2022 Bitci Erkekler Türkiye Kupası | Fenerbahçe - Galatasaray NEF

Bugun macta bizim benchin hemen arkasinda oturuyordum.Cok net bir sekilde hocayla oyuncular arasinda iletisimsizlik var.
İkinci yarinin basinda Ekrem Hoca Bost’u kenara aldiginda Bostla sert bir tartisma yasadilar hatta Bost gitti benchin obur ucunda durdu bir sure.
Yerli oyuncularin cogu ozellikle de Sadik ve Okben hocayla hic diyalog kurmazken surekli Cenk Akyol ile iletisim halindeler.Ridvan ve Eray’in agzi var dili yok zaten.
Molalarda acikcasi Ekrem Hoca’nin ne anlattigini da cozemedim.Surekli Akoonla Melo’ya bagirip durdu.Aramizda bir metre bile yoktu o yuzden bu kadar eminim.
Mac icinde de Melo’dan cok sikayet etti.Melo’nun setlerde perdeden gec cikmasi,pozisyonlari surekli kendi bitirmeye calismasi baya kizdirdi Ekrem Hoca’yi.
Devre arasinda Sadikla Melih arasinda elektriklenme oldu.Cenk Akyol hemen araya girip Melih’e uzun sure ters ters bakti kafasini cevirmeden :)
Melih nasil insandir bilmem ama igrenc bir sporcu.Sporcu demek bile sporculara hakarettir.Fbli taraftarlarin Gs’ye karsi olan sin kafli tezahuratlarina karsilik verebilecek kadar spor ahlakindan yoksun bir insan.Almislar Volkan Demirel’i kopyalayip basketbola yapistirmislar resmen.

Abi okuman yazman gibi temel yetilerin yoksa, git ilkokul öğretmenine sitem et allah aşkına ya. Vallahi yoruldum artık senden yani. Sanki ben hocayı göndermesinler yazmışım. Hala koskoca galatasaray yok bilmem ne anlatıp duruyorsun. 2 milyon euro bütçeyle koskocalık mı olurmuş diye soracağına hala kendini avutuyorsun, koskoca galatasaray, mega galatasaray bilmem ne galatasaray falan.

Dee Bost Melo atamazsa kazanamazmış. Vay ya vay. Analize bak ya. Zaten takımda boş potaya üst üste 5 tane şut atabilecek 4 tane oyuncu var. Hayret bir şey ya. Bugün hoca gitsin. Banane, umrumda değil, benim cebimden para çıkmayacak, hoca giderse daha kötü oluruz işte Euroleague kazandırdı. Bilmem ne aklına gelebilecek tüm aklamaları unut yani. Benim ağzımdan böyle bir şey çıkmadı. Çıkmayacak da. Anam değil babam değil babamın oğlu hiç değil. İsterse bugün göndersinler BA NA NE. Yahu bunu anlamak zor mu ya

Abi okuman yazman gibi temel yetilerin yoksa, git ilkokul öğretmenine sitem et allah aşkına ya. Vallahi yoruldum artık senden yani. Sanki ben hocayı göndermesinler yazmışım. Hala koskoca galatasaray yok bilmem ne anlatıp duruyorsun. 2 milyon euro bütçeyle koskocalık mı olurmuş diye soracağına hala kendini avutuyorsun, koskoca galatasaray, mega galatasaray bilmem ne galatasaray falan.

Dee Bost Melo atamazsa kazanamazmış. Vay ya vay. Analize bak ya. Zaten takımda boş potaya üst üste 5 tane şut atabilecek 4 tane oyuncu var. Hayret bir şey ya. Bugün hoca gitsin. Banane, umrumda değil, benim cebimden para çıkmayacak, hoca giderse daha kötü oluruz işte Euroleague kazandırdı. Bilmem ne aklına gelebilecek tüm aklamaları unut yani. Benim ağzımdan böyle bir şey çıkmadı. Çıkmayacak da. Anam değil babam değil babamın oğlu hiç değil. İsterse bugün göndersinler BA NA NE. Yahu bunu anlamak zor mu ya
Ben sana analiz yapayım kardeşim ozaman
Hocanın bir planı oyun şeması yok

Sezon başı 3tane hızlı oyuncu almış koşkoş Basketbolu oynuyoruz tamam bu ilk analiz.

Günün analizini yapıyorum En çok sayı atan ilk3 takımdan biriyiz en çok sayı yiyende ilk 3 4 takımdan biriyiz bu demek oluyorki bize atan değil oyunu sertleştiricek oyunu açıcak koş koşlar dışında adam lazım.

Endour alıp ne yapcaksın diye sorarım hocaya veya Ligin en undersize takımlarından biriyiz bize kemik kadar ince Endourmu sertlik katacak pota altında Veseley olsa şu maç düsünemiyorum pota altı yer altı olurdu.

Bize Semih Antepin Uzunu gibi uzun lazım uzun alacaksan, Kaldıki 4 kısa bir uzun oynamaya çalısıyorsun çoğu zaman, ozaman delici güçlü oyuncular Lazım sadece örnekleme açısından vericem isimleri Eric Gordon, Lucas Gordon, Shilb gibi kuvettli sete döndüğünde içeri sert giricek adam lazım Hucüm setinde uzundan oyunmu oynuyoruzda uzun aldık sorarım.

Bunları ben su kıt basketbol beynimle okuyorum görüyorum Ekrem Hoca göremiyor malesef

Ekrem hoca gidecekse sonra gelen antrenör de hızlı oyuna açık, modern ve iletişimi kuvvetli biri olmalı. Oktay Mahmuti veya zorluktan da olsa Obra'ya yakın oyuna dönen misal Djordevic gibi bir antrenör bu kadroyla öyle bir şey denerse tam intihara meyilli olur. Ekrem hocanın oynatmaya çalıştığı oyunda bir şey yok, başarılı olan Ertuğrul hocadan çok farklı bir şey yaptığı da yok ama ince dokunuşları maalesef beceremiyor. Bugün maça Melo değil Rıdvan'la başlamak ne kadar doğruysa, maçın sonraki büyük bölümünü Melo oyuna girsin diye geçirmek de o kadar hatalıydı. Melo girsin skor yapsın diye aldık, doğru ilk 5'i bozunca periyot periyot skorda daha da düştük. Melo kendi pozisyonunu yaratabilen bir adam da değil, fiziğiyle fark yaratan da. Tamamen ipleri kendisine verip 4 tane mücadeleci adamla oynayacaksan ne ala ama Bost sahadayken Melo'nun kurmaya çalıştığı her oyun bizim için baştan hata. Fenerbahçe'nin Melih'i kullandığı gibi kullanmamız gereken oyuncuya Guduric misyonu yüklersen böyle fiyaskolarla karşı karşıya kalman da çok sürpriz değil.

Bunu da geçtim oyuncularla iletişime dair gözlemler ve duyumlar esas büyük sorun. Bu kadar Amerikalı oyuncu varken daha ağırbaşlı, ılımlı bir koç ister istemez şans oluyor. Ertuğrul hoca bu konuda çok becerikli olduğu için nispeten daha düşük seviye oyuncularla bile daha başarılı işler yapabiliyordu. Ekrem hoca bu konuda hem tecrübe eksikliği, hem de biraz karakterden sıkıntı yaşıyor olabilir. Şu kadroya gelecek daha doğru bir hocanın taktiksel olarak bizde büyük fark yaratabileceğini sanmıyorum ama oyuncuların performansını kıran bir iletişim varsa onu iyileştirmek de üzücü ama ana hedef olmalı. Zaten düşük yetenekte ve genişlikte bir kadroda bir de huzursuzluk ve güvensizlik varsa doğrulmak çok zor. Koç kim olursa olsun, ki en az o kadar başarılısının başına gelenleri ve yılların tecrübesine rağmen yaşattıklarını futboldan da yakın zamanda tecrübe ettik.

Ligin iyi basketbol oynayan ve en iyi hücum eden takımını bu sayılarda tutmak gelecek adına beni çok ümitlendirdi. Kısır bir maç oldu ama istediğimizi aldık.
Fenerbahçe sanki f4 yapacak gibi odaklandiklarinda istedikleri takımı 70 sayının altında tutuyorlar bu önemli birşey bence bizim için de bakarsak bu sene geçiş senesi seneye ekrem hoca olur mu olmaz mı bilmiyorum olması daha mantıklı kısa vade de eurolige girmemiz zorken üst düzey bir koç getirmemiz zorken böyle idare etmemiz lazım ertuğrul hoca da bunun bir örneği idi zaten

Ben Bütçesel Beklentiye göre yazayım

Bu bütçe ve Beklenti adına
Mahmuti, Ertuğurul hoca boştaysa Filipovski Banvitte birlikde çalıştığı Turgay Zeytingözün tercihimdir.

Ekrem Hocaya teşekkür edilmeli.

Mahmuti bu Takımla kimyası uymaz gibi oda sert mizaçl

Ertuğrul Erdoğan yada Filipovski mantıklı gelenler bana değişim olursa

Yeni gelecek hocaya gelir gelmez 1 tane yabancı kısa alınacaksa şimdi hemen gelebilir hiçbir sorun yok.Ama Gökhan beyinde dediği gibi gelen hoca tempoya açık hoca olmalı.Yoksa bence son 4 maçtaki oyunumuz,yeni gelen koçun oynatacağı oyun olur.

Uzun vadede bakınca,aşırı derece geç transfer yapan,yeterli takviyeyi yapamayan yönetimdir.Bunuda unutmamak lazım.Kim gelirse gelsin basketbola yeteri kadar değer vermiyor.Yönetim ne zaman ilgili olur,o zaman basketbol konusunda daha umutlu konuşuruz.

Bir koç değişikliğinin gerekli olduğunu düşündüğümü ben de uzun zamandır dile getiriyorum. Oktay Mahmuti ve Filipovski'nin iyi seçenekler olacağını daha önce de dile getirmiştim. Ertuğrul Erdoğan konusuna ise katılmıyorum başarısız olduğunu düşündüğün için gönderdiğin bir adamı kısa süre içinde yeniden getirmek çok mantıklı bir hamle olmayacaktır. Kadro yapısı Mahmuti'ye uygun olmayabilir doğru ama yaparsın 2.5 yıllık sözleşme bu sezon savunmayı biraz toparlar diğer seneler için de kendi takımını kurma kendi felsefesini yansıtma şansı olacaktır. Ekrem Hoca özellikle oyuna müdahale konusunda bence yetersiz kalıyor ve momentumu değiştirecek hamleleri bence pek yapamıyor. Mahmuti de Filipovski de bu manada koç dokunuşunu daha net hissettirecektir. Bu anlamda Mahmuti tercihi de Filipovski tercihi de beni mutlu eder. Basketbol camiası bu isimlerle de sınırlı değil şu an aklımıza gelmeyen başka opsiyonlar da pek tabi ki olabilir ama sözün özü bence bir koç değişikliği elzem.

Ekrem Hoca’nın performansına kötü diyemem lâkin takımla kimyasının uyuşmadığını hissediyorum. Ekrem Memnun bu kadar pasif olmaz normalde, takımları da çok daha iyi savunma yapar. Oyuncularıyla arasında güçlü bağları olur. Bu takımda onu göremiyorum.

Pek sevmesem de bu takıma Ufuk Sarıca cuk oturur bana gör, 1-2 eklemeyle hücumda level atlayabiliriz. Ksk’da bu tarz takımlarla bayağı başarılı olmuştu.

Bugun macta bizim benchin hemen arkasinda oturuyordum.Cok net bir sekilde hocayla oyuncular arasinda iletisimsizlik var.
İkinci yarinin basinda Ekrem Hoca Bost’u kenara aldiginda Bostla sert bir tartisma yasadilar hatta Bost gitti benchin obur ucunda durdu bir sure.
Yerli oyuncularin cogu ozellikle de Sadik ve Okben hocayla hic diyalog kurmazken surekli Cenk Akyol ile iletisim halindeler.Ridvan ve Eray’in agzi var dili yok zaten.
Molalarda acikcasi Ekrem Hoca’nin ne anlattigini da cozemedim.Surekli Akoonla Melo’ya bagirip durdu.Aramizda bir metre bile yoktu o yuzden bu kadar eminim.
Mac icinde de Melo’dan cok sikayet etti.Melo’nun setlerde perdeden gec cikmasi,pozisyonlari surekli kendi bitirmeye calismasi baya kizdirdi Ekrem Hoca’yi.
Devre arasinda Sadikla Melih arasinda elektriklenme oldu.Cenk Akyol hemen araya girip Melih’e uzun sure ters ters bakti kafasini cevirmeden :)
Melih nasil insandir bilmem ama igrenc bir sporcu.Sporcu demek bile sporculara hakarettir.Fbli taraftarlarin Gs’ye karsi olan sin kafli tezahuratlarina karsilik verebilecek kadar spor ahlakindan yoksun bir insan.Almislar Volkan Demirel’i kopyalayip basketbola yapistirmislar resmen.
Bu iletiyi yazdigim gun cok emin olmustum yazdigimdan.Bire bir canli gormustum cunku 2 metre onumde yasananlari.Gidenin arkasindan kotu konusulmasi taraftari degilim hele ki bu kisi Ekrem Memnunsa ama Hocanin agirligi yoktu takim uzerinde maalesef.
Belki sezonun geri kalaninda bunu kanitlayacak maclari bugun oldugu gibi gorebiliriz.