2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yalnız Venezia'da para var gibi. Hep iyi oyuncularla isimleri geçiyor ve imzalıyorlar da. Eurocup'ta son 4' kalırlar diye düşünüyorum

Bütçeleri çok düşük değildir ama yüksek de değildir çıktıları rakamlara çıkılabilir . Şimdilik 3 italyan oyuncu dışında , belli kalitesi olsa da sakatlık geçmişi yoğun olan Jason Granger 'i aldılar bir de Badalona'dan PF Derek Willisi aldılar aşırı maliyetli oyuncular değildir bunlar . Yine çok yüksek bütçesi olmadığını düşündüğüm Badalona Derek Willis yerine daha pahalı bir oyuncu olan Harvey ile ilgileniyor mesela.EC için şampiyonluk adayı oldukları doğru da zaten tarihin en zayıf EC sezonu olacak belki de Badalona,Venezia, Bursa,Canaria, belki bir de ABA takımları arasında geçecek gibi ki Canaria da bu sezon bütçe düşürdü gibi duruyor Ennis yerine birini almadılar Mutaf'i falan A takıma aldılar vs .

Caloiaro bana göre sıradan bir transfer. Denizli, Konya, Aliağa alsa şaşırmazdım. Hatta Morgan eski performansına biraz ulaşsa bence Caloiaro 6. yabancı olur

Yerli rotasyonunu bu kadar dar tutup sahada uzun süre kalacak yabancıları yaşlı seçmek nedendir onu hiç bilmiyorum. Bir tane genç yabancı var, o da faul problemi sebebiyle sahada çok kalabilecek birisi değil

Ben de Zalgiris Hayes'i alamayınca Angelo'yu alsa şaşırmazdim ki biz Angelo ile 10 gün kadar önce ilk isim düştüğünde anlaştık görünüşe göre. Eski sözleşmeler resmen genelde ayın başında veya ortasında bitiyor herhalde bugün sadece bizim ligde 6-7 oyuncu duyuruldu Türkiye dışında da epey transfer duyuruldu . Morgan sağlıkli ve formda çıkarsa Üç yabancı uzun ligde rotasyona girebilir. Zaten 6; yabancı ortalama 2-3 maç kaçarsa sezon boyunca maçların yaklaşık yarısında sakat olan oyuncu otomatik altıncı yabancı olacak

Ayakları çabuk ve atletik 3 uzun Floyd, Morgan ve Caloiaro ile savunmada kısalarımız da rahatlayacak.
Hücumda Bost ve Ennis’in organize edeceği ikili oyunlarla uzunlardan verim alacağız. Morgan’ın orta mesafe şutlarından yararlanacağız.
Avrupa’da şampiyonluk ve ligde geçen seneki başarıyı yakalamak için transfer edeceğimiz 3 numara önemli.

Oyuncu kadromuz "olursa" sürpriz bir yerli eklemesi ve 2-3 oynayabilecek kısa oyuncu dışında büyük oranda belli oldu. 2-3 olarak alınacak oyuncu için nba yaz liginden düşecek oyuncular beklenebilir. Gelecek oyuncunun muhakkak topa yön verebilen ve ikili oyun oynayabilen bir oyuncu olması gerekiyor. Kısalarımızın özellikle de Dee Bost'un üzerindeki yükü alabilecek, topu paylaşacak bir isim olması çok önemli.

Son düzenleme:
Ben de Zalgiris Hayes'i alamayınca Angelo'yu alsa şaşırmazdim ki biz Angelo ile 10 gün kadar önce ilk isim düştüğünde anlaştık görünüşe göre. Eski sözleşmeler resmen genelde ayın başında veya ortasında bitiyor herhalde bugün sadece bizim ligde 6-7 oyuncu duyuruldu Türkiye dışında da epey transfer duyuruldu . Morgan sağlıkli ve formda çıkarsa Üç yabancı uzun ligde rotasyona girebilir. Zaten 6; yabancı ortalama 2-3 maç kaçarsa sezon boyunca maçların yaklaşık yarısında sakat olan oyuncu otomatik altıncı yabancı olacak

Zalgiris Hayes'i alamayınca Smiths'i aldı. Bentil, Wiltjer, Labeyrie de piyasada şu an. Caloiaro şu haliyle Euroleague yapsa ben baya şaşırırdım

Son düzenleme:
Zalgiris Hayes'i alamayınca Smiths'i aldı. Bentil, Wiltjer de piyasada şu an. Caloiaro şu haliyle Euroleague yapsa ben baya şaşırırdım

Smiths'i Hayes dedikodularindan bir süre önce aldılar onun yerine almadılar .Bir de zaten Smith Hayes ve Angelo kıyasla farklı tipte bir oyuncu değil mi 🤔.Diğer iki oyuncunun adı Rus takımları ile geçiriyor özellikle Bentil için iddialar ciddi gibi Wiltjer için ne kadar ciddi bilmiyorum .Bir de 4 numara arayan tek EL takım da Zalgiris değildir herhalde . Yani işte şaşırma işi göreceli onu demek istedim

Smiths'i Hayes dedikodularindan bir süre önce aldılar onun yerine almadılar .Bir de zaten Smith Hayes ve Angelo kıyasla farklı tipte bir oyuncu değil mi 🤔.Diğer iki oyuncunun adı Rus takımları ile geçiriyor özellikle Bentil için iddialar ciddi gibi Wiltjer için ne kadar ciddi bilmiyorum .Bir de 4 numara arayan tek EL takım da Zalgiris değildir herhalde . Yani işte şaşırma işi göreceli onu demek istedim

Zalgiris için Hayes ve Smits dedikoduları eş zamanlı çıktı diye biliyorum. Zaten Smits'i alınca Hayes dedikodusu da kesildi Zalgiris adına. Caloirao herhangi bir Euroleague takımına gidebilecek olsa giderdi zaten. Şu bütçelerle biz niye gelsin?

Son düzenleme:
Forumdaki bazı insanlar çok karamsar. Bu seneki yabancı transferlerden Morgan hariç ( o da kalitesinden değil, son sezon 1 maç oynamasından dolayı) bütün yabancı transferler iyi bence. Son bir kısa transferimiz kaldı onu da yapıp transferi bitiririz

Bu sezon tek eleştirilecek konu yerli transferler.

Kendi adıma karamsar değilim. Ennis ve Floyd bence iyi transferler. Morgan da 6 yabancılı düzende alınabilecek bir risk. Ancak Caloiaro transferini hem kadro mühendisliği hem de form durumu itibarıyla vasat buluyorum.

BCL'de F8'in dışında kalmak net başarısızlık olur bu kadroyla. Final ya da şampiyonluk ise çok uzak bir senaryo değil

Zalgiris için Hayes ve Smits dedikoduları eş zamanlı çıktı. Zaten Smits'i alınca Hayes dedikodusu da kesildi Zalgiris adına. Caloirao herhangi bir Euroleague takımına gidebilecek olsa giderdi zaten. Şu bütçelerle biz niye gelsin?

Smits ve Hayes İkisi farklı tipte 4 numaralar değil mi Smiths 4-5 Hayes 3-4 pek birbirlerinin muadili gibi durmuyorlar . Zaten takımda iki tane 4 numara oluyor ve Hayes ve Angelo 3 numara da oynayabilen oyuncular muhtemelen Zalgiris bir 4 ya da 3,5 daha alacak.Kim kime ne kadar para veriyor bilmiyoruz ki Zalgirisin de aman aman bütçesi yok ki bir de ben Zalgiris kesin alırdı demedim zaten alsa şaşırmazdim dedim Adamın Konya'ya gitmesine şaşırmamaktan daha sıradışı değil sanki

Smits ve Hayes İkisi farklı tipte 4 numaralar değil mi Smiths 4-5 Hayes 3-4 pek birbirlerinin muadili gibi durmuyorlar . Zaten takımda iki tane 4 numara oluyor ve Hayes ve Angelo 3 numara da oynayabilen oyuncular muhtemelen Zalgiris bir 4 ya da 3,5 daha alacak.Kim kime ne kadar para veriyor bilmiyoruz ki Zalgirisin de aman aman bütçesi yok ki bir de ben Zalgiris kesin alırdı demedim zaten alsa şaşırmazdim dedim Adamın Konya'ya gitmesine şaşırmamaktan daha sıradışı değil sanki

Yani Zalgiris'in bütçesi Eurolrague'in en düşük bütçesi bile olsa Euroleague'e katılma kriterinin üstünde olacağından bizim tahmini 1.5-2 katımızdır. Artı oyuncuya Euroleague'de oynamayı sunma lüksüne cazip.

Bizim herhangi bir Euroleague takımının ilgileneceği oyuncuyu ellerinden kapabilecek bir pozisyonumuzun olduğunu düşünmüyorum

Forumdaki bazı insanlar çok karamsar. Bu seneki yabancı transferlerden Morgan hariç ( o da kalitesinden değil, son sezon 1 maç oynamasından dolayı) bütün yabancı transferler iyi bence. Son bir kısa transferimiz kaldı onu da yapıp transferi bitiririz

Bu sezon tek eleştirilecek konu yerli transferler.

Buna katılmıyorum açıkçası. Kurulan kadrodan memnunum ama bu daha iyi isimleri kaçırdığımız ya da almadığımı anlamına gelmiyor maalesef. Ve ne yazık ki eleştirilecek çok şey var ve olmalı da.

Yani Zalgiris'in bütçesi Eurolrague'in en düşük bütçesi bile olsa Euroleague'e katılma kriterinin üstünde olacağından bizim tahmini 1.5-2 katımızdır. Artı oyuncuya Euroleague'de oynamayı sunma lüksüne cazip.

Bizim herhangi bir Euroleague takımının ilgileneceği oyuncuyu ellerinden kapabilecek bir pozisyonumuzun olduğunu düşünmüyorum

Bütçe oranı konusundan hem fikiriz ama back-up 4 numaraya ayırdığı bütçe çok yüksek olmayabilir .Ana mesaj Zalgiris kesin alırdı yüzde 80 alırdı degil ki zaten sasirmazdim dedim sadece.Konyada 100k dolar yıllık ücrete düşmesinden çok daha olası geliyor bana Zalgiris'e gitmesi . Bakalım Zalgiris başka 4 alacak mı alırsa kimi alacak bir de Konya, Denizli, Çekmece kimi alabiliyor ona bakalım tabi

Dee Bost - Yunus Emre - Ege Tan
Ennis - Göksenin
X - Muhaymin - DAP
Colairo - Sadık - Morgan
Floyd - Mahir

1 oyuncu hariç kadromuz tamamlandı artık. Çok çok üst düzey bir oyuncu gelmeyeceğini farz edersek tavanı belli bir takım olduk gibi görünüyor. Daha iyisi olabilir miydi? Verilen vaatlerden sonra evet olabilirdi.