2022 Bitci Kadınlar Türkiye Kupası | Galatasaray 68 - 74 Fenerbahçe

Evet haksız.

Bu yönetim, Türkiye’ye uzaydan inmedi. Gelirken abartılar vaatler işte a lisansı alıcaz onu yapıcaz 100 milyon dolarla geliyoruz. Yönetimeyince de işte bu branşlar zarar ediyor. Bu işleri yakından takip eden kimse Koç ile Anadolu grubu ile rekabet edemeyeceğimizi bilir. Bizim de derdimizin bu olmadığı açık olduğu için konuyu saptırmanın alemi yok.

Daha göreve geldikleri hafta, yıllarca bu şubeye emek vermiş bir yöneticiyi pasifize edip, liseden dönem arkadaşını yönetici yapmak mıdır şube yönetmek? Sezona eksik yabancı başlayıp, yapmayın etmeyin bu kadar maça insanın canı dayanmaz dediğimizde kulak asmayıp oyuncu sakatlandığında zoraki olarak oyuncu getirip, onu da kimbilir nerden getirdiler, zora gelince de aa bu branş zarar ediyor demek midir yöneticilik?

Çok basit. Yönetemeyecekseniz, talip olmayacaksınız. Burası Galatasaray Spor Kulübü. Galatasaray yarın öbür gün futbol kulübü olursa o zaman talip olursunuz diyeceğim ama sizin de şikayet ettiğiniz seyircisizliğin olmamasına rağmen orayı da nasıl yönettikleri ortada ya neyse.

Bana bu şubelerin hedeflerini açıklar mısınız? Yıllarca denenmesine rağmen, bekleneni veremeyen. Hatta başarısızlık üstüne başarısızlığın kitabını yazmış antrenörlerle yola çıkıp, bir arpa boyu yol alamayacak takımları kim neden izlesin, maçına gitsin söyler misiniz?

Geçelim artık bu taraftarlık koşulsuz sevmektir işini. Evet taraftar koşulsuz sever. Yere düşeni kaldırır ama üzerine basa basa kötü yönetip, işinize geldiğinde taraftara müşteri muamelesi çekemezsiniz. Çekerseniz taraftar da size aynısını yapar.

Gerek Eurocup, gerek Euroleague şampiyonluklarında her maç salonda olan biri olarak, gelmeyen insanları anlıyorum. Zaman zaman sitem ettiğimiz de oluyor ama koca sezon dönüp baktığımda elimde hiçten başka bir şey yoksa, bu taraftarın suçu değil.

En somut örnek işte Erkek Basketbol. CL’deki bütün takımlar hemen hemen bizim bütçemizde 3 eksiği 5 fazlası olan takım var. Staff ve takım ilk turda elinden geleni yaptı rahatlıkla lider bitirdik. Burda kendimizi yırttık. 2 ay maç yapmayacağız üst turlarda bu rotasyon bizi etkileyecek. Bir tane transfer yapın diye. Adamlar 2 ay yapmadı durdu durdu 4 maçta oynamayacağı bilindiği halde gitti 2 tane oyuncu aldı. Bu şimdi şubeyi bile bile zarar ettirmek değil de nedir? Bunda da mı tataftar suçlu. Yazmadık mı burda bunları.

Geldiğinden beri hiçbir sözünü tutmayan, üstüne 6 ayda her adımda kaos yaratan bir yönetim sabahın köründe günaydın dese döner havaya bakarım ama haklı bulanlar var hala. Zaten ben bu ülkede ben yapamadım diyeni görmedim. İktidarı, muhalefeti, başkanı yöneticisi futbolcusu hocası herkes çok başarılı bir ülkede.
Tam anlamıyla budur durum...

Bu sözlere inanmak baya bi saflıktir ama sanki diğer adayların sizin istediğiniz gibi takımlar kuracak bütçeleri vardı.Ne yapalım şimdi senin fener gibi para verecek para kaynakların yok.Borclanarak nereye kadar.Piyasa da evrakli bir şekilde, şu kadar bütçe sağlarım diye ,tabi borclanmadan ortaya çıkan yönetim talibi kimse var mı?Futbolda bile bundan sonra yüksek bütçe hayal.Dersenizki hersey para değil, doğrudur ama bizim ülke gibi sadece başarıya endeksli anlayış kimseye uzun süreli program yapma imkanı tanımaz. Yani iyu bir yönetim yakalarsın, bir kaç sene iyi hissedersin sonra,bir iki kötü sonuc hadi dön başa.Hakli olduğun konu bunları bilerek geldikleri ama ülkenin durumu da çok belirleyici,ülkenin bu kadar zavallı hale geleceğini öngörmek her babayiğidin harcı değil.Sonuc olarak her taraftar iyi kurulmuş takımlar ister.Ama imkanlar buna ne kadar elverir orası muamma.

Bu sözlere inanmak baya bi saflıktir ama sanki diğer adayların sizin istediğiniz gibi takımlar kuracak bütçeleri vardı.Ne yapalım şimdi senin fener gibi para verecek para kaynakların yok.Borclanarak nereye kadar.Piyasa da evrakli bir şekilde, şu kadar bütçe sağlarım diye ,tabi borclanmadan ortaya çıkan yönetim talibi kimse var mı?Futbolda bile bundan sonra yüksek bütçe hayal.Dersenizki hersey para değil, doğrudur ama bizim ülke gibi sadece başarıya endeksli anlayış kimseye uzun süreli program yapma imkanı tanımaz. Yani iyu bir yönetim yakalarsın, bir kaç sene iyi hissedersin sonra,bir iki kötü sonuc hadi dön başa.Hakli olduğun konu bunları bilerek geldikleri ama ülkenin durumu da çok belirleyici,ülkenin bu kadar zavallı hale geleceğini öngörmek her babayiğidin harcı değil.Sonuc olarak her taraftar iyi kurulmuş takımlar ister.Ama imkanlar buna ne kadar elverir orası muamma.

Yok, benim inandığımdan değil de. Var olan parayı kötü kullanmaktan şikayet ediyorum ben. Yoksa 10 milyon bütçe vermiyorsanız gelmeyin diye söylediğim bir şey yok. Birçoğumuzun hayali bu belki ama realiteyi unutmamak gerekiyor her şeyden önce. Ben var olan bütçeyi bile kötü kullananların, durumdan şikayet etmesini doğru bulmuyorum. Yani doğru şeyleri imkanları doğrultusunda yapan insanlara sabrederim. Ama doğru bir şey gitmiyor şu anda. Hem de bu kadar düşük bütçelerde bile yaptıkları her şey yanlış. Mesela bu kadar para harcadığımız bir transfer döneminde, buralarda olmak bir başarısızlıktır. Devre arası eksik bilinmesine rağmen, fizik durumu kötü oyuncu almak başarısızlıktır. Sene başı 4 yabancı alırsın, bir tane de ucuz yollu 5. yabancıyı alırsın. Seneye 3 başlayıp, problem çıktığında bir oyuncuya ederinden fazlasını verip 5. yabancının parasını tek bir yabancıya ödemek bir planlama hatasıdır. Erkek takımı için sene başı da yazmıştım 6. yabancı ile başlamak gerekiyordu. Sorun para da değildi, takımımız çok iyi algısına kapıldılar. Daha sonra 2 tane oyuncu aldılar, bir maçta oynadılar ve elendik. Kafadan zarar. Zamanında alırsın, olmaz. Deriz ki aldılar olmadı..

Erkek Voleybolunda da yıllardır aynı şey. Sezona 2 yabancı ile başlıyorlar, ondan sonra 2 tur geçtikten sonra piyasaya girip bir oyuncuya ederinden fazla veriyorlar. O oyuncu takıma alışmadan sezon bitiyor. Verdiğin parayla kalıyorsun. Bahsettiğim olay bu.

Euroleague şampiyonu olacağım diyen bir takım bence hakemler konusunda bu kadar çok feryat etmemeli.Ben öyle düşünüyorum.

Fenerbahçe taraftarı ve tarafı,sürekli hakemlerden dert yanıyorlar,sürekli rakip takımlara sallıyorlar,sürekli rakip takımları hor görüyorlar.Dün Fenerbahçe resmi hesabından yapılan açıklama Çukurova tarafını bayağı hırslandırmış.

Taraftarı ise sürekli yok Çukurova aslında Mersin takımı değil,yok Girne-Yakındoğu gibi proje takımı,yok onların devamı,yok Fener'e karşı kuruldular gibi düşünce içindeler.

Bizene kaç tane yabancı alırlarsa alsınlar,proje takımı olurlarsa olsunlar,maçlarını nerede oynarsa oynasınlar.Ne kadar saçma işler bunlar.

Euroleague şampiyonu olacağım diyen bir takım bence hakemler konusunda bu kadar çok feryat etmemeli.Ben öyle düşünüyorum.

Fenerbahçe taraftarı ve tarafı,sürekli hakemlerden dert yanıyorlar,sürekli rakip takımlara sallıyorlar,sürekli rakip takımları hor görüyorlar.Dün Fenerbahçe resmi hesabından yapılan açıklama Çukurova tarafını bayağı hırslandırmış.

Taraftarı ise sürekli yok Çukurova aslında Mersin takımı değil,yok Girne-Yakındoğu gibi proje takımı,yok onların devamı,yok Fener'e karşı kuruldular gibi düşünce içindeler.

Bizene kaç tane yabancı alırlarsa alsınlar,proje takımı olurlarsa olsunlar,maçlarını nerede oynarsa oynasınlar.Ne kadar saçma işler bunlar.
Bu arada Jasmine Thomas' kiralayınca fbye karşı oynayamaz maddesi koymuşlar onlarda oynatınca fb 25 avro alacakmış ceza olarak.

Son düzenleme:
Bu arada Jasmine Thomas' kiralayınca fbye karşı oynayamazmaddesi koymuşlar onlarda oynatınca fb 25 avro alacakmış ceza olarak.

Ormanspor maçından sonra Nika Baric'i oynatmayacakları kesindi,ben Zellous'u oynatırlar diye bekliyordum veya 3 uzun ile Anigwe'yi oynatırlar diye.Kadroda Thomas'ı görünce şaşırmıştım.Dünkü karşılıklı sataşmalardan sonra cezayı göze aldılar sanırım.Thomas'da iyi katkı veremedi gerçi bugün.