2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Rakip kim olursa olsun Eurocup'ta yarı final yapmış,Asvelle birlikte Eurocup'ın favorisi olan koçudur.Burada eleştirilmesi gereken nokta bizi kupa favorisi olarak Asvel'in önüne taşıyabilecek 1 tane daha yabancı oyuncu alınamamasıdır bence.

Alper Durur sevilmeyebilir,Levent Yaz'ın arkadaşlığıyla veya önerisiyle geldiğinden,daha önce Galatasaray'a gelmeyi haketmeyen koç olduğuda düşünülebilir fakat Efe Güven'e ilk geldiğinde yapılanlar yapılmasın artık.

Herkesin sevmediği oyuncular,koçlar,taktikler,saha içi veya saha dışı durumlar oluyor.Ama herkes bir şeyleri belli noktada sineye çekiyor.Burada önemli olan takımımızın Eurocup'ı kazanabiliyorsa kazanmasıdır.Odak noktamız bu olmalıdır.

Rakip kim olursa olsun Eurocup'ta yarı final yapmış,Asvelle birlikte Eurocup'ın favorisi olan koçudur.Burada eleştirilmesi gereken nokta bizi kupa favorisi olarak Asvel'in önüne taşıyabilecek 1 tane daha yabancı oyuncu alınamamasıdır bence.

Alper Durur sevilmeyebilir,Levent Yaz'ın arkadaşlığıyla veya önerisiyle geldiğinden,daha önce Galatasaray'a gelmeyi haketmeyen koç olduğuda düşünülebilir fakat Efe Güven'e ilk geldiğinde yapılanlar yapılmasın artık.

Herkesin sevmediği oyuncular,koçlar,taktikler,saha içi veya saha dışı durumlar oluyor.Ama herkes bir şeyleri belli noktada sineye çekiyor.Burada önemli olan takımımızın Eurocup'ı kazanabiliyorsa kazanmasıdır.Odak noktamız bu olmalıdır.
Emrah soylediklerinin hepsinin altina imza atiyorum ve birsey eklemek istiyorum.Bence cogunluk Alper Durur’u sevmek ya da sevmemek noktasinda degil de neden Ekrem Memnun takimin basinda degil de Alper Durur takimin basinda noktasinda.Cogunluk diyorum bu arada herkes degil.Ekrem Memnun yok diye basimizdaki Hoca’yi her firsatta yerden yere vurmak bana cok ters geliyor.Alper Durur su ana kadar basarisiz olsa zaten kimse burada neden Alper Durur’a tepki gosteriliyor demez. Tabi ki herkesin kendine gore bakis acisi var ama bence durum bu.Belki de yaniliyorumdur bilemem.

Bunu sezon basinda Terim’i cok seven bazi Galatasaraylilar Okan Buruk’a da yapmisti. ( Ben de Terim’i cok seven birisiyim bu arada ) Ancak Okan Buruk’un saha icindeki performansi bu taraftarlarin kulup ve Okan Buruk uzerindeki Fatih Terim baskisini ortadan kaldirdi.
Onlarinki ne kadar yanlissa bu da o kadar yanlis.Su ana kadar iyi gidiyor Alper Hoca’da.Sezon sonunda Z raporuna bakilir ve eger kaybettirdigi kazandirdigindan fazla ise zaten herkes burada gerekeni soyler.Kaldi ki senin de dedigin gibi Alper Durur’a yerli iskeletini kuvvetlendirmek disinda herhangi bir guc takviyesi yapilmadi.Yani Alper Durur’un imkanlari Okan Buruk kadar da genis degil. ( Okan Buruk’u da geldigi gunden beri hatta daha gelmeden once bile destekleyen ve Galatasaray’in gelecegi olduguna inanan bir taraftarim bu arada :) )

Son düzenleme:
Emrah soylediklerinin hepsinin altina imza atiyorum ve birsey eklemek istiyorum.Bence cogunluk Alper Durur’u sevmek ya da sevmemek noktasinda degil de neden Ekrem Memnun takimin basinda degil de Alper Durur takimin basinda noktasinda.Cogunluk diyorum bu arada herkes degil.Ekrem Memnun yok diye basimizdaki Hoca’yi her firsatta yerden yere vurmak bana cok ters geliyor.Alper Durur su ana kadar basarisiz olsa zaten kimse burada neden Alper Durur’a tepki gosteriliyor demez. Tabi ki herkesin kendine gore bakis acisi var ama bence durum bu.Belki de yaniliyorumdur bilemem.

Bunu sezon basinda Terim’i cok seven bazi Galatasaraylilar Okan Buruk’a da yapmisti. ( Ben de Terim’i cok seven birisiyim bu arada ) Ancak Okan Buruk’un saha icindeki performansi bu taraftarlarin kulup ve Okan Buruk uzerindeki Fatih Terim baskisini ortadan kaldirdi.
Onlarinki ne kadar yanlissa bu da o kadar yanlis.Su ana kadar iyi gidiyor Alper Hoca’da.Sezon sonunda Z raporuna bakilir ve eger kaybettirdigi kazandirdigindan fazla ise zaten herkes burada gerekeni soyler.Kaldi ki senin de dedigin gibi Alper Durur’a yerli iskeletini kuvvetlendirmek disinda herhangi bir guc takviyesi yapilmadi.Yani Alper Durur’un imkanlari Okan Buruk kadar da genis degil. ( Okan Buruk’u da geldigi gunden beri hatta daha gelmeden once bile destekleyen ve Galatasaray’in gelecegi olduguna inanan bir taraftarim bu arada :) )

Evet katılıyorum,takımın başında Ekrem Memnun'u görmek istemeleri Alper Durur'a olan tepkinin ana nedeni.Diğer nedenlerle beraber Alper Durur'a olan tepki biraz daha büyüyor.Bazı şeyleri kabullenmek lazım ama.İyi bir kadro kurulacaksa,iyi yatırımlar yapılacaksa tabikide Ekrem hocayı getirelim.Erkek basketbol takımına mesela Oktay hoca tabikide gelsin.Oktay hocanında seveni fazla diye diyorum.Ya da Ergin Ataman hoca boşa düştüğünde.Ama bu insanlar bir kere Galatasaraylı olsalar bile mecbur değiller sürekli düşük bütçeli veya hedefi düşük takımları çalıştırma konusunda.Bu stresi yaşamak zorundada değiller.Bunu kabullenmek zorundayız.

Evet katılıyorum,takımın başında Ekrem Memnun'u görmek istemeleri Alper Durur'a olan tepkinin ana nedeni.Diğer nedenlerle beraber Alper Durur'a olan tepki biraz daha büyüyor.Bazı şeyleri kabullenmek lazım ama.İyi bir kadro kurulacaksa,iyi yatırımlar yapılacaksa tabikide Ekrem hocayı getirelim.Erkek basketbol takımına mesela Oktay hoca tabikide gelsin.Oktay hocanında seveni fazla diye diyorum.Ya da Ergin Ataman hoca boşa düştüğünde.Ama bu insanlar bir kere Galatasaraylı olsalar bile mecbur değiller sürekli düşük bütçeli veya hedefi düşük takımları çalıştırma konusunda.Bu stresi yaşamak zorundada değiller.Bunu kabullenmek zorundayız.
Tabi ki oyle.Zaten kendi branslarinin en iyi hocalari her zaman iyi butcelerle calisir.Kadin basketbolunda Ekrem Memnun,erkek basketbolda Ergin Ataman,Oktay Mahmuti gibi senin de dedigin gibi.
Avrupa’dan ornek verecek olursak Obradovic hic bir zaman yarin ne olacagi belirsiz bir takima gitmemistir mesela ve hep iyi butcelerle calismistir.Cunku adam en iyilerden biri ve neden kendini riske atsin.
Ekrem Memnun’a da sezon basinda kesin teklif yapmisizdir ancak Hoca hakli olarak son senelerde Gs Kadin Basketbolu’ndaki git gellli sureci iyi bildigi icin ve ne olacagini kestiremedigi icin reddetmistir.
Dedigin gibi gelecek sezon butcenin arttirildigi,oyunculara odeme garantisi verildigi ve bir sezon degil birkac sezon icin saglam bir yapinin olusturulacagi senaryoda Ekrem Hoca’dan baskasina gitmek zaten akil tutulmasindan baska birsey olmaz.
Su an icin Alper Durur’a destek olmaktan baska bir secenegimiz yok gibi.Iddiali oldugumuz iki kulvar var ve ikisinde de sampiyonluk sansimiz var sonucta.

Alper Durur elestirebilir evet ama rezil gibi kelimeler bence hic yakisik kalmiyor.

Adam sonucta buraya yönetimin istegiyle geldi, kendini silah zoruyla bu koltuga otutturmadi.
Herkes kötü oyun felan diyor ama kazandikca herzaman haklisindir ister kötü oyun ister 3 sayi farkla fark etmez. Kazandigin sürece hakli ve iyisindir

Adam teklifi kabul etmemiş geçen sene GS'de görevden alınmış. Ekrem Hoca'ya olan sevgiyi anlamakla birlikte nefretin neden Alper Hoca üzerinden çıkarıldığını anlamaya çalışıyorum ama yatmıyor kafama. Kimse iki hoca da boştayken Ekrem Memnun gelmesin demez zaten. Bu ülkede sessiz sakin işini yapmaya çalışan adamlar sevilmez, tribünlere oynaman lazım. Sözüm meclisten dışarı. Tuğçe oynamadı diye adama gelen laflara bak cidden şaka gibi.

Adam teklifi kabul etmemiş geçen sene GS'de görevden alınmış. Ekrem Hoca'ya olan sevgiyi anlamakla birlikte nefretin neden Alper Hoca üzerinden çıkarıldığını anlamaya çalışıyorum ama yatmıyor kafama. Kimse iki hoca da boştayken Ekrem Memnun gelmesin demez zaten. Bu ülkede sessiz sakin işini yapmaya çalışan adamlar sevilmez, tribünlere oynaman lazım. Sözüm meclisten dışarı. Tuğçe oynamadı diye adama gelen laflara bak cidden şaka gibi.

abi burda Alper durur eleştirenlere soruyoruz neyi eksik yapıyor diye cevap yok, ama 16 maçtır kazanıyor seriye bağladı diyip övdüğümüz zaman da olması gereken bu ekstra övgüyü hak etmiyor diyorlar. eleştirilere bakıyorum, yok işte çapsız yok işte x oyuncuya süre vermiyor yok şöyle yok böyle, elle tutulur bir tane argümanla Alper hocayı elestireni görmedim daha. forumdakilerin çoğu kaybetsek de Alper durur eleştirsem istifa çeksem modunda takiliyor. harbiden ayıp.

Bütçe ve kadro olarak bizim yanımıza bile yaklaşamayacak takımlara karşı takıma kötü basketbol oynatarak sürekli kazandığı için tebrik ediyorum Alper hocayı.
bu kadroyla 16 mactir kaybetmiyor. dahasi yabanci bi oyuncu söz verilmisti transfer edilicek diye oda olmadi. cukurova ve fenerbahcenin bütceleri ve kadrosu belli. Fenerbahceye kaybetmek cok normal bi durum olur

Yani elestirirken altini doldurmakta gerekir.

bu kadroyla 16 mactir kaybetmiyor. dahasi yabanci bi oyuncu söz verilmisti transfer edilicek diye oda olmadi. cukurova ve fenerbahcenin bütceleri ve kadrosu belli. Fenerbahceye kaybetmek cok normal bi durum olur

Fenerbahçeye kaybetmek nasıl normalse bu 16 maçtaki galibiyetler da gayet normal. O takımların bütçeleri ve kadroları da bizimle kıyas kabul etmez. Ve evet hala kötü basketbol oynuyoruz.

Ayrıca 3 yabancılı ligde elinde McCowan gibi bir silah varken iyi bir koç ile feneri de çukurovayı da yenebilirsin.

Neden yenilmek normal? Ligin en iyi yerlileri bizde Teira gibi bir tankın var. Gayet de yenebiliriz de bu koç size bu güveni veriyor mu?

Benim de çok endişelerim vardı Alper hoca ile ilgili ama oynadığımız setler 4 5 numaraların bu kadar dominant kullanılabilmesi nacickaiteden çok iyi verim alınması hocaya artı yazar ancak ve ancak sezon başında pulvere jurjane ikilisine verilecek para ve biraz eklemeyle wnba den bi iki numara bulabilirdik ikinci eksi ise tuğce canıtez ve özellikle meltem yıldızhan hiç iyi kullanılamıyo meltemi resmen körelttik iki guard yerine meltemi 2 numaraya çekip hem takım size sini yükseltebilir hem de meltemden çok iyi faydalanabilirdik meltemin gerçekten yetenekli olduğuna inanıyorum aynı şekilde Tuğçe Canıtez hamlesi Azuranın back up ı olarak çok önemli bi hamleydi ama Tuğçeyi de hiç kullanamıyoruz bu sene beklediğimden daha iyi bi sene geçiyo çukurova ve fener maçlarından en az birisinden galibiyet koparabileceğimizi de düşünüyorum yabancı sınırı sayesinde yönetim 2 numara transferi yapsaydı çift kupa ile kapatabilirdik sezonu şimdi büyük ihtimal yarı finalde elenecez

bu yönetimin asil sinavi gelecek sezon zaten bana göre. temmuzda göreve baslamis yönetimi fazla elestirmem bakalim gelecek sezon kadro planlamasi nasil olucak basketbolsun voleybolsun ciddi sinav ozaman.

Bu sene Mccowan'ın yerli olmasını kullanamadık.1 sezon öncesinde Ormanspor'u hatırlarsanız 4 yabancılı sistemde Mccowan sayesinde 3 yabancı olarak yola devam etmişlerdi.Onlar Mccowan'ın yabancı olma durumunu kullanırken biz yerli olma durumunu kullanamadık.

Yerli olarak Mccowan'ın varsa yabancı olarak Pulvere-Putnina-Prince oynamaz.Buna bütçe yetmezliğide denilebilir planlamada hatada denilebilir.Hatta yabancı olarak Kamile'yide ekleyebiliriz.2 uzunun doğru gerisi hatalı seçimler.

Birde yerli oyuncu konusunda bahane üretmemek lazım.Sende oynamayan oyuncu gidip Botaş'ta oynuyorsa veya Polonya'da sıradan bir Eurocup takımında oynuyorsa oradada bir hata var demektir.