2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

dediğim gibi ec'de ilk sezonda kupayı almak lazım. onun dışında çok fazla zarar yazan bir turnuva. direkt kupayı alıp Euroleague yapmak lazım. asıl mesele orada başlıyor. Euroleague'e katıldıktan sonra 1 seneliğine kalırsak şube batar eskisinden de kötü olur. yok uzun vadeli kalır bide üstüne wildcard bağlarsak özlediğimiz günlere döneriz. Galatasaray'ın EL yapması, GS-FB derbisini de satın almak demektir. Partizan-Kizilyildiz, GS-FB yanında devede kulak kalır bence. bunu da göz önünde bulundurur EL olası görüşmede.

Partizan-Kızılyıldız derbi atmosferi bizden daha iyi. Sırp basketbol rekabeti ile bizim futboldan türeyen basketbol rekabeti karşılaştırılamaz bile.
Euroleague olaya daha geniş bir perspektiften bakıyor. Yani gelip de GS-fb rekabetine bakmaz.
Zaten gelecek sene yeni sponsor ile birlikte gelirlerin artacağı ve Dubai'den bir takımın geleceği de konuşuluyor.
Telekom Bonn takımına da ULEB'e katılması yönünde teklif yapıldığını okumuştum.
Dolayısıyla 3-4 milyon Euro bütçe ayırıp GS-fb rekabetinden dolayı bize wildcard verirler demek bana HİÇ AMA HİÇ gerçekçi gelmiyor.

Partizan-Kızılyıldız derbi atmosferi bizden daha iyi. Sırp basketbol rekabeti ile bizim futboldan türeyen basketbol rekabeti karşılaştırılamaz bile.
Euroleague olaya daha geniş bir perspektiften bakıyor. Yani gelip de GS-fb rekabetine bakmaz.
Zaten gelecek sene yeni sponsor ile birlikte gelirlerin artacağı ve Dubai'den bir takımın geleceği de konuşuluyor.
Telekom Bonn takımına da ULEB'e katılması yönünde teklif yapıldığını okumuştum.
Dolayısıyla 3-4 milyon Euro bütçe ayırıp GS-fb rekabetinden dolayı bize wildcard verirler demek bana HİÇ AMA HİÇ gerçekçi gelmiyor.
Aynen öyle fazla iyimser ve daha çok futbol taraftarı bakış açısını çağrıştırıyor. Zaten minimum bütçe gereksinimini karşılaman gerekiyor öyle 3-4 milyon ile olacak iş değil.

Eyüp Yıldız gelecek sezon da CL'de devam edilecek gibi bir şeyler yazmış bu kabul edilemez. Bu takım bir an önce Eurocup'a dönmeli ve orada şampiyonluk hedeflemelidir. önümüzdeki sezon EL oynayacağız diyen Erden Timur'a da duyurulur. Galatasaray futbol takımından ibaret değildir.

EL oynayacağız diyip CL'de devam etmek diye bir mantık olamaz. En azından Eurocup şampiyonluğu hedeflenmelidir.

Eyüp Yıldız gelecek sezon da CL'de devam edilecek gibi bir şeyler yazmış bu kabul edilemez. Bu takım bir an önce Eurocup'a dönmeli ve orada şampiyonluk hedeflemelidir. önümüzdeki sezon EL oynayacağız diyen Erden Timur'a da duyurulur. Galatasaray futbol takımından ibaret değildir.

EL oynayacağız diyip CL'de devam etmek diye bir mantık olamaz. En azından Eurocup şampiyonluğu hedeflenmelidir.
CL sözlesmesi bittimi? benim bildigim CL sözlesmesi varken cikamiyosun yani cikarsanda ceza olarak baya bir para ödüyosun galiba

Bütçe maksimum 2,5 milyon dolar olacak diye yorum okudum. Umarım doğru değildir. En az 4-5 milyon dolar olmalı diye düşünüyorum. Tabi bu parayı ben hayatım boyunca görmediğim ve benim cebimden çıkmadığı için söylemesi kolay geliyor bana. En azından savunma yönü ağır basan bir koçumuz oldu. Bu da iyi bir haber.

Butceyi bilmeden kabul etti demek yersiz tabi.
Hoca ve yonetim geregini yapmali elbette.

Benim icimden gecen eurocupta yarismaci bir butce ve sonrasinda gene yarismaci bir uygulama.

Eyüp yıldız hariç BCL'den devam edeceğiz diyen var mı? kendinden çok emin bir şekilde bcl'de ilerleyeceğiz demiş. ben hala inanmak istemiyorum, umarım Eurocup'a geçiyoruzdur. BCL ile devam etmek demek +2 opsiyon devreye girecek demek. yani 2 sezon daha bcl'deyiz demek. Allah korusun.