2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Takımda beli kişilere yük biniyor Sadık 5 gibi oynuyor Mahir faydalı ama kısıtlı haliyle neyi başarmaya çalışıyoruz bilmiyorum Angola Rodas böyle olacak hep iyisiyle kötüsüyle güçsüz ve sertliğe dayanıklı bir oyuncu değil dengesi çabuk bozuluyor Calaiaro tamamlayıcı 3.5 vs.

yani öyle bir kadro yapılanması olmuş ki, bu sene aldığımız tüm oyuncuları gönderip yerine adam bakabiliriz öyle bir kadro. yapılacak şey çok da zor değildi aslında ama olsun ya tl olarak bütçe arttı ya sıkıntı yok bcl alacak bu sene bu kadro. ligde playy off yaparsak öpüp başımıza koyalım

Bir pivot bir de yerli rotasyonunu kaliteli hali getirecektik. bir çuval inciri berbat etmişiz.
-Angola ve Morganı konuşmaya değmez.
- Floyd zaten soru işaretiydi bir de sakatlık geçirdi ne vereceği belirsiz.
-Ennis şuana kadar hayal kırıklığı bende. genelde sorumluluk almıyor, ritim adamı resmen ve dış şutu ciddi sorun. melo sonrası seviye düşüşü oldu.
-Caloiaro fena değil. faydalı oluyor.
-Dee bost, melosuz selçuk inan gibi kaldı ortada. sorumluluğu çok arttı allah sabır versin.
-mahiri falan zaten konuşmaya gerek yok, geçiniz.
Bir çözüm lazım, bu takım pivot ve şutör diye bas bas bağırıyor.

Takım böyle gider gibi duruyor savunma takımı desen değil hücum zaten kısıtlı Turgay Zeytingöz Kerem Tunçeri ve Psitolis ayaklarına sıkmışlar. 3-4 yabancı değişmeyeceğine göre yapacak çok da bir şey yok

Hic bu takimi oyunu vs elestirecek degilim. Gelecekte olacaklar belli. 8.olur playoffa girersek sampiyon olmus sayiliriz ligde. Hummer'mis. Sanirim klubun basketbol subesinde gizli fenerli calisanlar var.Hayir bunu fenerli yapmaz bu kadar kotuluk. Zaten maclarida izledigim yok. Anca Polonya liginin 7.sini yensin takim ve govde gosterisi yapsin. Polonya takimini yenince sevinmek ayiptir ya. Nereden nereye.

Giden oyuncuların gelen oyunculardan çok daha kaliteli olduğunu söylediğimizde gelen oyuncuları savunan arkadaşlara selam olsun

Ben kısa oyuncuların bireysel olarak hala iyi oyuncular olduğunu düşünüyorum ancak onları tamamlayan uzun oyuncular ve kısa oyuncuların beklediğimiz performansı veremiyor olması temel problemlerden biri. Yani uzunlardan güç alarak açık sahayı oynaması gereken bir ekip sürekli yarı sahaya sıkışıyorsa burda daha büyük bir problem var demektir. Geçen seneki takıma Morgan ve Caloiaro'yu koysan hemen hemen benzer durumda belki biraz daha şu durumdan iyi olurduk.

Ben kısa oyuncuların bireysel olarak hala iyi oyuncular olduğunu düşünüyorum ancak onları tamamlayan uzun oyuncular ve kısa oyuncuların beklediğimiz performansı veremiyor olması temel problemlerden biri. Yani uzunlardan güç alarak açık sahayı oynaması gereken bir ekip sürekli yarı sahaya sıkışıyorsa burda daha büyük bir problem var demektir. Geçen seneki takıma Morgan ve Caloiaro'yu koysan hemen hemen benzer durumda belki biraz daha şu durumdan iyi olurduk.

Bu ikisini topla bi kerry etmez

melo ve caanan ile ennis Angola kıyaslaması gerçekten ayıptır

Olsun arkadaşlar. Rakiplerimiz olan Petkim’den, Büyükçekmece’den, Merkezefendi’den çok da kötü kadromuz yok. Enseyi karartmayalım. Şakşakçılığa devam.

melo ve caanan ile ennis Angola kıyaslaması gerçekten ayıptır

Kısa oyuncular iyi oyuncular demek, Melo ve Canaan'dan daha iyi olduklarını yazdığım anlamına geliyorsa ya bende bi sıkıntı var ya da anlayamadım. Evet Canaan ve Trimble iyi oyuncular ancak Melo markette değerini bulamadığı için, Canaan da Euroleague'de transfer dönemi kapandığı için bize kaldı. Şimdi ikisi de 700-800 civarında para alıyorlar. Sen aynı banttasın. Bütçenin niye artmadığı ayrı bir konu.

Kısa oyuncular iyi oyuncular demek, Melo ve Canaan'dan daha iyi olduklarını yazdığım anlamına geliyorsa ya bende bi sıkıntı var ya da anlayamadım. Evet Canaan ve Trimble iyi oyuncular ancak Melo markette değerini bulamadığı için, Canaan da Euroleague'de transfer dönemi kapandığı için bize kaldı. Şimdi ikisi de 700-800 civarında para alıyorlar. Sen aynı banttasın. Bütçenin niye artmadığı ayrı bir konu.

ennis ve Angola’ya verdiğin paraya nasıl geçen sene bulduysan bu senede iyi oyuncu bulabilirdik kardeşim demek istediğim o değil onlar gidebilir ama onların yerini dolduracak oyuncu bulabilirsin bu iki oyuncununda şutu sıfır iyi bi şutörle belki birini tolere edebilirdik ama ikisi birden skandal oluyor

ennis ve Angola’ya verdiğin paraya nasıl geçen sene bulduysan bu senede iyi oyuncu bulabilirdik kardeşim demek istediğim o değil onlar gidebilir ama onların yerini dolduracak oyuncu bulabilirsin bu iki oyuncununda şutu sıfır iyi bi şutörle belki birini tolere edebilirdik ama ikisi birden skandal oluyor

Ben de ondan bahsediyorum işte. Özlerinde iyi oyuncular, ama uzun rotasyonu hiçbir şekilde bu oyunculara alan vermediği için iş sürekli birebire kalıyor. Senin normal bir uzun rotasyonun olsaydı hem kısaları görür daha minör bir hamleyle orayı toparlardın hem de bu kadar kötü durumda olmazdın. Geçen seneki takıma bu uzunları koysan o oyuncuların da performansını aşağı çekerdin.

Ben de ondan bahsediyorum işte. Özlerinde iyi oyuncular, ama uzun rotasyonu hiçbir şekilde bu oyunculara alan vermediği için iş sürekli birebire kalıyor. Senin normal bir uzun rotasyonun olsaydı hem kısaları görür daha minör bir hamleyle orayı toparlardın hem de bu kadar kötü durumda olmazdın. Geçen seneki takıma bu uzunları koysan o oyuncuların da performansını aşağı çekerdin.

Bende diyorumki kardeşim geçen seneki takıma bu kısaları koysan takımı aşağı çekerdin uzunu kısası yok tamamen inanılmaz kalite düştü uzunlardada düştü kısalardada

İçeri çalışmadığı için dış oyuncular rahat şut imkanı bulamıyor katılıyorum ama şut performansları kararları da sıkıntılı Ennis ve Rodas'ın.

Bütçe var ama teknik ekibin uzun tercihleri ilginç aşırı coachingden falan mı bilmiyorum en temel bariz eksiklikler görülmeyecek gibi değil Sadık ve Caloiaro 'nun öne çıkan ozellikleri belli. Caloiaro tipik 4 gibi kullanılırsa ezilir verimi düşer. Morgan'dan ne bekleniyor en formda halinde bile ribaund canavarı çember savunucusu değildi yüzü dönük 4 tür Morgan. Kaldı ki eski günlerine dönemeyeceği belli artık.

Oyuncular tutmadı eyvallah kalan hamleleri net yaparsın ki takım en azından bireysel olarak güçlensin. Kazandığımız maçları da nasil kazandığımızı seyrettik bugün de kazanabilirdik ama hücumda çok zorlanıyoruz ideal 5 -7 oyuncu var onlardan da dengeli bir takım çıkmıyor. Bost dışında net güvenilir şutör yok. Sadık Caloiaro iyi niyetli ama boyalı alanda etkili dominant oyuncular değiller. Ennis gereksiz zorlamalar, basit top kayıpları yapacak boş şutları yüzdeli atamayacak. Rodas birebirde kolay savunulacak bir oyuncu sertlikle sinen bir oyuncu. Floyd da rol oyuncusu dönünce büyük bir değişim olmayacak bana göre.

Bunu kabul edip ya böyle sezonu tamamlayacağız büyük ihtimalle ya da Erden Bey Turgay ve Kerem Beyle oturup çözüm arayacaklar. Gelen hamle Hummer kalite olarak da tarz olarak da yeterli gelir mi zor faydalı olur ama eksik konulara cuk oturacak profil değil.

Son düzenleme: