2022-2023 Türkiye Süper Ligi

Trabzonspor kötü oynadığı maçta hakem katkısıyla 3 puan aldı. Bakın net penaltı bu. Ama malesef rakiplerimiz her hafta hakemler tarafından korunurken biz doğranıyoruz. Sonra da oyun kötü diye tutturuyoruz🤦‍♂️ Evet oyunumuzda sıkıntı var ama hakemde adaleti sağlayacak. Bizde Var sistemi Malesef kötü kullanılıyor. Hakemlerimiz çok çok çok kötü. Daha fazla yıpranmadan yönetim umarım bu konuda h gerekli tedbiri alır...

Son 3 maçta bize karşı bir bilenmişlik var doğru,ligimizde hakem kavramı diye bir şey olduğunuda düşünmüyorum.Hakemlerden hiç kimsenin memnun olduğunuda zannetmiyorum.

Fakat bu pozisyon penaltı değil.Denswil için geçen senede demiştim her an hata yapabilecek oyuncudur ama burada kontrolsüz şekilde gelen Umut Nayir.

Nihat keşke kendi düşünceni yorumlarınla destekleseydin.Türk hakemlerine güvenmiyoruz ama bir hakemin verdiği kararın değerlendirmesini eski hakemlerden yapmalarını bekliyoruz :) güvenmediğimiz insanlardan :)

Denswill kolunu açıyor de mesela.Veya Umut'u farkedip bilerek açıyor de.Bende diyeyim ki adam Umut tamamen kontrolsüz gelirken havada kollarını nasıl kapatsın ? Tamamen Umut'un kontrolsüz gelişi.

Hani kendi takımımız harici maçları taraflı gözle izlemek cidden kötü bir şey.Trabzonspor'unda penaltı beklediği pozisyonlar var.Bunlardan biriside Eren'in sakatlanıp çıktığı pozisyon.

Bunlara penaltı falan çıkmaz.

Nihat keşke kendi düşünceni yorumlarınla destekleseydin.Türk hakemlerine güvenmiyoruz ama bir hakemin verdiği kararın değerlendirmesini eski hakemlerden yapmalarını bekliyoruz :) güvenmediğimiz insanlardan :)

Denswill kolunu açıyor de mesela.Veya Umut'u farkedip bilerek açıyor de.Bende diyeyim ki adam Umut tamamen kontrolsüz gelirken havada kollarını nasıl kapatsın ? Tamamen Umut'un kontrolsüz gelişi.

Hani kendi takımımız harici maçları taraflı gözle izlemek cidden kötü bir şey.Trabzonspor'unda penaltı beklediği pozisyonlar var.Bunlardan biriside Eren'in sakatlanıp çıktığı pozisyon.

Bunlara penaltı falan çıkmaz.

Yahu kendi fikrimi yazdım. Penaltı dedim. Sen yok dedin. Bende eski hakemler de penaltı diyor bu pozisyona diye paylaştım. Hatırlarsanız bir Başakşehir maçında Marcao'nun eli adamın saçına geldi diye penaltı vermişlerdir. Adama bu pozisyonda net dirsek hareketi var. Sonradan gelmiş falan çok önemli mi bu durumda? Bize olsaydı kesin verirlerdi. Çifte standarda kızıyorum ben...

Yahu kendi fikrimi yazdım. Penaltı dedim. Sen yok dedin. Bende eski hakemler de penaltı diyor bu pozisyona diye paylaştım. Hatırlarsanız bir Başakşehir maçında Marcao'nun eli adamın saçına geldi diye penaltı vermişlerdir. Adama bu pozisyonda net dirsek hareketi var. Sonradan gelmiş falan çok önemli mi bu durumda? Bize olsaydı kesin verirlerdi. Çifte standarda kızıyorum ben...

Nihat kardesim hakemlere güvenmiyoruz zaten.Bünyamin Gezer'de penaltı değil diyor,bu adam futbolcu nasıl zıplayacak,hazır ol da mı zıplayacak diyor.Benim için onun penaltı dememeside önemli değil.Kendimiz görüyoruz zaten.Marcao'ya verilen penaltıda yanlıstı.Bunu her zaman diyoruz hakemlerin belli bir standardı yok.

Antalyaspor-Trabzonspor maçında Cornelius'un dirseği Kudryyaşov'a geliyor,Nuri Şahin oyuncumuz sakatlık geçirdi fakat bu pozisyonda faul yok diyor.Bize böyle adamlar lazım.

Eyyamcılar gibi,orta sahada olsaydıda faul+sarı kart veya faul olurdu diyen kişiler değil.Hakemlerde pozisyon yorumlama çok düşük olduğundan ligdeki hakemlerin kalitesi yerlerde.

FaoL1S5WAAQRLcf.png

Ben geçen hafta bütün maçları izledim. İstisnasız bütün maçlarda da elle oynama pozisyonları var. Hepsinde de her türlü el oynama mevcut. Çarpma var, kol açık var, kol kapalı var, sırtı dönük var, yan dönük var , rakipten gelen var, var oğlu var... Hiçbirinde de penaltı çıktığını görmedim. Bu penaltı kıstası gerçekten ne oluyor ben anlamadım. Topu basketbol topu gibi eline alıp sektirince mi penaltı veriliyor acaba. Her türlü eli gördüm geçen haftaki maçlarda ama penaltı çıkanı görmedim.

Bu akşamki maçta da yanlış görmediysem Kayseri'nin ofsayt kaldırılan atağında ofsayt yok diye gördüm. Pozisyonun devamında da Fenerli oyuncu topa siper olunca koluna geliyor. Penaltı mı değil mi orasını bilmiyorum artık. Dediğim gibi her türlü eli gördüm ama neye el çalıyorlar kuralı çözemedim.

Istemsiz carpmalarda Kolun vücuttan acikligina, doğal konumunda olup olmadigina, çarpmadan önce vucuttan sekip sekmedigi gibi kriterlere bakıyorlar.

Dün Fenerbahce maçında 2 tane el pozisyonu vardı. Biri King'in volesinde Kayseri'li oyuncuya çarpan top. Biri de Kayseri'nin ofsayt çalınan pozisyonu.
İkisi de penaltı olmayan pozisyonlardı bence. Zaten ters bir karar da çıkmadı.

Bir taraftar sahaya giriyor ve en az 50-60 metre koşup rahatça futbolculara uçan tekme atıyor. Bu esnada stadyum güvenliği ve polisler ne yapıyor acaba. Velev ki o adam kesici bir cisimle saldırsa ? Çok ilginç ve olaylarla dolu bir spor haftasından geçtik.

Maçın başından sonuna kadar Ankaragücü takımı ve oyuncuları sanki ligde Beşiktaş ile değilde tarihinde ilk kez Avrupa kupası maçında çeyrek final oynuyor gibiydi.Bu nedir ya,Ankaragücülü oyuncuların oyunu ve taraftarını germesi,taraftarın her fırsat bulduğunda su şişesi atması.

Sonuda malum.Bir maç yok yere bu kadar gergin geçerse bu olur.Ankaragücü takım olarakta taraftar olarakta bugün benim fazlasıyla antipatimi kazandı.

Weghorst'u anlatmaya gerek yok.Ben sakatlığı yoksa ne kadar kötü olursa olsun Ersin yerine 18 yaşında çocuğu lig maçında,hele ki deplasmanda kaleye atmayı delilik buldum.

Bu Bjk gerçekten çok değişik bir camia. Benim görüşüme göre çok iyi bir kadro kurdular ve çokta iyi tempo yaparak oyunun belirli zamanlarında Premier Lig topu oynuyorlar. Ama nasıl başarıyorlarsa çok rahat bitirecekleri tüm maçları puan kaybı veya sınırında ıkınarak kazanıyorlar.
Ama asıl değişiklik konusu sanırım genlerinde. Senelerdir Camia olarak ağlıyorlar ve bu sezon daha başlamadan başkanları ağlamaya başladı.Her hafta birileri çıkıp ortada ağlıyor. Bu kadar sempatik futbola bu kadar antipatik bir camia gerçekten büyük tezat.
Şimdi de taraftarları ortalığı yıkıyor o kırmızı kart iptal olacak diye. Yok ya eğer o kart cezası iptal olursa esas bizim camiamızın ayaklanması lazım. Önce Fener de Valencia şimdi de bu. Sene başından beri lehimize verilmeyen penaltılar ve aleyhimize çalınan penaltılar ortadayken bir de üstüne kurullar nezdinde rakiplerimiz istediğini alırsa geçmiş ola herkese.
Taraftar sahaya girmiş fiili bir saldırıda bulunmuş olabilir ama sen oyuncu olarak şiddete şiddet ile karşılık veremezsin. o zaman Bjk taraftarı Eboue ti kovalarken Gs li futbolcular da ona dalsaydı niye sadece tuttular veya avrupa da başka örnekleri de var. İngiltere de bir maçta taraftar oyuncuya vurdu yaklaşık 3 ay hapis ve 10 yıl stadyuma giriş cezası aldı ama olay anında taraftara saldıran bir oyuncu olmadı. Bjk lılar sadece tutup kenara koydu diyor ama yavaşlatılmış görüntü de josef in taraftarın ensesine nasıl patlattığı ve tutup fırlattığı ortada. Buna rağmen Yavuz Hırsız misali hepsi ayaklanmış durumda.

Trabzonlu olsam sabah akşam Nwakaeme'yi nasıl kadroda tutamadınız derim.4 yerli oynatıyoruz ama sol bekte vasat Eren oynuyor derim.3-4 eksiğin varken yerlerini kimseye karşı dolduramıyorsun,bu nasıl kadro planlamasıdır derim.

Ümraniye maçını kazanır veya kaybederler mesele o değil.Trabzonspor yeni gelen oyuncular hariç,geçen sezonki kemik kadrosunu bozmasa bugün Şampiyonlar Ligindeydi.

Avcı sen büyük projelerin teknik adamı bu yüzden değilsin.

10 kişi olan ve üst düzey olmayan takıma yeniliyorsun,üstelik 10 kişi takımdan 2 gol daha yiyerek.