2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Abi takviye yapılsa bile 1 tane pivot alınacak sadece. Bizim iddialı duruma gelmemiz için transfer edeceğimiz bu pivotun çok baskın bir performans göstermesi gerekiyor. Elimizdeki bütçeyle bu kadar baskın performans gösterecek pivot bulmak çok zor.

Transfere gerek yok. Anadolu Efes,fb gibi takimlarin oldugu ligde 200.000 usd ye transfer yapsan ne,yapmasan ne...Bu butcelerde playoff oynamak ne kazandirir? Sampiyonluk hedefin yoksa bosuna para harcamaya gerek yok. Bu kadro ile dunyanin en buyuk surprizini yapip sampiyon olma mucadelesi vermek en iyisi.

Raymar Morgan basketbolu bırakmış. Bu transferi yapan cidden tarihe geçti getirdiğiniz adam sezon ortası basketbolu bırakmış.
Bu transferi yapan transfer işlerinden anlamıyorum diyip başka alanlara yönelmeli. En başından beri olmayacak bir işti. Bile bile lades dediler. Galatasaray gibi bir kulüpte bu işler bu kadar kolay olmamalı. Aldığınız her ciddiyetsiz kararın bir bedeli var.

Takımın son haline göre pivot bölgesi harici kadromuzu beğeniyorum. Hummer, Floyd ikilisi yerine sadece 1 pivot alsak bile yeterli benim için. Tabi mümkünse 3-4 oynayabilen bir oyuncu da iyi olurdu ama en azından şu pivot transferini bir an önce gerçekleştirip takıma alışmasını sağlamalıyız.

Floyd transferini sene başında yanlış bulmamıştım ama olmuyorsa zorlamaya gerek yok.

Tyrus McGee, Angelo Caloiaro, Ian Hummer.. Takım değil, çöplük yuvası. Şöyle izledik, böyle ettik dedikleri Raymar Morgan 2 ay sonra basketbolu bıraktı. Ya yalan söylüyorsunuz istifa edin, ya da bu işten cidden anlamıyorsunuz istifa edin.

Tyrus McGee, Angelo Caloiaro, Ian Hummer.. Takım değil, çöplük yuvası. Şöyle izledik, böyle ettik dedikleri Raymar Morgan 2 ay sonra basketbolu bıraktı. Ya yalan söylüyorsunuz istifa edin, ya da bu işten cidden anlamıyorsunuz istifa edin.
Dur ya Furkan, hemen eleştirmeyelim. Fırsat verelim yöneticilerimize. İnşallah 10-15 sene içinde işi öğrenip toparlayacaklar.

Zamanında Krstic'de yaşamıştık benzer bir durumu ama o Krstic'di, sakatlanmadan iki yıl önce euroligin en iyi uzunuydu. Morgan' da bunu yaşamak rezalet ötesi bir durum.

5 oyuncumuz var

Dee,Ennis,Mcgee,Andre,Sadik Bunlar bir takimda ilk 5 oynicak kapasitede oyuncu olarak

Göksenin bir takiminin 7 8 ci opsiyonu olabilir

Gerisi bir takimin ancak 11 12ci opsiyonu olucak seviyede malesef.

En az takima direk katkida buluncak iki oyuncu lazim biri 6 adam rolünde diğeri ise ilk besin degisen rotasyon oyuncusu olucak 2 transfer elzem.

Morgan Basketbolu birakti ,Turgay beyin ne kadar gözlem kabiliyeti olduğu ortada.

Geçmisteki banvit dönemindeki oyunculari aldi vede elindeki karakapli defter bitti gecmis olsun.

Bazen erken aksiyon almak iyidir.Gemi batarken yolcularin tahliye olmasinin bir anlami yok.

Gemi su almaya başlamisken tamir etmek lazim

İlk iş Turgay bey'e tesekkur etmek olmali.Cenk'i boşalan koltuga getirmeli.Teknik kadroyada boştaysa Yağızer Ulu getirmeli 1ci yardimcı koç olarak.

Ben McGee’nin de iyi katkı verdiğini düşünüyorum. Geçen sene Canaan’ın verdiğinden daha azını vermiyor. Canaan’dan daha delici.Oyunun iki tarafında da var.

Eğer Bost takıma bu sene katılsaydı Bost-Ennis-McGee 3’lüsünden eleştiri okları daha çok Bost’un üzerinde olurdu. Geçen seneki kredisinden yiyor. Bir süredir parkede motivasyonun düşük olduğu barizdi ki sebebi Asvel’in teklifiymiş.

Kendisini sahaya yeterince vermeyerek transferine izin vermeyen yönetimi cezalandırıyorsa yakışmayacak şekilde davranıyor diyebilirim

Hala takima pivot almayanlarin, veya almak istemeyenlerin Galatasarayli olduguna inanmiyorum. Sabote eden klup calisani var klubun icinde veya teknik kadroda kesin.

Colairo konusunda Furkan seninle aynı düşünmüyorum. Mükemmel bir performansı yok belki ama her maç belli standardın üzerinde oynuyor. Bugün de iyi oynadı bence.

Ne aradığımıza göre değişir. Nerdeyse bütün kilit maçlarda kötüydü. Rakip %30'la hücum ediyorsa en önde koşar sayı atar. Oyun zekası var diye yabancı kontenjanı harcıyoruz ama takımda o kadar büyük problemler var ki göze batmıyor sadece.

Caloiaro’dan daha iyi 3.5-4 getirme ihtimalimiz var miydi acaba ? Son haftalarda kaybettigimiz tek mac olan Fb Beko macinda da gayet iyiydi.
Bursa macinda iyiydi kilit mac degil mi ? Bugun cok iyiydi kilit mac degil mi ? Oostende maci disinda Bcl maclarinin cogunda iyiydi kilit mac degil mi ?
Gecen sezon Ekrem Memnun doneminde Bcl’den elenmemizin sebebinde de 5 numara yoklugundan sikayet ediliyordu burada,20 sayidan verilen Dacka macinda da 5 numaramiz yok yaaa deniliyordu.Hic bir hedef maci da kazanamadik o surecte.E simdi de yok ? Ama gayet iyi oynayip kazaniyoruz.Yani ise gelince 5 numara yok de ise gelmeyince kenar yonetimi kotu de.Ne guzel dunya valla..Biz kendimizden daha gucsuz takimlara karsi 20 sayilardan verilen maclari da hatirliyoruz ama bugun takim oradan da ayaga kalkmasini bildi.
O kotu,bu kotu,kenar yonetimi kotu ama takim Bcl’de lider cikiyor,ligde de her maci kazaniyor.Kazandigi maclarda da kaybetmis gibi elestiri aliyor.Pivot lazim zaten bunu soylemek icin basketbol alimi olmaya gerek yok.Alacaklar yani orasi kesin.
Valla eminim burada bircok kisi var ki takim kaybetse de caksak diye bekleyen.Takim kotu bir momentum yakaladiginda sayfalara yetisemiyoruz ama kazandiginda bile niye boyle olmadi diye elestiriler geliyor.
Aman Erden Timur’a cakayim,aman Pistiolis’e sallayayim aman,sezon basinda kotu dedim diye iyi oynamasina ragmen bir oyuncuyu elestireyim derdinde birkac kisi.Ben mesela Ennis konusunda yanildim,ozur diledim ve su an cok mutluyum performansindan.Bu kadar zor degil arkadaslar bazi seyler.Hic biriniz veya hic birimiz Obradovic,Popovic falan degiliz yani yanildiysak bunu soyleyebiliriz.Bu bir oyuncu konusunda da olabilir,bir yonetici konusunda da olabilir veya iki hoca arasindaki farki gorunce de olabilir.

Son düzenleme:
Valla dostum yanıldığımı düşünsem söylerim ne ekmeğimi burdan kazanıyorum ne primimi burdan yapıyorum. Bu adamı beğenmek zorunda değilim ve beğenmiyorum da. Aynı lafları ben Zach Auguste'de de duydum gördük bizden sonraki kariyerini.

Mesela ben şunu anlamıyorum yok BCL'de lider çıkmışız da yok o olmuş da bu olmuş da. Aynıları geçen sene Ekrem Hoca'ya söyleniyordu 5-1 ile çıktığımız zaman, daha iyiyken, evinde Efes'i yenmişken. Kimse de çıkıp bu kadar yazmadı etmedi. İnsanların fikirlerine tahammül etmeyi öğren biraz. Sen beğeniyorsun ,ben beğenmiyorum. Üzerine hakkımda analiz yapıyorsun yok haksız olduğunu düşünen itiraf edemiyor falan filan. Biz kendi oyunumuzla lider çıkmadık, Oostende gitti sürpriz yaptı da çıktık. Şube yönetimleri de sizin gibi düşündüğü için bugün sorsan kendini başarılı görüyordur lider çıktık hala eleştiriliyoruz falan diye. Aynı hesap.

Kazandığı maçlarda kaybetmiş gibi eleştiri alıyormuş. Daçka'ya kaybedilen maç, şu maçın şuraya gelmesi, Çekmece maçındaki kötü oyun sizin için övünülecek bir şeyse buyrun övünün. İnsanlara karışmayın.

Valla ben bu şubede bir şeye karar vermiyorum, düşündüğüm neyse forum sınırları içinde onu yazıyorum. Umarım bir gün sen kulübün geleceğine karar verebilirsin. Zira yazdıklarımı ve beğendiklerimi kimseye karşı şekillendirmek zorunda değilim. Evet Pistiolis de eleştiriyi hak ediyor, Turgay Bey de hak ediyor, o da hak ediyor, ben de hak ediyorum, sen de hak ediyorsun başkası da hak ediyor. Bu kadar el bebek, gül bebek büyümenin anlamı yok.

Valla dostum yanıldığımı düşünsem söylerim ne ekmeğimi burdan kazanıyorum ne primimi burdan yapıyorum. Bu adamı beğenmek zorunda değilim ve beğenmiyorum da. Aynı lafları ben Zach Auguste'de de duydum gördük bizden sonraki kariyerini.

Mesela ben şunu anlamıyorum yok BCL'de lider çıkmışız da yok o olmuş da bu olmuş da. Aynıları geçen sene Ekrem Hoca'ya söyleniyordu 5-1 ile çıktığımız zaman, daha iyiyken, evinde Efes'i yenmişken. Kimse de çıkıp bu kadar yazmadı etmedi. İnsanların fikirlerine tahammül etmeyi öğren biraz. Sen beğeniyorsun ,ben beğenmiyorum. Üzerine hakkımda analiz yapıyorsun yok haksız olduğunu düşünen itiraf edemiyor falan filan. Biz kendi oyunumuzla lider çıkmadık, Oostende gitti sürpriz yaptı da çıktık. Şube yönetimleri de sizin gibi düşündüğü için bugün sorsan kendini başarılı görüyordur lider çıktık hala eleştiriliyoruz falan diye. Aynı hesap.

Kazandığı maçlarda kaybetmiş gibi eleştiri alıyormuş. Daçka'ya kaybedilen maç, şu maçın şuraya gelmesi, Çekmece maçındaki kötü oyun sizin için övünülecek bir şeyse buyrun övünün. İnsanlara karışmayın.

Valla ben bu şubede bir şeye karar vermiyorum, düşündüğüm neyse forum sınırları içinde onu yazıyorum. Umarım bir gün sen kulübün geleceğine karar verebilirsin. Zira yazdıklarımı ve beğendiklerimi kimseye karşı şekillendirmek zorunda değilim. Evet Pistiolis de eleştiriyi hak ediyor, Turgay Bey de hak ediyor, o da hak ediyor, ben de hak ediyorum, sen de hak ediyorsun başkası da hak ediyor. Bu kadar el bebek, gül bebek büyümenin anlamı yok.
Benim kulubun gelecegine karar vermek gibi bir hedefim veya niyetim yok.Ama burada gordugumuz kendimize gore yanlis gelen seyi soyleyemeyecek miyiz ? Tahammul falan ne alaka anlamadim.Ogrenecek birseyim de yok senden arkadasim.