haftasonu seyir zevki açısından en güzel maç Bursaspor-Efes maçı olabilir.Kapalı gişe bekleniyor.Bursaspor'un eksikleri varken,dar rotasyonla Badalona'yı yenmesi çok farklı bir olay helal olsun.

Bence Efes sezona yine ''Şampiyon Takım'' görüntüsünde başlayamadı.Özellikle pota altı rotasyonu Zizic-Pleiss-Dunston uzun vade için iyi durmuyor.4 numarada Polonara ile Mbaye eklemeleride tartışılır.Erken olabilir,bir tek Clyburn hamlesi doğru olmuş gibi duruyor.

İnsallah hafta sonu Zach'de oynar ve güzel bir maç izleriz.

Bursaspor bu sene ligi şampiyon tamamlarsa şaşırmam. Gerçekten çok iyi basketbol oynuyorlar. Efes ve fbde sonra en güçlü 3.takım bence. Bu takımlardan sonra Tofaş,Telekom ve Karşıyaka geliyor. Bizim acilen kaliteli takviyeler yapmamız gerekiyor.

Onuralp Bitim geçen sezon bıraktığı yerden devam ediyor, izleyenlere resital sunuyor resmen. Bursaspor takım olarak keyif veriyor zaten. Şöyle bir yerlimiz olamadı, yazık.