2022 Bitci Erkekler Türkiye Kupası

Tofaş - Fenerbahçe (TOFAŞ'ın ev sahipliğinde)
Gaziantep - Galatasaray NEF (Gaziantep'in ev sahipliğinde)
Anadolu Efes - Karşıyaka (Efes'in ev sahipliğinde)
Bahçeşehir Basketbol - Daçka (Bahçeşehir'in ev sahipliğinde)

Final Four Bursa'da. TOFAŞ-FB / Antep-GS galipleri, Efes-Karşıyaka, Bahçeşehir-Daçka galipleri birbirleriyle eşleşecek.

Kupayı kazanmamız çok zor ama kazanma ihtimalimiz olan tek kupa da bu açıkçası. 40 yaşındayım ve en son Türkiye Kupası kazandığımız zamanı ben hatırlamıyorum. Yanlış bilmiyorsam 95 yılından beri kazanamıyoruz

Kupayı kazanmamız çok zor ama kazanma ihtimalimiz olan tek kupa da bu açıkçası. 40 yaşındayım ve en son Türkiye Kupası kazandığımız zamanı ben hatırlamıyorum. Yanlış bilmiyorsam 95 yılından beri kazanamıyoruz
Oktay Mahmuti zamanı Cumhurbaşkanlığı kupasını almıştık ama Türkiye kupasını finalde kaybetmiştik galiba. Tek maç üstünden bir turnuva olduğu için Antep'e elensek de şaşırmam, kupayı alsak da şaşırmam. İnşallah tam kadro oynayabilir duruma geliriz, ben takımdan umutluyum.

Tofaş Fener'e sürpriz yapabilir. Bizim turu geçeceğimizi düşünüyorum ben. Bahçeşehir yahut Daçka gelse aynı şeyleri söyleyemeyebilirdim.

Tofaş'ın hiç sürpriz yapacak hali yok ya. Baya kötü görünüyorlar. Sakatlar falan derken belki ama epey zayıf görünüyorlar savunmada.

Çeyrek final programı:

15 Şubat Salı

18.00 |
Gaziantep Basketbol – Galatasaray Nef | Tivibu Spor 2

20.30 |
TOFAŞ – Fenerbahçe Beko | Tivibu Spor 2

16 Şubat Çarşamba

18.00 |
Bahçeşehir Koleji – Darüşşafaka Basketbol | Tivibu Spor 2

20.30 |
Anadolu Efes – Pınar Karşıyaka | Tivibu Spor 2

Melo’nun olmamasi dogru tercih.Son maclarin cogunda iki ucu keskin bicagin bize batan tarafiydi.Fizikli Antep pota altina karsi Kerry,Ndour,Kravish,Sadik pota altiyla karsilik vermeyi dusunduk herhalde.

Melo hastalığı sebebiyle yok denildi şimdi.Teori üretmek güzeldir fakat fazlası zarar verir.Twitterda sallıyorlardı yine koç tercihiymis gibi.