2022-2023 Türkiye Süper Ligi

En büyük sorun hakemlerin standardı yok.Kötüler ve kötü kalacaklar.

Benim en çok garibime giden ise tv ekranlarında hakemlerin kararlarını eski hakemlerin yorumlaması :)

Yusuf Demir bence Türk statüsünde oynamalıdır,bir kere hem futbolda hem basketbolda oyuncuların Türk statüsünde sayılması ve sayılmaması konusunda ciddi saçmalıklar var.

Fakat şu anda 3 yerli oyuncu oynatma kuralı olmasaydı Yusuf'un Avusturya milli takımını seçmiş olması veya Yusuf'un ligimizde Türk statüsünde olması kaç kişinin umrunda olurdu diye düşünüyorum.

Sorun tamda burada.Oyuncuları keşfet,oyuncuları kaçırma,oyuncuları takip et.Oyuncuyu ikna et ve sen al,senin milli takımını seçsin.

Bence problem Yusuf'tan ziyade, bu oyuncuların yabancı - yerli sayılması kuralı geldiğinde 14 yerli kuralı vardı ve saha içi yerli durumu farklıydı. Şimdi kural değişti ama alt şartlar aynı kaldı. Yusuf özelinde değil, tamamen sistemle alakalı. Kulüp şu anda bu konuda yanlış yolda ilerliyor bence.

Bu sene ligden tek beklentim Ankaragücü ve İstanbulspor'un küme düşmemesi,bana eski Türkiye'yi,o güzel 90'lı yılları hatırlatıyorlar.Geçen sezonda Altay ve Göztepe için aynısını istemiştim,resmen gönüllü olarak düştüler,bilmiyorum artık devir Başakşehirlerin,Ümraniyelerin,Kasımpaşaların,Eyüpsporların devri belki de ...