2023-2024 Sezon Öncesi Hazırlık Dönemi

Jarell geçen sezon da biraz düşüşteydi ekime kadar ancak toparlar.

Halilovic'in pası düşünmesi takımı hücumda rahatlatıyor baya ama kısa orta mesafe şutu serbest atışları yok. Ayaklar hızlı. Martin 5 Halilovic 4 gibi oynar belki.

Samet'i beğendim.

İsmet Buğrahan da iyi olacak gibi duruyor.

Yeboah kötü değildi ama yabancı oyuncunun takımı taşıması lazım.

Muhaymin aynı geçen sezon neyse o seviyede. Yine güçsüz yine ne şutör be 2.5 ne 3.5-4. İçeri driveları bitirmekte zorlanıyor bir kalıba role girmesi zor gibi.

Walden dışında İsmet Buğrahan Radebaugh ne kadar pg oynayabilir tam test edemedik. Rakip zayıftı.

Yerli kalitemizin artması zaten mutlu ediyordu fakat parkede bunu görmek ayrı heyecanlandırıyor.Buğrahan-İsmet-Sadık-Samet 4'lüsü rüyada mıyız acaba dedirtiyor.Mahir Ağva'dan Samet'e geçiyorsun.Nasıl sevinmesin insan ?

Corey Walden'ın bu maç için oyun görüşünü,Radebaugh'un özellikle 3.çeyrek oyun sıkıştığında ceza şutlarını sokmasını,liderlik etmesini beğendim.Walden ile iyi ikili olacaklar.Yerlilerimiz güven veriyorlar.Jarrell Martin belli süre sonra kendisini bulur.

Yeboah umarım toparlar şu an için biraz göze çarpıyor.Basiti yapabileceği anlarda yapmıyor mesela.Buğrahan kendisine güzel bir pas veriyor,direkt basketi yapmak yerine topu tutuyor,yere vuruyor ve boş dönüyoruz.Top Yeboah'a geldiğinde hafif çıkmaza giriyoruz.Şut sokamıyor,sırtı dönük oyun gösterip topu alıyor,bir anda dönüp orta mesafe şut deniyor.İnsallah faydalı takım oyuncusu olur.Temennimiz kesinlikle bu.

Test niteliğinde oynayacağımız hazırlık maçlarında savunmamızı merak ediyorum.İkili oyun savunmamız ile dış şut savunmasını özellikle.Güzel bir sezon olur ve Mayıs sonunda youtube'da Basketbol Şampiyonlar Ligi kanalında Galatasaray'ın ismini görürüz umarım.

Takımı izleyince hocanın Halilovic ve Yeboah tercihlerini anlamak mümkün. İkili oyunlarda etkili ve pasör özelliği olan bir 5 numara, kalın ve yeri geldiğinde sırtı dönük oyunlarla üstünlük kurabilecek bir 3 numara.

Düşünce mantıklı ancak oyuncular sıkıntılı. Yeboah'ın yerine onun boyutlarında kaliteli bir 3-3.5 numara alsak.

Yeboah 4 oynayamayacagini görmüş olmamız lazım. Muhaymin Yeboah yanyanaydi bir ara, kağıt üstünde biri kalın diğeri atlet vs ama parkede alakası yok. Göksenin 2.5-3 oynar Yeboah ile dönüşümlü. Muhaymin yine hiçbir şeyi net yapamadan çöp zamanda süre alır. Yeboah savunmada Göksenin kadar ısrarlı agresif değil. Sırıtmaz da ekstra da oynamaz.

Vecino transferine gösterilen tepkinin yarısı basketbolda da gösterilseydi; Yeboah, Halilovic gibi oyuncularımız olmazdı ve EL’de mücadele ediyor olurduk.

Yeboah ve Halilovic'e ciddi tepki gösterildi. Ki arkasından Walden Radebaugh Martin vs geldi. Tepkiden dolayı mı bilmiyorum. Bu sene garip bir sponsorluk rüzgarı var her kulüpte.
Aynen eğer taraftar tepki göstermeseydi aynı seviyede Yeboah ve Halilovic seviyesinde oyuncular gelecekti. Birde şu tepkileri kadın basketbol koçu için de dikkate alsalardı.

Cumartesi günü maçı izlerken girip yazacaktım ancak forumda sorun vardı o yüzden bugüne kaldı.. Maçın tamamını izledim ve şaşılacak şekilde uzun zaman sonra hazırlık döneminde takımımdan memnun kaldım.. Özellikle yerli rotasyonu maçı izlerken yüzümde tebessüme neden oldu.. Bu duyguyu en son ne zaman yaşadım bilmiyorum sanırım levent topsakal vs oynuyordu o zaman mutlu olmuş olabilirim.. Takımı beğendim daha 2. maçımız ama neden bilmiyorum maç içinde kritik şut sokacak bir oyuncu eksikliği hissettim çünkü çekmece her geldiğinde kritik anlarda kötü top kullandık.. Böyle bi şutör oyuncu getirmemiz gerektiğini düşünüyorum..

Cumartesi günü maçı izlerken girip yazacaktım ancak forumda sorun vardı o yüzden bugüne kaldı.. Maçın tamamını izledim ve şaşılacak şekilde uzun zaman sonra hazırlık döneminde takımımdan memnun kaldım.. Özellikle yerli rotasyonu maçı izlerken yüzümde tebessüme neden oldu.. Bu duyguyu en son ne zaman yaşadım bilmiyorum sanırım levent topsakal vs oynuyordu o zaman mutlu olmuş olabilirim.. Takımı beğendim daha 2. maçımız ama neden bilmiyorum maç içinde kritik şut sokacak bir oyuncu eksikliği hissettim çünkü çekmece her geldiğinde kritik anlarda kötü top kullandık.. Böyle bi şutör oyuncu getirmemiz gerektiğini düşünüyorum..

3 dk sayı bulamadığımız gibi kötü hücum ettiğimiz anlarda oldu.Martin nihayet skorunu buldu.Bomboş onuda kaçırsa olmazdı.Pota altında daha net olmamız lazım.

Samet'in 3 lemesi kötü oldu.Tam pota altını derken Halilovic denilen arkadaşın savunmada yere düştüğü pozisyona bakın.Üstelik ahı gitmiş vahı kalmıs Carmicheal karşısında.

Yine bunu derken hücum ribaundunu verdik.

çok ribaund veriyoruz öyle böyle değil. inanılmaz fazla veriyoruz. mesela halilovic hücumda acayip el rahatlatıyor, bu sene hucumlarda bolca onun elinden dışarda boşta olan oyuncuyu bulup dış şut bulabiliriz. ama savunmada çok ribaund veririz. veriyoruz da, bakalım nasıl çare bulacağız bu soruna.

Pota altında caydırıcılık lazım.Sürekli ribaund verirsen veya düşük kalitedeki uzunların pota altında top alıp kolay basket atmalarına izin verirsen,seninle karşılaşacak her takım bunu senin zayıf karnın olarak belirler.

Adam kimseye temas etmiyor, tek yaptığı yukarıdan pas dağtımak, böyle bir uzun bu takımın 1. uzunu olamaz. En kötü perdeye bile takılıyor adam.

zaten iki ovduk hücumda pas dağıtır boş şut buluruz dedik ona da pişman olduk. o entry'i girdikten sonra 2 hücum üst üste zorladı rakibin duvar gibi pivotu karşısında hareketin ortasında ezildi gitti topları çembere bile değmedi falan. umarım 3 ve 5 transferleri gecikmez. o transferler kesin gelecek biliyoruz, bari çok geciktirmeyin.