2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

insanlar Galatasaray'ı, deprem sürecini çok iyi yönetip takımına da transfer yaptığı için övüyor ve yöneticilik örneği olarak gösteriyor. çok yanlış bir algı. Galatasaray'ın sadece bir şubesi yok. geçtim artık basket dışı branslari, insanlar aylarca pasör çaprazı diye yirtindi falan, geçiyorum orayı bile.

basket şubesinin birinde sezona büyük hedeflerle başlayıp batırmışsın, sezon ortası da dahil olmak üzere +10 yabancı almışsın başarısız olmuşsun ve seni şu cendereden cikaracak son oyuncudan da "umudumuzu kestik" diyip vazgeçmişsin. ligde küme düşme kalkmazsa o zaman nanayı yedik. daha fazla eklemek istemiyorum. artan maaş problemleri ve takım içi moralsizlik, huzursuzluk cabası. aek macindan sonra grubun henüz 2. maçında umudu kesip transferden vazgeçen insanlara güvenip fazla beklentiye girdik sanırım. hak etmedik bu sezonu yaşamayı, emeği geçen herkese yazıklar olsun diyorum.

diğerinde ise hem lig hem Avrupa'da gayet iddialisin. hele Avrupa'da onun finale kadar açık, yapacağın bir transferle banko favorisin. ama transferini depremi bahane ederek yapmayıp anlaşma noktasına getirdigin topcuyu, transfer bekleyen hocayı ve taraftarı yüzüstü bırakıyorsun. bakın bu fırsattan istifade etmektir. aylarca transfer diye yirtinan insanlara "deprem oldu ne transferi" demektir. futbola gelince 15-20'ler -elbette verilsin, zaten mevzu verilmesi degil- havada uçuşuyor fakat iş yan branşlara gelince cepten çıkacak 50 bin dolar fazla geliyor. yazık günah cidden.

yani sonra bu duruma sebep olan yöneticilere iki fırça çekince burda yedirmeyiz etmeyiz gibi bir sürü saçma sapan yorumlar sıralanıyor. aman yedirmeyin arkadaşlar. yedirmeyin ama gelip burda kendinize de basketbol şubesinin fedaisiyim falan demeyin. feci samimiyetsiz kaçıyorsunuz.

bu eleştirilerin vakti değildi, inanın kaç gündür ne basketbol ne futbol, macsiz dayanamayan ben bir kere maç aramadım. aramam abes olurdu zaten. lakin düne kadardı bu durum, dün şubeye yakın insanlar yapılacak transferlerden deprem bahanesiyle vazgeçildiğini yazınca haliyle sinirlendim. yada sinirlendik diyelim. Galatasaray yönetimi yan branşlara para dökmemek için fırsat kovalamamalı. neyse, mevzu dönüp dolaşıp yine aynı yerlere geliyor kendimi de tekrar etmek istemiyorum. gece gece dert oldu.

insanlar Galatasaray'ı, deprem sürecini çok iyi yönetip takımına da transfer yaptığı için övüyor ve yöneticilik örneği olarak gösteriyor. çok yanlış bir algı. Galatasaray'ın sadece bir şubesi yok. geçtim artık basket dışı branslari, insanlar aylarca pasör çaprazı diye yirtindi falan, geçiyorum orayı bile.

basket şubesinin birinde sezona büyük hedeflerle başlayıp batırmışsın, sezon ortası da dahil olmak üzere +10 yabancı almışsın başarısız olmuşsun ve seni şu cendereden cikaracak son oyuncudan da "umudumuzu kestik" diyip vazgeçmişsin. ligde küme düşme kalkmazsa o zaman nanayı yedik. daha fazla eklemek istemiyorum. artan maaş problemleri ve takım içi moralsizlik, huzursuzluk cabası. aek macindan sonra grubun henüz 2. maçında umudu kesip transferden vazgeçen insanlara güvenip fazla beklentiye girdik sanırım. hak etmedik bu sezonu yaşamayı, emeği geçen herkese yazıklar olsun diyorum.

diğerinde ise hem lig hem Avrupa'da gayet iddialisin. hele Avrupa'da onun finale kadar açık, yapacağın bir transferle banko favorisin. ama transferini depremi bahane ederek yapmayıp anlaşma noktasına getirdigin topcuyu, transfer bekleyen hocayı ve taraftarı yüzüstü bırakıyorsun. bakın bu fırsattan istifade etmektir. aylarca transfer diye yirtinan insanlara "deprem oldu ne transferi" demektir. futbola gelince 15-20'ler -elbette verilsin, zaten mevzu verilmesi degil- havada uçuşuyor fakat iş yan branşlara gelince cepten çıkacak 50 bin dolar fazla geliyor. yazık günah cidden.

yani sonra bu duruma sebep olan yöneticilere iki fırça çekince burda yedirmeyiz etmeyiz gibi bir sürü saçma sapan yorumlar sıralanıyor. aman yedirmeyin arkadaşlar. yedirmeyin ama gelip burda kendinize de basketbol şubesinin fedaisiyim falan demeyin. feci samimiyetsiz kaçıyorsunuz.

bu eleştirilerin vakti değildi, inanın kaç gündür ne basketbol ne futbol, macsiz dayanamayan ben bir kere maç aramadım. aramam abes olurdu zaten. lakin düne kadardı bu durum, dün şubeye yakın insanlar yapılacak transferlerden deprem bahanesiyle vazgeçildiğini yazınca haliyle sinirlendim. yada sinirlendik diyelim. Galatasaray yönetimi yan branşlara para dökmemek için fırsat kovalamamalı. neyse, mevzu dönüp dolaşıp yine aynı yerlere geliyor kendimi de tekrar etmek istemiyorum. gece gece dert oldu.
Alper bey siteminde çok haklı, eğer deprem mazeret gösterilerek amatör branş olarak görülmeye devam eden şubelere oyuncu transfer edilmiyorsa o halde neden futbol takımına milyon euro'luk oyuncular alınıyor. O zaman kulübün adı Galatasaray spor kulübü olarak değil Galatasaray futbol kulübü olarak değiştirilsin.

Yanlış anlaşılma olmasın futbolda olan transferler iyi oyuncularsa ve katkı verecekse buna karşı değilim, ben söylenen sözlere ve iki yüzlü olunmasına karşıyım. O halde sevgili yöneticiler amatör branş olarak gördüğünüz şubeleri kapatın insanları da bir defada öldürün, bu söylenen sözlerle taraftarları her gün üzüp yaralamaya gerekte yok, hakkınızda yok.

Ayrıca Hatay ve Gaziantep futbol takımlarından oyuncu alıp hiç oynatmayacağımız oyunculara yardım adı altında maaş ödemekte nedir, bunun o kulüplere yardım olsun diye yapıldığını sanmıyorum, yıllarca devlet futbol kulüplerinin vergi borçlarını affetti ve o borçları çeşitli isimlerle biz halkın üzerine yükledi, yani o borçları biz halk olarak fazlasıyla ödedik. Şimdide devlet biz yıllardır size yardım ettik şimdi borçlarınıza karşılık yardım sırası sizde alın bu oyuncuları aranızda bölüşün dedi. Benim kadın voleybol, kadın basketbol, erkek basketbol ve tüm branşları takip edemediğim için belki diğer başlarda da bir çok eksiğimiz var ama ben kendi kulübüme branşlarıma yatırım yapmak yerine gidip hiç oynamayacak iki oyuncuya yüz binlerce euro vereceğim diyorsun. Sonra çıkıp deprem oldu transfer yapmayacağız deniyor, bu nasıl bir akıl tutulmasıdır.

Eğer gerçekten yardım etmek istiyorsanız milyon euro kazanan oyunculara değil, asgari ücret ile geçinmeye çalışıp bir de üzerine evsiz kalan insanlara yardım edin.

Son düzenleme:
Eğer gerçekten yardım etmek istiyorsanız milyon euro kazanan oyunculara değil, asgari ücret ile geçinmeye çalışıp bir de üzerine evsiz kalan insanlara yardım edin
Bu konuda zaten tum kulupler kendilerine dusen yardimi fazlasiyla yaptilar ve yapmaya da devam ediyorlar.Deprem bolgesine gonderilen maddi yardimlardan haberiniz yok sanirim.Devletin yapamadigi yardimi spor kulupleri yapiyor deprem bolgesine.Hem kurum olarak kulupler hem de kisisel olarak bircok yonetici,sporcu,teknik adam deprem bolgesi icin maddi olarak ellerinden geleni yapiyorlar.Biraz ezbere ve populist bir yorum olmus bu.
Ayrica Galatasaray’in Hatayspor’dan aldigi Adekugbe yardim adi altinda degil ihtiyac anlaminda yapilmis bir transferdir.Takimin yerli bir sol beke ihtiyaci vardi ve buna paralel olarak sezon sonuna kadar yerli statusunde sayilacak Adekugbe transfer edildi o bolgeye.Bu sayede devre arasinin en flas transferi Zaniolo’yu 11’de kullanabilecegiz.

Bu konuda zaten tum kulupler kendilerine dusen yardimi fazlasiyla yaptilar ve yapmaya da devam ediyorlar.Deprem bolgesine gonderilen maddi yardimlardan haberiniz yok sanirim.Devletin yapamadigi yardimi spor kulupleri yapiyor deprem bolgesine.Hem kurum olarak kulupler hem de kisisel olarak bircok yonetici,sporcu,teknik adam deprem bolgesi icin maddi olarak ellerinden geleni yapiyorlar.Biraz ezbere ve populist bir yorum olmus bu.
Ayrica Galatasaray’in Hatayspor’dan aldigi Adekugbe yardim adi altinda degil ihtiyac anlaminda yapilmis bir transferdir.Takimin yerli bir sol beke ihtiyaci vardi ve buna paralel olarak sezon sonuna kadar yerli statusunde sayilacak Adekugbe transfer edildi o bolgeye.Bu sayede devre arasinin en flas transferi Zaniolo’yu 11’de kullanabilecegiz.
Öncelikle yazımı okuyup cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Tv'de gördüğüm kadarıyla kulüplerden haberim var, kişisel olarak kim ne kadar bağış yardım yapmış bunu bilemem ki zaten bilmememde gerekir, bu yüzden adı bağış ve yardım oluyor.

Ben yinede yardım giden tırların kamyonların üzerine kulüp logosu komasına, stk, valilik belediye şirket kurum logo arma ve yazıları konulmasına karşıyım. Böyle bir günde göze soka soka yardım yapmak pr çalışması örneğidir.

Futbol konusunda da sizler kadar bilgili olmadığım için umarım alınan oyuncular takıma çok faydalı olur. Ben yine de önceliğin sorunlu olan diğer branşlara verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu arada okuduğum kadarıyla doğruluğunu bilmiyorum bilen varsa beni aydınlatsın Zaniolo'nun serbest kalma bedeli 35 milyon euro ve satış bedelinin %20'si Roma futbol kulübüne gidecek deniyor bu doğru mudur?

Öncelikle yazımı okuyup cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Tv'de gördüğüm kadarıyla kulüplerden haberim var, kişisel olarak kim ne kadar bağış yardım yapmış bunu bilemem ki zaten bilmememde gerekir, bu yüzden adı bağış ve yardım oluyor.

Ben yinede yardım giden tırların kamyonların üzerine kulüp logosu komasına, stk, valilik belediye şirket kurum logo arma ve yazıları konulmasına karşıyım. Böyle bir günde göze soka soka yardım yapmak pr çalışması örneğidir.

Futbol konusunda da sizler kadar bilgili olmadığım için umarım alınan oyuncular takıma çok faydalı olur. Ben yine de önceliğin sorunlu olan diğer branşlara verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu arada okuduğum kadarıyla doğruluğunu bilmiyorum bilen varsa beni aydınlatsın Zaniolo'nun serbest kalma bedeli 35 milyon euro ve satış bedelinin %20'si Roma futbol kulübüne gidecek deniyor bu doğru mudur?
Logo koymak reklam amacli degil, güvenlik acisindan.
Onlarca TIRin o bölgeye gittigini düsün nasil kontroller saglanicak? Logo olmasi AFADla koordineli oldugunu ve güvenli oldugunu gösterir.

Logo koymak reklam amacli degil, güvenlik acisindan.
Onlarca TIRin o bölgeye gittigini düsün nasil kontroller saglanicak? Logo olmasi AFADla koordineli oldugunu ve güvenli oldugunu gösterir.
Kontroller logo ile mi sağlanıyor, o zaman her kaçakçı tırlarına kafasına göre logo bassın oradan oraya silah, uyuşturucu, göçmen taşısın. Bu işler logo amblem vs basmak ile olmaz. Devletin resmi belgesi ve mühürlü onayı ile taşınır.

Deprem bölgesinde sahte ambulans, afad ve polis arabaları ile gelip hırsızlık yapılmış, çocuklar kaçırılmak istenmiş, ben tırın üzerindeki logoya mı güveneceğim. Lütfen olayları bu kadar basite indirgemeyin.

Kontroller logo ile mi sağlanıyor, o zaman her kaçakçı tırlarına kafasına göre logo bassın oradan oraya silah, uyuşturucu, göçmen taşısın. Bu işler logo amblem vs basmak ile olmaz. Devletin resmi belgesi ve mühürlü onayı ile taşınır.

Deprem bölgesinde sahte ambulans, afad ve polis arabaları ile gelip hırsızlık yapılmış, çocuklar kaçırılmak istenmiş, ben tırın üzerindeki logoya mı güveneceğim. Lütfen olayları bu kadar basite indirgemeyin.

afad ve polis arabalariyla hirsizlikmi yapilmis. yok cocuklar kacirilmis. yok milletin kolu bacagi kesilmis. Bu bilgiler nerden? Dogru oldugu teyit edildimi?
Böyle yanlis yalan asilsiz internette her dolasan habere inanmayin

Sözde Fenerbahcenin yardim TIRi yagmalanmisti noldu sonradan cikip yalan oldugunu anlasildi. Biraz dikkat

afad ve polis arabalariyla hirsizlikmi yapilmis. yok cocuklar kacirilmis. yok milletin kolu bacagi kesilmis. Bu bilgiler nerden? Dogru oldugu teyit edildimi?
Böyle yanlis yalan asilsiz internette her dolasan habere inanmayin

Sözde Fenerbahcenin yardim TIRi yagmalanmisti noldu sonradan cikip yalan oldugunu anlasildi. Biraz dikkat
Bunlar deprem bölgesinden İskenderun ve Adıyaman'dan doktor arkadaşım ve ailesini kaybetmiş yakınlarımdan aldığım bilgiler. Hemen hepsi devlet görevlisi olan kişiler, onlarada mı inanmayım.

Bugüne kadar burada hiçbir sosyal medya paylaşımı yapmadım, medyadan okuduğum ve kulüple ilgisi olan şeyleri de kulüp resmi hesabından açıklama yapılmamışsa burada bilgisi olanlar varsa diye onlara soruyorum.

Ben de tesekkur ederim cevabiniz icin.
Serbest kalma bedelini ben de 35m Euro olarak biliyorum ama Roma’ya verilecek payla ilgili bir bilgim yok acikcasi.Ben kacirmis olabilirim.Eger siz bir yerde gorduyseniz dogrudur.

1-2 ay önce de fb ile anlaştı diye bir haber görmüştüm ama doğru değilmiş.
Efes’in 4 numara ihtiyacı çok bariz.
Geçen sene ligi yerli kalitesinin eksikliği yüzünden kaybeden Efes için Sadık hamlesi özellikle lig için bana mantıklı geliyor.

uzun vadede başarı hedefleyen bir takımın sadık gibi sorumluluk alabilecek bir yerliye ihtiyacı var. gelişimi de ortada. eğer gerçekten başarı ve euroleague gibi bir hedefimiz varsa önüne projeyi sunup kendisinden bayrak adam olmayı istememiz ve uzun vadeli sözleşme imzalamamız gerekiyor diye düşünüyorum. bizde yaptığı sıçrayış ve gelişimi de ortada. kendisinden bekleyeceğimiz tek fedakarlık sözleşme imzalaması. onuralp-bursa benzeri bir şey yapmamız gerekiyor. hem sadık da efes'e giderse bizdeki kadar süre ve sorumluluk alacağını sanmıyorum. ne olursa olsun kalmalı. Galatasaray'ın başarısı için sadık kabaca ve benzeri yerliler şart oğlu şarttır.
sadık kabaca giderse şahsen uzun vadede beklentim kalmaz şubeden, 2 dolara kurulup her yıl yarı finalde yüreğiyle elenen takım olur kalırız. sadık kabaca gibi oyuncuların takımda kalması şubede bir şeyler düzeliyor ve yoluna giriyor demektir. ne olur artık bir seylerin değistigini hissettirip sadık'ı takımda tutun.

Bu günkü mağlubiyet ile Galatasaray bu sene kümede tutulup şimdiden yeni sezonun kadrosu kurulmaya başlanmalıdır bi basketbol sever olarak bu sene euroleagueden düşmesi muhtemel ve bi alt seviyede çok iyi işler yapacak oyuncuları çıkartacam

Fenerbahçe:Tarık Biberovic ve kostas antetokounmpo
Anadolu Efes:Erten Gazi Furkan Haltalı Buğrahan Tuncer
Kızılyıldız:Ben Bentil Stefan Markovic İvanovic
Zalgiris Kaunas:Kevarrius Hayes İssiah Taylor
Olympiacos:Canaan(Bekledikleri verimi alamıyolar ama yine de başka takımdan kontrat bulabilir zorlamak gerekiyo şartları)
Virtus Bologna:İsmael Bako nico mannion(çok isterim)bi ihtimal Jordan Mickey
Armani Milano:Naz mitrou long bu seviyeler için biraz daha pişmesi gerektiğini düşünüyorum milano ile yolları ayrılacaktır
Real Madrid:Alberto Abalde
Maccabi:Jaylen Adams(Çok iyi bi hamle olur) ziv jarrell martin(onunda euroleaguede takım bulması zor seneye bi hamle neden olmasın)
Panathinaikos:Arturas Gudaitis Nate wolters(Kesinlikle alınması tarafındayım)
Baskonia:Daulton Hommes(Bu seviyenin bi tık altında şov yapıp bu seviyelere tekrar çıkma ihtimali çok yüksek bi arkadaş 3.5 numara iyi bi hamle olur
Bayern Münih:Gillespie(Çaylak senesinde beklentilerin altında Gs ye gelirse coşar) Dj Seeley(Micovdan sonra aklı başında bi 3 numara görmüş olur takım)
Monaco:Çok iyi kontratı olmasa bloossomgame derdim ama 1.4 alıyo çok zor ve moneke o da çok zor gerçi
Asvel:Retin Obasohan(Şut sorunu var ama deliciliği çok yüksek ennisle aynı kefede diyebilirim)
Valencia:Jared Harper(İyi bi sene geçirmiyo iyi maçları var ama iddialı bi kadro kurulursa takıma 2 numara olarak çok iyi katkı verebilir)Jasiel Rivero(Bu sene rotasyonda geri planda gelirse çok iyi bi iş yapmış oluruz) Shannon Evans
Alba Berlin:Ben Lammers
Partizan:James Nunnally(yaşı ilerledi ve onun da james anderson gibi şampiyonlar ligi veya eurocup yapabileceğini düşünüyorum)
Evet arkadaşlar bunlar euroleague den düşeceğine inandığım ve bi alt kademede fark yaratabilecek oyuncular bunun dışında
Joe thomasson
Troy Caupain
Nathan Boothe
Sasu Salin(Artık gözünü seveyim ayrıl tenerifeden)
Shermadini
Gibi iddialı kadro istiyosak kadromuzda bulunabilecek oyuncular
Seneye şöyle bi kadro cl de şampiyonluk ligde finali zorlatır
Troy Caupain Berk Uğurlu Ege Tan
Joe Thomasson Yiğit Arslan Jared Harper
Caloiaro Göksenin Köksal Erkan Yılmaz
Jarrell Martin Sadık Kabaca
İsmael Bako Furkan Haltalı

Okuduğunuz için saolun