2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Temmuz ayı geldi yine 1 tane orta saha transferi yok

Hala sağ bek, forvet filan kovalıyorlar şaka gibi. cicaldau gönderilme muhabbeti de hiç dönmüyor. sanırım berkan-cicaldau izlemeye devam edeceğiz.. :)
Klasik Galatasaray yonetimi. Secimi kazanana kadar kral,kazandiktan sonra gercek maskeleri ortaya cikiyor. Okan Buruk zaten takimin basina zoraki geldi. Para olmadigi icin aldilar. 10 haftayi cikarsin Galatasarayi birakicam soz.

Arkadaşlar Cica niye bu kadar kötüleniyor anlamıyorum. Geçen sezon işler iyi giderken muhteşem oynuyordu. Geçen sezon performansıyla oyuncuların çoğunu eleştirmem çünkü her şey ters gitti. Marcao'da Avrupa serüveni bitince belli bir kaç maç dışında kötü oynadı. 2 tane doğru düzgün orta saha oyuncusu alınırsa Cica'nın hücuma dönük olarak çok iyi performans vereceğini düşünüyorum.

Korkarım ki teknik direktörde Zerbi, Rose derken Okan Buruk geldiği gibi, oyuncularda da benzer bir süreç yaşanacak. Carvalho, Botheim falan derken, Süper Lig'den düşen oyunculara kalacağız.

Arkadaşlar Cica niye bu kadar kötüleniyor anlamıyorum. Geçen sezon işler iyi giderken muhteşem oynuyordu. Geçen sezon performansıyla oyuncuların çoğunu eleştirmem çünkü her şey ters gitti. Marcao'da Avrupa serüveni bitince belli bir kaç maç dışında kötü oynadı. 2 tane doğru düzgün orta saha oyuncusu alınırsa Cica'nın hücuma dönük olarak çok iyi performans vereceğini düşünüyorum.

Ben Mohamed ve Morutan'ı da bu sınıfa koyarım. Yunus ve Morutan sağ açıkta çok iyi rotasyon olurlar. Mohamed de Okan hoca ile seviye atlar bence. Okan hocanın Seleznov, Muriç ve Crivelli'ye yaptığı etkinin bir benzerini Mohamed'e yapacağına inanıyorum. Bence bu iki isimde dediğin gibi Cica ile birlikte kalmalılar. Hatta bizim için sadece ligin olduğunu düşünürsek 10 numara pozisyonunda Cica ve Akbaba bizi arkalarında sağlam 2 orta saha olması koşuluyla şampiyon yapmaya yetecektir.

Orta sahaya üst düzey 2 orta saha alınacak deniliyor. Hemen geleceklerse buyursunlar. Ama çok geç kalacaklarsa Antalyaspor da geçen sene çok iyi bir 2.yarı geçiren Fernando'yu kaçırmamak lazım. Duran toplar için bile işimizi fazlasıyla görecektir. Hemde çok uygun fiyata geleceğini de düşünüyorum. Okan hoca yerinde olsam hemen alınsın ve Avusturya kampına yetişsin derdim. Orta sahada ki derdimize fazlasıyla deva olacaktır.

Zeki Çelik 7 milyon euroya Roma'ya gidecek. Biz eğer milli takımda onun yedeği olan ve 2 senedir ondan daha az maç oynayan Mert'e 8 verirsek yazık etmiş oluruz. En fazla 4 verilmeli, haydi 5 olsun.
Boey disiplini sağlasa aslında hiç gerek yok derim ama Omar'ın da gözü sorunken en azından Onur Bulut takas+bir miktar paraya ikna edilmeli. Ama Mert'e 5 den fazla verilmemeli.

Stoper için ismi geçen Denayer'e Nelsson gitmedikçe gerek yok. Bakın Marcao demiyorum Nelsson diyorum. Marcao yerine Bardakçı geldi. Sol ayaklı bir isim ancak olurdu Marcao yerine o da geldiği için Denayer'e hemde söylenilen ücretlere gerçekten hiç gerek yok.

Keşke ücretlerinden dolayı Muslera, Diagne ve Gomis'den çıkabilsek. Hem maaş bütçemiz azalırdı hem yabancı kontenjanda yer açılmış olurdu. Özellikle kaleci rotasyonunda Okan ve Batuhan'ın bize sadece lig için yeteceğini düşünüyorum. Şu kur fiyatlarından dolayı Muslera'ya verilecek 2.5 milyon euronun çok olduğunu düşünüyorum. Keşke Muslera bize bu güzelliği yapsa.

Önümüzdeki hafta içi umarım en azından 1 orta saha transferi(inşAllah Fernando olur bu isim) gerçekleşir ve kampa yetişir...

Zeki Çelik 7 milyon euroya Roma'ya gidecek. Biz eğer milli takımda onun yedeği olan ve 2 senedir ondan daha az maç oynayan Mert'e 8 verirsek yazık etmiş oluruz. En fazla 4 verilmeli, haydi 5 olsun.
Boey disiplini sağlasa aslında hiç gerek yok derim ama Omar'ın da gözü sorunken en azından Onur Bulut takas+bir miktar paraya ikna edilmeli. Ama Mert'e 5 den fazla verilmemeli.
Ozan'da stoper rotasyonunda Kaan'ın yedeğiydi şimdi Kaan daha mı fazla para eder yani? Bonservis bu şekilde düz mantıkla verilen bir şey değil. Özellikle genç oyuncularda potansiyeline veriyorsun zaten parayı ve Mert 'in potansiyeli de Zeki' den çok daha fazla. 30 yaşında ki Onur'a 3 istedikleri yerde Mert 'e 10 isteseler de açıkcası şaşırmam. Ayrıca takımın ihtiyaçları doğrultusunda da vereceğin para pekala değişebilir ama ben de çok acayip bir bonservis geliri etmezsek verilmesi taraftarı değilim.

Secim oncesi Mancini,Fatih Terim,Marco Rose..Secim sonrasi Okan Buruk. Secim oncesi Talisca,Muric,Carvalho ,secim sonrasi transferin son gunune kadar 0 transfer. Yani her sey koltuga oturmak icin.

Galatasaray, Joao Pedro için Cagliari ile 4.5 milyon € karşılığında anlaşmaya vardı.
(Çağdaş Tezgel)

İtalya basını : 4.5 milyon Euro .
alacağı para : 2.2 milyon Euro .

Takımda orta saha yok. Kampa orta saha yetiştirmek gerekirken biz Gomis, Diagne, Mohamed'in olduğu forvet hattına Joao Pedro, Botheim getiriyoruz. Cidden şaka gibi.

Fernando'yu getirin bari diyeceğim de sanırım o da daha fazla bekleyemedi ve sözleşme uzattı. Geçmiş olsun...

Takımda orta saha yok. Kampa orta saha yetiştirmek gerekirken biz Gomis, Diagne, Mohamed'in olduğu forvet hattına Joao Pedro, Botheim getiriyoruz. Cidden şaka gibi.

Fernando'yu getirin bari diyeceğim de sanırım o da daha fazla bekleyemedi ve sözleşme uzattı. Geçmiş olsun...
Dostum şuan transferde en rahat olan takım biziz avrupa da yokuz kadroya 3-4 takviye yeter. Gomis, Diagne ve Mohammed ben bunlardan ikisinin gideceğini düşünüyorum. Tabiki de Avusturya kampında her şey bitmiş olarak gidilmesini herkes ister ama birde kulübün ekonomisi malum. Sakin olmak lazım.

Tabi her yaz doneminin vazgecilmezi, deux ex machina gibi bir anda ortaya cikan 100m dolar civari sponsorlar.
Sonbaharda gene dinleriz; kur artti, yan yatti, camura batti.
Keske biri dogru ciksa bari. Gorulen o ki biz telekomu hic birakmayacaktik. En iyi anlasma onlarlaydi.