2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Hakan, okan-emre ile ayni sene ayrilmadi.

O donem yetistirme ucreti vs pek bilinen isler degildi, ben de sadece hakandan bonservis kazandik diye hatirliyorum.

Şimdi transfermarktta baktım ne kadar doğrudur bilinmez Hakan için 6.3 milyon euro yazıyor bonservis ücreti. Okan ve Emre'de mart ayında İnter ile sözleşme imzalamış haziran da bizle sözleşmesi bitince transferleri resmiyet kazanmış.

O zaman ki yöneticiler özellikle okana çok kızmışlar idi. alt yapıdan yetişmiş . ayağı kırıldığında klup çok sahip çıkmış idi. O dönemde bir de emreye abilik yapıyordu.

Okan'ın Başakşehir'i Şampiyonlar Ligi'nde son yıllardaki en başarılı Türk takımıydı demek bence yanlış olur. Biz çok başarısızdık, belki o yüzden aldığı üç puan onu başarılı göstermiştir. Yoksa her maç 4-5 yedi, bir tane attı.

Bakalım teknik direktör kim olacak merakla bekliyorum. Bence oldukça kritik bir karar.
Adayların Marco Rose De Zerbi Tudor ve Okan olduğu konuşuluyor çeşitli mecralarda. Söz konusu bildiğimiz Dursun Özbek olduğunda bu adaylar içerisinden Okan Buruk gelir ama bakalım umarım bu sefer şaşırtır beni. Ben iyi bir yabancı td taraftarıyım.
Bir kez olsun Dursun başkan tarafından yanıltılmak isterdim:) En baştan Okanı getirse yine kararı beğenmezdim ama kendi kararı buymuş derdim ama iyi yabancı hocalarla görüşüp onları getiremeyip Okan'ı getirmek tam Dursun başkanlık hareket. Hayırlısı olsun

Bir kez olsun Dursun başkan tarafından yanıltılmak isterdim:) En baştan Okanı getirse yine kararı beğenmezdim ama kendi kararı buymuş derdim ama iyi yabancı hocalarla görüşüp onları getiremeyip Okan'ı getirmek tam Dursun başkanlık hareket. Hayırlısı olsun

Beş sene Pires'i bekleyen camiaya yakışan bir hareket.

Kimin nerede başarılı-başarısız olacağı belli olmuyor artık spor dünyasında. İyi bir isim rezil de edebilir; kötü bir isim vezir de... Bu bütün branşlar için geçerli.

7 yada 9m $ diye hatırlıyorum Okan'dan para kazanmadık Emre'den cüzi yetiştirme bedeli aldık.

Asıl hata 2000 yılı ocak ayında sözleşme uzatma teklifi yapmayan Bosman kuralının etkilerini düşünmeyen kupayı aldıktan sonra yapılan teklifin çok geç olduğunu sonra anlayan belki hiç anlamayan Süren yönetimidir. O zaman da ödemeleri aksatiyorduk hoş.

Terim de gitti bir yıl sonra Arif de gitti sattığımız paraya geri aldık. Fatih Akyel gitti. 2002 de Hakan Ünsal gitmek için aylarca ayak diredi. Saha içi oyunu başarısı tesadüf değildi ama idari ve teknik planlama bal gibi tesadüftür. Ne Terim de ne yönetim de o beceri ve kurumsal akıl, düzen, yoktu.

Terim 96 da geldi. Hakan Ünsal Şükür Tugay Okan Suat Ergün çoğu 92-93 sezonunda gelmişti.

7 yada 9m $ diye hatırlıyorum Okan'dan para kazanmadık Emre'den cüzi yetiştirme bedeli aldık.

Asıl hata 2000 yılı ocak ayında sözleşme uzatma teklifi yapmayan Bosman kuralının etkilerini düşünmeyen kupayı aldıktan sonra yapılan teklifin çok geç olduğunu sonra anlayan belki hiç anlamayan Süren yönetimidir. O zaman da ödemeleri aksatiyorduk hoş.
Ben de eski haberlere baktım, doğrusu bu şekilde gibi ama net bilgiyi Faruk Süren yonetimi bilir.Okan o zamanlar genç statüsünden çıkmış o yüzden yetiştirme bedeli olmamış.Zaten Terim olmasa kuvvetle muhtemel takımdan ayrılmıştı onceki senelerde.

Hakan konusunda interle fifalik olduk. Diger ikisi hakandan ve terimden sonra lucescu doneminde ayrildilar. O donemler haginin okan ve emreyi lucescuya sikayet ettigi haberleri cikmisti. Onlar icin de mahkemelik olmusuzdur kesin ama elimiz zayifti. Sozlesme sonu rahat rahat gittiler.

Hakan konusunda interle fifalik olduk. Diger ikisi hakandan ve terimden sonra lucescu doneminde ayrildilar. O donemler haginin okan ve emreyi lucescuya sikayet ettigi haberleri cikmisti. Onlar icin de mahkemelik olmusuzdur kesin ama elimiz zayifti. Sozlesme sonu rahat rahat gittiler.
Hagi o donem iyi yapmisti. Emre ve Okani sikayet degil, ben Hagi nin yerinde olsam baska birsey yapardim da, Lucescu zaten biletlerini kesmisti.

Keske Hikmet Karaman gelseydi. En cok istedigim hocalardan yerli birisidir. Hikmet Karaman cok buyuk bir sansi bizde hak ediyor. Gercekten super bir taktik ustasi,deha.

Futbol takip etmeyen biriyim. Okan Buruk haberi sonrası gazetelerde altyapıdan son yıllarda ayrılan oyuncular için bir arama yaptım. Mustafa, Bertuğ ve kasımpaşa'ya giden oyuncuyu ve onlar hakkında yapılan kötü yorumları gördüm. Okan'ın İnter'e gidiş şekli ortada hoca olarak geri getiren kulüp bu altyapı oyuncularına neden laf ediyor o zaman? Başakşehir şampiyonluğu için en şaibeli sezonun en şaibeli şampiyonu başlığını hatırlıyorum. Yol yakınken başka bir isim bulunmalı. Ha ben taraftarım belki fazla duygusal bakıyorum o ayrı. Gelirse de parçalı için ter döken herkesin başımın üstünde yeri var.

Abdullah Avci'nin sistemi uzerine gel, bir onceki sezonun acisi ile ( siyasileri katarak ) sampiyon ol. Okan Buruk degil, 2.ligden bir hoca gelse o sezon Basaksehir sampiyon olurdu. Okan Burugun bir marifeti yok. Bir sonraki sezon kume dusme hattinda ligin ortasina dogru zaten kovuldu kendisi. Okan Burugun yeni bir takim kurmuslugu dahi yok. Hep hazir takimlara,sistemlerin uzerine geldi. Umarim basarili olur ve yanildigimi gorururum. Keske Hikmet Karaman gelseydi. O zaman bayraklari simdiden hazirlayin derdim. 9 kisi ile fb yi kadikoyde yenerdik.