2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Talihsiz bir açıklama yapmış Muslera.Hem ders çıkarmak hemde dün ortaya oyun koyamayıp,işin savunma kısmındada dökülürken çokta ciddiye almamak zıt şeyler.

“Çok kaliteli ve deneyimli oyuncularımız var. Buradan pozitif şeyleri çıkarmamız lazım. Sonuçta kaybettiğimiz ikinci maç . Dolayısıyla çok ciddiye almaya gerek yok. Buradan dersler çıkarıp kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”
10. haftada alinan 2. maglubiyeti boylesine maliyetli ve yuksek beklentileri olan bir Galatasaray ciddiye almayacaksa biz neyi ciddiye alacagiz Kaptan ve bence bugun hakem hatalarini da kenara koydugumda takim halinde bu kotu performansi neyle aciklayabiliriz demek isterdim kendisine.Eger futbolculardan en tecrubelisi ve Galatasaray’i en iyi taniyani boyle dusunuyorsa biz gercekten bosa kafa yoruyoruz burada.

10. haftada alinan 2. maglubiyeti boylesine maliyetli ve yuksek beklentileri olan bir Galatasaray ciddiye almayacaksa biz neyi ciddiye alacagiz Kaptan ve bence bugun hakem hatalarini da kenara koydugumda takim halinde bu kotu performansi neyle aciklayabiliriz demek isterdim kendisine.Eger futbolculardan en tecrubelisi ve Galatasaray’i en iyi taniyani boyle dusunuyorsa biz gercekten bosa kafa yoruyoruz burada.

Ben maçtan önce inanılmaz heyecanlıydım,keşke ciddiye almasaymışız bizde bu kadar.Bizler hakem kötü yönettiğinde her zaman dile getiririz,kazansak bile dile getiririz.Ama orta sahanın çabuk geçilmesinin,haftada 1 maç yapan,son dönemde milli ara ve geçen hafta bay geçtikten sonra bu maça bu kadar kötü hazırlanmanın,ilk yarı yaptığımız 81 top kaybının,Kayseri'ye çok fazla pozisyon vermemizin hakemle ilgisi yok.Bugün kazansaydık bile bunlar ciddi sorunlar.

Ben maçtan önce inanılmaz heyecanlıydım,keşke ciddiye almasaymışız bizde bu kadar.Bizler hakem kötü yönettiğinde her zaman dile getiririz,kazansak bile dile getiririz.Ama orta sahanın çabuk geçilmesinin,haftada 1 maç yapan,son dönemde milli ara ve geçen hafta bay geçtikten sonra bu maça bu kadar kötü hazırlanmanın,ilk yarı yaptığımız 81 top kaybının,Kayseri'ye çok fazla pozisyon vermemizin hakemle ilgisi yok.Bugün kazansaydık bile bunlar ciddi sorunlar.
Valla oyle.Milli mac arasi girdi Adana Demir deplasmanini oynadik.Fena degildik Adana Demir gibi bir ekibe karsi deplamanda.Araya BAY haftasi girdi.Dedigin gibi cok heyecanlandik ve beklentimiz yukseldi.Hele ilk 11’i gordugumuzde Mata,Icardi,Mertens falan gorunce hepten kendimizi kaybettik :) Ama sahaya yansitilan oyun tam anlamiyla fiyaskoydu.Hakeme zaten isyan ettim yeterince de bu takimin bugunku hali neydi diye de sormak en buyuk hakkimiz taraftar olarak.Kalp kirici,heves kacirici bir mac oldu.Ama daha cok yol var onumuzde.Zaten 1 2 hafta daha bu tip sonuclar gelirse butun takimi gonderemeyecegimize gore alinacak aksiyon yasadigimiz ulkede belli.Umarim is oralara varmaz.Puan olarak birsey kaybetmis olmasak bile mental acidan zarar gordugumuz bir mac oldu.Umarim etkileri uzun surmez..

Mertens sevdası bizi biterecek yani o kadar belliydi ki oynatamayacağımız bu adamı.Eğer en uçta oynamayacaksa malesef yeri yok bizim takımda hatta herhangi bir takımda Mertens den gol katkısı almayacaksan ne diye oynar ki. Dubois şu maçta Boey yerine nasıl girmez onuda anlamadım topu zaten verdiler bize öyle tempo yapan bir takımda değil kayseri e kanat atıyoruz sürekli sahaya bir tane daha ayağı iyi olan orta saha rolü üstlenebilecek bir bek olan Dubois kenarda.

Kayseri'nin attığı ilk golde ofsayt göremedim. Zaten çizgi de çekilmiş. Bizim oyuncunun vücut ve kol olarak daha önde çizgiye değdiği ama rakip oyuncunun mesafesi olduğu görünüyor. Icardi'nin ilk dakikadaki şutunun da Barış Alper'in pozisyonuyla aynı olduğunu düşünüyorum. İkisine de el verilmemeli bence ama bizimkine verilmiş. Yani iki oyuncu da elini neresine soksun anlamadım ben. Zaten yakın mesafeden zımba gibi şut geliyor, ki adamlar ona rağmen kollarını kapatıp çekmiş ama Flash ya da Superman değilsen kaçamazsın o mesafeden. Zaten el-penaltı olayını son yıllarda hiç çözemiyorum. Her maçta türlü türlü eller var ama hiç penaltı çalınmıyor. Gerçekten kural nedir anlamadım bu işi ben. Eğer buna rağmen o pozisyon kitapta ''penaltı'' olarak geçiyorsa , benim hatam diyorum. Ama bilmiyorum kuralları çok değişmiş.
Futbol konusuna gelirsek; en baştan beri , yazdan beri yazıyorum. 3 büyüklerin öyle bir lüksü yok. Hele ki senelerdir şampiyon olamayan Fener ve bizim tutup genç potansiyel teknik adam deneme şansımız hiç yok. Hem adama yazık hem bize yazık. Ali Koç'un 4 yıl sonra aklı biraz kımıldamaya başladı ve Jesus'u getirdi. Adamların en son ne zaman puan kaybettiklerini hatırlamıyorum. Her gördüğümde 4-5 sallayıp kazanmış oluyorlar. Ki bu adam bazı önemli isimleri kesip rotasyona falan sokarak almayı başarıyor bu sonuçları. Ve kadroları da yeni oyuncularla değişti. Yani takım yeni kuruldu masallarını duymak sıkıyor beni her defasında. En başta da yazmıştım, bir sistem oturtmaya çalışıyordu ve kısa sürede oturttu Jesus. Ben bizde öyle bir şey pek göremedim henüz.
Muslera da maçta dünyaları kurtarmış yine , ancak öyle bir açıklama yaptıysa da biraz talihsiz olmuş. Gerçi ortamı yumuşatmak için yapmıştır diye düşünüyorum. Galatasaray gibi bir isim için 10 maç da olsa 20 maç da olsa 1 mağlubiyet mağlubiyettir. Hele de böylesine kötü oynanan bir maçtan sonra istersen ilk mağlubiyetini almış ol, fark etmez.

takımın bir enkaza döndüğünü görmek için illaki sıralamada küme hattına yaklaşmasımı gerekiyor, yönetimin acilen gözünü açıp elini taşın altına koyması gerekiyor.
takımda ele avuca gelen hiç bir şey yok, gol yok, organizasyon yok, formu yükselen oyuncu yok, forvetlerden gol yok, sahada çoşku yok, yok ta yok yok. sezon henüz kaybedilmeden neşter vurulmalı ve evlatlardan evlatçılardan uzak durulmalı. bu iş mevcut stajer teknik eleman ile olacak bir iş değil ..kendisinin kapasitesi ve enerjisi yetersiz.küçük takımdayken, rakibin hocasına 2. sınıf hoca demekle olmuyor bu işler. 2. sınıf olarak gördüğü TUDOR'un kendisinden kat be kat iyi hoca olduğunu her geçen gün daha da net gösteriyor bize.

Arkadaşlar takım kötü yapılandı. Ne 8+3 göre bir takım yapıldı ne de ortada olan sorunları çözecek bir takım yapıldı. İleri hattımız tamamen kendilerine has bir oyun şekline muhtaç ve hepsinin oyun şekli farklı. İsmi olan oyunculardan kurulu kötü bir takım yapıldı. Okan Buruk'ta da cesaret yok.

Basketbol takımımız gibi futbol takımının da kadro planlamasında hatalar olduğu gayet açık ve net tek fark birinde koç farkı var
Ligin daha başı demenin manası yok oynanılan oyun hiç zevk vermiyor ve gomıs sayesinde bu kadar puan alabildik Okan hocam şuanlık beklentimin çok altında kaldı gelmesini isteyen biri olarak konuşuyorum

Bir sonraki mac olan Alanyaspor macinin bahanesi kalmadi. Hakem,Mac arasi vs. Artik cidden baydi boyle aciklamalar. Komik duruma daha fazla dusmeden iyi bir oyunla net skor almak lazim.Zaten Alanyaya puan kaybeder veya yenilirsek teknik direktor direkt klube istifa etmeye gitsin, yoksa durumun ne olacagi asikar.

Resmi siteden açıklama gelmiş.Özellikle bu kısmına %100 katılıyorum.

Görüyoruz ki bu haksızlıklar sadece bize değil kayrılan birkaç kulüp dışında herkese yapılmaktadır. Günden güne kararlılıkla artacak mücadelemiz ise sadece kendimiz için değil bu sistemin zarar verdiği tüm kulüpler için olacaktır.

Biz bu ülkede hakemlerin hiçbir zaman adil davrandıklarına şahit olmadık ki zaten. Önce bu plansız, programsız, saçma sapan, gelişigüzel yapılan transferlerde rol oynayan ve bu kadroyu oynatamayanlar hesap versin.

rakip kastamonu , ilk yarı 2-0 öndeyiz ama ben takımın ortaya koyduğu oyunu hiç beğenmiyorum.
Hala oyuncular arası uyumsuzluk var. Oliveria yı hiç beğenmiyorum ,adam tüm ikili mücadeler de yerde kalıyor ve top kaybı yapıyor.