2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Nigel Hayes, Fenerbahçe dedikodusu yayılmaya başladı. Zach Auguste Bursaspor'a gitmiş Nigel Hayes'de Fenerbahçe'ye giderse hüngür hüngür ağlarım.:(

Biz daha iyisini almışız işte Floyd diye ne vereceği kesin(!) bir adam. Hem daha atlet hem daha çember koruyanmış.
''Şanslarını deniyorlar sadece.'' cümlesindeki çoğul ekini merak ettim. Bost da mı şansını deniyor yani, işin içinde mi ?

Dylan ve Darius ikilisi düşünülüyor olabilir mi? Eğer bekletiliyor ise sebebi bu olabilir.

Ben de onu düşündum ama Darius Thompson'in hem Valencia için hem Zalgiris için adı geçiyor daha Bayern Kızılyıldız falan hiç hamle yapmadı piyasada da pek guard da kalmadı EL yapmak niyetinde ise kapağı atma olasılığı yüksek bize düşmez . J Grant da boşta onun pek adı geçmiyor. Bu arada Dee'nin imalar bambaşka şeylerle ilgili de olabilir ya da çiçektir dalgasını geçiyordur vs

Zach'i sadece biz değil düşmemeye oynayacak dört takım (Manisa, Denizli, Konya, Çekmece) bir de BJK hariç isteyen her takım alabilirdi muhtemelen hatta belki Manisa'da alabilirdi yabancı bütçeleri fena değil gibi duruyor.

Caglar selam, “oyuncu-takim” tweetlerinin hastasiyiz. Su Dee konusunda bildiklerini biraz acabilir misin rica etsem ?
Selamlar, teşekkürler. :) Yılların alışkanlığı oldu o tweetler artık.

Bildiğim kısmı Dee'nin ana menajerinin değişmesinden kaynaklı bir iç hesaplaşma durumu var. Dee menajerini kovdu ama geçmişten gelen sözleşmeler devam ediyor ama resmi hamle yapabilmek için beklenilmesi gereken bir süre var. Tüm tantana buradan kaynaklaniyor. Karşıyaka'ya gidiyor diye de haber yaptirtildi, Valencia'ya imzalayacak diye de tweetler attirildi. Tabii ki hepsi yalandı ama belli bir hedefle cikartiliyor, fisildaniyor işte bu bilgiler. Mevcut menajeriyle olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından resmi hamle yapılabilir duruma geliniyor ama hem Dee hem kulüp tarafında anlaşmayla alakalı bir sorun kesinlikle yok.

Son düzenleme:

Bildiğim kısmı Dee'nin ana menajerinin değişmesinden kaynaklı bir iç hesaplaşma durumu var. Dee menajerini kovdu ama geçmişten gelen sözleşmeler devam ediyor ama resmi hamle yapabilmek için beklenilmesi gereken bir süre var. Tüm tantana buradan kaynaklaniyor. Karşıyaka'ya gidiyor diye de haber yaptirtildi, Valencia'ya imzalayacak diye de tweetler attirildi. Tabii ki hepsi yalandı ama belli bir hedefle cikartiliyor, fisildaniyor işte bu bilgiler. Mevcut menajeriyle olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından resmi hamle yapılabilir duruma geliniyor ama hem Dee hem kulüp tarafında anlaşmayla alakalı bir sorun kesinlikle yok.
Sonraki hamleler ile ilgili varmi peki yaprak kıpırdamasi?

Az bilgilendirme bizimde üstümüzdeki gerginligi alır.Semih Erdeni alip 15 ,20 dakika arası oynatamazmiydik

Cok tesekkurler detayli bilgi icin. Demek ki; Dee son zamanlardaki tweetlerinde surekli olarak eski menajerini igneliyor. O da Dee’nin huzurunu kacirmak icin yalan haberler yaptiriyor. Tam dayaklikmis menajeri. Mirsad olmasin, tam onun isi :)

Cok tesekkurler detayli bilgi icin. Demek ki; Dee son zamanlardaki tweetlerinde surekli olarak eski menajerini igneliyor. O da Dee’nin huzurunu kacirmak icin yalan haberler yaptiriyor. Tam dayaklikmis menajeri. Mirsad olmasin, tam onun isi :)

Bahsedilen asıl muhtemelen yabancı biridir ama evet özel hayatı ile ilgili değilse iğnelemeler ona olabilir yalnız işte birkaç gün içinde karar verme mevzusu biraz kafa karıştırdı hatta Badalona taraftarları oradan umutlanmis lakin o kadar twit attılar son baktığımda birini dahi beğenmemişti ki normalde beğene basarken bonkör

Bahsedilen asıl muhtemelen yabancı biridir ama evet özel hayatı ile ilgili değilse iğnelemeler ona olabilir yalnız işte birkaç gün içinde karar verme mevzusu biraz kafa karıştırdı hatta Badalona taraftarları oradan umutlanmis lakin o kadar twit attılar son baktığımda birini dahi beğenmemişti ki normalde beğene basarken bonkör
Hocam hepimiz yanilabiliriz, bu isin dogasinda var; ama Caglar’in henuz yanildigina pek rastlamadim. Sanirim on protokol bile yapilmis, anons icin ise; menajeri ile olan sozlesme bitis tarihi bekleniyor ki; menajeri hak talep edemesin.

Zach'i sadece biz değil düşmemeye oynayacak dört takım (Manisa, Denizli, Konya, Çekmece) bir de BJK hariç isteyen her takım alabilirdi muhtemelen hatta belki Manisa'da alabilirdi yabancı bütçeleri fena değil gibi duruyor.
Fiyat/performans açısından iyi bir transfer Auguste sıkıntıları malum şutu gelişir derken tam tersi geriye gitti vs. ancak top hakimiyeti mobilitesi ve size olarak aldığı ücrete göre iyi oyuncu.

Angelo Caloiaro begenilmemesi şu bence, yaş ve form durumu belli. Yerliye para ayrılmadı dendi yabancılar içinde de Bost dışında maliyetli yabancı yok. Bursa Antep Telekom Karşıyaka Bahçeşehir nasıl geçeceğiz bu takımları kapasite olarak onlardan iyi bir kadro olusturamiyoruz gibi. Morgan'daki risk, Mahir'in kısıtlılığı, Floyd'un rol oyuncusu olduğu rotasyonu 3/4 alıp tamamlayacaksak paraya kıyıp sağlam bir 3/4 almalıyız.

Bulamıyorsak Angelo'ya kaldiysak ok. Bana kalsa riske girer avrupada oynamamış Amerikalı getiririm yada beklerim acele etmem Angelo için.

Fiyat/performans açısından iyi bir transfer Auguste sıkıntıları malum şutu gelişir derken tam tersi geriye gitti vs. ancak top hakimiyeti mobilitesi ve size olarak aldığı ücrete göre iyi oyuncu.

Angelo Caloiaro begenilmemesi şu bence, yaş ve form durumu belli. Yerliye para ayrılmadı dendi yabancılar içinde de Bost dışında maliyetli yabancı yok. Bursa Antep Telekom Karşıyaka Bahçeşehir nasıl geçeceğiz bu takımları kapasite olarak onlardan iyi bir kadro olusturamiyoruz gibi. Morgan'daki risk, Mahir'in kısıtlılığı, Floyd'un rol oyuncusu olduğu rotasyonu 3/4 alıp tamamlayacaksak paraya kıyıp sağlam bir 3/4 almalıyız.

Bulamıyorsak Angelo'ya kaldiysak ok. Bana kalsa riske girer avrupada oynamamış Amerikalı getiririm yada beklerim acele etmem Angelo için.

Bursa için fena hamle değil tabi ki onlar Ahmet'in önüne değil Ahmetle süreyi paylaşacak bir oyuncu düşündüler oraya, bütçesi de ona göre ıdi benzer şekilde yabancı 3 numara için de mütevazı bir bütçe ayırdıklarını düşünüyorum Sonuç olarak bütçe dolar bazında sabit olunca yerliye daha fazla para ayrıca 5 ve 3 numarada daha düşük profilde yabancıları olacak Andrew Adrews de Clemmons'dan iyi idi bence

Ben kurulacak takımdan umutluyum. Savunma ve hücumda daha kollektif oynayacak daha iyi savunma yapan ve daha çeşitli savunma varyasyonlari kullanacak bir yapı olacak sanıyorum. Bütçe çok az arttı ,anlaşıldığı kadarı ile ,geçen sene yabancılarin birkaç tanesi oldukça düşük maliyetli idi Bir de sezona 5 yabancı ile başladık.Simdi Bost'a 150 fazla,baştan 6 yabancı ekstra 100k dolar olsa kalan yabancılar da ortalama sadece 50-100k yüksek olsa zaten 400-500k fark çıkar. Geçen seneki yabancılarin hemen hepsi sene sonunda değerini artırdığı için o değeri artmış yabancılar ile hemen hemen aynı maliyetle gelecek yabancılar kıyaslainca bir memnuniyetsizlik doğuyor.Bu seneki bütçe Blackshear'i tutmaya yetmedi mesela adam EL yapmadı parayi bastırabilsek kalıyordu.Gecen sezon sanıyorum 200k bile değildi maliyeti.Sezonu bu sezonki yıllık ücreti 750k olan Canaan ile kapattık.Onun da etkisi var geçen sezonki takım deyince akla gelen fotoğraf da o da var. Bir de daha önce de yazdım genel olarak burası biraz zor beğenen ve fazla objektif bir ortam basketbol açısından en azından.Mesela benim de Angelo ile ilgili şüphelerim var ya da hala neden Berkay Taşkırana gitmedik diyorum ama Twitter"a bakıyorum Calathes Panaya yakın haberleri çıkınca kutlama yapanların birçoğu iş Calathes Fener'e geliyor haberlerine dönünce "yanında doğru parçalar olunca iyi oyuncu aslında" "Avrupa'da guard mı var zaten şu an için en iyisi bu " ,"organizasyon açısından Avrupa'nın en iyisi aslında " vs demeye başlıyor ki belki de normali bu adı üzerinde taraftar tarafken objektiflikde bir yere kadar 😀