2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Mitrovic'te o hırs her zaman vardır ama Ivanovic'in Beşiktaş akabinde Baskonia ve Kızılyıldız'da yaptıklarından sonra burdaki performansı sanki burda bir şeylerin yanlış olduğunu gösteriyor. Umarım biz o yanlışları yapmayız. Yoksa 52 yaşında bir koç illa ki yeniden üst seviyede yer almak isteyecektir.

Valla Oktay Mahmuti de bize geldiğinde yakın yaştaydı ve artık zorla uğraşmaya hiç niyeti yok gibiydi ama herkes aynı olacak diye kaide yok tabii ki. Koça ne verdiğin zaten ayrı belirleyici ama bizimkilerin tiynetini bildiğim için Mitrovic apayrı bir motivasyonla gelir diye umuyorum.

birkaç mesaj önce de değindik. Selçuk ve Mitrovic çok farklı çok tezat iki isim. Selçuk'a 1 dolar verirsin kabul eder Mitrovic'e 2 milyon verirsin küfür eder bırakır. Selçuk demek fiba'da kalıyoruz daha makul demek, Mitrovic demek ec'de kupa kovalayacağız demek. El'de hocalık yapmış, yakın zamanda ec kazanmış ve yine yakın zamanda cvsini doldurmuş bir koçun fiba takımına geleceğini düşünmüyorum doğrusu. neyse, buraya kadar tezatlik kısmına değindik, doğru ismi getirdik. Allah'tan selcuk gelmedi.

şimdi sırada iki soru var, bu sezonu unutturmak istiyorlar mı ve Avrupa'da final kovalanacak mı. ilk soruya evet diyen ikinciye de evet der zincirleme, peki ya düşündüğümüz gibi olmaz ve fibaya geçersek, o zaman bütçe artacak mı? çok olsa %10 falan artar mevcut bütçeden. ama ec'ye geçersek ben bütçenin minimum 5 milyon olacağını düşünüyorum. yani, ec zaten zarar yazan bir turnuva. ayak bastı parası, bütçenin %0.5'luk kısmına bile denk değil bildiğim kadarıyla. eğer kâr zarar derdin yoksa prestijinden ötürü kalırsın bu turnuvada. ama eğer Galatasaray gibi maddi konularda sıkıntılı bir kulüp isen ve yinede zirveyi hedefliyorsan ilk sezonunda ec'yi alıp direk en yukarıya yani Euroleague'e katilman lazım. Mitrovic bunun için çok uygun bir isim.

çok heyecanlandım. vallahi transfer dönemini iple çekiyorum. bakalım neler olacak

Keşke Sadık'la sözleşmeyi hemen uzatsak ve Efes'in rezalet sezon geçiren çöplerini almasak. Gsbasket Twitter hesabının Sadık'la sözleşme uzatılması için her gün twit atıp baskı yapması gerekiyor. Alper Durur'un gönderilmesinden daha önemli bir konu. Şampiyonluğa oynayacak takım Sadık'ı bonservis karşılığı rakibine göndermez. Onu tutar ve önüne yıldız bir 4 numara alır.
Zorla sözleşme imzalatacak halimiz yok Sadık'a. Baskı yapmanın faydası yok bu saatten sonra en iyi anlaşmayı yapmaya bakacaksın.

Bence hemen gaza gelmek doğru değil. En güzel duyguların katilidir bu şube. İki gün sonra bütçe yok diyeceklerse yahut maaşlarda sorun çıkacaksa vs Mitrovic’in de başını yakmayalım. Her şeyden önce bu kulübü ve bu sporu gerçekten seven yöneticiler lazım, gerisi kolay.
Cok yerinde cümle En güzel duyguların Katili...

Karadağ ve sırp spor siteleride mitrovic'in son 2 maçta takımın başında olacağını yazmış. Gelecek sezon sonuna kadar anlaşmışız yakın zamanda resmi açıklama gelecek demektir.

Mitrovic güzel hamle. M.James kendisini yemeseydi, Euroleague’de kalıcı olabilirdi

Tabi James, Bacon ile birlikte Euroleague’nin en sorunlu oyuncusu olsa da onun gibi bir yıldızı idare edememesi kariyerine eksi puan yazdı.

Eurocup’u kazandığında da Monaco favori falan değildi bu arada.

Bütçe ne olur bilmem ama artış olacağı kesinleşti bu hamleden sonra. Yoksa gider Ernak’la anlaşırlardı. Hocayı hemen istememiz belli ki transferde de geç kalmak istemediğimizi gösteriyor.

Yugoslav ekolunden gelen koc ve oyunculari her zaman cok ayri bir yere koymusumdur.Bana gore Avrupa’da fundamentali en iyi oyuncular hep Yugoslav ekolunden cikmistir.Hala en begendigim Avrupali oyuncular bu ekolden gelen oyunculardir.Saymakla bitmez zaten buradaki cogu kisinin de en begendigi Avrupalilar bu oyunculardir.

Koc olarak zaten Obradovic basta olmak uzere rahmetli Ivkovic Avrupa basketbolunun efsaneleri.Pesic’te mesela begendigim bir koctur.Popovich’in babasi Sirp zaten :)

Mitrovic tarihimizdeki ilk Sirp basantrenor olacak.Fb genelde son yillarda hep Sirp koclar tercih ediyordu.Tanjevic,Obradovic,Kokoskov,Djordjevic hatta Hirvat Spahija.Cogu da basarili oldu oyle ya da boyle.

Ben cok heyecanliyim Mitrovic ismi ciktigindan beri.Cok umutlu oldugum bir isim.Acikcasi hala zor gibi geliyor bana ama onemli kaynaklar anlasmanin tamamlandigini soyluyor.Umarim son anda bir aksilik cikmaz ve kenarda Mitrovic’i goruruz.

Bütçe artmadıktan, maaşlar ödenmedikten ve Dursun Özbek (ve yönetimi) Galatasaray Basketbol Takımı'nı büyük bir takım olarak görmedikten sonra değil Zvezdan Mitrovic, istersen NBA'den Erik Spoelstra - Steve Kerr ikilisi takımın başına getir. Ne olabilir ki? Göksenin, Mahir Ağva gibi kazmaların yanına belki de Metin Türen, Berkay Candan gibi kazmalar gelir, Caloiaro gider başka bir emekli ya da yeteneksiz gelir. Takımın en değerli yerli oyuncusu Sadık Kabaca yüzyılın skandalı olacak şekilde sırf maaş ödemek için şampiyonluktaki en büyük rakibine bonservisle verilir. vs.vs.

Galatasaray Basketbol takımını büyük bir basketbol takımı olarak görecek, takıma en az 7 Milyon Dolar bütçeyi verecek, maaşları aksatmadan yatıracak, yetenekli oyuncularını dışarıya kaptırmayacak , kısaca büyük takım olarak hareket edecek bir başkan ve yönetim gelmedikten sonra kim gelirse gelsin umudum yok.

2012 Haziran'ından beri skandaldan başımızı kaldıramıyoruz. 2010 Haziran'dan 2012 Haziran'ına kadar olan rüya dönemi çok özlüyorum. Keşke o dönem Oktay Mahmuti gönderilmese aynı yapılanma devam etseydi. Belki de şu an Euroleague'in A Lisanslı takımı olurduk.

Bütçe artmadıktan, maaşlar ödenmedikten ve Dursun Özbek (ve yönetimi) Galatasaray Basketbol Takımı'nı büyük bir takım olarak görmedikten sonra değil Zvezdan Mitrovic, istersen NBA'den Erik Spoelstra - Steve Kerr ikilisi takımın başına getir. Ne olabilir ki? Göksenin, Mahir Ağva gibi kazmaların yanına belki de Metin Türen, Berkay Candan gibi kazmalar gelir, Caloiaro gider başka bir emekli ya da yeteneksiz gelir. Takımın en değerli yerli oyuncusu Sadık Kabaca yüzyılın skandalı olacak şekilde sırf maaş ödemek için şampiyonluktaki en büyük rakibine bonservisle verilir. vs.vs.

Galatasaray Basketbol takımını büyük bir basketbol takımı olarak görecek, takıma en az 7 Milyon Dolar bütçeyi verecek, maaşları aksatmadan yatıracak, yetenekli oyuncularını dışarıya kaptırmayacak , kısaca büyük takım olarak hareket edecek bir başkan ve yönetim gelmedikten sonra kim gelirse gelsin umudum yok.

2012 Haziran'ından beri skandaldan başımızı kaldıramıyoruz. 2010 Haziran'dan 2012 Haziran'ına kadar olan rüya dönemi çok özlüyorum. Keşke o dönem Oktay Mahmuti gönderilmese aynı yapılanma devam etseydi. Belki de şu an Euroleague'in A Lisanslı takımı olurduk.

Amatör şubelerle alakalı; kamyonla geri alamayacağımız paraları döküp kulübün geleceğini oligarklara ipotek etmektense veya şubeleri komple kapatıp futbol kulübüne dönmektense aşağı yukarı kazandığı kadar harcayan şubeler yönetip elden gelenin en iyisini yapmak tercihimdir.

Sponsordan aldığın paraya yakın takım kuracaksın, play off görürsen mutlu olacaksın, paydaşlarına da bunu doğru düzgün anlatacaksın. Ne zaman ki ekonomin şubeleri subsidize edecek seviyelere gelir, o zaman fazlasını harcarsın.

benim görüsümde aynen böyle