2022 Bitci Kadınlar Türkiye Kupası | Galatasaray 68 - 74 Fenerbahçe

Vay be çok şaşırdım.Mehmet beyin dediği gibi Avrupa'da iyi takımlar var,mücadele etmeye çalışan takımlar,iyi oynamaya çalışan fakat Eka harici süperstarı olan takım aklıma gelmiyor.Parlayan oyuncularıda Eka kapıyordu hemen :)

Yoksa Usk Prag'daki Brionna Jones'u çok beğeniyorum.
Eka, Dinamo ve birde İspanya takımı vardı kapandılar sonra bunlar hem de turnuvalarda final de garanti yer alıyorlardı. Ama benim gözümde yıldızlar Seimone Augustus, Sophie Young, Alba Torrens ve Sancho Lyttle'dır.

Yani bugun maci izlerken bakiyorum sahadaki en iyi oyuncu Alina gibi duruyor.Ancak oyle top kayiplari yapiyor bazen oyle yanlis tercihlerde bulunuyor ki bu mu ya diyorum kendi kendime.
Bundan 10 sene oncesine kadar ne topcular vardi.Erkek basketbola koysak siritmaz dedigimiz starlar vardi.Ben kendi adima biraz geri gittigini dusundum bu yuzden kadin basketbolunun.

Kelsey iyi skorer ama winner bir karekter değil. Tam 3x3 oyuncusu. Kontrol edilmesi lazım. 1 değil 2 oynamalı. İkinci devre boyunca oldukça saçmaladı. 2 topluk maçta daha akıllı oynamak gerekiyor. Sahayı okumak gerekiyor. Fb, one and box savunma yaparak Kelsey i durdurdu gibi oldu. Biz burada hücum şanslarımızı iyi kullanamadık. Spikerin söylediği gibi alan savunması değildi yapılan. 1e 1 baskıdan bunalan Kelsey eline geleni attı. Diğer oyuncularda Kelsey e top değmediğinde bir yaratıcılık sunamadı. Kaldık garip atışlara. Finalleri kazanmak için akıl lazım. Daha fazla karekter lazım. Organize etmek lazım. Bu da 10 numaranın gerçek sahibi Işıl Alben dir. Alina varken de yendik pandemiden dolayı seyircisiz maçta. Oyunu okuya okuya. İnce ince işleyerek. Akıl olmadan şampiyonluk olmaz. İstediğin oyuncuyu al. Işıl Fb de olsa o müthiş kadrolarla alamadıkları EL finallerinden 2 si en az cepte olurdu. 2 de ECW olurdu.
Şöyle bir takım olsa
Işıl - Kelsey - Anette - Tilbe - Tina - Kia Stokes
Sude - Gizem Yavuz - Merve - x -y -z

Yani Kelsey'in ne kadar güçlü bir karakter olduğu bir yana, tam olarak istediklerini yapacağı bir ortam yok. Shante Evans, Kaela Davis falan bunlarda hiç iş yok. Bütün iş bir oyuncuya kalırsa o da ne kadar sürdürülebilir. Zaten kadın basketbolunda winner karakterde bir elin parmağı kadar topçu vardır.

Kelsey iyi skorer ama winner bir karekter değil. Tam 3x3 oyuncusu. Kontrol edilmesi lazım. 1 değil 2 oynamalı. İkinci devre boyunca oldukça saçmaladı. 2 topluk maçta daha akıllı oynamak gerekiyor. Sahayı okumak gerekiyor. Fb, one and box savunma yaparak Kelsey i durdurdu gibi oldu. Biz burada hücum şanslarımızı iyi kullanamadık. Spikerin söylediği gibi alan savunması değildi yapılan. 1e 1 baskıdan bunalan Kelsey eline geleni attı. Diğer oyuncularda Kelsey e top değmediğinde bir yaratıcılık sunamadı. Kaldık garip atışlara. Finalleri kazanmak için akıl lazım. Daha fazla karekter lazım. Organize etmek lazım. Bu da 10 numaranın gerçek sahibi Işıl Alben dir. Alina varken de yendik pandemiden dolayı seyircisiz maçta. Oyunu okuya okuya. İnce ince işleyerek. Akıl olmadan şampiyonluk olmaz. İstediğin oyuncuyu al. Işıl Fb de olsa o müthiş kadrolarla alamadıkları EL finallerinden 2 si en az cepte olurdu. 2 de ECW olurdu.
Şöyle bir takım olsa
Işıl - Kelsey - Anette - Tilbe - Tina - Kia Stokes
Sude - Gizem Yavuz - Merve - x -y -z
Bizde bu kafada yöneticiler varken Işıl bir daha bu formayı zor giyer. Halbuki tam ihtiyacımız olan karakter.

Ummc gelecek sezonda katılamazsa bu fırsatı değerlendirip oradan iyi isimler çekebiliriz. zaten türkiye ve rusya harici bu branşa ciddi yatırım yapan ülkede yok. ummc yokken bu fırsatı değerlendirmezsek fenerbahçe euroleague organizasyonuna ambargo koyar.

İnşallah Burak Elmas ibra edilmez veya seçime gider,yoksa bu iş bilmezler Anete(olması gereken) ile devam edip yanına 2 tane Kaela Davis gibi yeteneksiz alıp 3 yabancıyla sezona başlarlar.

Bikem Kanık: "Amatör branşlarımız boş salonlara oynuyor, oraları bile dolduramıyoruz." (Divan Kurulu)
Hanımefendi taraftarı suçlamış yine...Amatör branşlarda tek bir şampiyonluk yok son yıllarda...Önce düzgün iddialı takımlar kuracak, gerektiği zaman gereken transferleri yapacak sonra taraftarı salonlara çağıracaksınız
Rusya'nın tüm sportif branşlarda men edilmesi sonucu Kadınlar Eurocup'ta dörtlü finale kaldık. Takımın salonu bile sabit değil. Taraftar oraya gelirken bile zorluk çekiyor. Sorumlu sizsiniz ve şikayet eden de sizsiniz. Acaba dönüp kendinize bir kere sordunuz mu "biz neyi yanlış yapıyoruz da taraftarımız salonlara gelmiyor" diye sayın yönetici?

Son düzenleme:
Galatasaraylı olmasam ne anlatıyor bunlar der gülerim.boş salona oynanıyormuş falan.sen taraftarı salona çekecek ne yapıyorsun ? saçma sapan açıklamalar yapıp gelen taraftarları kaçıranda sizsiniz.faydanız yok,konuştukça zarar yazıyorsunuz.

Bu arada @Mustafa Metin Çakır biz Mccowan'ı hayal ediyorduk ama Fenerbahçe başka şeyler hayal ediyormuş.Benim duyduğuma göre Fenerbahçe Mccowan veya Nesibe'deki Coates'i devşirmeyi düşünüyormuş.

Ayrıca önümüzdeki sezon için anlaştığımız yabancı oyuncular vardı,biz planlamalar yaptık diyerek 3 yabancı konusunda federasyona zararımızı siz karşılayın şeklinde itirazda bulundukları söyleniyor.

Bizimkilerde iş yapacaklarına anca boş boş konuşsunlar.

Galatasaraylı olmasam ne anlatıyor bunlar der gülerim.boş salona oynanıyormuş falan.sen taraftarı salona çekecek ne yapıyorsun ? saçma sapan açıklamalar yapıp gelen taraftarları kaçıranda sizsiniz.faydanız yok,konuştukça zarar yazıyorsunuz.

Bu arada @Mustafa Metin Çakır biz Mccowan'ı hayal ediyorduk ama Fenerbahçe başka şeyler hayal ediyormuş.Benim duyduğuma göre Fenerbahçe Mccowan veya Nesibe'deki Coates'i devşirmeyi düşünüyormuş.

Ayrıca önümüzdeki sezon için anlaştığımız yabancı oyuncular vardı,biz planlamalar yaptık diyerek 3 yabancı konusunda federasyona zararımızı siz karşılayın şeklinde itirazda bulundukları söyleniyor.

Bizimkilerde iş yapacaklarına anca boş boş konuşsunlar.
Maalesef uzun yıllardır , yönetim olarak çok kötü yönetiliyoruz. Vefat eden Mustafa başkan ekonomik zorluklarda bir şeyler yapmaya çalıştı. Ama bizim son 5-6 yönetimi toplasan klube katkı açısında bir Aziz Yıldırım etmezler.

Bizimkiler seneye bırak takviye yapmayı , Kelsey ve Anete yi bile elde tutamazlar.

Maalesef uzun yıllardır , yönetim olarak çok kötü yönetiliyoruz. Vefat eden Mustafa başkan ekonomik zorluklarda bir şeyler yapmaya çalıştı. Ama bizim son 5-6 yönetimi toplasan klube katkı açısında bir Aziz Yıldırım etmezler.

Bizimkiler seneye bırak takviye yapmayı , Kelsey ve Anete yi bile elde tutamazlar.

Vallahi kıskanmıyorum ama fazlasıyla imreniyorum.Bu sezon Eka'nında ihraç edilmesiyle Fenerbahçe Euroleague'i kazansın,ambargo koymak isterler.

Bizimkiler gibi başarıya giden yolda,başarı geldikten sonra bütçe düşürüp durmazlar.Amatör branşlara bakış açılarını çok takdir ediyorum.

Yönetici çok net konuştu , her sene böyle açık vererek sürdüremeyiz diye.Haksiz mi?Futbol dışı hangi branşın sponsora bir getirisi oluyor?Sen tribünde olma,sonra yönetimi suçla.Hangi sponsor bis tribüne yatirim yapar.Gecen kadın voleybol takımı Sarıyer ile maç yapıyor ve tv. yayinliyordu.Seyrederken YouTube de bakıyordum. Trtspor canli yayımı çıktı karşıma, baktım 19 bin izleyici. Allah Allah ne oluyor dedim,girdim yayına bir sürü okuyamadım dilde yorum yazılıyor. Sonra merak edip araştırdım meğer Sarıyer 'de iki Taylandli oyuncu var onlar için Tayland'lilar seyrediyormus. Spor sevgisi,taraftarlık böyle olur yoksa iyi takim kur ben gelirim,o da hikaye ,Eurolig sampiyonlugundan sonraki lig maçına kac kişi geldiğini hoca söylemişti.Rekabet edeceğim diye kulübü batirmanin alemi yok.Cok ovdugunuz fenerin 15 -20 sene önce çoğu branşta doğru düzgün takımı yoktu.Bjk voleybolda alt kümede oynuyor ,tv sini kapattı.

Yönetici çok net konuştu , her sene böyle açık vererek sürdüremeyiz diye.Haksiz mi?Futbol dışı hangi branşın sponsora bir getirisi oluyor?Sen tribünde olma,sonra yönetimi suçla.Hangi sponsor bis tribüne yatirim yapar.Gecen kadın voleybol takımı Sarıyer ile maç yapıyor ve tv. yayinliyordu.Seyrederken YouTube de bakıyordum. Trtspor canli yayımı çıktı karşıma, baktım 19 bin izleyici. Allah Allah ne oluyor dedim,girdim yayına bir sürü okuyamadım dilde yorum yazılıyor. Sonra merak edip araştırdım meğer Sarıyer 'de iki Taylandli oyuncu var onlar için Tayland'lilar seyrediyormus. Spor sevgisi,taraftarlık böyle olur yoksa iyi takim kur ben gelirim,o da hikaye ,Eurolig sampiyonlugundan sonraki lig maçına kac kişi geldiğini hoca söylemişti.Rekabet edeceğim diye kulübü batirmanin alemi yok.Cok ovdugunuz fenerin 15 -20 sene önce çoğu branşta doğru düzgün takımı yoktu.Bjk voleybolda alt kümede oynuyor ,tv sini kapattı.

Evet haksız.

Bu yönetim, Türkiye’ye uzaydan inmedi. Gelirken abartılar vaatler işte a lisansı alıcaz onu yapıcaz 100 milyon dolarla geliyoruz. Yönetimeyince de işte bu branşlar zarar ediyor. Bu işleri yakından takip eden kimse Koç ile Anadolu grubu ile rekabet edemeyeceğimizi bilir. Bizim de derdimizin bu olmadığı açık olduğu için konuyu saptırmanın alemi yok.

Daha göreve geldikleri hafta, yıllarca bu şubeye emek vermiş bir yöneticiyi pasifize edip, liseden dönem arkadaşını yönetici yapmak mıdır şube yönetmek? Sezona eksik yabancı başlayıp, yapmayın etmeyin bu kadar maça insanın canı dayanmaz dediğimizde kulak asmayıp oyuncu sakatlandığında zoraki olarak oyuncu getirip, onu da kimbilir nerden getirdiler, zora gelince de aa bu branş zarar ediyor demek midir yöneticilik?

Çok basit. Yönetemeyecekseniz, talip olmayacaksınız. Burası Galatasaray Spor Kulübü. Galatasaray yarın öbür gün futbol kulübü olursa o zaman talip olursunuz diyeceğim ama sizin de şikayet ettiğiniz seyircisizliğin olmamasına rağmen orayı da nasıl yönettikleri ortada ya neyse.

Bana bu şubelerin hedeflerini açıklar mısınız? Yıllarca denenmesine rağmen, bekleneni veremeyen. Hatta başarısızlık üstüne başarısızlığın kitabını yazmış antrenörlerle yola çıkıp, bir arpa boyu yol alamayacak takımları kim neden izlesin, maçına gitsin söyler misiniz?

Geçelim artık bu taraftarlık koşulsuz sevmektir işini. Evet taraftar koşulsuz sever. Yere düşeni kaldırır ama üzerine basa basa kötü yönetip, işinize geldiğinde taraftara müşteri muamelesi çekemezsiniz. Çekerseniz taraftar da size aynısını yapar.

Gerek Eurocup, gerek Euroleague şampiyonluklarında her maç salonda olan biri olarak, gelmeyen insanları anlıyorum. Zaman zaman sitem ettiğimiz de oluyor ama koca sezon dönüp baktığımda elimde hiçten başka bir şey yoksa, bu taraftarın suçu değil.

En somut örnek işte Erkek Basketbol. CL’deki bütün takımlar hemen hemen bizim bütçemizde 3 eksiği 5 fazlası olan takım var. Staff ve takım ilk turda elinden geleni yaptı rahatlıkla lider bitirdik. Burda kendimizi yırttık. 2 ay maç yapmayacağız üst turlarda bu rotasyon bizi etkileyecek. Bir tane transfer yapın diye. Adamlar 2 ay yapmadı durdu durdu 4 maçta oynamayacağı bilindiği halde gitti 2 tane oyuncu aldı. Bu şimdi şubeyi bile bile zarar ettirmek değil de nedir? Bunda da mı tataftar suçlu. Yazmadık mı burda bunları.

Geldiğinden beri hiçbir sözünü tutmayan, üstüne 6 ayda her adımda kaos yaratan bir yönetim sabahın köründe günaydın dese döner havaya bakarım ama haklı bulanlar var hala. Zaten ben bu ülkede ben yapamadım diyeni görmedim. İktidarı, muhalefeti, başkanı yöneticisi futbolcusu hocası herkes çok başarılı bir ülkede.