2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Guard bulunur da bizim için gerekli olan oyuncunun yapması gereken o kadar çok şey var ki öyle bir oyuncuyu bu bütçe ile nasıl bulacağız bakalım. Sağlam şut lazım mümkünse 195+ boy lazım ki (gerçi gelinen noktada 2 numara için undersize kalmasın yeter diğer özellikler varsa ) zaman zaman Ennis ve Bost ile üçü birlikte oynabilsin, top yönlendirme özelliği lazım. Koç savunmada net defekti olan oyuncu almıyor gibi duruyor en azından vasat da savunma lazım 🙂.Freeman belki paklar bizi
Eski oyuncumuz Scotty hopson senin tanımına uyuyor sanki. Topu yere vurabilen, kendi pozisyonunu yaratabilen kısa forvet.

Hopson'da oyun görüşü guard yetenekleri zayıf bence, mental olarak savruk geliyor 3/4 içinse 4 te belli rolde oynar yoksa yarı saha oyununda 4 oynayamaz açık alan bulamayınca etkin olmaz. Erman Kunterli sezon butun takim kötüydü ama gününde olmasa bile oyundan kopmayacak oyuncuları tercih ederdim.

H.Jaruselam 'da Obasohan vardı Asvel 'e gitmiş takım arkadaşı Jalen Adams hücum yönü iyi gibi.

Hopson değil de harrison'un iyi günleri onu bulamayacagimiz için harrison'un iyi halının 5-6 cm kısası O da yoksa oyun görüşünden taviz vereceğiz işte 😀 En azından savruk olmayan kaliteli bir sg'ye fit olacağız

Her türlü topla yaratıcı bir adam daha lazım bence. Ennis, Melo kadar yaratıcı değil başka özellikleri var. Bütün yük Dee’ye kalmasın

İşte sgnin de top yönlendirebileni lazım evet de güvenilir şutu oranı da lazım özellikle Dylan ama Bost da istikrarlı değiller o konuda.Olmasi gereken herşeye sahip oyuncu bulmamız zor.Birseyler eksik olacak muhtemelen bakalım göreceğiz

Bi tık undersize kaldık. hatta son yıllarda gördüğüm en undersize takımlardan biri olacağız sanırım. Geçen seneki takımın tavanı çok yüksekti ama tabanı da aynı ölçüde düşebiliyordu. Şimdi daha standart bir takım ama tavanı da o kadar uzun boylu olmayacak. Bcl'de en güçlü takımlar arasındayız ama nasıl bir takım çıkacak ortaya merak ediyorum.
Caloiaro kesinlikle kötü oyuncu değil. keskin bi dış şutunun yanında savunmada da eksi yazacak bir oyuncu değil ama Blackshear'in yetenek setiyle arasında epey fark var. morgan'dan katkı alırsak orası kapanır ama alamazsak sıkıntı var demektir. Çok iyi bir pasör özellikle Bost ve Ennis'i topsuz oynatmak için ideal oyunculardan biri. Geçen sene olduğu gibi çok yüksek tempoda oynamaya devam edeceğiz görünen.

Son kısa , Morgan'in sağlık durumu ve Mıuhayminin vereceği katkı belirleyici faktörler olacak özelikle ilk ikisi önemli Mıuhaymin geçen sene kadroda olan kısa yerlilerin her birinden daha fazla katkı verecektir diye düşünüyorum en kötü ihtimalle

Zannediyorum çoğu kişi hemfikir ki geçen sezonun net gerisinde kaldık kadro anlamında. Furkan'ın dediği gibi tavanı kestirilemeyen bir takımdık. Öyle ki; EL alan Efes'i perişan edip Fener'i deplasmanda susturmuşluğumuz gibi nice örnek sayılabilir. Hatta bir önceki sezon düşmekten kurtulan takımın Efes ve FB taraftarının bir anda çekindiği isimlere sahip olması da bunun örneği.
Caloiaro kötü oyuncu değil zaten yıllardır düzenli olarak iyi süreler alıyor Eurolig'de Maccabi'de. Ki ben Maccabi gibi son yıllarda saçma bir organizasyonun bir oyuncu için değerlendirilmemesi gereken takımlar listesinde olduğunu düşünüyorum. Angelo bizim sistemde kesinlikle güzel şeyler yapacaktır ama dediğimiz gibi ''tavan'' mevzusu takım için biraz sıkıntı yaratıyor.
Melo da organizasyon kısmında öyle aman aman değildi. Bazen yüksek asist rakamları yakalıyordu ama çok saçma sapan top kayıpları ve pas tercihleriyle de mental olarak kopup kaybettirdiği maçları da hatırlıyoruz. Ennis nispeten daha dengeli ve güçlü bir oyuncu olacak gibi ama bakalım nereye kadar çıkabilecek.
Ben golü daha ziyade uzunlarda yediğimizi düşünüyorum. Kerry, Ndour, Kravish gibi hem 4 hem 5 oynayabilen, atlet , sert ve şutör adamlar yerine ; hücumu vasat altı Floyd, 1 senedir oynamayan 35'lik Morgan ve biraz da papatya falı Angelo'ya geçiş yaptık. Hiç yoktan şu Ndour kalsaydı garanti adamdı. Ayrılık sebebini bilmiyorum tabii.
Bu isimlerden verim almak koça kalıyor. Bu şahısları iyi bir sisteme oturabilirse yine çok iyi işler yaparız ama olmazsa kötü sonuçlar da gelebilir.

Caloiaro bana göre sıradan bir transfer. Denizli, Konya, Aliağa alsa şaşırmazdım. Hatta Morgan eski performansına biraz ulaşsa bence Caloiaro 6. yabancı olur

Yerli rotasyonunu bu kadar dar tutup sahada uzun süre kalacak yabancıları yaşlı seçmek nedendir onu hiç bilmiyorum. Bir tane genç yabancı var, o da faul problemi sebebiyle sahada çok kalabilecek birisi değil

Son düzenleme: