2023-2024 Basketbol Süper Ligi

Besiktas’in Needham transferi de bence cok iyi bir transfer degil.Needham 2 sezondur Bursaspor’da canli olarak saha icinden 1 metre mesafeden defalarca izledigim bir oyuncu.Fiziksel dezavantajlari yuzunden neredeyse her macin 3. ceyreginde en az 4. faulunu alip oturuyordu.Yetenekli bir oyuncu ona lafim yok.Ama biz alsak bence tatmin olmazdik.Koc Dusan’in yakindan tanidigi ve bildigi bir oyuncu olmasi,ondan nerelerde nasil katki alabilecegini bilmesi en buyuk avantaj.

Gecen sezon Needham’i Omer Utku Al ile yedeklediginde Needham’in faul problemi yuzunden Omerle cok buyuk sikinti yasamisti rotasyonda.Herhalde oradan buyuk bir ders almis olacak ki Needham’a back-up olarak Berk Ugurlu’yu aldilar.Zaten Berk hic gundemde yokken Needham transferinden sonra hemen anlasilip aciklandi.

Yabanci oyuncu transferi olarak bence Telekom biz de dahil butun rakiplerine fark atti.Onlarda da yapi nasil isleyecek gorecegiz.Ama yetenek tavani cok yuksek bunun yaninda da savunmada da cok iyi isleri becerebilecek yabancilar aldilar.

Dusan+Needham 25 milyon lira alıyormuş Bursa'dan sadece bu ikili. Beşiktaş ne kadara anlaştı acaba ve ne kadar buy out ödedi merak ettim doğrusu.

Besiktas’in gecen sezonu bitiren yabanci kadrosu su an kurduklari yabanci kadrosundan iyiydi desem cok haksiz cikmam herhalde.

Abi doğru ama Cartwright aylık 80 bin dolar alıyordu galiba, Freeman çok pahalıydı falan. Onları tutmak için ciddi bir bütçe lazımdı. Ki ben 5 milyon dolara cikacaklar diye okumuştum bir yerde, alev almistim resmen. Geçen sezonu bitirdikleri kadrodan elde tuttukları olur yanına Bursa'dan Andrews gibi eklemeler gelir yerliler zaten iyi, şampiyonluğa oynarlar şeklinde bir korku oluşmuştu içimde ama yabancıya para kalmamış anlaşılan. bakalım nasıl geçecek onlar için sezon.

Konu Halilovic ile kiyas ise zaten Delgado tercih edilir.Halilovic yerine Ristic’i de tercih ederim ben.Konu o degil.Delgado Samet Yigitoglu’nu tamamlayabilecek bir oyuncu degil.Ikisinin birlikte oldugu bir 5 numara rotasyonu butun sezonu goturemez.

Mesela ben Delgado’yu cok begenmesem de bize daha cok uyardi.15 dakikalari rahatlikla kaldirabilirdi.Bizim bu luksumuz var.Samet Geyik hatta Sadik kalan dakikalari cok rahat oynarlar o pozisyonda.Ama Besiktas’in 4-5 rotasyonunda boyle birseyin olanagi yok.

Konu Halilovic ile kiyas ise zaten Delgado tercih edilir.Halilovic yerine Ristic’i de tercih ederim ben.Konu o degil.Delgado Samet Yigitoglu’nu tamamlayabilecek bir oyuncu degil.Ikisinin birlikte oldugu bir 5 numara rotasyonu butun sezonu goturemez.

Mesela ben Delgado’yu cok begenmesem de bize daha cok uyardi.15 dakikalari rahatlikla kaldirabilirdi.Bizim bu luksumuz var.Samet Geyik hatta Sadik kalan dakikalari cok rahat oynarlar o pozisyonda.Ama Besiktas’in 4-5 rotasyonunda boyle birseyin olanagi yok.
Çok iyi analiz. Keyifle okudum.

Delgado’yu Bjk aldığı için övmüyoruz zaten açıkçası Bjk’nin takım kimyası umrumda da değil fakat onlar bile bizim kadar bariz hatalar yapmadılar. Delgado’yu iyi oyuncu olduğundan ve Samet Geyik ile uyumlu olabileceği için istemiştik. Konu tam da Halilovic’in gereksizliği zaten.

Delgado’yu Bjk aldığı için övmüyoruz zaten açıkçası Bjk’nin takım kimyası umrumda da değil fakat onlar bile bizim kadar bariz hatalar yapmadılar. Delgado’yu iyi oyuncu olduğundan ve Samet Geyik ile uyumlu olabileceği için istemiştik. Konu tam da Halilovic’in gereksizliği zaten.
Halilovic’in gereksizligi konusunda 2 haftadir 5 post falan yazmisimdir burada :) O konuda ben de ayni yerdeyim.

U20 milli takımımızın U20 Avrupa Şampiyonası maçını izliyorum.İyi olmayı geçtim,kötü olmak bile bir şeymiş onu gösteriyorlar.Takım halinde o kadar rezalet hatalarımız var ki hem savunma hem hücumda.

Oyuncuların çoğu geçen pazar tamamlanan U19 Dünya Şampiyonasının oyuncuları bunun farkındayım.Yani maç başlıyor ilk 14 dklık bölümde 12 tane basit top kaybı yapıyorsun,1 e 1 de maç başından beri sürekli geçilip duruyorsun.Maç boyunca sürekli geçildiğin için bomboş dış atışı verip duruyorsun.Sürekli savunmada oyuncularımızın bilekleri kırılıyor,ilk kez sanki basketbol oynuyormuşcasına.

23 dklık bölüm geçilirken İsrail gibi sıradan bir takım karşısında 20 sayı geriye düşüyorsun.Şut sokamıyorsun.Pota dibinden bitiremiyorsun.Uzun oyuncun ise sürekli çift el ile smaç basıp potayı kırma hedefinde.

Ya biz sizi 1 hafta övemeyecek miyiz ? 1 hafta ya.Ondan sonra neden iyi jenerasyon yakalayıp A milli takıma yansıtamıyoruz diyoruz.Neden acaba ?

Edit : İsrail'in 18 yaşındaki oyun kurucusu 12 sayı 14 asist ile maçı tamamladı.

Son düzenleme:
Berke Büyüktuncel'i 4 numaraya kaydırmamız lazım eğer Hamza Mestoğlu bu ülkenin gelecekteki 4 numarası olursa her sene Letonya'dan fark yemeye devam ederiz yazık olur