2023-2024 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Hernandez teknik heyet değil yönetici kadrosundaydı Okan Bökenin bu yıl bir youtube kanalına verdiği röportajdan izleyebilirsin forumun eski mesajlarında var.Ve bu takım sene başı sene sonuna kadar nasıl bir gelişim göstermedi bence izleyen herkes gördü sene başı ve sonu oyun olarak yeniden söylüyorum en çok gelişen takımız bence bunda bütün lig hemfikir.Bu tarz sohbetler güzel voleybol adına ama iki kişi arasında geçince bir sonuca varmıyor az çok herkes belli bir düşünce atmalı seneye bu takımın yararı için.

Hernandez teknik heyet değil yönetici kadrosundaydı Okan Bökenin bu yıl bir youtube kanalına verdiği röportajdan izleyebilirsin forumun eski mesajlarında var.Ve bu takım sene başı sene sonuna kadar nasıl bir gelişim göstermedi bence izleyen herkes gördü sene başı ve sonu oyun olarak yeniden söylüyorum en çok gelişen takımız bence bunda bütün lig hemfikir.Bu tarz sohbetler güzel voleybol adına ama iki kişi arasında geçince bir sonuca varmıyor az çok herkes belli bir düşünce atmalı seneye bu takımın yararı için.
Sizce değil Halil bey, bu forumda herkesçe görülen ve hatta oyuncu oyuncu, gelişimin düzeyi ben dahil birçok arkadaşımızca detaylarına kadar kadar yazıldı çizildi. Ayrıca eleştiriler de, düzeyli ve yapıcı olarak, bazen sert bile olsa, konuşuldu tartışıldı ama önceden de yazdığım gibi, tek derdi takımı eleştirmek, küçümsemek olan, sabit fikirli kişilere monolog gibi sadece laf anlatmaya çalışırsanız, bundan bir sonuç alamazsınız. En sonunda da formumuza yeni katılan arkadaşlarımız da dahil, çok kişi bu kısır döngüden sıkılır hatta uzaklaşabilir.

Genel anlamda, takımın iyi yolda olduğu konusunda görüşünüze, şahsen katılıyorum.

Transfer sezonu halen devam ediyor ve belli oyuncuların transferi bitmiş gibi görünse de, mutlaka kulağa çalınanlar olabilir. Bunlar konusunda tartışabiliriz, Oyunucu oyuncu, önceden isimlerini verdiğimiz oyuncuların, sizce verebileceği katkılar veya o oyuncuların yerine, keşke dedikleriniz olabilir. Fikirleriniz paylaşabilir, tartışabiliriz. Hatta yakında başlayacak VNL'de oyuncularımızın olası performansları hakkında da görüşlerinizi paylaşabilir ve tartışabiliriz.

Bizim söylemek istediğimiz şey basit 2023-2024 kadrosu, bütçesi 5. olabilecek bir kadro acaba yukarıyı tırmalar mı zorlar mı diye de düşündürdü sene başı bir umut o zaman da eleştiriler yazıldı biz de yazdık.

Sezonun ilk bölümünde oynanan kötü oyun ve düşülen yerden sonra bugün 6. olmak ölümü gördük sıtmaya razı olduk halidir bize göre.

Galatasaray bu sene düşük bir yatırım ile genç hatta kendi alt yapısından oyuncular ile oynardı 16-18 yaş arası aldıkları manşeti de alkışlardık, ama öyle bir takım da yok kötü planlanan kötü oynamış son zamanlar bir miktar silkelenmiş bir takımdan başka bir şey yok ortada bu olanda Galatasaray seviyesinde bir kulüp için kariyerleri bu düzeyde oyuncular için tabiidir.

Bizim söylemek istediğimiz şey basit 2023-2024 kadrosu, bütçesi 5. olabilecek bir kadro acaba yukarıyı tırmalar mı zorlar mı diye de düşündürdü sene başı bir umut o zaman da eleştiriler yazıldı biz de yazdık.

Sezonun ilk bölümünde oynanan kötü oyun ve düşülen yerden sonra bugün 6. olmak ölümü gördük sıtmaya razı olduk halidir bize göre.

Galatasaray bu sene düşük bir yatırım ile genç hatta kendi alt yapısından oyuncular ile oynardı 16-18 yaş arası aldıkları manşeti de alkışlardık, ama öyle bir takım da yok kötü planlanan kötü oynamış son zamanlar bir miktar silkelenmiş bir takımdan başka bir şey yok ortada bu olanda Galatasaray seviyesinde bir kulüp için kariyerleri bu düzeyde oyuncular için tabiidir.
Ben cidden kulübün yatırım yapmasını isteyen bir taraftar olduğunuzu düşünüyordum buda haklı tabiyki de Galatasarayın borç gerçeğini bilmeden biz neden Boskovic almadık eee Gabi boşa çıkmış kapmadık Vakıf bizden daha güçlü gibi yorumlar var bu kişilerede kızmıyorum.Ama bu takımın bir borç gerçeği var Dursun Özbekte bir söz verdi Bankalar birliği anlaşmasından çıkınca amatör branşlar için bir havuz oluşturucaz bu havuza 2025-2026 ya da 2026-2027 sezonu ciddi bütçe artışı olarak yansıyacak.Şuan kurulacak en mantıklı kadro kuruldu bana göre smaçör yedeği belli değil ama Lazovic doğruysa tek hata odur derim onu harici çok doğru transfler.Biz de isteriz tabi Bosko Egonu gelsin Vakıf Eczacı Fener bütçesine çıkalım ama bu kısa vadede bize zevk verir ama uzun vadede kulübümüzü batırır.Dursun Özbek ciddi bir kar açıkladı Bankalar Birliğinden çıkmaya yakın olunduğunu ve amatör branşlara yatırım geleceğini söyledi.Şuan borç azalt sonra makul seviyede amatör branşlar için havuz yap çok mantıklı.Ve dediğim gibi bu bütçede ona rağmen güzel kadrı kurdular.Fenerbahçe şuan bugünler güzel geçsin diye geleceğine hipotek koyuyor.Şuan bu durum da kurabilecek en iyi kadronun kurulduğunu anlatmaya çalışıyoruz ve 3. lük zorlar diyoruz bunu sadece biz değil bütün voleybol kanaları seneye Galatasaray çok iyi bir kadro kurdu diyor.Yoksa bizde voleybol cahili değiliz bende yazarım şuan Egonu varken Alexia ne yönetim istifa Gabi boşta neden alınmadı istifa.Yönetim bize güzel bir proje sunmuş ki bekliyoruz.Ben bu kulüp gelişsin diye değil tamamen eleştirmek için yazdığınızı düşünmeye başladım Boskovici alsak o Eczacıya bağlı bizde tutmaz diyeceğinizi düşünüyorum.

Biz mi anlatamıyoruz bilmiyorum ama son kez tekrar yazalım.2023-2024 yılında yapılan yatırım ile kadro 5. olabilirdi olamadı. Daha dengeli kurulsa idi ilk dördü zorlardı o da olmadı.
2024-2025 kadrosu potansiyeli olan bir oyuncu grubu bunu gösterirse bir şeyler yapar beklentimiz de bu yönde ama uçar kaçar diyeceğimiz bir takım değil yapamaz ise de bu normal koç biz yeterli bulmuyoruz yeterli bulana da saygı duyuyoruz umulur ki iyisini yapar.
Egonu, Gabi alınsın diye bir talebimiz yoktur realist bakarsak bu kadar basit.

Sahaya çıkıp oynasınlar, Voleybolun doğrularını yapsınlar biz alkışlarız.

Biz mi anlatamıyoruz bilmiyorum ama son kez tekrar yazalım.2023-2024 yılında yapılan yatırım ile kadro 5. olabilirdi olamadı. Daha dengeli kurulsa idi ilk dördü zorlardı o da olmadı.
2024-2025 kadrosu potansiyeli olan bir oyuncu grubu bunu gösterirse bir şeyler yapar beklentimiz de bu yönde ama uçar kaçar diyeceğimiz bir takım değil yapamaz ise de bu normal koç biz yeterli bulmuyoruz yeterli bulana da saygı duyuyoruz umulur ki iyisini yapar.
Egonu, Gabi alınsın diye bir talebimiz yoktur realist bakarsak bu kadar basit.

Sahaya çıkıp oynasınlar, Voleybolun doğrularını yapsınlar biz alkışlarız.
Bence siz dediğimi anlamamışsınız sezon başından beri zaten kadronun yetersiz olduğunu konuşuyoruz ama bu kadro normal şartlar altında bu sezonu ne 5. ne 6. bitirir sezon sonu bizim kadromuz Kuzeyborudan daha çok yatırım yapılmış bir kadro demiş birisiniz. Hernandezin bu kadroyu 6. yapması başarıdır kadroyu kurduğu için yatırım yapılmadığı için yönetim eleştirilir ama bu kadroyla yakaladığı başarı takdir edilmeli dediğim tekrar söylüyorum Santerelli gelsin bu kadroyla napabilirdi bu konuma getirirdi oda max. Oyuncu kalitesi olarak da bu bütçeyle kurulacak en iyi kadro kuruldu bütçe orta da ve bu takım ilk 4 e adını yazdırır seneye yeniden Kuzeyboru ve Thy nin daha çok yatırım yapmasına rağmen.Bir kaç podcast YouTube daki voleybol yorumu yapan kanlarıda takip etmenizi öneririm diğer branşlar gibi değil genel olarak eski sporcular menajerler bu kanaları açıyor seneye kurduğumuz kadro hakkında ne diyorlar açın izleyin ve görün derim.

İşte biz hepsine saygı duyuyoruz koçu beğenen, bir yılı daha hak ettiğini düşünen, takımın başarılı olduğunu düşünen hiçbir sorun yoktur. Bize göre bu takım kurulduğu gün 5. olabilecek bir kadro idi, olamadı başarısızdır kurulduğu gün 5. olabilme sebebi kadronun iyi olmasından değil ligin seviyesindendir. Görüş farkı burada ortaya çıkmaktadır bunda da hiçbir sorun yoktur. Ben zaman zaman bazı yurt içi yayınlar takip ederim yurt dışı ile birlikte o kadar siz de video yapın sesli yayın yapın takip ederiz sorun değil.

İşte biz hepsine saygı duyuyoruz koçu beğenen, bir yılı daha hak ettiğini düşünen, takımın başarılı olduğunu düşünen hiçbir sorun yoktur. Bize göre bu takım kurulduğu gün 5. olabilecek bir kadro idi, olamadı başarısızdır kurulduğu gün 5. olabilme sebebi kadronun iyi olmasından değil ligin seviyesindendir. Görüş farkı burada ortaya çıkmaktadır bunda da hiçbir sorun yoktur. Ben zaman zaman bazı yurt içi yayınlar takip ederim yurt dışı ile birlikte o kadar siz de video yapın sesli yayın yapın takip ederiz sorun değil.
Bu şekilde konuşursanız zaten kimsenin hayırı kalmaz sonunda sizde bizim dilimize geldiniz doğru olan üslup da bu.Yapılan iyi kötü her şeye bir eleştiri yapayım bu takımın iyi gününde bir mesaj bile atmıyım ama olumsuz bir durumda metinler yazayım demek yerine her görüşe saygılı bir şekilde yaklaşmak en doğrusu bizde sezonun başından beri bu forumda bu şekilde ilerlyioruz.Kimsenin kimseyle bu yüzden bir sorunu yok herkes iyi kötü birbirine bir şey katıp belli bir ortak görüş çıkarıyor sizinde bu yola geldiğinizi görmüş olmak sevindirici.Ve eleştiri yeniden yapayım 5. olacak bir kadro asla değildik 1.70 bir pasör kariyerinde kolej ligi dışı performansı olmayan kolej liginde de bir başarısı olmayan Heather.Yabancı kontenjanından dolayı oynayan İlkin Sude ikilisi.Ligin en kötü libero formuyla başlayan bir Bihter.Oynadığı her kulüp takımında olduğu gibi yeniden çok düşük yüzdelerle oynayan bir Cuttiono.Bu takımda oyun kurgusu olarak İlkin ve Ayçin dışı lig rekabetine doğrudan girebilecek oyuncu yoktu.Hernandez sezon sonu ligin en kötü liberosu olarak başlayan Bihteri oyun içi defans ve aldığı manşetlerle takıma çok katkı veren bir oyuncu yaptı.İlkine pek bir dokunuşu olmadı o zaten iyiydi.Kariyeri boyunca Milli takımda coşup kulüp kariyerinde yatan Cuttiona dan smaçları durdurulamaz bir oyuncu çıkardı yıllardır hiçbir teknik adam başaramadı bunu.0 olan Heather bile ilk devre sonuna doğru blok yükünü çekmeye başlamıştı.Manşetleri yüzünden yedekten çıkamayan bir Logan dan üst düzey bir pç çıkardı.Devre arası ben dahil herkes Lozo bize gelmek istiyor Lazovic ne ya derken kimseyi dinlemeyip tam takımın zayıf karnını doldurdu.Sezon ilk devresi Sude Heather Bihter Kanami gibi oyuncular bizim as oyuncumuzdu bu takımın Avrupa bileti alması her ne kadar takımımızın bu seviyeye gelmesi üzücü olsa da başarıdır.Hernandez yerine bu takımı kuranlara hesap sorulmalıdır.Ve eminim Kuzeyboru maçında Emine nin ağrıları vardı Fatma tamemen sakatı Ayçin sakatlıktan yeni çıkmış büyük maç eksiğiyle katkısız oynuyordu.Orta oyuncusuz çıktı yani zorunluluktan o bölgede pç oynadı eğer orta oyuncularımızdan sadece biri bile sakatlık derdiyle uğraşmasa bir orta oyuncu dahi olsa bu takımda imkansızı başarıp turu alırdı.Kuzeyboru dediğimiz takım son virajı güzel dönebilse şuan ilk 4 turunda yarışacaktı son virajda yaptıkları hattalar yüzünden bizimle oynadılar.Thy den daha çok hak ettiler ilk 4 turunu oyun olarak.

Benim üslubumda sorun olmaz hiçbir zaman hakaret vb bir şey göremezsiniz. Takım kazanmış yorum yapmamışız kaybetmiş yorum yapmışız biz sadece taraftarız gördüğümüzü söyleriz antrenör değiliz görev bekleyelim, kulüp üyesi değiliz yönetimde yer almak isteyelim biz başından beri bunları söylüyoruz sivri ve sert üslup da kullanırız ama hakaret etmeyiz, onun için burada takımı beğenen nasıl varsa beğenmeyen de tabii olacaktır. İyi olan şeye iyi kötü olan şeye kötü demesini biliriz ama zaten iyi olması gereken şey için vasat altına iyi demeyiz buralarda bir çok kişi ile ayrışmamız tabiidir. Takım iyi oynarsa hakkını veririz kimsenin şüphesi olmasın.

Dediğim üslup hakaret değildi zaten sadece kötü günlerde forumda var olmanızdı.Birçok şey yazdım analamak istemediğiniz çok nokta var ve üzülerek söylüyorum sizin gibi düşünen kimse yok sizi destekleyen görmedim daha forum başından beri.Ama üzüldüğüm nokta bu takıma vasat altı diyip asıl önceki sene vasat olan takıma Kuzeyborudan daha güçlüydü daha maliyetliydi demeniz.Geçen seneki takım için nasıl 5. olamaz bu kadro seviyesi ya diyip bu kadroya ilk 4 yapamaz demeniz ya bu forumda Galatasaray düşmanı olarak bulunduğunuzu gösterir bence çoğu kişi bana katılıyor ben başta yargılamak istemedim ama Mete bey zaten tartışma başında sadece takımı kötülemek için barındığınızı söylemişti.Dediğim gibi bu önceki sezon ki batık kadroyu övüp yükseltip nasıl 5. olamaz diyip yatırım artmış her bölge güçlendirilmiş bir kadroya vasat demenizi sizin voleybol bilginize bırakıyorum.

Ben daha fazla size yorum yapmıycam çünkü gerçekçilikten uzaklaştınız.Bizde biliyoruz zaten bu takım şampiyon olamaz bütçe ortada ama son yılların en iyi takımı kuruldu siz küme düşecek seviyedeki kadrolara bu kadro 5. olmalıydı hatta ligde de geçmeliydi o seviyede bir kadro diyip bu kadroya çamur atmaya devam edin.

Dediğim gibi başta yapmam gerekeni şuan yapıp size daha fazla cevap vermiyorum.Bu konuya da lütfen herkes yorum yapsın forum iki kişinin karşılıklı konuşmasıyla geçmesin herkes ortaya senenin başından beri yaptığımız gibi birbirini anlayarak yorumlar yapmaya devam etsin.

Neyin tartışmasını yaptınız anlayamadım ama bu takım ilk üç takımı kesinlikle geçemez. Keşke gönlümüzden geçen hep olsa ama öyle olmuyor malesef.

🇪🇺 Şampiyonlar Ligi All Star Team oylamasında 1 hafta geride kaldı. Oylama devam ediyor.

🏐 S: 🇵🇱 Wolosz %44.1 - 🇹🇷 Elif %33.9 - 🇷🇸 Maja %14.9 - 🇮🇹 Orro %7

💥 OPP: 🇸🇪 Haak %51.8 - 🇷🇸 Boskovic %31.6 - 🇮🇹 Egonu %15.3 - 🇺🇸 Rivers %1.3

🤝 OH1: 🇧🇷 Gabi %69.6 - 🇬🇪 Kalandadze %24.8 - 🇨🇦 Gray %4.4 - 🇷🇺 Kotikova %1.3

🤝 OH2: 🇷🇺 Fedorovtseva %53 - 🇧🇪 Herbots %27.2 - 🇺🇸 Plummer %15.6 - 🇺🇸 Frantti %4.2

⚡ MB1: 🇺🇸 Ogbogu %51.9 - 🇹🇷 Eda %40.9 - 🇳🇱 De Kruijf %5.6 - 🇩🇪 Strubbe %1.5

⚡ MB2: 🇧🇷 Carol %57 - 🇹🇷 Jack %29 - 🇮🇹 Folie %10.2 - 🇺🇸 Rettke %3.7

🛡️ L: 🇩🇴 Castillo %39.8 - 🇮🇹 De Gennaro %22.6 - 🇹🇷 Gizem %22.3 - 🇹🇷 Simge %15.4

📌 Coach: 🇮🇹 Santarelli %59.4 - 🇮🇹 Lavarini %21.1 - 🇮🇹 Gaspari %9.9 - 🇹🇷 Ferhat %9.6