2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Dee Bost-Yunus Emre-Ege Tan
X-GK61
X-Muhaymin-Sinan Sağlam
X-Sadık Kabaca
Floyd-Morgan-Mahir

Şimdilik kadronun vaziyeti bu. 2 numaraya isimler düştü ancak 3 ve 4 numaraya hiç isim düşmedi. Colson ismi de menajer oyunuydu bence. Velhasıl, beklentilerimi yazayım. 2-3-4 numaraya yabancılar gelir 6 yabancı ile sezona başlarız. Aralığa doğru makul bir ücretle DAP'la anlaşırız 7. Yabancı olarak takımda tutarız. 8. Yabancı olarak bu seneki Pusica transferine benzer bir transfer yaparız maksat Bost'u 5 dakika dinlendirmek olsun diye, kalan pozisyonlarda da sadık ve gk61'den faydalanır yürürüz. Yerli 2 numara için omercan ilyasoglu ismi dolaşıyordu bir ara ne kadar doğru bilmiyorum o gelir belki onun dışında yabancı harici beklentim kalmadı. Hoş mevcut ortamda başka ne beklentim olacaktı ki :)

Defalarca yazıldı ama adım adım gidiyorsak hic olmazsa bir tane sağlam yerli almalıydık.

Avrupada oynayan oyunculara bakıyoruz doğru da yapıyoruz ama 1-2 oyuncu icin Amerika pazarından potansiyel adam çekme riskine girilebilir belki gireriz.

Defalarca yazıldı ama adım adım gidiyorsak hic olmazsa bir tane sağlam yerli almalıydık.

Avrupada oynayan oyunculara bakıyoruz doğru da yapıyoruz ama 1-2 oyuncu icin Amerika pazarından potansiyel adam çekme riskine girilebilir belki gireriz.
Yerlilerde yine vasatlarla idare edeceğiz galiba. Fark yaratacak bir tane yerli oyuncu alamadık.

Kuralları çok tartışmaya gerek yok Fenerbahçeyle Efesin ne zaman yerli oyuncuya ihtiyacı olursa kural o zaman esnetilir. Zamanında Shipp’e yapılan gibi bizim durumumuz olursa da önüne geçilir. Larkin milli formayı 1-2 maç giydi onlar da sıradan hazırlık maçı. Ön elemeyi sakatım diyerek oynamadı ve bütün seneyi Türk olarak oynadı. Çok da konuşmaya gerek yok

Muhaymin bu senenin en süpriz transferi olacak ve kendi fikrim floyd ile tribünler arasında özel bir bağ kurulacağını düşünüyorum geçmiş yılların aksine bu işten çok çok iyi anlayan bir basketbol şubesi var bizi yanıltmayacaklardır uzun zaman sonra bu şube ile herkesin tekrar heyecan duyduğu bir Galatasaray takımı ortaya çıktı ve bu sene ligden çok basketbol şampiyonlar ligini almayı hedef koymalıyız bunun için illa yerli diye gereksiz transferlere ihtiyaç olmamalı 3 tane ana rotasyona koyacak yerlimiz var zaten

Muhaymin bu senenin en süpriz transferi olacak ve kendi fikrim floyd ile tribünler arasında özel bir bağ kurulacağını düşünüyorum geçmiş yılların aksine bu işten çok çok iyi anlayan bir basketbol şubesi var bizi yanıltmayacaklardır uzun zaman sonra bu şube ile herkesin tekrar heyecan duyduğu bir Galatasaray takımı ortaya çıktı ve bu sene ligden çok basketbol şampiyonlar ligini almayı hedef koymalıyız bunun için illa yerli diye gereksiz transferlere ihtiyaç olmamalı 3 tane ana rotasyona koyacak yerlimiz var zaten

Takımda kolej havası var. Pistiolis antrenmanları drone ile takip ettiriyormuş.

Yunan ligini takip mı ettiniz yoksa sezgi/temenni mıuhaymin konusu

Spor müsabakalarında devşirme olayına tümden karşıyım ama bu başlığın konusu değil elbette.

Egonu ne kadar İtalyan değilse, Larkin de o kadar Türk değil. Milli takımlar düzeyinde yapılan müsabakalarda yer almaları ise tamamen fecaat. Aynı durum Elvan’ın Türk atlet sayılması konusunda da geçerli.

83 milyonluk ülke, her branşta kendi topraklarında doğup büyümüş sporcu yetiştiremiyorsa eğer, o branşta temsil edilmemeli bir Etiyopyalı, bir Nijeryalı tarafından.
Egonu italya da doğup büyümüş biri. (İlkay Dündoğan veya Mesut Özil le kıyaslasanız anlarım)Larkin le kıyaslamak ne alaka onu anlamadım. O zaman Cedi veya Mirsad ı da Türk saymamak lazım. Neyse konuyla alakası yok ama belirtmeden geçemeyeceğim.

Egonu italya da doğup büyümüş biri. (İlkay Dündoğan veya Mesut Özil le kıyaslasanız anlarım)Larkin le kıyaslamak ne alaka onu anlamadım. O zaman Cedi veya Mirsad ı da Türk saymamak lazım. Neyse konuyla alakası yok ama belirtmeden geçemeyeceğim.
Cedi’nin babası Türk hiç olmazsa. Egonu, tamamen Nijeryalı. Bu topraklarda doğmuş bir Suriyeli ne kadar Türkse, Egonu da o kadar İtalyan. ;)

Muhaymin en fazla gelişme potansiyeli taşıyan transferimiz, en azından umut ettiriyor. Mantıklı olumlu bir transfer ancak yine bir kulp bulmuş olmak istemem ama açıklamada sözleşmenin süresi belirtilmemiş 1 yıllık sanırım ve +1 opsiyon vs. yok.

Yunus Mahir Sinan zaten kapasiteleri oyun tarzları bilinen oyuncular ve hiçbiri milli takım geniş havuzunda yer almıyor aday bile değiller maalesef.

Muhaymin bu havuza girme potansiyeli taşıyan tek transfer, genç ve yerli oyuncu. Lig 3. olarak, BCL 'de kupa hedefleyen Galatasaray olarak, oyuncuya bir şans daha veriyoruz ama +1 opsiyon yok. İyi bir sezon geçirirse maaşını katlayıp Bursa Telekom Karşıyaka Bahçeşehir vb. bizden bütçeli takımlara geçiş yapmaz umarım.

2 yıllık ya da 1+1 yapılsa daha iyi olurmuş sanki.

Muhaymin en fazla gelişme potansiyeli taşıyan transferimiz, en azından umut ettiriyor. Mantıklı olumlu bir transfer ancak yine bir kulp bulmuş olmak istemem ama açıklamada sözleşmenin süresi belirtilmemiş 1 yıllık sanırım ve +1 opsiyon vs. yok.

Yunus Mahir Sinan zaten kapasiteleri oyun tarzları bilinen oyuncular ve hiçbiri milli takım geniş havuzunda yer almıyor aday bile değiller maalesef.

Muhaymin bu havuza girme potansiyeli taşıyan tek transfer, genç ve yerli oyuncu. Lig 3. olarak, BCL 'de kupa hedefleyen Galatasaray olarak, oyuncuya bir şans daha veriyoruz ama +1 opsiyon yok. İyi bir sezon geçirirse maaşını katlayıp Bursa Telekom Karşıyaka Bahçeşehir vb. bizden bütçeli takımlara geçiş yapmaz umarım.

2 yıllık ya da 1+1 yapılsa daha iyi olurmuş sanki.
Abi dediğin gibi sözleşme süresi yazmıyor belki sezon içinde gösterdiği performansa göre uzatılma durumu olabilir.