2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Vasat bir oyuncu aldık.
Blackshear'in tersine Hummer dış şutu hiç olmayan bir oyuncu. Ayrıca bize kalıplı bir 5 numara lazımdı,Hummer bu profile uymuyor.
Hummer'ın 2 yıl üst üste oynadığı bir takım da yok. Yani takıma aidiyet duygusunun da olacağını pek sanmıyorum. Geçen seneki kimyayı yakalamak imkansız hale geldi.

Son düzenleme:
Bir tane fark yaratacak oyuncu almadık bu sene bu transferleri kim yaptıysa daha yapmasın oyuncu kalitesi bir senede bu kadar geriye nasıl düşürülür bize gösterdiler

Ne zaman bir spor kulübü olabileceğiz ve yan branşları rahat izleyebileceğiz acaba? Bu takımın net bir şekilde seviye kaybı yaşadığı ortada, çember savunmasında eksiğiz, size'lı bir uzun ihtiyacı varken hem size'ı düşük hem de dış şutu vasat olan biri geliyor. Bu takıma transfer yapan yetkililer maçları izliyor mu acaba? Bu transferin başka bir izahı yok çünkü. Aklım almıyor gerçekten

Yorumlarda niye fazla karamsarlık var ?. 5 resmi maçtan 3 tanesini kazanmışız. Kaybedilen 2 maçtan biri son 1.5 dakikada kaybedilmiş Anadolu Efes, Diğeri son saniye sacma sapan bir üçlükle kaybettiğimiz 34 dakika önde oldugumuz karşıyaka maçı.

Belki Floyd sakat olmasa o 2 maçı da alırdık. Bence hummer transferi kötü değil, Floyd dönüş yapana kadar 5'te morgandan daha iyi oynar. Sonra 4'te Angelo ile rotasyon olur. Şuan 2-3 numaraya Angola yerine yapacağımız hamle daha önemli bence

Bende çok umutlu değilim. Özellikle dominant bir pota altı oyuncusu beklerken yine undersize bir oyuncuya gidilmesinin hata olduğunu düşünüyorum. Ama bazı arkadaşların yazdığı gibi de vehamet yok ortada.

Takım kapasite olarak çok sınırlı. Mesela Karşıyaka'nın da öyle ahım şahım bir takımı yok ama 2 tane net oyuncuları var Kuzminskas ve McCollum seviyeyi çok yukarı çekiyor. Bizde bütün olay Dee Bost üzerinde. Maalesef en büyük sorun bu, Canaan gibi yüksek profil bir oyuncu bulmak zor ama NBA'den düşecek bir oyuncunun tabanı sana Hummer'in vereceğinden fazla olur ki bu konuda Diakite, Bassey gibi durumu müsait olan oyuncular da vardı. Bu transferde kolaya kaçıp bilindik oyuncuya gitme işinden daha kaç milyon dolar zarar edeceğiz ben anlamlandıramıyorum.

Geçen sene de aynısı yapıldı. Hoca hiç istememesine rağmen Pusica alındı ve nerdeyse oynamadan gitti. Hem paraya, hem de sezona yazık ediliyor.

Bütçe kısıtlı ancak burda sorun bütçe değil Bursa'nin yabancıları pahalı oyuncular mi? Auguste Floyd'dan fazla almiyordur vs. Bazı oyuncu tercihlerimiz ilginç. Turgay Bey tek karar verici değildir ama planlama ve tercihleri anlamakta güçlük çekiyorum bazen.

Ne zaman bir spor kulübü olabileceğiz ve yan branşları rahat izleyebileceğiz acaba? Bu takımın net bir şekilde seviye kaybı yaşadığı ortada, çember savunmasında eksiğiz, size'lı bir uzun ihtiyacı varken hem size'ı düşük hem de dış şutu vasat olan biri geliyor. Bu takıma transfer yapan yetkililer maçları izliyor mu acaba? Bu transferin başka bir izahı yok çünkü. Aklım almıyor gerçekten
Burak kardeşim iyi bir noktaya değinmişsin teşekkür ederim. Yıllar önce amatör branşlarını kapatmayı düşünen mener1907 bizim cibiliyetsiz basiretsiz yeteneksiz günü kurtarma peşinde olan bir yakınının referansı ile o şubelere gelen kişiler sayesinde bir çok sampiyonluk yaşadı yaşıyor yaşayacakta.bu üikeye basketbolu sevdiren 117 yıllık şanlı galatasarayımız malesef son yıllarda kaderine terk edilmiş kendine kblde ilk 8 arasında yer edindi ise başarı kabul edilmiş eurocupta çeyrek finali görmüş ise oda yeterli denmiş ve takım başarısızlıklara yelken açmıştır. Yazıktır günahtır .bu takım 2014te rusyada en büyük kupayı aziz yıldırımın mahmut uslunun kadrolu küfürlü tezahürat korosunun hezeyanlarına en büyük cevabı vermiş ve uçağa şampiyon apoleti ile binip havalimanında şampiyon cimbom sloganları ile karşılanmıştır.yanlış nerde bu şubeleri yük olarak görüp işi ciddiye almayıp deve kuşu misali kafaları kuma gömüp kıçının dışarda kaldığını unutan kişiler ile yola devam etmekte ısrarlı olunmasıdır.bu böyle gitmez gitmemelidirde.erden timur&dursun özbek beylerin bir an evvel bu branşlara ehil&vakıf kişileri getirip takımı tekrar özlenen eski günlere geri getirmesidir.aksi takdirde mener1907 uzın yıllar amatör branşlarda bizi geri bırakıp müzesini kupalar ile dolduracaktır

Kısacası: erdem timur &dursun özbek beylerin bir an evvel bu branşlara ehil&vakıf kişileri getirip takımlarımızın eski özlenen başarılı günlere dönülmesi için gerekenin yapılması elzemdir. Aksi olursa rakibimiz mener1907nin müzesi kupalar dolacak ve 30milyon 💛♥️ taraftar kahrolmaya devam edecektir

Net bir 5 numaramız yokken neden yine 4.5 aldık anlamadım gerçekten. Bari Brain dan çıkıp sağlam bir şuter alsak gerçekten anlamıyorum yapılanmayı

Yine takımının tavanından ziyade tabanı güçlendiren bir hamle olmuş. Eğer Morgan yerine düşünülüyorsa gayet iyi hamle. Oyuncu havuzunun darlığından ziyade geçen yıl Angola ile beraber oynamış bir oyuncu uyum sorunu daha çabuk aşılabileceği düşünülmüş olabilir. Eğer ciddi bir bcl şampiyonluk adayı olmak istiyorsakta şut atan bir beş numaraya ihtiyacımız var. Herkes blackshear tarzı bir oyuncu istiyor ama ben Sadık 'a güvenilmesi taraftarıyım blackshear dan daha potansiyelli olabilir. Bursa onuralp e güvendi yabancı katkısı alıyor şu an bizde aynı şeyi sadık için yapmalıyız. Onun arkasını colarairo ve Hummerla doldurmak gayet iyi. Tabi eninde sonunda bu takıma şutör bir kısa eklemesi de elzem umarım yapılır.

7 yerli 7 yabancılı kadro sakatlık vs olsa bile fazla bence. Takım parkede zorlanırken kenarda tribünde hiç süre almayan oyuncular. Kağıt üzerinde 4 uzunun varken eziliyorsan ve 5. uzunu alıyorsan; kısa rotasyonu formsuzken Sinan Sağlam Sedat Ali hala havlu sallıyorsa yapılan planlama sorgulanır.
Turgay Bey Tofaş Karşıyaka vb bir takımda olsaymış Hosley Domercant Pierre Henry Slaughter Micic Gordon Harrison gibi yabancılar ülkemizden çıkma şansı bulamayacaklardı herhalde.

Son düzenleme:
Yerli kalite yok Sadik disinda birazda isin savunmasinda Goksenin birazda yunus yani toplasan 2 Yerli oyuncun var sayilir.

Yabancilarinda Dee EL seviyesinde...

Ennis vede Calioaro Takim sirtlar

Baskada bi durum olmaz

T.Zeytingöz’ün geçtiğimiz yıl boşta Berkan varken her ne kadar gelişimi olumlu anlmada beni şaşırtsa da Banvit’ten tanıdığı Sadık’ı bonservis verip alması beni şaşırtmıştı.

Devam eden süreçte de Banvit kökenli oyunculara gitmesi açıkçası rahatsızlık vermeye başladı. Hummer, Caloiaro ve Sadık’tan daha iyi şut atmaz. Floyd’dan daha iyi savunmacı değildir. Morgan kadar birebiri de yoktur.

Tam olarak hangi özelliği den dolayı transfer edildi bu adam

T.Zeytingöz’ün geçtiğimiz yıl boşta Berkan varken her ne kadar gelişimi olumlu anlmada beni şaşırtsa da Banvit’ten tanıdığı Sadık’ı bonservis verip alması beni şaşırtmıştı.

Devam eden süreçte de Banvit kökenli oyunculara gitmesi açıkçası rahatsızlık vermeye başladı. Hummer, Caloiaro ve Sadık’tan daha iyi şut atmaz. Floyd’dan daha iyi savunmacı değildir. Morgan kadar birebiri de yoktur.

Tam olarak hangi özelliği den dolayı transfer edildi bu adam
Banvit kokenli oyunculara gitme nedeni belli.:) Komisyonlar sagolsun :)) Basari,masari hikaye. Tras.