2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin ilk hafta programı açıklandı.

🏆 KBSL 1.HAFTA
🏀 Antalya 07 Basketbol - Galatasaray Çağdaş Faktoring
📆 8 Ekim Cumartesi
⌚ 13:30
🏠 Antalya Spor Salonu
Yayın : TBF TV

Son düzenleme:
Kadro kurarken yapilmasi gereken basit. Amerika,Cin,Avustralya milli takimlarinin ilk 5 teki yabancilarindan karma yapiyorsun. 4 tanesini aliyorsun.Hadi bilemedin 3 tanesini. Plum,A'ja Wilson,Yueru Li gibi. Yanlarina kimi koyarsan koy...Pelin,Isil..Yabanci kaliten guclu degilse bence su an ki coach bile takima fazla.Ya adam akilli kadro ya da yarisma ligde daha iyi.Ortasi tam zarar.

3-4 az en az 5-6 oyuncuyu almak lazım. 5 tanesi ilk 5 de başlasa 1 tane de 6. adam olur. Mükemmel fikir bunu hemen yöneticilere söyleyelim.
Bir an önce ülke de yabancı sınırı Avrupa'daki da kıta dışı kuralını kaldırtsınlar :)

Zor mu kardeşim; Plum-Loyd-Sabrina-Steward-Aja 5'i kurmak

Çukurova ve Fenerbahçe‘de henüz as oyuncular kadroya dahil edilmedi buna rağmen rotasyon kadroları bile çok iyi basketbol oynuyor. Çukurova’ya Jones, Gray,January ve Bonner katıkacak;Fenerbahçe’ye Emma Meesseman,Breanna Stewart,Satou ve Kayla McBride katılacak. Bu sene işimiz gerçekten çok zor.

Arkadaşlar , bu kadar oyuncu katılacakta , ligde 3 yabancı sınırlaması var.
Biz çok iyi 3 yabancı ( 1,2,3 oynayacak ) ve de Türk McCowan ile bu kadrolara çok rahat kafa tutardık. Hele bide pota altında tilbe , tuğçe ve melis yapabilseydik.
Mevcut kadrolar üzerinden tabiki bizden çok daha iyiler.
Ama K.Plum , K. Mitheal , Aneta yapsaydık çok farklı olurdu.

Dostum bahsettiğin oyuncular bize gelmek için sırada beklemiyor. Plum’ı almak için gerekli bütçeyi nasıl oluşturacağız acaba? Ayrıca 3 yabancı kuralı olduğunu ben de biliyorum. Çukurova ve Fenerbahçe‘nin yerli rotasyonu da çok güçlü. Bizde yerli olarak tek kalbur üstü oyuncu McCowan. Onun da eksikleri var. Çukurova’ya Gray,Jones,Bonner,January katılacak. Fenerbahçe’ye Breanna Stewart ve Emma Meesseman katılacak. Biz bu WNBA MVP adayları oyuncuların olduğu takımlara nasıl kafa tutacağız merak ettim.

Dostum bahsettiğin oyuncular bize gelmek için sırada beklemiyor. Plum’ı almak için gerekli bütçeyi nasıl oluşturacağız acaba? Ayrıca 3 yabancı kuralı olduğunu ben de biliyorum. Çukurova ve Fenerbahçe‘nin yerli rotasyonu da çok güçlü. Bizde yerli olarak tek kalbur üstü oyuncu McCowan. Onun da eksikleri var. Çukurova’ya Gray,Jones,Bonner,January katılacak. Fenerbahçe’ye Breanna Stewart ve Emma Meesseman katılacak. Biz bu WNBA MVP adayları oyuncuların olduğu takımlara nasıl kafa tutacağız merak ettim.
Çukuruva bir şikecinin takımı. Senelerdir kadın basketbolundan maç ayarlayarak para kazanıyor. Bu kadar harcaması da gayet nomal. Pislik bir takım.

Fener ise senelerdir Euroleague'i alacağım diye para akıtıyor. 2014'ün acısı hala içlerinde. Bu sene büyük ihtimalle alacaklar. Bizim bu şartlarda bunlarla baş edebilmemiz mümkün değil.

Arkadaşlar , bu kadar oyuncu katılacakta , ligde 3 yabancı sınırlaması var.
Biz çok iyi 3 yabancı ( 1,2,3 oynayacak ) ve de Türk McCowan ile bu kadrolara çok rahat kafa tutardık. Hele bide pota altında tilbe , tuğçe ve melis yapabilseydik.
Mevcut kadrolar üzerinden tabiki bizden çok daha iyiler.
Ama K.Plum , K. Mitheal , Aneta yapsaydık çok farklı olurdu.
Yıllardır amatör şubelere ilgisiz kalıp meydanı resmen menere bırakan yönetimlere yazıklar olsun.erkeklerde ergin ataman bayanlarda ekrem memnuna istedikleri maddi destek verilse idi bu gün erkeklerde euroleagueyi menerden önce müzemizde gıpta ile izletirdik.ve bayanlardada en azından 2014ün ardından bir iki defa daha ülkeye getirirdik. Nerde bir cibiliyetsiz gayretsiz para mevki rant meraklısı varsa amatör şubeler onlara teslim edildi ve sonuç ortada...

Çukurova ve Fenerbahçe varken bu sene kupa kazanmak imkansız diye düşünüyorum.
Çukurova’ya daha Jones,Gray,January ve Bonner katılacak.
Fenerbahçe’ye ise Emma Meesseman ve Breanna Stewart katılacak.
Hayal dünyasında yaşamamak lazım. Bu sene kupa falan alamayız.

Stevens-McCowan ikilisi ile şampiyon olacağımıza inanan var mı gerçekten merak ediyorum.
Çukurova’da Jones,Gray,January,Bonner,Fagbenle varken;Fenerbahçe’de Emma Meesseman,Breanna Stewart,Satou Sabally,Kayla McBride ve Alina Iagupova varken şampiyonluk imkansız diye düşünüyorum.